Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > FIAT > Masina mea Fiat

Reply
 
Thread Tools
Old 09-03-10, 00:59   #1351
morpheusmaster

Stage 5
 
morpheusmaster's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 5,966
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[PARTICIPANT CURSE]
[Fiat]
[SKODA]
Default Re: Seicento - NT O5 YRJ

Quote:
Originally Posted by Andrey_FL View Post
man ...nu mai fii suparat...totul e trecator...asta este..
Daca nu se termina masina pana la 4TD , o sa maifie alte evenimente..KOE etc...tine minte cand mi-ai zis(referitor la golfl meu) ca nu e graba...o sa mai fine alte evenimente...
Ai sa vezi ca totul o sa fie bine pana la urma...
2kt...usor de zis...
morpheusmaster is offline   Reply With Quote
Old 09-03-10, 01:42   #1352
Detman
Fiat Driver

Stage 5
 
Detman's Avatar
 
Join Date: May 2005
Posts: 3,228
Member of:
[Fiat]
[VW]
Default Re: Seicento - NT O5 YRJ

usurel... e doar o masina, e doar un eveniment. nu o sa mai fie? sigur o sa fie gata masina. take it easy... relax.
Detman is offline   Reply With Quote
Old 09-03-10, 02:08   #1353
plictisit

Stage 5
 
plictisit's Avatar
 
Join Date: Jul 2009
Posts: 5,135
Member of:
[Moderators]
[Observator 4tuning]
[PARTICIPANT CURSE]
[Inferno Motorsport]
[Echipa de sprijin]
[4Rally]
Default Re: Seicento - NT O5 YRJ

decat sa te grabesti si sa nu iasa cum trebuie ceva mai bine astepti, desi vorba ta usor de zis greu de facut .. doar gandeste-te cat ai muncit pana acum si cat ai asteptat si o sa iti dai seama ca nu merita sa te grabesti acum putin si sa strici putin din ce ai facut pana acum .. ca doar tu sti ce a insemnat asta, si cate sacrificii
__________________
There's a simple rule when buying a car. If it's been modified, especially lowered, walk away.
plictisit is offline   Reply With Quote
Old 09-03-10, 08:00   #1354
daflyer_oradea

Stage 5
 
daflyer_oradea's Avatar
 
Join Date: Sep 2004
Posts: 1,901
Default Re: Seicento - NT O5 YRJ

de ce se leaga totul de 4td asta? relax, chill, lasa ca o sa fie bine! masina in primul rand ai facut-o pentru tine si pentru ca o iubesti si iti place, si pasiunea asta nu are nici un fel de limita, nu pentru un show care,...vine si trece. mai ales ca e zapada in Bucuresti... o sa mai vina multe evenimente, mai bine sa fie vopsita cum trebuie, ca inseamna enorm finisajele si vopsitul, decat la repezala, e gata pe 4td, si apoi alti bani pentru refacut, refinista, eventual mai crapa dreq ceva, si...din nou nervi, rabdare, munca si bani. Nu e sfarsitul lumii O sa fie bine !!! RABDARE !
__________________
My wide E36
daflyer_oradea is offline   Reply With Quote
Old 10-03-10, 19:39   #1355
sir_sanjei

Stage 5
 
sir_sanjei's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 718
Member of:
[DACIA]
Default Re: Seicento - NT O5 YRJ

daca ii dai foc filmeaza te rog, vreau sa vad cum ard cateva luni bune de munca.

glumesc evident, sau nu....
parca faceai masina pt tine nu pt 4td!
__________________
Sir Sanjei
sir_sanjei is offline   Reply With Quote
Old 10-03-10, 23:23   #1356
eXeqTr

Stage 4
 
eXeqTr's Avatar
 
Join Date: Sep 2008
Posts: 235
Default Re: Seicento - NT O5 YRJ

Morph, linisteste-te frate.. uita-te la "coechipierii tai" sau nu mai departe HAI`ul.. e cam in aceeasi situatie ca tine, dar sa fim seriosi... totul o sa fie ok, doar exista un Dumnezeu acolo sus care va vede cata pasiune puneti in masini si nu cred ca o sa va faca o surpriza asa neplacuta, capul sus, lasa nervii, mobilizeaza-te si vezi ce poti face ca sa o scoti la capat !

salutari din Iasi
__________________
https://img387.imageshack.us/img387/3759/35831263nm9.png
eXeqTr is offline   Reply With Quote
Old 12-03-10, 15:59   #1357
26WRC

Stage 5
 
26WRC's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 3,159
Member of:
[Moderators]
[Opel]
[4Rally]
[NoSpeedLimit Romania Club]
Default Re: Seicento - NT O5 YRJ

e in flacari la ora
26WRC is offline   Reply With Quote
Old 12-03-10, 16:17   #1358
CoCaine
Audi Driver


Stage 5
 
CoCaine's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 1,291
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[AUDI]
[4Tuning International]
Default Re: Seicento - NT O5 YRJ

Quote:
Originally Posted by morpheusmaster View Post
Un post de pe PLM Tuning pe care vreau sa il impartasesc si cu unii de aici.

De ce imi iubesc masina? By Morph

[...]

Imi iubesc masina si multi nu inteleg asta. Cand le spun, se uita la mine ca la masini botite...si nu ii inteleg. Cum nu ii inteleg nici pe cei care isi iubesc masina azi si maine o vand. Eu am iubito ieri, am iubito alaltaieri... o iubesc azi, o iubesc si maine si o sa o iubesc si cand o sa am 80 ani, niciodata nu am sa o dau.
Quote:
Originally Posted by morpheusmaster View Post

[...]

Lateredit: Sa'mi bp, daca nu e gata, asa fac!!! III DAU FOC!!! Si dupa ce a terminat de ars, ma sui in avion si am plecat in state la vara cu WorK&Travel...bp'n tot, in ei de bani si'n el de sezon...si'n masina, si'n G. si GATA!!! Nu am sa mor o vara! Imi iau o japoneza si imi operez ochii!!! Orezar ma fac daca masina asta nu vede mai repede lumina zilei!!! GOING CWAAAAAZY!!! ma terminat de nervi, nu alta!!!

Poate te fac sa te razgandesti
Bafta mare
CoCaine is offline   Reply With Quote
Old 12-03-10, 16:39   #1359
26WRC

Stage 5
 
26WRC's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 3,159
Member of:
[Moderators]
[Opel]
[4Rally]
[NoSpeedLimit Romania Club]
Default Re: Seicento - NT O5 YRJ

Quote:
Originally Posted by 26WRC™ View Post
e in flacari la ora asta
sa fiu putin mai concret, masina e in drum spre zilele tuningului
26WRC is offline   Reply With Quote
Old 12-03-10, 16:48   #1360
VladM
Seat Driver

Stage 5
 
VladM's Avatar
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 2,605
Member of:
[SEAT]
[MERCEDES]
[2 Roti]
[AUDI]
[Opel]
[Fiat]
[ALFA ROMEO]
Default Re: Seicento - NT O5 YRJ

Masina e in tir in drum spre Bucuresti,am vorbit cu Bogdan.
VladM is offline   Reply With Quote
Old 12-03-10, 19:45   #1361
babone
Honda Driver

Stage 5
 
babone's Avatar
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 918
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Honda]
Default Re: Seicento - NT O5 YRJ

yeeee,o veste buna,abia astept sa o vad maine.bravo bogdane,pace
babone is offline   Reply With Quote
Old 13-03-10, 02:25   #1362
morpheusmaster

Stage 5
 
morpheusmaster's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 5,966
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[PARTICIPANT CURSE]
[Fiat]
[SKODA]
Default Re: Seicento - NT O5 YRJ

Dud's...danke danke pt mesajele de incurajare & other stuff (trebuia voi repede sa deconspirati pozitia...vorbiti cu mine la telefon si dupa postati pe forum...inaintea mea! Asta ma deranjeaza )...glumesc of course) trebuie sa scriu despre asta (dupa capu' meu)...merita scris...e un post marca Morph. (Buddy_lex, citeste doar ultimul rand.)

Nebunia a inceput aseara cand am fost cu Aleks sa o luam de la vopsitorie. Cuvintele nu pot exprima ce am simtit cand am vazuto toata intro nuanta, toata...gata (cumva). Poate doar Aleks a vazut in "chipul unui client fericit" ceea ce simteam cand am vazuto. Frumoasa, incredibila, nemaivazut, ma jur, mi se pare absolut fenomenala! Dar nu gata, gata. Probabil vam pacalit cand am scris "vopsitorie"...dar am duso pentru a o da in spritz kit...da...si cand am vazuto asa...nuj...mam sucit si mam descurajat, mai is multe de facut la ea...si parca nu mai am puterea dar in special banii ( probabil asta e...nu mai am puterea sa continui ca nu mai dispun de nici 1 ron)...deci trebuie sa va povestesc tot ca au fost 24h de pomina...am luat masina din vopsitorie si am duso la hala unde am bibilit ce am bibilit si am zis cu Sageata "hai so ducem la spalat"...si asa am facut. Am duso, am spalato ( interior ) si cand sa iesim ne asteptau caschetarii. Fara stopuri, Fara spoilere, Fara nimic...tras pe dreapta. Ma jur ca lea placut nebunilor, au fost prea adevarati. Miau cerut actele, normal ca am intins permisu si buletinu...ma intreaba de talon...leam zis ca'i la hala (dar el era in cotiera...hihihi) )...oricum putin conteaza...ideea e ca au fost baietzasi si daca odata intra aici si citesc vreau sa vada ca apreciez astfel de gesturi ale politiei romane. Politie Romana pe care totusi o ft in gura ca de la Bacau pana la Bucuresti pune 15 radare deci totusi mai au putin de lucrat la capitolu' imagine dar cu astfel de gesturi, ca cel de aseara is pe drumul cel bun...(15 pe numarate...am avut tot timpu'n camion...ajungem si la partea aia)...unde eram? asa...dus masina la hala, plecat la Sageata si somn. Dimineata din nou am reluat 13/14 la masina pana cand am vazuto in camion bagata. Camion? Cum adica ce camion? Vreme de cacat, zapada aiurea, masini joase...rist de failure >>> le aducem intrun camion. Si asa am facut. ( foarte adevarat, ma jur). In seara asta (ora 09 aproximativ) pe un frig, pe centura bucurestiului umbla un tir cu 3 masini care cauta o rampa unde sa le descarce...si am gasit rampa...si leam descarcat...si am intrat prin prelungirea ghencea in bucuresti...si aici doream sa ajung. Atunci cand am vazuto mia placut extraordinar...si acum imi place...nu ma satur sa o privesc ( in seara asta stateam in Romexpo si ma uitam ca vaca la imprimanta la ea)...dar ma descurajeaza cat mai e de munca. Totusi in seara asta cand am conduso din Ghencea pana la Romexpo...snap! Atunci sa intamplat...atunci am realizat cat de dor mia fost de ea, cat mia lipsit aceste 4 luni in care nu am mai conduso...ce imi place sa o conduc si ce bine ma simt la volanul ei...si atunci miam dat seama ca trebuie sa fac tot posibilul sa o termin asa cum trebuie, sa iasa ca la carte! Finisatul, vopsitul, lacuitul, TOT! Atunci sa intamplat...deci nu e vb. de cum te simti cand te uiti la masina ta...e vb. de cum te simti cand conduci masina ta...si mia fost a naibii de dor de ea, a naibii... Alergatura prin Bucuresti alaturi de clasicul Sageata FARA BARA, Aleks si un Suzuki a fost ceea ce am avut nevoie.

In alta ordine de idei fratilor...nu asta era subiectu...nu am intrat sa va plictisesc cu orgasmul meu de la volan din seara asta...sau cu faptul ca's rupt in 2 si eu si toata gask PLM...k azi am mers 7h cu un Tir si am numarat 15 radare (din care 8 de la Buzau la Bucuresti)...am intrat sa va spun ca masina ESTE PREZENTA LA 4 TUNING DAYS EDITIA 2010. Citit bine, am zis ESTE PREZENTA. Nu va asteptati la o masina gata, nu imi spuneti "mai trebuie facut aia...si aia...si facut si aia...si retusata si aia..." BELIVE US: STIM! Si eu si Aleks si toti. Adik nu ma intelegeti gresit...puteti spune, i don't mind...dar nu o comentati ca pe o masina " LA CHEIE "...caci este un "WORK IN PROGRESS".

Va astept cu drag la stand la PLM pentru sugestii (idei pe viitor) sau doar ca sa ne salutam fc2fc si sa bem o bere...si vreau de acum sa imi cer scuze pentru cei pe care nu am sa ii sun, din lipsa de timp...credit sau...i dono...imi cer de acum scuze pentru cei cu care am zis ca ma vad si poate nu am sa ma vad. Imi cer de acum scuze la telefoanele la care probabil nu am sa raspund. Nu e cu rea vointa, asta vreau sa subliniez...

Mai zic odata ca's mandru foc: MASINA ESTE PREZENTA LA 4TUNING DAYS! Am ajuns sa moara visi! NE VEDEM ACOLO!!! Acum fara suparare, cred ca merit si eu ( nu in 1 rand) si restul baietilor de la PLM some good sleep ( in special Aleks...el functioneaza pe baza de reactor nuclear...nuj ). Va salut, Va respect si VA ASTEPT SA NE CUNOASTEM!...dar pana atunci eu ma duc sa ma culc...ca's mai nebun ca toti...ei dorm de 1h aproape...eu de 1h stau si scriu nuvela )



P.S. Nu va puteti da seama ce mia picat maxilaru cand am vazut ca mai este inca un Seicento pe langa al meu in ciuperca (pavilion central). Deabea astept maine (adik in 4h) sa dau de proprietar...sau proprietara >)...sa schimbam o vb. 2


Noapte buna! Pe maine!!!

Last edited by morpheusmaster; 13-03-10 at 02:40.
morpheusmaster is offline   Reply With Quote
Old 13-03-10, 02:37   #1363
Undying_Renault
Renault Driver

Stage 4
 
Undying_Renault's Avatar
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 202
Member of:
[RENAULT]
Default Re: Seicento - NT O5 YRJ

Ori scrii nuvele, ori nu scrii nuvele my man.. Dar, bravos! ai reusit ce ti-ai propus in proporite de peste 50%.. Sa vedem si pozele la stand.. si poate ne vedem duminica.. ti-am "esplicat" eu "complicatiunea mea".. Multa bafta in continuare.. si la cat mai multi vizitatori cu care sa bei bere.. pe care sa o dea ei cand vad ce misto este YRJ-ul )
__________________
Life's just a blast... Movin' really fast..
Undying_Renault is offline   Reply With Quote
Old 13-03-10, 03:16   #1364
plictisit

Stage 5
 
plictisit's Avatar
 
Join Date: Jul 2009
Posts: 5,135
Member of:
[Moderators]
[Observator 4tuning]
[PARTICIPANT CURSE]
[Inferno Motorsport]
[Echipa de sprijin]
[4Rally]
Default Re: Seicento - NT O5 YRJ

gj morph ! da am vazut seicentoul galben dar pe a ta nu am vazut-o pe acolo, la ce ora ai venit ?
plictisit is offline   Reply With Quote
Old 13-03-10, 03:23   #1365
morpheusmaster

Stage 5
 
morpheusmaster's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 5,966
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[PARTICIPANT CURSE]
[Fiat]
[SKODA]
Default Re: Seicento - NT O5 YRJ

Quote:
Originally Posted by plictisit View Post
gj morph ! da am vazut seicentoul galben dar pe a ta nu am vazut-o pe acolo, la ce ora ai venit ?
Stii dc? Pentru ca nu mai arata a Seicento =))...arata a "Polo"..."Punto"..."lupo"...orice mai putin Seicento...doar politistu' frate dintre toti care nu o stiau a zis ca'i seicento. Lam si complimentat...iam zis exact asa: "sunteti primul care sia dat seama ca e Seicento"...sa simtit bine si ma lasat sa plec moca...cum ziceam mai sus.

Acu lasand caterink pe maine...eu inca nu dorm...k nu pot adormi...CRAP! Si tot aici...tot nuvele...si serios vb. probabil nu lai vazut ca am ajuns fff tarziu. 11.45 ora de intrare in pavilion (pa ceas)
morpheusmaster is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -