Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > FIAT > Masina mea Fiat

Reply
 
Thread Tools
Old 12-12-09, 09:16   #1141
sageata
Mercedes Driver

Stage 5
 
sageata's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 1,491
Member of:
[VW]
[NoSpeedLimit Romania Club]
[MERCEDES]
Default Re: My Seicento - NT O5 YRJ

Quote:
Originally Posted by morpheusmaster View Post
P.S. Aleks nu ma uita cu geamurile (c ziceam pe mess)
cum le vrei, sparte sau putin crapate? le afum cu cauciuc ars, cu lumanarea, sau prin incendiere?
sageata is offline   Reply With Quote
Old 12-12-09, 10:07   #1142
eXeqTr

Stage 4
 
eXeqTr's Avatar
 
Join Date: Sep 2008
Posts: 235
Default Re: My Seicento - NT O5 YRJ

Quote:
Originally Posted by morpheusmaster View Post
Ba nu glumi, ca lu Sageata nu tre' sa'i spui de 2x...maine imi arata niste poze cu Goalfa lui in care coincideeeenta are 2 scoici 100% exact ca ale mele. Dar nu ale mele. Si poimaine vad 2 GZ exaaaaact ca ale mele (coincidenta, da?)...si in final si 4 jante si sa vezi tu dupa aia cheala...deci nu glumi!!!



Caaaaaaaaaaaaaaaaaaam asa e! Lunga'i doamne asteptarea!!! Lunga cat o zi de post, NEGRU!

P.S. Aleks nu ma uita cu geamurile (c ziceam pe mess)
esti tare ca de obicei ) da` si cand o sa fie gata..


offtopic : cui ii dau si eu un sony ericsson p1i ?
eXeqTr is offline   Reply With Quote
Old 12-12-09, 11:02   #1143
aleks

General Supervisor

Stage 5
 
aleks's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 17,791
Member of:
[Super Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[BMW]
[MERCEDES]
[2 Roti]
[ALFA ROMEO]
Default Re: My Seicento - NT O5 YRJ

Quote:
Originally Posted by denver View Post
aleks imi place cum lucrezi , curat frumos , felicitarile mele , iar tu domnu` morph iti sunt alaturi sufleteste pana va fi gata ))
Mulţumesc frumos domnu' denver
Bogdane, să nu-ţi pierzi răbdarea, o să merite ceea ce primeşti
aleks is offline   Reply With Quote
Old 12-12-09, 12:32   #1144
morpheusmaster

Stage 5
 
morpheusmaster's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 5,966
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[PARTICIPANT CURSE]
[Fiat]
[SKODA]
Default Re: My Seicento - NT O5 YRJ

Quote:
Originally Posted by sageata View Post
cum le vrei, sparte sau putin crapate? le afum cu cauciuc ars, cu lumanarea, sau prin incendiere?
Coane dak tot esti asa curios nu le vreau nici afumate/crapate...le vreau putin ridicate...adik cel pasager ridicat de tot si la sofer cat de ridicat se poate dar sa poti baga mana sa deschizi portiera. Uitandu'te la cum arata scaunele in poze cred k teai prins dc vreau umpic geamurile ridicate

Quote:
Originally Posted by eXeqTr View Post
esti tare ca de obicei ) da` si cand o sa fie gata..


offtopic : cui ii dau si eu un sony ericsson p1i ?
Nu stiu bro' cui il dai...ai mai mari sanse dak postezi la bazar

Quote:
Originally Posted by aleks View Post
Mulţumesc frumos domnu' denver
Bogdane, să nu-ţi pierzi răbdarea, o să merite ceea ce primeşti
IN ALEKS I TRUST!!! Coane baga mare acolo!!! Te salut, spor maxim!
morpheusmaster is offline   Reply With Quote
Old 12-12-09, 12:36   #1145
sageata
Mercedes Driver

Stage 5
 
sageata's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 1,491
Member of:
[VW]
[NoSpeedLimit Romania Club]
[MERCEDES]
Default Re: My Seicento - NT O5 YRJ

dar lasam scaunul mai jos daca vrei.
sageata is offline   Reply With Quote
Old 14-12-09, 11:55   #1146
dolb
NoSpeedLimit Romania Club Member


Stage 5
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 7,764
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[4Tuning International]
[VW]
Default Re: My Seicento - NT O5 YRJ

Arata bine buburuza ! baga mare ...
dolb is offline   Reply With Quote
Old 14-12-09, 22:47   #1147
morpheusmaster

Stage 5
 
morpheusmaster's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 5,966
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[PARTICIPANT CURSE]
[Fiat]
[SKODA]
Default Re: My Seicento - NT O5 YRJ

Quote:
Originally Posted by dolb View Post
Arata bine buburuza ! baga mare ...
A avut ea si zile mai bune...dar o sa aiba si mai bune Stii cum...ca sa faci omleta trebuie sa spargi niste oua mai intai

Si DA! Bag mare pe capu' lui Aleks (mwuhahahaha) dar pana miercuri n'am ce zice!
morpheusmaster is offline   Reply With Quote
Old 14-12-09, 22:54   #1148
aleks

General Supervisor

Stage 5
 
aleks's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 17,791
Member of:
[Super Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[BMW]
[MERCEDES]
[2 Roti]
[ALFA ROMEO]
Default Re: My Seicento - NT O5 YRJ

Da, mâine ajunge (sper) şi tunul de aer cald, şi instalatiile aferente pe care le facem, deci sper că miercuri seară să fim deja în pâine...
aleks is offline   Reply With Quote
Old 15-12-09, 08:14   #1149
daflyer_oradea

Stage 5
 
daflyer_oradea's Avatar
 
Join Date: Sep 2004
Posts: 1,901
Default Re: My Seicento - NT O5 YRJ

spor in continuare, si de abia astept sa vad ce iese din masinutza asta micutza si dragtutza...
daflyer_oradea is offline   Reply With Quote
Old 15-12-09, 08:19   #1150
aleks

General Supervisor

Stage 5
 
aleks's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 17,791
Member of:
[Super Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[BMW]
[MERCEDES]
[2 Roti]
[ALFA ROMEO]
Default Re: My Seicento - NT O5 YRJ

mulţumim domnu' Alex, o să iasă frumuşică
aleks is offline   Reply With Quote
Old 16-12-09, 12:12   #1151
morpheusmaster

Stage 5
 
morpheusmaster's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 5,966
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[PARTICIPANT CURSE]
[Fiat]
[SKODA]
Default Re: My Seicento - NT O5 YRJ

Quote:
Originally Posted by daflyer_oradea View Post
spor in continuare, si de abia astept sa vad ce iese din masinutza asta micutza si dragtutza...
Quote:
Originally Posted by aleks View Post
mulţumim domnu' Alex, o să iasă frumuşică
Nu o mai diminutivati atat ca nu'i macheta )...si domnu' Aleks o sa o faca frumoooaasa! frumusica nu'i deajuns
morpheusmaster is offline   Reply With Quote
Old 16-12-09, 15:12   #1152
eXeqTr

Stage 4
 
eXeqTr's Avatar
 
Join Date: Sep 2008
Posts: 235
Default Re: My Seicento - NT O5 YRJ

mai bine zis sa o faca secsy :->, spor la treaba baieti !
eXeqTr is offline   Reply With Quote
Old 16-12-09, 22:35   #1153
ciprianlx

Stage 2
 
ciprianlx's Avatar
 
Join Date: Nov 2009
Posts: 36
Member of:
[RENAULT]
Default Re: My Seicento - NT O5 YRJ

Salut morpheus sincer nu regret ca in ultimele ore citii threadul tau pagina cu pagina.Ce-ai facut tu la masina asta e munca de chinez batran.Dar merita.Acum o luna mi-am cumparat si eu o buburuza(Fiesta coupe mai vechi) si ma ambitiona proiectul tau sa ma apuc si eu de tunarit.Felicitari inca o data si tinem aproape.
ciprianlx is offline   Reply With Quote
Old 17-12-09, 01:09   #1154
morpheusmaster

Stage 5
 
morpheusmaster's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 5,966
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[PARTICIPANT CURSE]
[Fiat]
[SKODA]
Default Re: My Seicento - NT O5 YRJ

Quote:
Originally Posted by ciprianlx View Post
Salut morpheus sincer nu regret ca in ultimele ore citii threadul tau pagina cu pagina.Ce-ai facut tu la masina asta e munca de chinez batran.Dar merita.Acum o luna mi-am cumparat si eu o buburuza(Fiesta coupe mai vechi) si ma ambitiona proiectul tau sa ma apuc si eu de tunarit.Felicitari inca o data si tinem aproape.
Salutari Cipriane! Am spuso si ma repet: pe langa satisfactia care mio aduce masina in sine, tot ce am facut la ea, in mare parte singur, unele lucruri cu ajutorul prietenilor si acum cu ajutorul lui Aleks pt exterior, o mare satisfactie mio aduce prezenta voastra aici, admiratia voastra! Ma bucur nespus cand vad useri cu foarte putine posturi (si nu numai), useri care practic acum fac primii pasi in aceasta lume si rup din timpul lor ca sa citeasca toate nebuniile mele din ultimii aproape 3 ani. (si acum la 77 pagini chiar e un efort zic eu sa citesti TOT) Astea fiind mentionate, multumesc din suflet pentru vorbele frumoase! Ma bucur ca team motivat (si pe tine) in plus sa incepi si tu un proiect de genu'. Daca eu am putut pe un Seicento atunci oricine poate, pe orice! Trebuie doar sa fii pasionat cu adevarat de ceea ce faci, de masina ta, de tuning si sa ai prieteni aproape care atunci cand hopul e prea greu sa'ti spuna o vorba buna! Asta lasand partea financiara undeva pe dreapta...partea financiara care mie personal imi pune foarte foarte multe bete'n roata (sa zic asa) dar cu eforturi si economii ) se pot muta si muntii,nu?!

Normal ca tinem aproape, cu cea mai mare placere! Te rog pe tine si pe cei de mai sus...cand va apucati de un proiect sa'mi lasati si mie topicul aici sa va urmaresc (daca vreti). Mult succes cu Fordul si daca ai nevoie vreodata de un sfat, o treaba nu ezita (valabil pt toti).

Ma mai bucur nespus cand sunt pe la un tuningshow si mai vine cate unu' cate altu' "saluut ma, eu is cutare de pe forum, incantat de cunostinta...foarte misto masina..." aia aia...dintr'o vorba'n alta imi arata si el masina, schimbam pareri impresii si asa legam o prietenie.

...sper sa nu (va) dezamagesc, sper ca niciodata sa nu ma opresc si sper ca la inceperea sezonului 2010 sa vin cu o mica/mare surpriza sper ca sa iasa asa cum am visat, sa fie exact asa cum miam imaginat!

Acum si eu imi caut extra gramul de nebunie (sa zic asa) vorbind cu persoane din lumea driftului sa ma apuc de un nou proiect. Drift project! Seicento a fost si va ramane masina de cruising, de show (haha)...de impresie (moaaaama, ce masina e asta?) dar niciodata nu va fi o masina de competitie, de alergatura...indiferent daca ii pun 1.4 sau 4.0 v8 la cum am gandito lately...cu jantele (14" 8j), bodykitul (joasa), muzica (80kg) si restul nu prea se mai imbina cu alergatura. Si dintotdeauna am avut o pasiune pentru sideways pentru controlul in haos dea latu'. Si cand ii vad cum se dau, cand simt mirosul de cauciuc ars, cand aud evacuarile si motoarele in limitare mai nou nu ma mai mir...imi reprosez "eu de ce nu sunt acolo?"...mam saturat sa fiu "gura casca" asa zis si vreau sa o dau si eu dea latu! Dar mai intai sa termin exteriorul total (finisat/vopsit) si dupa vedem! Nu alergam dupa 2 iepuri deodata ca nu prindem nici unul.

Astea fiind zise am mai scris un postulet luung (marca morpheusm cum zice buddylex ) )

Va salut prieteni! Spor la tuning si distractie placuta iarna asta!
morpheusmaster is offline   Reply With Quote
Old 17-12-09, 08:55   #1155
eXeqTr

Stage 4
 
eXeqTr's Avatar
 
Join Date: Sep 2008
Posts: 235
Default Re: My Seicento - NT O5 YRJ

Quote:
Originally Posted by morpheusmaster View Post
Salutari Cipriane! Am spuso si ma repet: pe langa satisfactia care mio aduce masina in sine, tot ce am facut la ea, in mare parte singur, unele lucruri cu ajutorul prietenilor si acum cu ajutorul lui Aleks pt exterior, o mare satisfactie mio aduce prezenta voastra aici, admiratia voastra! Ma bucur nespus cand vad useri cu foarte putine posturi (si nu numai), useri care practic acum fac primii pasi in aceasta lume si rup din timpul lor ca sa citeasca toate nebuniile mele din ultimii aproape 3 ani. (si acum la 77 pagini chiar e un efort zic eu sa citesti TOT) Astea fiind mentionate, multumesc din suflet pentru vorbele frumoase! Ma bucur ca team motivat (si pe tine) in plus sa incepi si tu un proiect de genu'. Daca eu am putut pe un Seicento atunci oricine poate, pe orice! Trebuie doar sa fii pasionat cu adevarat de ceea ce faci, de masina ta, de tuning si sa ai prieteni aproape care atunci cand hopul e prea greu sa'ti spuna o vorba buna! Asta lasand partea financiara undeva pe dreapta...partea financiara care mie personal imi pune foarte foarte multe bete'n roata (sa zic asa) dar cu eforturi si economii ) se pot muta si muntii,nu?!

Normal ca tinem aproape, cu cea mai mare placere! Te rog pe tine si pe cei de mai sus...cand va apucati de un proiect sa'mi lasati si mie topicul aici sa va urmaresc (daca vreti). Mult succes cu Fordul si daca ai nevoie vreodata de un sfat, o treaba nu ezita (valabil pt toti).

Ma mai bucur nespus cand sunt pe la un tuningshow si mai vine cate unu' cate altu' "saluut ma, eu is cutare de pe forum, incantat de cunostinta...foarte misto masina..." aia aia...dintr'o vorba'n alta imi arata si el masina, schimbam pareri impresii si asa legam o prietenie.

...sper sa nu (va) dezamagesc, sper ca niciodata sa nu ma opresc si sper ca la inceperea sezonului 2010 sa vin cu o mica/mare surpriza sper ca sa iasa asa cum am visat, sa fie exact asa cum miam imaginat!

Acum si eu imi caut extra gramul de nebunie (sa zic asa) vorbind cu persoane din lumea driftului sa ma apuc de un nou proiect. Drift project! Seicento a fost si va ramane masina de cruising, de show (haha)...de impresie (moaaaama, ce masina e asta?) dar niciodata nu va fi o masina de competitie, de alergatura...indiferent daca ii pun 1.4 sau 4.0 v8 la cum am gandito lately...cu jantele (14" 8j), bodykitul (joasa), muzica (80kg) si restul nu prea se mai imbina cu alergatura. Si dintotdeauna am avut o pasiune pentru sideways pentru controlul in haos dea latu'. Si cand ii vad cum se dau, cand simt mirosul de cauciuc ars, cand aud evacuarile si motoarele in limitare mai nou nu ma mai mir...imi reprosez "eu de ce nu sunt acolo?"...mam saturat sa fiu "gura casca" asa zis si vreau sa o dau si eu dea latu! Dar mai intai sa termin exteriorul total (finisat/vopsit) si dupa vedem! Nu alergam dupa 2 iepuri deodata ca nu prindem nici unul.

Astea fiind zise am mai scris un postulet luung (marca morpheusm cum zice buddylex ) )

Va salut prieteni! Spor la tuning si distractie placuta iarna asta!
Ca de obicei esti persoana care scrie ROMANE... dar niste romane care pana si mie imi plac ( eu.. care nu am citit decat 2 carti la viata mea, nu de alta dar nu-mi place ) reusesti prin vorbele frumoase si mari pe care le spui, sa dai o raza de speranta unora, sa-i impulsionezi si sa ii sustii moral asa cum poti, din punctul meu de vedere esti un exemplu de urmat pentru unii intre noi pentru ca ne-ai demonstrat de nenumarate ori in aceste 77 de pagini ce inseamna abmitie, pasiune, devotament, daruire etc. si ai aratat multora ca tot ce iti propui poate deveni realitate daca asta iti doresti cu adevarat, ma bucur sa am un prieten ca tine, si ma bucur ca mai exista oameni ca tine care stiu sa spuna o vorba buna si stiu sa fie cu picioarele pe pamant, fara figuri & alte alea.. acestea fiind spuse fratele meu.. iti doresc sa iti iasa buburuza asa cum ti-ai dorit / imaginat / visat si sa te vedem cu bine la urmatorul proiect ( poate ma dai si pe mine sideways ca nu m-am dat never ) si sa iti ( va ) urez o iarna plina de bucurii, distractii si de tot ce va doriti !

stima !
__________________
https://img387.imageshack.us/img387/3759/35831263nm9.png

Last edited by eXeqTr; 17-12-09 at 08:58.
eXeqTr is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -