Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > OLTCIT > Masina mea Oltcit

Closed Thread
 
Thread Tools
Old 02-09-06, 17:36   #46
Radu.Dobromirescu
Ford Driver

Stage 5
 
Radu.Dobromirescu's Avatar
 
Join Date: Aug 2006
Posts: 561
Member of:
[Oltcit]
[FORD]
[4Tuning International]
Default Re: Am inceput la Oltcitul meu

Mersi mult baieti...am sa tin cont de parerea voastra...!!
Radu.Dobromirescu is offline  
Old 02-09-06, 20:06   #47
Ja_Rule

Stage 5
 
Ja_Rule's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 2,622
Member of:
[Moderators]
[Midnight Racers]
[Oltcit]
[DACIA]
[Echipa de sprijin]
[Dacia Rally Team]
[VW]
Default Re: Am inceput la Oltcitul meu

Quote:
Originally Posted by Radu.Dobromirescu View Post
Mersi mult baieti...am sa tin cont de parerea voastra...!!
iar parerea mea e ca daca ti`ai luat oltcit .. il faci oltcit ... nu stiu daca e indicat sa pui bara de nova sau cielo (asta daca chiar iti place oltcitu`) .. defapt la ce mai iti trebuie oltcit daca il combini cu nova.. fara suparare .... bafta
__________________
Berlină 1310 decocostârcită B 79 L E M ... Member of : Dacia Rally Team Motorsport ...
Regulamentul secţiunilor comerciale...Reguli generale pe forumul 4TuningRO...Feedback Dacia...Esenţial: scrieţi corect în limba română



"Suntem atât de răi incât ne ardem si intre noi"

Funerare auto (tractari)

0765.324.707 / 0765.948.147
Ja_Rule is offline  
Old 04-09-06, 13:13   #48
Madalin Zolti
Guest
 
Posts: n/a
Default Re: Am inceput la Oltcitul meu

Quote:
Originally Posted by fasso View Post
sau poti sa le dai peste nas si cu el stockuite la mine spre exemplu...ieri seara am ingenunchiat o dacie super nova pe o portiune cu muuuulte curbe!recunosc...soferul era cam copac...adica nu exista curba in care sa nu puna frana....si eu i-am aratat cam cum se iau curbele cu 90 cu un oltcitstateam cu a 3-a in spatele lui cu pedala la jumatate...nici macar nu era deschisa camera a doua a carbului...si el o afuma rau...dupa care mi-am bagat picioare si in el de consum si in ea de super nova...si i-am dat cu fum!numai de al naibii zilele urmatoare o sa-mi pun un autocolant mare pe luneta care sa scrie STOCK!sa se mire lumea)
) =))=))=))=))=))=))=))=))=))=))=))=))=))
 
Old 04-09-06, 20:48   #49
Ja_Rule

Stage 5
 
Ja_Rule's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 2,622
Member of:
[Moderators]
[Midnight Racers]
[Oltcit]
[DACIA]
[Echipa de sprijin]
[Dacia Rally Team]
[VW]
Default Re: Am inceput la Oltcitul meu

te joci ... ai grija la barele de torsiune ... baga`ti 4 rulmenti in fiecare bara ... 2 pe un cap .. si tai putin din garnituri.... se tine bine de tot ... dar ai grija nu forta nota ... fereasca d`zeu` sa ti se rupa vre`o bara`n curba... defapt cred ca sti ca in ele sta greutatea masinii si nu in amortizoare.. bafta
Ja_Rule is offline  
Old 05-09-06, 08:57   #50
Madalin Zolti
Guest
 
Posts: n/a
Default Re: Am inceput la Oltcitul meu

Quote:
Originally Posted by Ja_Rule View Post
te joci ... ai grija la barele de torsiune ... baga`ti 4 rulmenti in fiecare bara ... 2 pe un cap .. si tai putin din garnituri.... se tine bine de tot ... dar ai grija nu forta nota ... fereasca d`zeu` sa ti se rupa vre`o bara`n curba... defapt cred ca sti ca in ele sta greutatea masinii si nu in amortizoare.. bafta
degeaba bagi frate 4 rulmenti daca ai uzata oala si bara aia, io de fiecare data am pus 2 rulmenti pe partea care era buna si a fo totul ok. Nu va mai luati fratilor dupa asa zisii mecanici
daca aveti bani de aruncat, bagati fratilor si zeci de rulmenti, io zic din experienta ca 2 sunt de ajuns.
 
Old 05-09-06, 15:08   #51
fasso

Stage 5
 
fasso's Avatar
 
Join Date: Jun 2006
Posts: 2,045
Default Re: Am inceput la Oltcitul meu

poi bara de torsiune pe dreapta spate si asa sta sa se rupa...da in curba aia a tinut pot spune destul de binepana la urma ii pun barele alea de rm care le am acasa ca alea macar sunt destul de bune!
fasso is offline  
Old 05-09-06, 19:43   #52
bogdanlascu

Stage 5
 
bogdanlascu's Avatar
 
Join Date: Oct 2003
Posts: 1,066
Member of:
[4 Speed Squad]
[PARTICIPANT CURSE]
[Oltcit]
Default Re: Am inceput la Oltcitul meu

Quote:
Originally Posted by Madalin Zolti View Post
degeaba bagi frate 4 rulmenti daca ai uzata oala si bara aia, io de fiecare data am pus 2 rulmenti pe partea care era buna si a fo totul ok. Nu va mai luati fratilor dupa asa zisii mecanici
daca aveti bani de aruncat, bagati fratilor si zeci de rulmenti, io zic din experienta ca 2 sunt de ajuns.
crede-ma ca merita sa bagi 4 rulmenti cu ace asta zice io
bogdanlascu is offline  
Old 06-09-06, 08:21   #53
Ja_Rule

Stage 5
 
Ja_Rule's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 2,622
Member of:
[Moderators]
[Midnight Racers]
[Oltcit]
[DACIA]
[Echipa de sprijin]
[Dacia Rally Team]
[VW]
Default Re: Am inceput la Oltcitul meu

hai ma ca nu`s chiar asa de afon am mai invatat si eu cate ceva de la unu` altu` .. fasso tre sa stam de vb intr`o zi .... macar sa mearga rm`u meu pana la tgv
Ja_Rule is offline  
Old 06-09-06, 09:57   #54
Madalin Zolti
Guest
 
Posts: n/a
Default Re: Am inceput la Oltcitul meu

Quote:
Originally Posted by bogdanlascu View Post
crede-ma ca merita sa bagi 4 rulmenti cu ace asta zice io
domnule Lascu, daca ai uzura in oala si in cealalta chestie cum bagi rulmenti acolo ca aia vor avea joc.. si ii pui degeaba.. parerea mea.
Eu la 2 oltcituri am pus cate 2 rulmenti bagati in partea fara uzura si totul a fost ok
Nu vreau sa fac polemica, dar asta am observat la fata locului cu piesele demontate..
rulmenti aveam chiar de la primul oltcit ramasi )) cand vroiam sa bag la ala cate 4 rulmenti. Deci am facut economie de bani cand am reparat la al 2-lea oltcit..
 
Old 06-09-06, 11:57   #55
Ja_Rule

Stage 5
 
Ja_Rule's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 2,622
Member of:
[Moderators]
[Midnight Racers]
[Oltcit]
[DACIA]
[Echipa de sprijin]
[Dacia Rally Team]
[VW]
Default Re: Am inceput la Oltcitul meu

madaline frate ... atata timp cat rulmentii intra fest ... n`ai nici o treaba .. mai bagi si`o mana de vaselina buna .. si n`ai de cat sa iei curbe la 120 ... se tine beton ... toata increderea
Ja_Rule is offline  
Old 06-09-06, 14:48   #56
fasso

Stage 5
 
fasso's Avatar
 
Join Date: Jun 2006
Posts: 2,045
Default Re: Am inceput la Oltcitul meu

Ja Rule....cand ai drum in tgv te astept ti-am mai zis...stam de vorba...reparam la oltcituri...ce vrei tu?comparam idei....orice!mi-ar prinde bine un mecanic priceput langa mine!te cazez la mine si stai fara grija ca incape si oltcitul tau langa al meu in curte la minebafta...si cu faza cu rulmentii...vedem ce o sa fac...cred ca pana la urma 4 ii bag!
fasso is offline  
Old 06-09-06, 14:59   #57
fasso

Stage 5
 
fasso's Avatar
 
Join Date: Jun 2006
Posts: 2,045
Default Re: Am inceput la Oltcitul meu

Ja Rule....cand ai drum in tgv te astept ti-am mai zis...stam de vorba...reparam la oltcituri...ce vrei tu?comparam idei....orice!mi-ar prinde bine un mecanic priceput langa mine!te cazez la mine si stai fara grija ca incape si oltcitul tau langa al meu in curte la minebafta...si cu faza cu rulmentii...vedem ce o sa fac...cred ca pana la urma 4 ii bag!
fasso is offline  
Old 06-09-06, 16:06   #58
Ja_Rule

Stage 5
 
Ja_Rule's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 2,622
Member of:
[Moderators]
[Midnight Racers]
[Oltcit]
[DACIA]
[Echipa de sprijin]
[Dacia Rally Team]
[VW]
Default Re: Am inceput la Oltcitul meu

fasso sa vad .. sa vb cu draghici si cu felix si poate trag in wek o fuga
Ja_Rule is offline  
Old 06-09-06, 16:26   #59
alex_g
Guest
 
Posts: n/a
Default Re: Am inceput la Oltcitul meu

Quote:
Originally Posted by fasso View Post
sau poti sa le dai peste nas si cu el stockuite la mine spre exemplu...ieri seara am ingenunchiat o dacie super nova pe o portiune cu muuuulte curbe!recunosc...soferul era cam copac...adica nu exista curba in care sa nu puna frana....si eu i-am aratat cam cum se iau curbele cu 90 cu un oltcitstateam cu a 3-a in spatele lui cu pedala la jumatate...nici macar nu era deschisa camera a doua a carbului...si el o afuma rau...dupa care mi-am bagat picioare si in el de consum si in ea de super nova...si i-am dat cu fum!numai de al naibii zilele urmatoare o sa-mi pun un autocolant mare pe luneta care sa scrie STOCK!sa se mire lumea)
N-ai nimerit tu unu sa-i dea bine in gura la SN ca vedeai tu.
 
Old 06-09-06, 16:55   #60
Ja_Rule

Stage 5
 
Ja_Rule's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 2,622
Member of:
[Moderators]
[Midnight Racers]
[Oltcit]
[DACIA]
[Echipa de sprijin]
[Dacia Rally Team]
[VW]
Default Re: Am inceput la Oltcitul meu

alex_g chiar crezi asta?... mai bine stai calm ca nu se tine super nova in curbe cum se tine oltcitu cu 4 rulmenti in barele de torsiune si 2 dinti coborata de fata ..
Ja_Rule is offline  
- Copyright 2024 4Tuning -