Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > OLTCIT > Masina mea Oltcit

Reply
 
Thread Tools
Old 04-08-07, 21:42   #286
bodyspeed

Stage 5
 
bodyspeed's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 5,390
Member of:
[Moderators]
[Observator 4tuning]
[NoSpeedLimit Romania Club]
[Oltcit]
[4Rally]
[BMW]
[FOTO]
Default Re: A race car is born

Quote:
Originally Posted by bogdanlascu View Post
eu cred ca vorba lunga saracia omului ,daca omul mai are masina si ma face ceva la ea sa posteze daca nu ,nu,oricum din poza de mai jos se vede clar ca este vitan tuning
tizule fiecare cu gusturile lui ......
gata cu off-topicul.
mai asteptam..ce se va intampla acum..ca am facut offtopic. desi aici ultimul post a lui.. zarathustra este din luna 3

si putea..macar sa incastreze cu fibra acele prize de aer..pe capota..la cati bani s-au bagat e pacat sa arate parca ar fi lipite cu super glue
.........GATA....CU OFFtopicul MULTUMESC..
SI ASTEPTAM... POZE...NU VORBE
__________________
carDesign
Magazin CarDesign 4Tuning
bodyspeed is offline   Reply With Quote
Old 04-08-07, 21:44   #287
bogdanlascu

Stage 5
 
bogdanlascu's Avatar
 
Join Date: Oct 2003
Posts: 1,066
Member of:
[4 Speed Squad]
[PARTICIPANT CURSE]
[Oltcit]
Default Re: A race car is born

ultimul offtopic ,nu este vitan tuning este vitan style ........luciane tu ai pune mizerile ale de prize pe masina?
bogdanlascu is offline   Reply With Quote
Old 05-08-07, 17:06   #288
zarathustra

Stage 5
 
zarathustra's Avatar
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 550
Default Re: A race car is born

bogdan, prizele nu sunt pentru design, sunt functionale si cred ca am mai precizat asta. sub una din cele mici sta filtrul de aer si sub aia mare sta intercooler-ul. a doua mica este pentru a pastra simetria. nu ma intereseaza sa arate bine masina, ma intereseaza sa fuga
__________________
Mazda RX-8, Rosu metalizat - vanduta
BMW 335xi coupe, Negru Metalizat
zarathustra is offline   Reply With Quote
Old 16-10-07, 13:43   #289
maryan1986

Stock
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 3
Default Re: A race car is born

salut! sunt nou pe aici, sper sa nu deranjez, dar am si eu o problema... am o mazda 626 2.2i din 1990 shi trebuie sa-i fac reglajul culbutorilor , problema e ca nu shtiu de unde sa iau parametrii de reglaj (distantele dintre shurubul de reglaj al culbutorului si capatul tijei supapei) . daca shtie cineva un site/tabel cu cote de reglaj sau daca se pricepe sa-mi spuna shi mie ... va multumesc anticipat
maryan1986 is offline   Reply With Quote
Old 16-10-07, 14:52   #290
zarathustra

Stage 5
 
zarathustra's Avatar
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 550
Default Re: A race car is born

nu vad legatura cu postul, dar un inginer mecanic serios are posibilitatea sa acceseze toata documentatia pe internet
zarathustra is offline   Reply With Quote
Old 16-10-07, 15:09   #291
26WRC

Stage 5
 
26WRC's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 3,159
Member of:
[Moderators]
[Opel]
[4Rally]
[NoSpeedLimit Romania Club]
Default Re: A race car is born

@zarathustra ... nimic nou despre oltcitu' turbo?
26WRC is offline   Reply With Quote
Old 16-10-07, 15:28   #292
Madalin Zolti
Guest
 
Posts: n/a
Default Re: A race car is born

@zarahustra imi fac si eu ca pupy racire cu radiator suplimentar la ulei ptr motorul comprimat
PS Piesele vezi ca le gasesti la RacingNick daca te intereseaza
iti aduc aia pe comanda: motira aia de sub filtrul de ulei, radiatorul suplimentar si furtunele de racordare de care vei avea nevoie :d
  Reply With Quote
Old 17-10-07, 08:37   #293
zarathustra

Stage 5
 
zarathustra's Avatar
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 550
Default Re: A race car is born

n-am ajuns inca acolo - daca voi avea nevoie de racire suplimentara voi sti imediat pentru ca am toate ceasurile indicatoare necesare. proiectul merge foarte greu pentru ca nu am deloc timp sa ma ocup si mecanicul la care e masina n-a mai facut de vreo 2 luni nimic la ea. serviciu/licenta... e greu tare cu timpul. poate in vacanta de iarna sa ma mai bag la ea. plus ca acum vreau sa-mi schimb masina si alerg putin sa gasesc cea mai buna solutie.
zarathustra is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -