Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > FIAT > Masina mea Fiat

Reply
 
Thread Tools
Old 07-05-08, 00:09   #46
CicioNE

Stage 5
 
CicioNE's Avatar
 
Join Date: Sep 2006
Posts: 656
Member of:
[Fiat]
Default Re: Fiat Punto [1.2 16v] Novitech

no comment...sa vad pozele cu punto-uri tunate...hai repede idei la om nu mai bateti aiurea din gura..ploape si jante ala e pt voi tuning?
CicioNE is offline   Reply With Quote
Old 07-05-08, 00:28   #47
Eddie C.
Alfa Romeo Driver

Stage 4
 
Eddie C.'s Avatar
 
Join Date: Sep 2007
Posts: 264
Member of:
[ALFA ROMEO]
Default Re: Fiat Punto [1.2 16v] Novitech

Am urmarit acest thread ca un fost proprietar de Fiat si fan al "italiencelor" si m-am gandit sa imi dau si eu cu parerea.asa ca ... masina ar trebui sa aiba un clean look fara toate acele chestii in plus( si vad ca asta ai cam facut) iar in ceea ce priveste motorul si performantele lui..nsh ce sa zic ...tu stii mai bine ce ai sub capota...Bafta!

P.S. Am uitat ca de mult vroiam sa zic asta...pe forumul asta se comenteaza multtt pe langa subiect,sunt mii de parereri si asta nu ar fi foarte rau ca de asta e forum,dar 90% din aceste "pareri" tind sa fie jigniri,ironii ieftine si alte chestii de genul.Aproape nimic constructiv...
__________________
Eddie C. is offline   Reply With Quote
Old 07-05-08, 11:02   #48
Erros20

Stage 5
 
Erros20's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 315
Default Re: Fiat Punto [1.2 16v] Novitech

Am facut o poza cu web-ul ... aparatul e la prietenamea ... ea e la scoala ... eu schimbu 2 .. :-s ..
Is curios care mai aveti asemenea acte ?
Cand o sa am aparatu o sa va arat acte si pt altceva ...
P.S. Multumesc adevaratilor pasionati de tuning pentru parerile lor !
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	tobe.JPG
Views:	210
Size:	8.6 KB
ID:	528858  
__________________
Tuning nu inseamna brad de craciun, insa nici o masina
stoc cu folii.
Erros20 is offline   Reply With Quote
Old 07-05-08, 15:36   #49
antonio74

Stage 5
 
antonio74's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 1,289
Member of:
[Fiat]
[FORD]
Default Re: Fiat Punto [1.2 16v] Novitech

Quote:
Originally Posted by morpheusmaster View Post
Mah...da se stie ca NOVITEC tuneaza Fiaturi, Alfa Romeo, Lancia si ink o mark parca...oricum frate, tu tineo pe a ta!!! Ca o tii bine!!! Si tu stii mai bine ce tuning ai pe masina, tu stii mai bine ce ai pe ea...lasai pe altii sa dea din gura...si fie vb intre noi...am vazut si eu "masinile noastre" si nu mi se par mai reusite decat ale celor pasionati de aceasta marca si aceste masini...si cu asta am spus totul...

@Antonio: ASTA e fiat de la NOVITEC 100%!!!! Intra pe www.fiatforum.com la puntouri si ai sa vezi MASINI care arata EXACT, DA EXACT EXACT LA FEL CA ASTA!!! Si cu aceleasi specificatii si tot!!! Valabil pentru toti

frate ...asa te ai contrazis si cu seicento , eu lucrez la fiat ...nu ma inveti tu pe mine ce inseamna tuning , ti am mai explicat ....si nici pustiul cu al lui "novitec" ......ca pui abtzibilde pe masina cu o marca consacrata gen "ferrari"....ai muzica de mii de wati ....asta nu inseamna tuning ....asta e un mare kitch ...dar pe la voi prin zona prinde , cu oua kinder pe antena si beculete puse pe stropitoarele de pe capota .....sa fim seriosi ....si cu asta cred ca am spus tot .......
antonio74 is offline   Reply With Quote
Old 07-05-08, 16:17   #50
Jokerman170
Fiat Driver

Stage 5
 
Jokerman170's Avatar
 
Join Date: Sep 2007
Posts: 1,055
Member of:
[Fiat]
Default Re: Fiat Punto [1.2 16v] Novitech

Quote:
Originally Posted by antonio74 View Post
frate ...asa te ai contrazis si cu seicento , eu lucrez la fiat ...nu ma inveti tu pe mine ce inseamna tuning , ti am mai explicat ....si nici pustiul cu al lui "novitec" ......ca pui abtzibilde pe masina cu o marca consacrata gen "ferrari"....ai muzica de mii de wati ....asta nu inseamna tuning ....asta e un mare kitch ...dar pe la voi prin zona prinde , cu oua kinder pe antena si beculete puse pe stropitoarele de pe capota .....sa fim seriosi ....si cu asta cred ca am spus tot .......
eu nu vreu sa fiu nesimtit si n-am nimik cu tine, dar faptul ca lucrezi la fiat nu inseamna ca parerea ta conteaza mai mult decat al altuia, stiu ca toata lumea se simte buricu pamantului dar las-o si mai moale, inghite si tu galustele si lasa-i sa zica ce vor.


tuningul nu este ceva bine definit, nu se poate zice ca numa atunci ai facut tuning numai daca ai pus spoilere, oua kinder sau cutare cutare
tuning poate fi si la un sleeper cu 100000 HP si poate fi si o buburuza bombata facuta de show cu 3 hp si binentzeles poate fi si ceva intre cum se intampla cel mai des, nici foarte extravagant nici ditamai racheta spatiala
acuma toata lumea are un tzel ce vrea sa faca, tuningul fiind personalizarea masinii, daca la cineva ii place pokemon si isi face un pokemon pe capota sau un ou kinder nu inseamna ca nu ii tuning doar ca nu se aseamana cu tzelul tau asa ca toata lumea fitzi mai deschisi la ideile altzilor
__________________




Jokerman170 is offline   Reply With Quote
Old 07-05-08, 16:42   #51
denver
Fiat Driver

Stage 5
 
denver's Avatar
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 1,143
Member of:
[Fiat]
[Old School Cars]
[LANCIA]
Default Re: Fiat Punto [1.2 16v] Novitech

frate chiar nu se poate fara cearta ?
denver is offline   Reply With Quote
Old 07-05-08, 20:36   #52
strik3ru

Stage 5
 
strik3ru's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 594
Default Re: Fiat Punto [1.2 16v] Novitech

Quote:
Originally Posted by Jokerman170 View Post
tuningul fiind personalizarea masinii, r
Cu asta ai spus tot, daca mie imi place muzica si vreau muzica in masina, pot sa am si 10cp.
strik3ru is offline   Reply With Quote
Old 07-05-08, 23:22   #53
morpheusmaster

Stage 5
 
morpheusmaster's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 5,966
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[PARTICIPANT CURSE]
[Fiat]
[SKODA]
Default Re: Fiat Punto [1.2 16v] Novitech

Quote:
Originally Posted by antonio74 View Post
frate ...asa te ai contrazis si cu seicento , eu lucrez la fiat ...nu ma inveti tu pe mine ce inseamna tuning , ti am mai explicat ....si nici pustiul cu al lui "novitec" ......ca pui abtzibilde pe masina cu o marca consacrata gen "ferrari"....ai muzica de mii de wati ....asta nu inseamna tuning ....asta e un mare kitch ...dar pe la voi prin zona prinde , cu oua kinder pe antena si beculete puse pe stropitoarele de pe capota .....sa fim seriosi ....si cu asta cred ca am spus tot .......
Man..prefer sa ma insel de 10000x si sa am odata dreptate!!! Si "pustiul" asta asa a cumparat masina...cu toate briz brizurile pe ea...cand a intrat pe mana lui, 1 grija lea dat jos...si masina e Fiat modificat de NOVITEC!!! (ma repet, convingete intrand pe fiatforum.com si ai sa vezi acolo PUNTO NOVITEC care arata 100% cu a lui) Briz Brizurile alea is puse de un handipopa de prin germania sau unde a fost masina...

Cand am cumparat eu masina, la fel..*****ia Bazzaconi pe laterale, pe haion avea numere de contact, pe capota avea sigla firmei...era in ultimul hai...vai samar de viata ei!!! Ce am facut cu ea din stadiul ala si pana unde sunt acum si cu bugetul de care dispun eu ii spun restaurare si tuning. Am 19 ani omule, "lucrez" la Colegiul National Roman Voda din Roman, nesalariat, statul ma lasat si fara alocatie deci practic rup de la gura mea si ultimul $ ca sa ii bag benzina in 1 rand si sa ii mai fac si un tuning)...poate bat campii dar ideea e asta...de as avea si eu bugetul de care dispuneti voi astia "de la fiat" as arata eu la multi masini tunate. Dar pana atunci atat am: pasiune si dorinta, care o au toti cei ca mine si nu o au majoritatea dintre cei pentru care banii nu sunt o problema. Si ca sa inchei cum ai incheiat si tu...) si cu asta am spus tot...

Imi cer scuze de offtopic si rog admini sa stearga acest post daca cred de cuviinta.
morpheusmaster is offline   Reply With Quote
Old 07-05-08, 23:27   #54
denver
Fiat Driver

Stage 5
 
denver's Avatar
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 1,143
Member of:
[Fiat]
[Old School Cars]
[LANCIA]
Default Re: Fiat Punto [1.2 16v] Novitech

Quote:
Originally Posted by morpheusmaster View Post
Man..prefer sa ma insel de 10000x si sa am odata dreptate!!! Si "pustiul" asta asa a cumparat masina...cu toate briz brizurile pe ea...cand a intrat pe mana lui, 1 grija lea dat jos...si masina e Fiat modificat de NOVITEC!!! (ma repet, convingete intrand pe fiatforum.com si ai sa vezi acolo PUNTO NOVITEC care arata 100% cu a lui) Briz Brizurile alea is puse de un handipopa de prin germania sau unde a fost masina...

Cand am cumparat eu masina, la fel..*****ia Bazzaconi pe laterale, pe haion avea numere de contact, pe capota avea sigla firmei...era in ultimul hai...vai samar de viata ei!!! Ce am facut cu ea din stadiul ala si pana unde sunt acum si cu bugetul de care dispun eu ii spun restaurare si tuning. Am 19 ani omule, "lucrez" la Colegiul National Roman Voda din Roman, nesalariat, statul ma lasat si fara alocatie deci practic rup de la gura mea si ultimul $ ca sa ii bag benzina in 1 rand si sa ii mai fac si un tuning)...poate bat campii dar ideea e asta...de as avea si eu bugetul de care dispuneti voi astia "de la fiat" as arata eu la multi masini tunate. Dar pana atunci atat am: pasiune si dorinta, care o au toti cei ca mine si nu o au majoritatea dintre cei pentru care banii nu sunt o problema. Si ca sa inchei cum ai incheiat si tu...) si cu asta am spus tot...

Imi cer scuze de offtopic si rog admini sa stearga acest post daca cred de cuviinta.
cu toate ca pasiunea depaseste orice limita indiferent de bani multi sau putini trebuie sa recunoastem ca fara bani pasiunea noastra are de suferit....
denver is offline   Reply With Quote
Old 07-05-08, 23:29   #55
Jokerman170
Fiat Driver

Stage 5
 
Jokerman170's Avatar
 
Join Date: Sep 2007
Posts: 1,055
Member of:
[Fiat]
Default Re: Fiat Punto [1.2 16v] Novitech

cei care vor, n-au; iar cei care au implanta masini in santzuri (glumeam, cei care au fac kitch tuning)
Jokerman170 is offline   Reply With Quote
Old 08-05-08, 00:04   #56
antonio74

Stage 5
 
antonio74's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 1,289
Member of:
[Fiat]
[FORD]
Default Re: Fiat Punto [1.2 16v] Novitech

http://novitec.net/com/puntogal2.htm
http://novitec.net/com/x_onegal.htm

aici am pus masini facute de novitec de pe site ul lor , poate ca eu sunt un pafarist vis a vis de voi si ma bag aiurea in seama , ....am sa tac din gura pe viitor ...
antonio74 is offline   Reply With Quote
Old 08-05-08, 00:08   #57
antonio74

Stage 5
 
antonio74's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 1,289
Member of:
[Fiat]
[FORD]
Default Re: Fiat Punto [1.2 16v] Novitech

http://www.puntopower.com/gallery.asp............
antonio74 is offline   Reply With Quote
Old 08-05-08, 01:00   #58
morpheusmaster

Stage 5
 
morpheusmaster's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 5,966
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[PARTICIPANT CURSE]
[Fiat]
[SKODA]
Default Re: Fiat Punto [1.2 16v] Novitech

Pozele care leam vazut pe fiatforum.com erau xact xact xact ca masina lui, xact aceleasi spoilere, aceleasi praguri, aceleasi jante, aceiasi culoare, TOT!!! Am zis ca era masina lui dar fara briz brizuri...dar avea toate geamurile foliate darck black...si stiu exact ca la thread name scria PUNTO NOVITEC!!! Stiu exact ce am vazut si nu ma cert aici degeaba doar ca sa ma aflu in treaba. Ca sa nu mai discutam offtopic...baga frate actele cu tuningu si tot ce sa facut la ea k sa se faca liniste
morpheusmaster is offline   Reply With Quote
Old 08-05-08, 11:09   #59
Erros20

Stage 5
 
Erros20's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 315
Default Re: Fiat Punto [1.2 16v] Novitech

Merita oare ? Rog un moderator sa stearga thread-ul asta ...
Erros20 is offline   Reply With Quote
Old 08-05-08, 11:35   #60
denver
Fiat Driver

Stage 5
 
denver's Avatar
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 1,143
Member of:
[Fiat]
[Old School Cars]
[LANCIA]
Default Re: Fiat Punto [1.2 16v] Novitech

Quote:
Originally Posted by Erros20 View Post
Merita oare ? Rog un moderator sa stearga thread-ul asta ...
erros mai gandeste-te nu trebuie sa iti stergi thread-ul pentru cateva neintelegeri , asta este forumul , nu exista sa nu fie o discutie legata de ceva , tu prezinta-ti masina in continuare si ce mai faci la ea ca nu se intampla nimic , in caz de ceva grav cu injurii sau mai stiu eu ce userii respectivi vor fi penalizati , dar nu trebuie sa-ti stergi thread-ul
__________________
1962 Fiat 600D
1981 Fiat 131 (1991-2000/2009-prezent)
1987 Lancia Delta HF 1.6
Fiat Coupe 20VT Plus
2005 Iveco Daily

Carpe noctem
denver is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -