Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > FIAT > Masina mea Fiat

Reply
 
Thread Tools
Old 30-05-10, 13:19   #1576
morpheusmaster

Stage 5
 
morpheusmaster's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 5,966
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[PARTICIPANT CURSE]
[Fiat]
[SKODA]
Default Re: Seicento - NT O5 YRJ

Tu nu esti intreg la minte s85 tau...ala poate o sa il vada un viitor viitor viitor fratior dar pe asta nici in portbagaj nu cred ca imi intra )
morpheusmaster is offline   Reply With Quote
Old 30-05-10, 13:24   #1577
SV25MBN
Chevrolet Driver

Stage 5
 
SV25MBN's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 3,181
Member of:
[Opel]
[CHEVROLET]
Default Re: Seicento - NT O5 YRJ

S85B50 iti incape doar sa il pui in interior si sa nu mai existe sofer
SV25MBN is offline   Reply With Quote
Old 31-05-10, 19:00   #1578
fuNky!

Stage 2
 
Join Date: May 2010
Posts: 45
Default Re: Seicento - NT O5 YRJ

Quote:
Originally Posted by SV25MBN View Post
S85B50 iti incape doar sa il pui in interior si sa nu mai existe sofer
si asa numai are bancheta spate , unde vrei sa-l mai puna ? ))))))
fuNky! is offline   Reply With Quote
Old 01-06-10, 08:04   #1579
eMH
2 Roti

Stage 5
 
eMH's Avatar
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 5,101
Member of:
[2 Roti]
[PEUGEOT]
Default Re: Seicento - NT O5 YRJ

Îl pune pe locul din dreapta, că oricum Morph nu e masiv aşa, şi poate sta mai înghesuit
eMH is offline   Reply With Quote
Old 01-06-10, 14:01   #1580
fuNky!

Stage 2
 
Join Date: May 2010
Posts: 45
Default Re: Seicento - NT O5 YRJ

Quote:
Originally Posted by eMH View Post
Îl pune pe locul din dreapta, că oricum Morph nu e masiv aşa, şi poate sta mai înghesuit
acolo sta aripa so dnd
fuNky! is offline   Reply With Quote
Old 02-06-10, 14:00   #1581
morpheusmaster

Stage 5
 
morpheusmaster's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 5,966
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[PARTICIPANT CURSE]
[Fiat]
[SKODA]
Default Re: Seicento - NT O5 YRJ

a 2a oara poate'i cu noroc

A.M.R. 9 zile!!!
morpheusmaster is offline   Reply With Quote
Old 04-06-10, 13:25   #1582
morpheusmaster

Stage 5
 
morpheusmaster's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 5,966
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[PARTICIPANT CURSE]
[Fiat]
[SKODA]
Default Re: Seicento - NT O5 YRJ

I miss it so much.......................
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	img-24-436.jpg
Views:	219
Size:	97.5 KB
ID:	1503137  
morpheusmaster is offline   Reply With Quote
Old 04-06-10, 15:07   #1583
eXeqTr

Stage 4
 
eXeqTr's Avatar
 
Join Date: Sep 2008
Posts: 235
Default Re: Seicento - NT O5 YRJ

pf.. te credem pe cuvant.. a fost intr-o mare vacanta masinuta ta... dar si cand se intoarce o sa rupa capuri mult a fost.. putin mai este.. dar zilele astea care au ramas sunt cel mai greu de suportat ..
__________________
https://img387.imageshack.us/img387/3759/35831263nm9.png
eXeqTr is offline   Reply With Quote
Old 04-06-10, 15:20   #1584
RideTheRiddle

Stage 5
 
RideTheRiddle's Avatar
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 3,133
Member of:
[VW]
Default Re: Seicento - NT O5 YRJ

Quote:
Originally Posted by eXeqTr View Post
pf.. te credem pe cuvant.. a fost intr-o mare vacanta masinuta ta... dar si cand se intoarce o sa rupa capuri mult a fost.. putin mai este.. dar zilele astea care au ramas sunt cel mai greu de suportat ..
defapt a fost la chirurgie plastica

eu zic ca o sa merite garantat asteptarea, defapt asteptarea o sa faca momentul in care o sa o vezi mult mai special, ar trebui sa iti pui la semnatura un ceas dala cu timpul ramas
__________________
RideTheRiddle is offline   Reply With Quote
Old 04-06-10, 19:05   #1585
morpheusmaster

Stage 5
 
morpheusmaster's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 5,966
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[PARTICIPANT CURSE]
[Fiat]
[SKODA]
Default Re: Seicento - NT O5 YRJ

Quote:
Originally Posted by RideTheRiddle View Post
defapt a fost la chirurgie plastica

eu zic ca o sa merite garantat asteptarea, defapt asteptarea o sa faca momentul in care o sa o vezi mult mai special, ar trebui sa iti pui la semnatura un ceas dala cu timpul ramas
Nu mai pun ca deja nu are rost Ceasul "respectiv" este de mult timp pe minus dar ceva ma face sa cred ca o sa se merite din plin.
morpheusmaster is offline   Reply With Quote
Old 04-06-10, 21:48   #1586
SV25MBN
Chevrolet Driver

Stage 5
 
SV25MBN's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 3,181
Member of:
[Opel]
[CHEVROLET]
Default Re: Seicento - NT O5 YRJ

Asa cum ti-am zis si la Repsol, cand ai sa o vezi terminata ai sa uiti de toate aceste momente de asteptare si gandurile rele care ti-au venit pe parcursul proiectului.
__________________


SV25MBN is offline   Reply With Quote
Old 04-06-10, 23:27   #1587
morpheusmaster

Stage 5
 
morpheusmaster's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 5,966
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[PARTICIPANT CURSE]
[Fiat]
[SKODA]
Default Re: Seicento - NT O5 YRJ

Quote:
Originally Posted by SV25MBN View Post
Asa cum ti-am zis si la Repsol, cand ai sa o vezi terminata ai sa uiti de toate aceste momente de asteptare si gandurile rele care ti-au venit pe parcursul proiectului.
Ma bucur f mult ca neam salutat, cunoscut (asa pe fuga) la Repsol. Ma incanta faptul ca va cunosc pe majoritatea care scrieti pe aici si sunteti mai mult decat un username si un avatar (eventual si o semnatura ) )...si da, is sigur ca o sa vina o zi cand am sa ma sprijin de un copac, un perete...am sa ma uit la masina si am sa zic ca sa meritat din plin...dar pana atunci trebuie sa mai trag putin dar din surse sigure va scriu ca situatia e buna spre foarte buna (ptiu ptiu ptiu sa nu diochi ) )...astept si eu sa'mi dau afurisitele astea de examene (sesiune luuunga) si s'o tai acasa sa ma bag in ea caci altfel trece timpul cand esti si tu acolo si muncesti la ea...vezi cu ochii tai ce e de facut, ce sa facut...e altfel...decat sa staaaaai si sa astepti...pe langa bodykit (de finisat/vopsit) pe vara asta miam propus un fel de revizie sub capota. Nu pot spune ca am in cap sa'i fac mare tuning dar vreau sa iau sa modific ColdAirIntake astfel incat sa mearga pe noul spoiler, vreau sa polishez interiorul serpisorilor, alezez putin admisia, curatat injectoare, scos catalizator (sa vedem cum e cu lambda)...vreau sa ma ocup putin de aspectul acesta in paralel cu finisajele finale la bodykit. + ca vreau sa o bag pe Metabond. Am auzit numai lucruri bune despre tratamentul cu Metabond si ma gandesc serios sa iau un ulei+aditiv ulei+aditiv benzina...cred ca iar face bine motorasului la interior si s'ar cunoaste si la pedala putin...de asemeni vreau jantele sa le polishez si sa le vopsesc stelutza in black (sincer nu ma intereseaza ca o sa arate "mici"...bla bla...se face pentru sufletelu meu si asa mi'o imaginez long time ago...) si dupa sa le incalt cu 4 Toyo Proxes (dar asta ramane un vis/moft avand in vedere ca un T1R 195/45/14 e 300 ron (daaaamn expensive))....cu alte cuvinte incerc sa fac cat mai multe cum pot in limita posibiliatilor. Era sa uit de evacuare...trebuie si aia polishata (traseul catre tipsuri) caci arata absolut demential!!! Pot sa spun cu mana pe inima ca tevile alea 2 cum se vad sub spoiler imi plac cel mai mult din tot spatele...is mindblowing si o sa fie si mai si cand o sa fie frumos polishate si deflectorul vopsit negru...GOD, CAN'T WAIT!!! Mai is multe tare de facut...am in plan si niste oglinzi "cup" ca sa fie tot exteriorul modificat (macar sa stim una si buna)...pe langa asta vreau sa refoliez geamurile fata (sa fie acte)....pfoaaa...sincer nu ma doare capu cand ma gandesc cate is de facut...in schimb incep sa ma agit caci vreau sa treaca timpul mai repede sa ma apuc de ele!!! Imi e asa dor sa o surubaresc, sa o mesteresc...imi e asa dor sa o conduc...pfoaaa...can't imagine fratilor cum e 7 luni fara masina...can't imagine...

Gata povestioara pe seara asta >...in curand "romanul"
morpheusmaster is offline   Reply With Quote
Old 05-06-10, 08:28   #1588
eXeqTr

Stage 4
 
eXeqTr's Avatar
 
Join Date: Sep 2008
Posts: 235
Default Re: Seicento - NT O5 YRJ

asteptam cu nerabdare " romanul " esti singurul scriitor caruia ii citesc cu mare placere operele ! mult succes !
eXeqTr is offline   Reply With Quote
Old 05-06-10, 20:05   #1589
bau4rock

Stage 5
 
bau4rock's Avatar
 
Join Date: Nov 2008
Posts: 1,265
Default Re: Seicento - NT O5 YRJ

buburuza cand va iesi va faci mari senzatii si vei fi mandru de ea si ea de tine pentru ca ai avut atata rabdare sa o astept si sa crezi ca va iesi bine,si asa va iesi.doar ai grija dupa ce o scoti sa nu dormi in ea )oricum si eu astept la fel ca tine doar ca la mine nu se lucreaza pentru probleme financiare din ultima vreme si va mai sta inca 2 luni(estimarile mele pentru costul unui transplant au fost mai mici)asa ca macar stii ca se lucreaza la ea si totul inainteaza mai incet sau mai repede, succes si multa rabdara va iesi mai mult decat ce-ti doresti
__________________
..::YM:bau_4rock|ORANGE:0754387192|CAR:golf 3::..
bau4rock is offline   Reply With Quote
Old 05-06-10, 21:23   #1590
morpheusmaster

Stage 5
 
morpheusmaster's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 5,966
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[PARTICIPANT CURSE]
[Fiat]
[SKODA]
Default Re: Seicento - NT O5 YRJ

Quote:
Originally Posted by bau4rock View Post
buburuza cand va iesi va faci mari senzatii si vei fi mandru de ea si ea de tine pentru ca ai avut atata rabdare sa o astept si sa crezi ca va iesi bine,si asa va iesi.doar ai grija dupa ce o scoti sa nu dormi in ea )oricum si eu astept la fel ca tine doar ca la mine nu se lucreaza pentru probleme financiare din ultima vreme si va mai sta inca 2 luni(estimarile mele pentru costul unui transplant au fost mai mici)asa ca macar stii ca se lucreaza la ea si totul inainteaza mai incet sau mai repede, succes si multa rabdara va iesi mai mult decat ce-ti doresti
Salut man. Tuamni ca bine zici...mandru de ea is si am fost intotdeauna...si DA...si in cazul meu estimarile asupra finantelor au foost total eronate. Am subestimat costurile si de aici mai multe...dar se rezolva sau cel putin is in curs de rezolvare. Iar app de ce iese, daca o sa fie cum sper o sa fie cum nici nu am visat vreodata ca o sa fie masina asta

Acum...asteptarea e pe final si ma bucur ca am zilele foarte foarte ocupate si nu simt deloc cum trece timpul...deci..............cam asta e tot ce am de zis.

Sa auzim numai de bine, va salut!
morpheusmaster is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -