Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > OLTCIT > Masina mea Oltcit

Closed Thread
 
Thread Tools
Old 06-06-09, 14:13   #121
Dracushor

Stage 5
 
Dracushor's Avatar
 
Join Date: Sep 2007
Posts: 410
Member of:
[Opel]
Default re: Oltcit Club 11R - SM 84 PAL

Hopa.... acuma am observat ca a disparut de pe capota NLR Foarte buna idee ca sincer nu a aratat prea bine pe masina
Dracushor is offline  
Old 07-06-09, 14:07   #122
A2racer(Ovi)

Stage 4
 
A2racer(Ovi)'s Avatar
 
Join Date: Jun 2006
Posts: 265
Member of:
[Oltcit]
[Nissan]
[Mitsubishi]
Default re: Oltcit Club 11R - SM 84 PAL

M-am plictisit de ea(sigla NLR), legat de plasa am incercat si cromat si negru si in culoarea masinii si asa arata cel mai bine, parerea mea, plasa nu-i foarte deasa si daca o fac cu negru parca n-ar avea plasa, doar gaurile din spoiler, am incercat. Ma rog cand am facut pozele trebuia putin spalata masina da lenea cateodata ii mare) daca era curatata bine plasa arata ok.
A2racer(Ovi) is offline  
Old 20-06-09, 12:54   #123
Florin_TunerOpel89

Stage 3
 
Florin_TunerOpel89's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 111
Member of:
[RENAULT]
Default re: Oltcit Club 11R - SM 84 PAL

E mai frumoasa fara abtibildu` ala pe capota , iar legat de plasa din spoiler lasa-o asa ca ii faina`! nu arata mai bine daca o faci neagra sau alte culori... (iar masinuta e super ai grija de ea ca in oras e cam unica)

Last edited by manu_96xls; 21-06-09 at 00:00.
Florin_TunerOpel89 is offline  
Old 20-06-09, 21:32   #124
adrian_tomita

Stage 3
 
adrian_tomita's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 81
Default re: Oltcit Club 11R - SM 84 PAL

frumoasa masina bafta in continuare
adrian_tomita is offline  
Old 15-07-09, 23:28   #125
A2racer(Ovi)

Stage 4
 
A2racer(Ovi)'s Avatar
 
Join Date: Jun 2006
Posts: 265
Member of:
[Oltcit]
[Nissan]
[Mitsubishi]
Default re: Oltcit Club 11R - SM 84 PAL

Din pacate azi am observat ca mi-e rupt burdufu de pe planetara, cel de la roata, noroc ca am unul de rezerva in beci, sper ca-l mai am daca nu, e bai. Cred ca il mai am ca nu-s nebun sa arunc piese bune. Oare cat pot sa mai circul asa, nu am timp acum sa-l schimb si am zis ca in august o las mai jos de fata, atunci voi avea timp si daca tot is acolo schimb si burdufu' si rulmentii din fuzeta, ca am impresia ca si aia huruie putin. Oricum mai mult de 200 de km pana la sfarsitul lui august nu fac. Dar daca e bai mare si se distruge repede planetara asa, o sa-mi fac timp intr-un weekend si o sa-l schimb, ce sa fac.
A2racer(Ovi) is offline  
Old 30-07-09, 23:15   #126
MATTRIXTHEFT

Stage 3
 
MATTRIXTHEFT's Avatar
 
Join Date: Jul 2009
Posts: 76
Default re: Oltcit Club 11R - SM 84 PAL

Parerea mea : masinuta este frumoasa asa cum este... Nu modifica nimic care sa afecteze look-ul actual , am observat ca la Oltcit trebuie pastrata o anumita decenta , simplitate , e suficient pentru ca totul sa fie perfect. Succes cu ea , la multi ani impreuna , si multi kilometri !
__________________
I love my car and she loves me back
MATTRIXTHEFT is offline  
Old 04-08-09, 15:15   #127
serady

Stage 5
 
serady's Avatar
 
Join Date: Dec 2007
Posts: 306
Member of:
[DACIA]
Default re: Oltcit Club 11R - SM 84 PAL

ovi nu vrei un manual de reparatie si intretinere de oltcit....
serady is offline  
Old 04-08-09, 17:53   #128
Florin_TunerOpel89

Stage 3
 
Florin_TunerOpel89's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 111
Member of:
[RENAULT]
Default re: Oltcit Club 11R - SM 84 PAL

Are el manual de reparatie.. defapt nu prea cred ca il foloseste pt. ca se pricepe destul de bine la ea, si nu vad la ce sa trebuiasca manual de reparatie )
Florin_TunerOpel89 is offline  
Old 07-08-09, 00:21   #129
A2racer(Ovi)

Stage 4
 
A2racer(Ovi)'s Avatar
 
Join Date: Jun 2006
Posts: 265
Member of:
[Oltcit]
[Nissan]
[Mitsubishi]
Default re: Oltcit Club 11R - SM 84 PAL

Am manuale de reparatie o gramada, 2 identice ale lui Canta, cel gros cu care cred ca a iesit masina din fabrica. Mai am unul ceva mai mic, putin mai subtire, mai am si o revista mai veche si niste foi scoase la imprimanta despre cum se modifica performantele unui oltcit. In cartea lui Canta sint f complicat descrise toate, nu prea inteleg, mai ales schemele de la partea electrica(probabil ptr un electrician sint chiar simple dar eu cand ma uit nu inteleg nimic)). Daca nu stiu ceva intreb aici pe forum si mi se spune asa babeste sa pricep si eu) Burduful de pe planetara n-am reusit sa-l schimb, n-am reusit sa desfac surubul de pe fuzeta, cel ce tine planetara, eh asta e, ce sa fac, noroc ca am prieteni prin orasele apropiate si o voi apela la ei, sint singur pe aici prin SM, singur e cam greu, nu ma prea descurc. Adevaru e ca nici nu am eu sculele adecvate, cine s-a gandit ca la surubul ala e nevoie de cheie de 32 sau de cat e, nici nu-mi dau seama, f mare in orice caz. Toate se rezolva trebuie doar rabdare si bani...si putina pasiune(nebunie))

Last edited by A2racer(Ovi); 07-08-09 at 00:28.
A2racer(Ovi) is offline  
Old 02-10-09, 18:40   #130
W35T
VW Driver

Stage 5
 
W35T's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 813
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[VW]
Default re: Oltcit Club 11R - SM 84 PAL

Ce se mai aude ovi ?....tare liniste e pe aici... ai rezolvat problemele ce le-ai avut in ultimul timp ? ...sper ca da
W35T is offline  
Old 02-10-09, 19:58   #131
Florin_TunerOpel89

Stage 3
 
Florin_TunerOpel89's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 111
Member of:
[RENAULT]
Default re: Oltcit Club 11R - SM 84 PAL

liniste ?? cam da.. daca pot si imi permite Ovi va zic eu ca nu prea a rezolvat multe la el in ultima vreme.. s-a cam amanat proiectul cu oltcitul din cate am inteles
Florin_TunerOpel89 is offline  
Old 10-10-09, 20:09   #132
A2racer(Ovi)

Stage 4
 
A2racer(Ovi)'s Avatar
 
Join Date: Jun 2006
Posts: 265
Member of:
[Oltcit]
[Nissan]
[Mitsubishi]
Default re: Oltcit Club 11R - SM 84 PAL

Nu am rezlovat din pacate, are o gramada de probleme si nici nu cred ca le mai rezolv. Abia acum 2 ani jumate am facut thinichigeria toata, acum e iar ruginit destul de bine, hayonul ii praf lafel si sasiu si ma costa f mult sa-l repar din nou si sincer m-am saturat. De 4 ani am masina si 3 ani jumate eu tot am reparat. Iar asa nu mai circul, e f frumoasa masina si imi pare rau c-a ajuns aici situatia dar in caz de accident sasiul asta nu mai tine mai nimic. Tot ce mi-am propus sa fac la masina asta am facut prea tarziu, rezultatul nu trebuia sa fie asta, dar din lipsa banilor a ajuns aici. Viata asta ,,de lux" ce o ducem in Romania a reusit sa omoare inca un vis. S-au adunat prea multe si ma costa f mult s-o repar asa ca proiectul probabil se va oprii aici. O voi mai pastra cateva luni sa ma hotarasc ce voi face, dar cel mai probabil tot ce pot voi vinde aici pe forum iar masina am s-o dau avans ptr una noua, cea mai ieftina de pe piata, nu dau nume, nu vreau sa fac reclama si incerc sa i-au alt oltean(ptr ca iubesc masina astea) care il voi pastra ptr rally sprinturi. Am sa fac un scurt istoric cu masina, voi pune poze cu ea cand am cumparat-o, cum arata atunci(era bej si ruginita in ultimul hal) si poze de pe parcurs.
A2racer(Ovi) is offline  
Old 10-10-09, 21:15   #133
Danutz Bratosin
Oltcit Driver

Stage 5
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 3,595
Member of:
[Moderators]
[Oltcit]
[Fiat]
Default re: Oltcit Club 11R - SM 84 PAL

Pacat ca s-a ajuns aici...uneori si eu ma gandesc cam la fel dar..
Asta e...bafta la cautari, sper sa gasesti un oltean cu cat mai putina rugina!
__________________
Oltcit Club 11 RM
Fiat Marea
Fiat Stilo
Danutz Bratosin is offline  
Old 10-10-09, 21:52   #134
MATTRIXTHEFT

Stage 3
 
MATTRIXTHEFT's Avatar
 
Join Date: Jul 2009
Posts: 76
Default re: Oltcit Club 11R - SM 84 PAL

Mor cand vad cate una d-asta... Multumesc patrie scumpa , pentru faptul ca un om simplu nu are voie sa viseze la nimic , iar idiotii smecheri fac ziua tot ce viseaza noaptea. Scuzati off-topic-ul. Dar chiar e pacat. Ovi , pacat ca suntem prea departe , pe la mine pe aici se mai gasesc Oltcit-uri foarte bune (inca) , as fi fost bucuros sa te ajut , dar e ceva distanta.
MATTRIXTHEFT is offline  
Old 10-10-09, 22:23   #135
Florin_TunerOpel89

Stage 3
 
Florin_TunerOpel89's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 111
Member of:
[RENAULT]
Default re: Oltcit Club 11R - SM 84 PAL

mda.. intradevar pacat ca s-a ajuns aici,(acuma esti in aceeasi stare cum eram eu cand ma desparteam de furia albastra pe care am avut-o si eu) dar uneori asta e viata si buna si rea... n-ai ce sa faci! lasa ca o sa-ti cumperi tu alta masina si eventual cum ai scris tu un OLTCIT pregatit pentru Rally-uri (ar fi frumos).
Florin_TunerOpel89 is offline  
- Copyright 2024 4Tuning -