Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > OLTCIT > Masina mea Oltcit

Reply
 
Thread Tools
Old 29-03-13, 04:30   #166
lancer
Oltcit Driver

Stage 5
 
lancer's Avatar
 
Join Date: Aug 2004
Posts: 729
Member of:
[Oltcit]
Default Re: Oltcit Club 12TRS - OT 20 ALL

alex ... chestia aia cu 3 prezoane e o tampenie ... am impresia ca nu e decat un zvon ... gandeste-te ca mai sunt destule alte marci masini cu 3 prezoane si unele mai noi ... uita-te la smart de exemplu ... in plus suntem in comunitatea europeana ... deci eu unul nu am incercat sa trec dincolo cu oltcitul ...dar nu cred ca s-ar lua cineva de tine ca are 3 prezoane

in privinta celorlalte puncte ...nu se compara nu numai ca lux ci si ca anduranta si consum ... ca e adevarat ca partea de intretinere te costa mult mai putin ca la o masina mai noua e altceva ... oricum daca tu zici ca faci tara cu oltcitul e o treaba de laudat ...
__________________
DJ-01-KNK
lancer is offline   Reply With Quote
Old 29-03-13, 10:21   #167
Danutz Bratosin
Oltcit Driver

Stage 5
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 3,595
Member of:
[Moderators]
[Oltcit]
[Fiat]
Default Re: Oltcit Club 12TRS - OT 20 ALL

Nu se uita nici babau' la masina cand treci vama! P'aia ii intereseaza actele si ce transporti...poti sa treci si cu bicicleta cu 4 spite
Danutz Bratosin is offline   Reply With Quote
Old 02-04-13, 23:22   #168
b28kft

Stage 3
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 115
Default Re: Oltcit Club 12TRS - OT 20 ALL

Am iesit de vreo 7 - 8 ori din tara cu Oltcit-ul... De unde prostia asta cu iesitu' din tara daca ai 3 prezoane pe roata?
Quote:
Originally Posted by alxxdarkot20all View Post
normal ca nu se compara cu o masina cu servo , ac , climatronic , injectie , nu carburator care e infunda, geamuri heliomate , etc...
Da, asa e! Masina cu injectie e sfanta, mai ales cand te uiti ca curca-n lemne si nu stii de ce merge ca un cur, iar cireasa de pe tort vine cand mergi la service reprezentanta si se uita ala ca la OZN si spun ca "e de cercetat problema". Apoi, iti petreci vreo 2 saptamani citind TOATE forumurile pe care ti le gaseste Google, iei notite mai ceva ca la scoala, recitesti tot, pui cap la cap, apoi instalezi 1 2 3 4 5 6 7 8 9 EcuScan-uri doar - doar o merge unu'. Pe urma, dai 1500 lei pe un senzor MAF, inca 250 pe un senzor de arbore cu came si 200 pe sonda lambda, apoi astepti sa mai pice ceva bani sa schimbi distributia, caci trebuie demontata pt a avea acces la variatorul de faza. Mai exact, demontezi distributia pt a schimba un arc si 2 saibe. Cazul de mai sus - EU.

Masina moderna cere bani. Daca-ti mai iei si ceva clasa Premium sau mai sus, sa te tii!
__________________
Alfa Romeo 145 TS
Cuore Sportivo

Last edited by b28kft; 02-04-13 at 23:37.
b28kft is offline   Reply With Quote
Old 02-04-13, 23:30   #169
lancer
Oltcit Driver

Stage 5
 
lancer's Avatar
 
Join Date: Aug 2004
Posts: 729
Member of:
[Oltcit]
Default Re: Oltcit Club 12TRS - OT 20 ALL

era un zvon odata si la unii a prins bine ... dar cum nu se stie niciodata uite de aia nu imi iau ferrari ca are prindere centrala deci o singura piulita si coborandu-ne la mintea romanilor un singur prezon .... deci conform logicii cu trecutul granitei cu masinile in 3 prezoane ... daca nu ii lasa sa treaca pe aia cu 3 ...ce sansa am eu cu unul singur ..
lancer is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -