Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > FIAT > Masina mea Fiat

Reply
 
Thread Tools
Old 27-02-11, 00:51   #1921
morpheusmaster

Stage 5
 
morpheusmaster's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 5,966
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[PARTICIPANT CURSE]
[Fiat]
[SKODA]
Default Re: Seicento - NT O5 YRJ

Pretenasiloooooor Toora au albu ala ca eu lam pus (erau tot negre initial) ...si erau pe seicento da le pun pe urs

am sa fac albu ala si pe "racing".... )

2 la mana, nu ajung cu buburuza la iasi dar sper la evenimentul din mai de la romexpo sa fiu prezent cu ea
morpheusmaster is offline   Reply With Quote
Old 27-02-11, 02:55   #1922
quick_5hifter

Stage 5
 
quick_5hifter's Avatar
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 4,692
Member of:
[Moderators]
[Xtreme Club Emotion]
[DAEWOO]
[Toyota]
[Opel]
Default Re: Seicento - NT O5 YRJ

Sa-ti spun si parerea mea: mergi la cea mai apropiata biserica si doneaza scaunele, sa faci fericite 4 babutze credincioase! (don't forget about the holly dildos! ) vezi poza
Acuma' sa incerc sa fiu putin serios (desi nu-mi sta in fire, mai ales cand am la bord mai multe grade decat stie termometrul sa citeasca): pune pe urs scaunele care au sustinerea laterala cea mai buna sau, daca nu poti sa decizi dupa acest criteriu, pune-le pe cele mai comode pe urs. Aspectul se poate modifica oricand, relativ ieftin (depinde si ce materiale alegi) pentru oricare dintre ele.
PLM, data viitoare cand cumperi materie prima pentru autocar/microbuz (multe scaune), mai intreaba-ne si pe noi
Tot dupa umila mea parere, cred ca la un moment dat trebuie sa pui pe pauza unul dintre proiecte, sa poti sa-l duci la capat pe celalalt. Altfel, risti sa ajungi sa nu duci niciunul pana la capat. Cred ca nu e nevoie sa-ti mai spun ce as face eu in locul tau... ca deja mi-ai dat de inteles ca-ti place mai mult ursul (sau cel putin asa am inteles eu din ultima noastra discutie).
Toate cele bune de la mare!
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	burn-after-reading.jpg
Views:	213
Size:	115.4 KB
ID:	1893704   Click image for larger version

Name:	66CA15WEERCA5IKWICCAP8E3TQCAM3SDGECAMGX547CAOLVCSYCAI4ZWN4CA1GD1MQCA7VRK1SCA3R9JFVCA7S3IPUCAII17.jpg
Views:	90
Size:	10.3 KB
ID:	1893705  
__________________
https://i1195.photobucket.com/albums/aa389/quick_5hifter/w191180452small-1.jpg

Last edited by quick_5hifter; 27-02-11 at 03:02.
quick_5hifter is offline   Reply With Quote
Old 28-02-11, 22:01   #1923
SV25MBN
Chevrolet Driver

Stage 5
 
SV25MBN's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 3,181
Member of:
[Opel]
[CHEVROLET]
Default Re: Seicento - NT O5 YRJ

Eu le-as fi pus si eu pe cele albe in Fiat, datorita culorilor, si pt ca ursul e mai "racing" decat Fiatul. Dar asa cum s-a mai zis, avand in vedere ca ursul e urs si o sa ai nevoie sa te sustina scaunele si de-a latul, pune-le pe cele pe care le simti tu ca te sustin mai bine lateral, in urs, si celalalte in buburuza.

quick_5hifter, mi-ai promis de anu trecut o bere in vama, se intampla anul asta? )
__________________


SV25MBN is offline   Reply With Quote
Old 28-02-11, 22:38   #1924
quick_5hifter

Stage 5
 
quick_5hifter's Avatar
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 4,692
Member of:
[Moderators]
[Xtreme Club Emotion]
[DAEWOO]
[Toyota]
[Opel]
Default Re: Seicento - NT O5 YRJ

Quote:
Originally Posted by SV25MBN View Post
quick_5hifter, mi-ai promis de anu trecut o bere in vama, se intampla anul asta? )
Salut, anul asta nu ma mai ocup de pensiune, dar probabil ca o sa fiu mai mult pe-acolo... deci cand ai drum la mare, anunta-ma printr-un mesaj privat
quick_5hifter is offline   Reply With Quote
Old 14-03-11, 12:38   #1925
morpheusmaster

Stage 5
 
morpheusmaster's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 5,966
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[PARTICIPANT CURSE]
[Fiat]
[SKODA]
Default Re: Seicento - NT O5 YRJ

https://forum.4tuning.ro/191-bazar-au...arat-unic.html
morpheusmaster is offline   Reply With Quote
Old 14-03-11, 13:29   #1926
SV25MBN
Chevrolet Driver

Stage 5
 
SV25MBN's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 3,181
Member of:
[Opel]
[CHEVROLET]
Default Re: Seicento - NT O5 YRJ

N-o sa zic ca "n-o vinde, incearca sa o tii" etc pt ca stim cu totii ca nu e asa usor pt toti sa aiba mai multe proiecte de acest gen in acelasi timp. Totusi e pacat.
Sper sa iei banii pe care i-ai cerut pe ea, si sa nu ai parte de comentarii rautacioase legate de pret.
SV25MBN is offline   Reply With Quote
Old 14-03-11, 13:32   #1927
marius3030

Stage 5
 
marius3030's Avatar
 
Join Date: Nov 2008
Posts: 3,061
Member of:
[Fiat]
[Opel]
[SKODA]
Default Re: Seicento - NT O5 YRJ


pffooaaaa..........deci o vinzi pana la urma.....?!?!
marius3030 is offline   Reply With Quote
Old 14-03-11, 14:20   #1928
morpheusmaster

Stage 5
 
morpheusmaster's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 5,966
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[PARTICIPANT CURSE]
[Fiat]
[SKODA]
Default Re: Seicento - NT O5 YRJ

Quote:
Originally Posted by SV25MBN View Post
N-o sa zic ca "n-o vinde, incearca sa o tii" etc pt ca stim cu totii ca nu e asa usor pt toti sa aiba mai multe proiecte de acest gen in acelasi timp. Totusi e pacat.
Sper sa iei banii pe care i-ai cerut pe ea, si sa nu ai parte de comentarii rautacioase legate de pret.
Da, ms. Legat de pret, mie mi se pare absolut MOCA! Da frate stiu ca's 3700e (150mil) bla bla bla...da iti scot suma asta in 30 secunde FARA sa ma leg de masina stock...deci e pomana curata. Is dispus sa o dau si pe nimic da'i iau tot dp ea. TOT TOT TOT si'i pun in brate piesele stock. Vedem daca'i covine

Quote:
Originally Posted by marius3030 View Post

pffooaaaa..........deci o vinzi pana la urma.....?!?!
Eu o vand, acum vedem daca se si da
morpheusmaster is offline   Reply With Quote
Old 19-03-11, 07:50   #1929
mba

Stage 5
 
mba's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 1,658
Member of:
[Freehand Design Usergroup]
[Virtual Tuning 3D]
[Fiat]
[VW]
[Old School Cars]
Default Re: Seicento - NT O5 YRJ

ne cam asteptam la asta

fivar ursii... toti va luati ursi si va vedeti drifteri. Cate proiecte frumoase dispar din cauza ursilor...

Oricum, daca o cumpara tot un "tuner" sa imi dai si mie id'u lui
__________________


Build the car you want, not the car the internet wants.

Last edited by mba; 19-03-11 at 07:53.
mba is offline   Reply With Quote
Old 27-05-11, 18:10   #1930
BogdanWRC

Stage 5
 
BogdanWRC's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 394
Member of:
[VW]
Default Re: Seicento - NT O5 YRJ

bafta la vanzare..si a mea e postata din pacate
BogdanWRC is offline   Reply With Quote
Old 27-05-11, 18:13   #1931
Jokerman170
Fiat Driver

Stage 5
 
Jokerman170's Avatar
 
Join Date: Sep 2007
Posts: 1,055
Member of:
[Fiat]
Default Re: Seicento - NT O5 YRJ

Quote:
Originally Posted by mba View Post
ne cam asteptam la asta

fivar ursii... toti va luati ursi si va vedeti drifteri. Cate proiecte frumoase dispar din cauza ursilor...

Oricum, daca o cumpara tot un "tuner" sa imi dai si mie id'u lui
cine altcineva ar cumpara asa ceva? )
Jokerman170 is offline   Reply With Quote
Old 27-05-11, 20:08   #1932
morpheusmaster

Stage 5
 
morpheusmaster's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 5,966
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[PARTICIPANT CURSE]
[Fiat]
[SKODA]
Default Re: Seicento - NT O5 YRJ

Ms frumos Bogdan. Tu cmf? All good?

Masina e mai mult fictiv decat real la vanzare...gen daca vine cineva care chiar e pasionat, chiar ii place si chiar apreciaza si ar continua sau ingriji munca si of course ar da si banu fara negotzul tipic romanesc abea atunci PROBABIL as dao.

Imi e usor sa vorbesc fara sa am masina in fata...cand ma uit la ea nici nu'm vin in cap astfel de lucruri...dar sincer va zic nu am mai avut timp de ea si masina sta de toamna trecuta lock'd up in a garage...si asta e trist but not for more pentru ca o sa o ia fratemiu la foit

Nu e un proiect abandonat, nu e un proiect incheiat...trece doar printr'o pauza si o posibila schimbare de posesor vedem.
morpheusmaster is offline   Reply With Quote
Old 22-09-11, 11:36   #1933
morpheusmaster

Stage 5
 
morpheusmaster's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 5,966
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[PARTICIPANT CURSE]
[Fiat]
[SKODA]
Default Re: Seicento - NT O5 YRJ

Din pacate, de aceasta data este cat se poate de serioasa vanzarea...si daca cunoasteti pe cineva care ar aprecia masina cel putin 10% din cat am facuto eu...si care ar fi interesat...please help!!!

https://forum.4tuning.ro/499-anunturi...ita-vazut.html
morpheusmaster is offline   Reply With Quote
Old 22-09-11, 21:54   #1934
tintome

Stage 5
 
tintome's Avatar
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 2,585
Default Re: Seicento - NT O5 YRJ

cred ca iti place star wars, ma astept sa iasa din masina un:

tintome is offline   Reply With Quote
Old 30-10-11, 19:57   #1935
morpheusmaster

Stage 5
 
morpheusmaster's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 5,966
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[PARTICIPANT CURSE]
[Fiat]
[SKODA]
Default Re: Seicento - NT O5 YRJ

Cum unii dintre voi bine stiti, anul acesta am inceput sa cochetez cu driftul, implicit cu GTT Drift Series - Campionatul National. Totodata in aprilie am lansat la apa primul site din Romania dedicat in intregime driftului - http://www.********** , o comunitate care pe masura ce timpul trece aduna sub acelasi acoperis din ce in ce mai multi pasionati. Privind retrospectiv intre 30 Oct 2010 si clipa prezenta, nu credeam ca am sa realizez atatea (chiar daca pentru unii nu inseamna prea mult). Un prim sezon in care am avut trei participari din 6 in campionat, una in afara lui si masina pregatita cum o stiu inseamna enorm pentru mine. Acestea fiind spuse, doresc sa multumesc tuturor celor care m-au ajutat cu o vorba, cu un sfat si cu mult mai mult de atat, majoritatea dintre voi. Fara caterinca multumesc si celor care mi-au dat un sut in fund (sau chiar mai multe)...nu fac decat sa ma ambitioneze sa duc totul cu un pas inainte, cu un nivel mai sus.
Multumesc frumos prietenilor care au fost in permanenta alaturi de mine! Intr-o ordine aleatorie Alex, Rotti, Rares, Razvan, Grasu, Nicu, Robert, Andrei, George si in primul rand fratelui meu, cel mai mare fan al meu ! Love you all guys! Multumesc si colegilor piloti, multumesc si celor care acum se simt uitati, aveti cuvantul meu, nu sunteti

Iar in final multe multumiri sponsorilor: Dl. Dan @ http://www.mariko-dan.ro, Mihai @ http://www.autoboom.ro . Fara linguseala, sunt doi oameni care ar trebui sa fie un exemplu pentru restul. Sunt doi oameni care au decis sa se implice! La Mariko-Dan Serv gasiti cele mai bune anvelope SH, montate, echilibrate, etc iar de pe Autoboom.ro puteti achizitiona orice filtru din gama BMC si ulei MOTUL la cel mai bun pret. Multumirile mele sunt un gest mic comparativ cu ajutorul oferit de anvelopele consumate anul acesta si cele care ma asteapta pe sezonul urmator, de exemplu.

Nu o mai lungesc, atat am avut de spus, va pup - Bogdan Morph

See you next year!!!
morpheusmaster is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -