Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > OLTCIT > Masina mea Oltcit

Reply
 
Thread Tools
Old 08-04-12, 10:29   #16
julaikos
Oltcit Driver

Stage 5
 
julaikos's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 6,455
Member of:
[Oltcit]
[4Rally]
Default Re: OLTCIT CLUB11R TR 04 TVS- Şoimul mileniului

Clientul nostru stapanul nostru :d
Trebuie sa-ti aduni ceva materiale,implicit o juma de tona de vaselina sa bagam peste tot
julaikos is offline   Reply With Quote
Old 08-04-12, 11:57   #17
Plumber

Stage 1
 
Plumber's Avatar
 
Join Date: Mar 2009
Posts: 18
Default Re: OLTCIT CLUB11R TR 04 TVS- Şoimul mileniului

Păi fă-mi o listă de materiale și cantități pentru antifonare(inclusiv compartimentul motor) și apoi discutăm și celelalte amănunte.
Plumber is offline   Reply With Quote
Old 08-04-12, 18:26   #18
julaikos
Oltcit Driver

Stage 5
 
julaikos's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 6,455
Member of:
[Oltcit]
[4Rally]
Default Re: OLTCIT CLUB11R TR 04 TVS- Şoimul mileniului

Depinde unde vrei sa dai antifon bre
eu la toata masina am bagat o cutie de protecta de 3 litri(mi-a mai ramas un sfert de cutie cred),o cutie de antifon ceva mai scump,2 cutii de antifon ieftin si un tub de mastic acrilic caci masina a avut aripile spate schimbate si ramasesera niste locuri pe unde batea alizeul
Iar vaselina,cata ai atata bagam,eu am avut cam 4kile si a intrat toata in aripile spate si as mai fi bagat,poate in vara asta reusesc sa innoiesc pe acolo tratamentul :P
Deci o lista ar fi asa
cutie 3 kile protecta
1 cutie antifon bun(60 de lei parca era)
2 cutii antifon ieften (~20 lei cutia)
1 tub mastic (optional,dar n-ar strica,exista niste lufturi intre aripile fata si stalpi si alte locuri unde merge bagat)
vaselina cat cuprinde
asta pentru toata masina,si daca vrei asta cred ca va trebui s-o lasi la mine cateva zile spre o saptamana
__________________
Julaikos customs

Turbos make torque and torque makes fun!
julaikos is offline   Reply With Quote
Old 08-04-12, 19:28   #19
Plumber

Stage 1
 
Plumber's Avatar
 
Join Date: Mar 2009
Posts: 18
Default Re: OLTCIT CLUB11R TR 04 TVS- Şoimul mileniului

OK! Mă apuc de cumpărat materiale.
Că va sta mașina la tine nu e nici o problemă; prefer să stea la tine decât la un service oarecare.
Plumber is offline   Reply With Quote
Old 08-04-12, 22:13   #20
b28kft

Stage 3
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 115
Default Re: OLTCIT CLUB11R TR 04 TVS- Şoimul mileniului

Quote:
Originally Posted by Plumber View Post
Păi vin în București și luni și marți. Trebuie să mă întâlnesc și cu Dănuț ca să îi dau niște pivoți.
.
Pai, luni mi-ar conveni, ca marti am treaba, sunt cu Punto-ul demontat si cica tre' sa-l fac la loc, altfel pleaca ai mei cu Alfa in concediu de Paste si eu raman Si, daca tot te vezi cu Danut, apar si eu acolo, ca sta aproape de mine. Doar sa ma suni c-o ora inainte.

Si, pt ca acum mi-a picat fisa: "Oltcit Club 11R fabricat în 1994".
Masina este echivalent Oltcit Club 11 RL - motor 1129, spoilere, ceas plafon, vopsea metalizata. Dupa relicva unei etichete gasite in compartimentu' motor cand i-am pus cutia in 5 trepte, masina a fost trasa dintr-un lot pt RDG (cele cu motor 1129 pt RDG au fost inscriptionate 11R).
__________________
Alfa Romeo 145 TS
Cuore Sportivo
b28kft is offline   Reply With Quote
Old 08-04-12, 22:18   #21
jimmy_rph

Stage 4
 
Join Date: Jun 2010
Posts: 261
Default Re: OLTCIT CLUB11R TR 04 TVS- Şoimul mileniului

Nici eu nu mai inteleg care e fost treaba cu 11R si RL dupa 90, pt ca unchiul meu a avut un oltcit fabricat in 90, luat de nou din fabrica. Era inscriptionat 11R, dar in schimb avea spoilere de plastic, ceas, comanda climatizare iluminata, centuri retractabile, stergator pe spate si toate cele...
jimmy_rph is offline   Reply With Quote
Old 19-04-16, 21:01   #22
deceneu32

Stage 2
 
Join Date: Mar 2012
Posts: 49
Default Re: OLTCIT CLUB11R TR 04 TVS- Şoimul mileniului

Frumoasa masina!
deceneu32 is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -