Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > OLTCIT > Masina mea Oltcit

Closed Thread
 
Thread Tools
Old 27-03-06, 15:04   #1
Florin Vlad

Stage 2
 
Florin Vlad's Avatar
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 43
Default OLTCIT Club 1987 - project car sau REMAT ?

Salut,

Desi sunt proaspat inregistrat, urmaresc ceea ce posteaza pe forum de mai bine de 6 luni. Felicitari pentru tot ceea ce faceti si pentru modul in care va ajutati reciproc !
Eu detin un OLTCIT Club fab. 1987, 53.000 km REALI, vopsea originala impecabila, fara accident, interior original, unic proprietar, tinuta in garaj, piese frantuzesti, rulata doar in concediu, cauciucuri/baterie noi, linie audio JVC (4x30 W). Masina este IMPECABILA din toate punctele de vedere.
Din pacate, sunt nevoit sa o vand; daca nu reusesc, o casez in vara la REMAT, pt. prima de 30 mil. (va sosi un Hyundai Accent). Imi permit sa postez aici, intrucat masina poate deveni un project car excelent. Este absolut originala, nu are probleme tehnice, nu a fost lovita; este perfecta pentru orice proiect de tuning. Sper doar sa apara cineva care sa o aprecieze, fara mishto-urile uzuale la adresa marcii (caruta, sapca etc.). Pret: 850 EUR (neg.). Masina este in garaj, in zona Berceni, Oraselul Copiilor (Metrou Brancoveanu).
Va multumesc si sper sa ajunga pe mana unui pasionat, nu la fiare vechi. Ar fi pacat.
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	fontal.jpg
Views:	491
Size:	102.5 KB
ID:	79724   Click image for larger version

Name:	lateral fata.jpg
Views:	518
Size:	102.3 KB
ID:	79725   Click image for larger version

Name:	lateral spate.jpg
Views:	543
Size:	99.7 KB
ID:	79726  

Click image for larger version

Name:	bord.jpg
Views:	864
Size:	97.5 KB
ID:	79727  
Florin Vlad is offline  
Old 27-03-06, 20:40   #2
valib
Banned

Stage 5
 
valib's Avatar
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 3,348
Default Re: OLTCIT Club 1987 - project car sau REMAT ?

intra pe forumul oltcit...si da un anunt acolo
http://forum.oltcit.ro

sau lasa un numar de telefon....o adresa de mail....
si o sa pun eu un anunt pe acolo.
valib is offline  
Old 27-03-06, 21:13   #3
Florin Vlad

Stage 2
 
Florin Vlad's Avatar
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 43
Default Re: OLTCIT Club 1987 - project car sau REMAT ?

Multumesc pentru ajutor. Pot fi contactat la florinvlad002@yahoo.com sau la tel. 0723.25.40.65. Va invit sa treceti pe la mine, fara nici o obligatie. Nu aveti nimic de pierdut. Veti fi surprinsi de masina. Daca doriti si alte poze, va rog dati-mi un mail.
Florin Vlad is offline  
Old 27-03-06, 21:28   #4
valib
Banned

Stage 5
 
valib's Avatar
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 3,348
Default Re: OLTCIT Club 1987 - project car sau REMAT ?

cu placere.
am pus un anunt pe forumul oltcit...
valib is offline  
Old 28-03-06, 08:26   #5
aXelstorm
Ford Driver

Stage 5
 
aXelstorm's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 336
Member of:
[FORD]
Default Re: OLTCIT Club 1987 - project car sau REMAT ?

Stie cineva care sunt conditiile pt un imprumut la banca?Omule e superba masina...Fir-ar sa fie de bani!!! Gaseste pe careva care are 850E, nu o duce la casat, e o bijuterie...
__________________
Ford SIERRA MK1 XR4i 2.8i K-Jet -ex 2.0i//imperial red//Ghia bodytrim//15" OZ wheels

Last edited by aXelstorm; 28-03-06 at 08:29.
aXelstorm is offline  
Old 28-03-06, 12:19   #6
Florin Vlad

Stage 2
 
Florin Vlad's Avatar
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 43
Default Re: OLTCIT Club 1987 - project car sau REMAT ?

Pentru axelstorm... click aici:
http://www.vbr.ro/vb_application/default.asp?pgnr=1161
Vezi unde te incadrezi cu venitul si ce suma poti obtine. Eu lucrez in banca (intr-o alta banca...) si asta mi se pare cea mai flexibila oferta. Eu, pentru Accent, iau creditul de 300 mil., iar in completarea veniturilor lunare sare in ajutor si tatal meu (se poate si asa, nu doar sot-sotie). Creditul se poate obtine si in 2 zile. Poate, cine stie... iei un oltcit frumos - vezi mai sus )
P.S. Multumesc pentru aprecieri.
Florin Vlad is offline  
Old 05-04-06, 20:32   #7
SoulAngel

Stock
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 2
Default Re: OLTCIT Club 1987 - project car sau REMAT ?

daca ar fi dupa mine eu nu as vinde-o. Super masina. Da.......... mama lor de bani as cumpara-o da din pacate nu am cu ce. Orcum bafta.Si sa stapanesti sanatos noua masina
SoulAngel is offline  
Old 06-04-06, 11:02   #8
Florin Vlad

Stage 2
 
Florin Vlad's Avatar
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 43
Default Re: OLTCIT Club 1987 - project car sau REMAT ?

Va multumesc pentru sprijin. Masina s-a vandut in 3 zile (!!!) de la postarea anuntului, cu 700 euro. Pe de o parte imi pare rau ca am lasat la pret... puteam sa iau mai mult de la REMAT. Pe de alta parte imi pare bine ca a fost cumparata de un pasionat de Oltcit. Omu' mai avea un Oltcit si a venit sa o vada din curiozitate. Nu intentiona sa o cumpere. Cand a vazut-o, a ramas A doua zi a venit cu banii, a zis ca plateste si actele, si verificarea si tot ce mai trebuie. Ma bucur totusi ca masina va mai iesi pe strada pentru mult timp de acum inainte !
Florin Vlad is offline  
Old 06-04-06, 11:50   #9
valib
Banned

Stage 5
 
valib's Avatar
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 3,348
Default Re: OLTCIT Club 1987 - project car sau REMAT ?

se poate afla cine a cumparat-o?de pe 4tuning sau de pe forumul oltcit?
valib is offline  
Old 09-04-06, 02:24   #10
lupu

Stage 3
 
lupu's Avatar
 
Join Date: Dec 2004
Posts: 160
Member of:
[Opel]
Default Re: OLTCIT Club 1987 - project car sau REMAT ?

doamne..ce bijuterie era...pacat ca am vazut numa acum trheadu'
lupu is offline  
Old 10-04-06, 10:13   #11
cristivw

Stage 5
 
cristivw's Avatar
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 1,503
Member of:
[VW]
[Opel]
[Old School Cars]
Default Re: OLTCIT Club 1987 - project car sau REMAT ?

moaaa cum arata!!
serios frate, n-o da la remat! mai bine o tii in garaj, dar macar stii ca are totul original si este ceva vechiut, hai sa zicem clasic
serios, ar fi pacat de ea!!!
cristivw is offline  
Old 10-04-06, 11:56   #12
valib
Banned

Stage 5
 
valib's Avatar
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 3,348
Talking Re: OLTCIT Club 1987 - project car sau REMAT ?

Quote:
Originally Posted by Florin Vlad
Va multumesc pentru sprijin. Masina s-a vandut in 3 zile (!!!) de la postarea anuntului, cu 700 euro. Pe de o parte imi pare rau ca am lasat la pret... puteam sa iau mai mult de la REMAT. Pe de alta parte imi pare bine ca a fost cumparata de un pasionat de Oltcit. Omu' mai avea un Oltcit si a venit sa o vada din curiozitate. Nu intentiona sa o cumpere. Cand a vazut-o, a ramas A doua zi a venit cu banii, a zis ca plateste si actele, si verificarea si tot ce mai trebuie. Ma bucur totusi ca masina va mai iesi pe strada pentru mult timp de acum inainte !

deci MASINA s-a VANDUT
e greu sa citesti tot topicul?
valib is offline  
Old 10-04-06, 19:15   #13
cristivw

Stage 5
 
cristivw's Avatar
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 1,503
Member of:
[VW]
[Opel]
[Old School Cars]
Default Re: OLTCIT Club 1987 - project car sau REMAT ?

mda, sorry... m-au furat pozele si titlul topicului... vanzare sau remat
my bad
cristivw is offline  
Old 14-04-06, 16:16   #14
Florin Vlad

Stage 2
 
Florin Vlad's Avatar
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 43
Default Re: OLTCIT Club 1987 - project car sau REMAT ?

Pentru valib ! In primul rand... mai rar oameni ca tine. In al doilea rand, cumparatorul nu e de pe forum. A vazut anuntul pe autovit. In ceea ce ma priveste, din pacate, faza cu Accentul a cazut. Nu mi s-a aprobat creditul, din motive asupra carora nu insist. Acum ma concentrez asupra unui Matiz E-Klasse, cumparat de nou din 2003. In week-end ii montez Radio CD Sony X-plode 4x45 W + 4 boxe Sony X-plode + statie Blaupunkt GTA-200 1x350 w + subwoofer band-pass SAL XC-10 PRO 250 w (altceva nu incape...) + condensator 1 F SAL. Ii fac poze si ne mutam la forumul cu Daewoo. Numai bine !
Florin Vlad is offline  
Old 08-09-06, 12:30   #15
eduard_1

Stage 4
 
eduard_1's Avatar
 
Join Date: Sep 2006
Posts: 203
Default Re: OLTCIT Club 1987 - project car sau REMAT ?

salut! daca tot iti iei bani pe el la remat i-ti dau eu oltcitul meu si mi-l dai u pe al tau ! si suport eu toate cheltuielile pt acte! ca sa nu-ti para rau de el ca ajunge la fier vechi! la mine i-ti garantez ca o so duca f bine! oricum vreau sa mi-l fac pe al meu ! vreau sa-i fac motorul sapt viitoare! contacteaza-ma daca te intereseaza propunerea mea! ca pana la urma tot banii aia ii iei si pe a mea!
eduard_1 is offline  
- Copyright 2024 4Tuning -