Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > FIAT > Masina mea Fiat

Reply
 
Thread Tools
Old 03-02-10, 00:33   #1261
morpheusmaster

Stage 5
 
morpheusmaster's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 5,966
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[PARTICIPANT CURSE]
[Fiat]
[SKODA]
Default Re: Seicento - NT O5 YRJ

Quote:
Originally Posted by crazy rock View Post
morph ce tare e semnatura ta ATENTIE! Vizionatul excesiv pe youtube, jucatul de NFS si visatul dauneaza grav perspectivei... )
creca ti se potriveste asa de aici visatul uitatul pe youtube . de nfs nush :O bafta cu mikuta buburuza)
Prietene, poate e tare afirmatia din semnatura mea dar cand am scriso nu mam gandit 1 secunda ca mas identifica in ea si nici nu cred asta. Am scriso pentru pustii care sunt fondatori de club auto la 14 ani, pentru tunerii din vitan. Nu vreau sa fiu rautacios deci ma opresc aici

Quote:
Originally Posted by quick_5hifter View Post
Montati plasele inainte de vopsit? Nu recomand, eu stiu prin ce-am trecut... e mai simplu sa o montati ulterior.

In rest, bafta si spor la treaba in continuare, eu unul sunt convins ca o sa iasa asa cum ne dorim cu totii, in special Morph

@Morph: chill un pic, stii vorba aia: mult mai e, putin a fost! dar macar o sa fie bine eu iti doresc in principal sa fie gata la timp cu totul, ca de calitate nu ne facem griji!
Buna seara buna seara maestre! Plasele in nici un caz nu le montam inainte de vopsit (doam' fereste!!!)..vrei sa luam plasa? ) le monteaza Aleks, DUPA ce absolut totul e gata.

Multumesc frumos pentru vorbele bune, multumesc pentru incurajari si te astept la TD sa ne cunoastem si fc2fc.

P.S. Mult a fost putin mai este )
morpheusmaster is offline   Reply With Quote
Old 03-02-10, 12:12   #1262
morpheusmaster

Stage 5
 
morpheusmaster's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 5,966
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[PARTICIPANT CURSE]
[Fiat]
[SKODA]
Default Re: Seicento - NT O5 YRJ

Un post de pe PLM Tuning pe care vreau sa il impartasesc si cu unii de aici.

De ce imi iubesc masina? By Morph

Paaai...multi cai nu are...luxoasa nu e...spatioasa nu e...scumpa nu e...gadgeturi & funcky stuff...nu e...nici macar ABS sau Servo nu e...si totusi...cum poti iubi asa o masina? Uite ca poti...cum spunea si bunul prieten Aleks, fiecare masina are sufletul ei...sa va spun despre sufletul Sei. A venit intr'o seara taicamiu la mine sa ma scoata la o plimbare (pe jos). Vorbim de masini de oras pe drum, unde mergeam...nu stiam. La 1 moment dat imi zice
"Da de Seicento ce parere ai???
Seicento?
Care'i aia???
Uite aia de acolo..."

Ma uitam la o panarama de buburuza, care mi sa parut si mi se pare si acum, in varianta stock atat de urata (nu va vine sa credeti,nu?)...botita pe ici pe colo, bara sparta, roata fata desumflata, colantata toata, mizerabila...mai multe detalii gasiti in 1 post la masina mea. Primul lucru am pus mana pe pompa si in greatza iam umflat roata ca sa ma plimbe 1 tura cu masina (nu aveam permis)...pot sa va spun ca am fost atat de impresionat incat de acolo a plecat totul...cumva mam indragostit. Motorul de 1.1l isi facea perfect treaba pentru o alergatura urbana, dimensiunile erau perfecte pentru strecurat prin trafic, aspectul te inducea in eroare. Era perfecta dar nici eu nu stiam ce aveam in cap, nici eu nu stiam ca am sa ajung pana aici.

A trecut aproape 1 an, aveam plastic acum si defapt si de drept deabea atunci am inceput sa'mi pun sufletul si banii in ea. Lunile treceau si mie mai mult si mai mult imi placea. Deci de ce imi iubesc masina? Pentru ca ma face sa ma simt extraordinar, pentru ca este cel mai lloial partener si nu ma dezamagit niciodata. Nu poti pune dragostea in cuvinte...de ce imi iubesc masina...ma tot intreb. Pentru ca atunci cand o vezi razi (de ea si de mine), pentru ca dupa ce te dau cu ea o tura, vrei mai mult, pentru ca daca tio dau si tie sa o conduci, vrei si tu una. Pentru ca pot avea cea mai proasta zi din viata mea, o conduc o ora si totul a disparut. De ce imi iubesc masina? Pentru ca e mica, pentru ca e inghesuita, pentru ca stai in ea ca intrun cart, pentru ca soseaua e asa de frumoasa cand o privesti de la volanul masinii mele, pentru ca muzica suna atat de bine cand o asculti la mine in masina...de ce imi iubesc masina?...as putea scrie pana maine fara sa ma repet. Dar in primul rand o iubesc pentru ca este a mea. Pentru ca am luato de pe strada, iam dat o casa, iam dat hainute, iam dat de mancare, iam dat din sufletul meu, iam dat din banii mei si odata, o singura data nu a refuzat comanda mea.

Concluzionand...cum ziceam mai sus...aia nu are, aia nu are...drag nu face, drift nu poate...si atunci ce te poate atrage la o asa masina? Ceea ce simt cand o conduc, zambetul care il am cand cobor din ea, satisfactia si acea traire, senzatie, care acum o simt...si oricat am incercat sa o pun aici in cuvinte nu am reusit, nu imi iese...dar cred ca are legatura cu sufletul masinii.

Am scris atatea motive...dar inca ma intreb...de ce imi iubesc masina? Sincer va spun ca habar nu am. Cum habar nu am de ce iubesc o femeie. Stiu doar ca o iubesc si atat...punct.

Imi iubesc masina si multi nu inteleg asta. Cand le spun, se uita la mine ca la masini botite...si nu ii inteleg. Cum nu ii inteleg nici pe cei care isi iubesc masina azi si maine o vand. Eu am iubito ieri, am iubito alaltaieri... o iubesc azi, o iubesc si maine si o sa o iubesc si cand o sa am 80 ani, niciodata nu am sa o dau.
morpheusmaster is offline   Reply With Quote
Old 03-02-10, 12:26   #1263
D0ryN

Stage 5
 
D0ryN's Avatar
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 1,679
Member of:
[VW]
Default Re: Seicento - NT O5 YRJ

Frumos
D0ryN is offline   Reply With Quote
Old 03-02-10, 13:29   #1264
eMH
2 Roti

Stage 5
 
eMH's Avatar
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 5,101
Member of:
[2 Roti]
[PEUGEOT]
Default Re: Seicento - NT O5 YRJ

Neaparat trebuie sa imi cumpar si eu un Seicento din asta,vad ca face minuni

Si acum serios, s-a dovedit inca o data ca stii sa scrii bine,si ca pui suflet in tot ceea ce faci (cand e legat de masina). Intr-adevar,iti iubesti masina,si esti un pasionat in adevaratul sens al cuvantului!
eMH is offline   Reply With Quote
Old 03-02-10, 13:46   #1265
scturoag
4Rally

Stage 5
 
scturoag's Avatar
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 2,673
Member of:
[VW]
[Toyota]
[2 Roti]
[4Rally]
Default Re: Seicento - NT O5 YRJ

Nu e vorba de masina eMH, dar cand pui mult suflet intr-o masina, nu te mai intereseaza nici Lamborghini, sincer...
Toti stim ca Morf e cel mai bun povestitor de pe forum.. si mai stim ca cele 3400 de posturi acumulate nu le are din flori, stim cu toti bine ce posturi lungi si frumoase scrie
Si inca un lucru care l-am descoperit, daca un alt user scrie un post asa de lung, ma jur ca nu-l citesc, nu imi insipira interes, dar cand vad un post d'alu morf, sincer il citesc pe tot ca sigur gasesc cate o poveste frumoasa si interesanta, indiferent de subiect
Bafta in continuare cu masinutza !!!
scturoag is offline   Reply With Quote
Old 03-02-10, 19:32   #1266
eXeqTr

Stage 4
 
eXeqTr's Avatar
 
Join Date: Sep 2008
Posts: 235
Default Re: Seicento - NT O5 YRJ

Quote:
Originally Posted by scturoag View Post
Nu e vorba de masina eMH, dar cand pui mult suflet intr-o masina, nu te mai intereseaza nici Lamborghini, sincer...
Toti stim ca Morf e cel mai bun povestitor de pe forum.. si mai stim ca cele 3400 de posturi acumulate nu le are din flori, stim cu toti bine ce posturi lungi si frumoase scrie
Si inca un lucru care l-am descoperit, daca un alt user scrie un post asa de lung, ma jur ca nu-l citesc, nu imi insipira interes, dar cand vad un post d'alu morf, sincer il citesc pe tot ca sigur gasesc cate o poveste frumoasa si interesanta, indiferent de subiect
Bafta in continuare cu masinutza !!!
+1 ai pus punctul pe " i ".
Morph.. inca 1data ne-ai miscat cu vorbele pe care le-ai spus. Esti un adevarat maestru in a asterne sentimentele pe hartie si sunt convins ca daca ai scrie un roman despre buburuza ta s-ar vinde foarte bine si ar invata urmatoarele generatii despre el asa cum am invatat noi despre Ion, Moara Cu Noroc etc..
As vrea draga prietene sa-ti urez inca 1data mult succes in planurile pe care le ai pe viitor si sa te ajute Dumnezeu sa-ti poti indeplini toate dorintele si visele.
Toate cele bune !
__________________
https://img387.imageshack.us/img387/3759/35831263nm9.png
eXeqTr is offline   Reply With Quote
Old 03-02-10, 20:10   #1267
mba

Stage 5
 
mba's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 1,658
Member of:
[Freehand Design Usergroup]
[Virtual Tuning 3D]
[Fiat]
[VW]
[Old School Cars]
Default Re: Seicento - NT O5 YRJ

roman al experientei ))
e buna asta ...

hai plm cu pozeee
mba is offline   Reply With Quote
Old 04-02-10, 00:22   #1268
aleks

General Supervisor

Stage 5
 
aleks's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 17,791
Member of:
[Super Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[BMW]
[MERCEDES]
[2 Roti]
[ALFA ROMEO]
Default Re: Seicento - NT O5 YRJ

Nope...
Puţină răbdare, e o etapă la care nu pun fotografii, nu mai durează mult.
aleks is offline   Reply With Quote
Old 04-02-10, 16:35   #1269
Andrey_FL
Old School Cars

Stage 5
 
Andrey_FL's Avatar
 
Join Date: May 2007
Posts: 2,343
Member of:
[VW]
[DACIA]
[Old School Cars]
[4Rally]
Default Re: Seicento - NT O5 YRJ

Quote:
Originally Posted by aleks View Post
Nope...
Puţină răbdare, e o etapă la care nu pun fotografii, nu mai durează mult.
Asa Aleks...
Cred ca primele poze o sa le primiti dupa vopsea cu masina asamblata....
Andrey_FL is offline   Reply With Quote
Old 04-02-10, 16:39   #1270
RapJustin
NoSpeedLimit Romania Club Member

Stage 5
 
RapJustin's Avatar
 
Join Date: May 2007
Posts: 972
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[FOTO]
Default Re: Seicento - NT O5 YRJ

Am tot urmarit topicul, si imi place ce vad Este mult de munca dar, va iesi ceva frumos. Mult succes in continuare Morph, si baietilor care lucreaza la masina

PS: Cand e gata poate ne bagam la niste poze
RapJustin is offline   Reply With Quote
Old 04-02-10, 16:43   #1271
Andrey_FL
Old School Cars

Stage 5
 
Andrey_FL's Avatar
 
Join Date: May 2007
Posts: 2,343
Member of:
[VW]
[DACIA]
[Old School Cars]
[4Rally]
Default Re: Seicento - NT O5 YRJ

Bogdane...inca astept detaliile alea despre vopsea...
Apropo , ti-am zis , sa ma anunti daca stai in oras cat sta la mine masina la vopsit...sa stiu sa eliberez garsoniera...
__________________
Crazy Customs Onesti
Andrey_FL is offline   Reply With Quote
Old 05-02-10, 00:37   #1272
morpheusmaster

Stage 5
 
morpheusmaster's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 5,966
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[PARTICIPANT CURSE]
[Fiat]
[SKODA]
Default Re: Seicento - NT O5 YRJ

Quote:
Originally Posted by aleks View Post
Nope...
Puţină răbdare, e o etapă la care nu pun fotografii, nu mai durează mult.
Deabea astept!

Quote:
Originally Posted by Andrey_FL View Post
Asa Aleks...
Cred ca primele poze o sa le primiti dupa vopsea cu masina asamblata....
Dadada ) ce tare ar fi

Quote:
Originally Posted by RapJustin View Post
Am tot urmarit topicul, si imi place ce vad Este mult de munca dar, va iesi ceva frumos. Mult succes in continuare Morph, si baietilor care lucreaza la masina

PS: Cand e gata poate ne bagam la niste poze
Ms fain Justin! Cand e gata la fotografi o dau sa o blitzuiasca )

Quote:
Originally Posted by Andrey_FL View Post
Bogdane...inca astept detaliile alea despre vopsea...
Apropo , ti-am zis , sa ma anunti daca stai in oras cat sta la mine masina la vopsit...sa stiu sa eliberez garsoniera...

Aaaaaaa...man nu stiu cat am sa stau in onesti...nu cred ca este caz de eliberat garsoniera (pentru 1 noapte) ca mai mult nu cred ca stau...pentru ca stii, nu imi permite programul ca altfel as sta mult mai mult.


Va bag ceva poze eu...tot car related

So...wha do you say??? R they cool or what?
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	Imagine(558).jpg
Views:	74
Size:	31.4 KB
ID:	1300074   Click image for larger version

Name:	Imagine(559).jpg
Views:	61
Size:	29.4 KB
ID:	1300075   Click image for larger version

Name:	Imagine(560).jpg
Views:	77
Size:	26.7 KB
ID:	1300076  

Click image for larger version

Name:	Imagine(561).jpg
Views:	69
Size:	27.4 KB
ID:	1300077  
morpheusmaster is offline   Reply With Quote
Old 05-02-10, 01:22   #1273
Andrey_FL
Old School Cars

Stage 5
 
Andrey_FL's Avatar
 
Join Date: May 2007
Posts: 2,343
Member of:
[VW]
[DACIA]
[Old School Cars]
[4Rally]
Default Re: Seicento - NT O5 YRJ

Quote:
Originally Posted by morpheusmaster View Post
So...wha do you say??? R they cool or what?
Vorba aia (A lui Naomi parca): "Domnul Morar , Domnul Buzdugan ,nu ma luati cu engleza ca eu cand eram mica am fost si bolnava"
Sunt frumoase man...pune poza si cu stopurile....Hai ne auzim la telefon
Andrey_FL is offline   Reply With Quote
Old 05-02-10, 02:17   #1274
plictisit

Stage 5
 
plictisit's Avatar
 
Join Date: Jul 2009
Posts: 5,135
Member of:
[Moderators]
[Observator 4tuning]
[PARTICIPANT CURSE]
[Inferno Motorsport]
[Echipa de sprijin]
[4Rally]
Default Re: Seicento - NT O5 YRJ

arata intr-un mare fel evacuarile, dar vreau sa le vad pe masina
plictisit is offline   Reply With Quote
Old 05-02-10, 03:13   #1275
Andrey_FL
Old School Cars

Stage 5
 
Andrey_FL's Avatar
 
Join Date: May 2007
Posts: 2,343
Member of:
[VW]
[DACIA]
[Old School Cars]
[4Rally]
Default Re: Seicento - NT O5 YRJ

mai dureaza aproximativ o luna...
Andrey_FL is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -