Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > FIAT > Masina mea Fiat

Reply
 
Thread Tools
Old 07-01-10, 18:04   #1201
morpheusmaster

Stage 5
 
morpheusmaster's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 5,966
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[PARTICIPANT CURSE]
[Fiat]
[SKODA]
Default Re: Seicento - NT O5 YRJ

MBA tre sa recunosti ca doar artistul din Sageata iti putea intrece talentul. In fata lui desenele tale nu au nici o sansa, sa recunoastem toti.

In alta ordine de idei, astazi putin spus "mia picat fata". Am vazut programul 2010 al evenimentelor 4tuning, mai exact (ce ma intereseaza cel mai mult) 4TuninGDays pica pe 13/14 Martie...dupa care am vazut negru in fata ochilor. Pentru vreo 5 minute mam simtit ca cei dp Discovery care trebuie sa termine masinile pana la anumite showuri si nu dorm nopti& stuff...sa fiu direct: Ma numesc Bogdan and I'm Fucked! si nu sunt singurul )

Sa facem un raport cu liniuta:
- Terminat bodykit de catre Aleks
- Finisat integral, paint ready (naiba stie unde!!!!????)
- Vopsit bodykit in...Dumnezeu stie ce fel de alb (sa vad cum am sa stau cu banii), polish. (si asta naiba stie unde????!!!)
- Polishat buza jante, vopsita steaua in negru, hidtrotransfer carbon texture.
- Terminat si finisat farurile
- Semnalizari noi, innegrite, montate.
- (deja ma doare capul can numai ma gandeeeeeesc!!!!)
- Rezolvat problema portierelor (pop'up)
- Taiat tipsurile evacuarii, modificare finala evacuare, montaj tipsuri noi care sa se potriveasca cu noul bodykit (conform pozei de model)
- Triple lexus style black
- Curatat masina integral (interior/exterior)
- Si multe alte chesti care nu imi vin acum in cap...

E grav fratilor, oficial THE ROOF IS ON FIRE!!! ) Stie cineva unde pot gasi pe net un contor??? De ala cu backward...9/8/7 days untill...sa mil pun la semnatura )

P.S. MBA, super smechera faza de la nr. de inmatriculare din semnatura ta (pentru cine nu cunoaste click aici )

Va salut, va pup, ne vedem la 4TuningDays!!! Alex, MBA, esti invitatul meu!!!
morpheusmaster is offline   Reply With Quote
Old 07-01-10, 18:31   #1202
sir_sanjei

Stage 5
 
sir_sanjei's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 718
Member of:
[DACIA]
Default Re: Seicento - NT O5 YRJ

zi si mie cum ai rezolvat problema pop'up ca sunt foarte curios. asta daca nu e cumva secret profesional. poti sa folosesti PM
sir_sanjei is offline   Reply With Quote
Old 07-01-10, 18:39   #1203
morpheusmaster

Stage 5
 
morpheusmaster's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 5,966
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[PARTICIPANT CURSE]
[Fiat]
[SKODA]
Default Re: Seicento - NT O5 YRJ

Quote:
Originally Posted by sir_sanjei View Post
zi si mie cum ai rezolvat problema pop'up ca sunt foarte curios. asta daca nu e cumva secret profesional. poti sa folosesti PM
Sir Sanjei daca citeai mai cu atentie observai ca este pe lista "to do" deci de rezolvat nu e rezolvata problema. Ori am sa ma folosesc de acutatorul de la inchiderea centralizata ori am sa folosesc un acutator decalat, separat. Nu e nici un secret profesional (pt mine), tot ce am facut am impartasit si cu voi, la fel am sa fac si cu problema pop'up'ului. Pana atunci mai este putin de asteptat (sau poate trag o fuga intrun weekend si rezolv asta)...o sa vedem.
morpheusmaster is offline   Reply With Quote
Old 07-01-10, 18:44   #1204
sir_sanjei

Stage 5
 
sir_sanjei's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 718
Member of:
[DACIA]
Default Re: Seicento - NT O5 YRJ

=)) deci am crezut ca ai rezolvat nu ca tre sa o rezolvi. iti urez multa bafta, si mult spor
sir_sanjei is offline   Reply With Quote
Old 07-01-10, 18:45   #1205
VladM
Seat Driver

Stage 5
 
VladM's Avatar
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 2,605
Member of:
[SEAT]
[MERCEDES]
[2 Roti]
[AUDI]
[Opel]
[Fiat]
[ALFA ROMEO]
Default Re: Seicento - NT O5 YRJ

Data viitoare cand te duci sa vezi masina da si tu un telefon ca merg si eu cu tine sa o vad Daca nu dai iti fur cainele,fac pereche cu al meu
VladM is offline   Reply With Quote
Old 07-01-10, 18:53   #1206
bodyspeed

Stage 5
 
bodyspeed's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 5,390
Member of:
[Moderators]
[Observator 4tuning]
[NoSpeedLimit Romania Club]
[Oltcit]
[4Rally]
[BMW]
[FOTO]
Default Re: Seicento - NT O5 YRJ

Quote:
Originally Posted by morpheusmaster View Post
Sir Sanjei daca citeai mai cu atentie observai ca este pe lista "to do" deci de rezolvat nu e rezolvata problema. Ori am sa ma folosesc de acutatorul de la inchiderea centralizata ori am sa folosesc un acutator decalat, separat. Nu e nici un secret profesional (pt mine), tot ce am facut am impartasit si cu voi, la fel am sa fac si cu problema pop'up'ului. Pana atunci mai este putin de asteptat (sau poate trag o fuga intrun weekend si rezolv asta)...o sa vedem.
Nu e puternic acutatorul de la inchiderea centralizata , cel puţin la mine nu a fost, aşa că eu am folosit bobină de portbagaj de cielo care are altă putere am legat un releu,şi am legat-o pe telecomanda de la alarmă , ca şi cum mi-aş fi legat portbagajul care de fapt este uşa la mine , nu mi-a făcut nici o figură, şi acum pe zăpadă gheaţă am deschis uşa oricum am un back-up dar ăla chiar e secret că mă trezesc cu intruşi īn ea .O am de 2 ani şi sunt foarte mulţumit, legarea ei la sistemul uşi mele de oltcit a fost foarte uşoară, nu credeam că aşa de repede..şi nu credeam ca am să fac asta fără 2mil cīt era kit-ul ăla de la jom, sau altă firmă ...acum 2 ani, aşa că recomand , nu ştiu exact denumirea ..solenoid, bobină ..nu mai ştiu cert e ca deschide portbagajul de cielo şi găseşti de GM făcut..original, poţi şi second că nu sunt uzate, eu mi-am luat nou
__________________
carDesign
Magazin CarDesign 4Tuning
bodyspeed is offline   Reply With Quote
Old 07-01-10, 19:06   #1207
morpheusmaster

Stage 5
 
morpheusmaster's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 5,966
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[PARTICIPANT CURSE]
[Fiat]
[SKODA]
Default Re: Seicento - NT O5 YRJ

Quote:
Originally Posted by bodyspeed View Post
Nu e puternic acutatorul de la inchiderea centralizata , cel puţin la mine nu a fost, aşa că eu am folosit bobină de portbagaj de cielo care are altă putere am legat un releu,şi am legat-o pe telecomanda de la alarmă , ca şi cum mi-aş fi legat portbagajul care de fapt este uşa la mine , nu mi-a făcut nici o figură, şi acum pe zăpadă gheaţă am deschis uşa oricum am un back-up dar ăla chiar e secret că mă trezesc cu intruşi īn ea .O am de 2 ani şi sunt foarte mulţumit, legarea ei la sistemul uşi mele de oltcit a fost foarte uşoară, nu credeam că aşa de repede..şi nu credeam ca am să fac asta fără 2mil cīt era kit-ul ăla de la jom, sau altă firmă ...acum 2 ani, aşa că recomand , nu ştiu exact denumirea ..solenoid, bobină ..nu mai ştiu cert e ca deschide portbagajul de cielo şi găseşti de GM făcut..original, poţi şi second că nu sunt uzate, eu mi-am luat nou
Coane cealalta metoda asta era , cea spusa si recomandata de tine in care am mare incredere. Oricum cu tine am sa merg sa cumpar dracia aia si tot pe tine am sa te bat la cap sa imi explici ce si cum sa fac dar :-$ fate ca nu ai citit ) mai e pana atunci. In alta ordine de idei e posibil sa mearga si cu acutatorul de IC, caci eu am o pargie care deschide din interior. Daca pun acutatorul ala undeva pe parghie deschide si portiera si o si inchide...e...ma gandesc eu ce si cum...vorbim
morpheusmaster is offline   Reply With Quote
Old 08-01-10, 01:59   #1208
sir_sanjei

Stage 5
 
sir_sanjei's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 718
Member of:
[DACIA]
Default Re: Seicento - NT O5 YRJ

Quote:
Originally Posted by bodyspeed View Post
Nu e puternic acutatorul de la inchiderea centralizata , cel puţin la mine nu a fost, aşa că eu am folosit bobină de portbagaj de cielo care are altă putere am legat un releu,şi am legat-o pe telecomanda de la alarmă , ca şi cum mi-aş fi legat portbagajul care de fapt este uşa la mine , nu mi-a făcut nici o figură, şi acum pe zăpadă gheaţă am deschis uşa oricum am un back-up dar ăla chiar e secret că mă trezesc cu intruşi īn ea .O am de 2 ani şi sunt foarte mulţumit, legarea ei la sistemul uşi mele de oltcit a fost foarte uşoară, nu credeam că aşa de repede..şi nu credeam ca am să fac asta fără 2mil cīt era kit-ul ăla de la jom, sau altă firmă ...acum 2 ani, aşa că recomand , nu ştiu exact denumirea ..solenoid, bobină ..nu mai ştiu cert e ca deschide portbagajul de cielo şi găseşti de GM făcut..original, poţi şi second că nu sunt uzate, eu mi-am luat nou
e bobina. in fine faza cu back-up e o chestie sigura, in sensul sa nu se uite nimeni unde trebe, oricum e destul de aiurea sa furi un oltcit, daca studiezi cu atentie e destul de greu sa il iei fara sa ai cheia de contact.
__________________
Sir Sanjei
sir_sanjei is offline   Reply With Quote
Old 08-01-10, 18:56   #1209
mba

Stage 5
 
mba's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 1,658
Member of:
[Freehand Design Usergroup]
[Virtual Tuning 3D]
[Fiat]
[VW]
[Old School Cars]
Default Re: Seicento - NT O5 YRJ

Quote:
Originally Posted by morpheusmaster View Post
P.S. MBA, super smechera faza de la nr. de inmatriculare din semnatura ta

Va salut, va pup, ne vedem la 4TuningDays!!! Alex, MBA, esti invitatul meu!!!

toate meritele pt semnatura sunt ale lui mnc.risty cum zice si semnatura din semnatura )

sper... si chiar vreau sa vin la 4tuningdays... dar numai daca seicento va fi acolo :P
__________________


Build the car you want, not the car the internet wants.
mba is offline   Reply With Quote
Old 15-01-10, 13:10   #1210
morpheusmaster

Stage 5
 
morpheusmaster's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 5,966
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[PARTICIPANT CURSE]
[Fiat]
[SKODA]
Default Re: Seicento - NT O5 YRJ

Liniste (pe thread)...se lucreaza :-$ (la masina)

cel putin asa am auzit
morpheusmaster is offline   Reply With Quote
Old 15-01-10, 15:42   #1211
Spark
Suzuki Driver

Stage 5
 
Spark's Avatar
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 3,139
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[4Rally]
[Suzuki]
Default Re: Seicento - NT O5 YRJ

de auzit tot auzim dar de vazut nimic :P
Spark is offline   Reply With Quote
Old 15-01-10, 18:09   #1212
Jokerman170
Fiat Driver

Stage 5
 
Jokerman170's Avatar
 
Join Date: Sep 2007
Posts: 1,055
Member of:
[Fiat]
Default Re: Seicento - NT O5 YRJ

every day i see my dream dubber style

https://www.youtube.com/watch?v=-Xu42kINfYY
Jokerman170 is offline   Reply With Quote
Old 15-01-10, 23:25   #1213
morpheusmaster

Stage 5
 
morpheusmaster's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 5,966
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[PARTICIPANT CURSE]
[Fiat]
[SKODA]
Default Re: Seicento - NT O5 YRJ

Quote:
Originally Posted by Jokerman170 View Post
every day i see my dream dubber style

https://www.youtube.com/watch?v=-Xu42kINfYY
Am sa cant refrenul din tot sufletul odata ce primesc masina!!! Deabea astept!!! There's gona be sweet looooooooooooove la primire, am sa fac ca aia din PIMP'd! Deabea astept!!! Desi nu am gandito asa, fiind joasa si latita...clean style...duce cumva spre DUB style.

Aleks o sa revina in curand cu multe detalii legate de starea masinii (eu ma simt ca cei de la OVERHAULING...stiu ca masina e la ei dar habar nu am ce ii fac)...stiu doar ca Sageata intretine raporturi sexuale cu sprituitoarea de la parbriz ) &i'm like YESS!!! And there ain't no stopping...!!! Evry day i'll see my dream (i hope)

Tocmai iam sunat pe baieti, revin cu informatii de ultim moment!!! Masina e oficial pe capre, se lucreaza la evazari, prostii...pff...complicat (glumesc)...O SA IASA BOMBA!!! Deabea astept!!!
morpheusmaster is offline   Reply With Quote
Old 16-01-10, 11:12   #1214
sageata
Mercedes Driver

Stage 5
 
sageata's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 1,491
Member of:
[VW]
[NoSpeedLimit Romania Club]
[MERCEDES]
Default Re: Seicento - NT O5 YRJ

haaaa, haaaaaaaa, haaaaaaaaaaaaaaaa!!!!!!!
every day i see my dream dubber style

VW style! wa! e fiat masina ta.
sageata is offline   Reply With Quote
Old 17-01-10, 23:48   #1215
morpheusmaster

Stage 5
 
morpheusmaster's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 5,966
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[PARTICIPANT CURSE]
[Fiat]
[SKODA]
Default Re: Seicento - NT O5 YRJ

http://plmtuning.ro/?cat=57 Luati de va saturati eu is in xtaz
morpheusmaster is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -