Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > FIAT > Masina mea Fiat

Reply
 
Thread Tools
Old 02-11-09, 00:07   #1066
bogddanel

Stage 5
 
bogddanel's Avatar
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 394
Default Re: My Seicento - NT O5 YRJ

Quote:
Originally Posted by eXeqTr View Post
Duuuuude... it looks awesome man ! Abia astept sa-i aud pe unii " Moama.. ce masina e asta ? "

app de faze de genu.. stiti probabil ca astazi a fost un evo9 acolo.. si in autobuz erau niste " cunoscatori " pe locurile din spate.. si vorbeau ei despre masini.. cand trece evo`ul pe langa noi.. si unu dintre ei " uite c0@e evo 5 " la care eu catre prietena " e evo9 toata ziua " si ala din spate " i-auzi-l pe asta.. cica e evo9 hahaha " frate.. nu spun ca sunt cunoscator sau chestii de genul .. dar daca nu stiu... nu deschid gura

cert e ca dupa ce o sa o aranjezi asa cum vrei... o sa fie multi care nu o sa stie " wtf is that " in sensul bun bine'ntzeles. deci.. mult succes in continuare si spor la facut $.
cu respect.. fratiorul tau din Iasi, eXeqTr !

sunt multi care se intreaba si acum ce masina e, daratunci cand va iesi...
bogddanel is offline   Reply With Quote
Old 02-11-09, 00:18   #1067
morpheusmaster

Stage 5
 
morpheusmaster's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 5,966
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[PARTICIPANT CURSE]
[Fiat]
[SKODA]
Default Re: My Seicento - NT O5 YRJ

Quote:
Originally Posted by bogddanel View Post
sunt multi care se intreaba si acum ce masina e, daratunci cand va iesi...
Eu am un obicei mai ciudat...cand vad lumea ca se perindeaza pe langa masina ma bag si eu pe langa ei si o fac pe'a necunoscatorul...in nici 1 caz nu ma arat proprietarul...si astfel ori aud o parere obiectiva...ori aud o prostie mare cat casa poporului ) e fff funny si constructiv sa ii auzi pe unii, ar trebui sa incercati si voi ...azi ma dat de gol 26wrc...erau niste taranei...care se tot invarteau pe langa masina mea...se tot uitau la exterior "coa3 ce masina e asta?...nu stiu ma...da nu cred ca ai nevoie de permis sa o conduci...coa3 da totusi ce masina e ca microcar nu e?...nu stiu coa3...da vezi e inmatriculata deci ai nevoie de permis...si uite ce scaune are...ca numai alea fac mai mult decat masina" si culmea e ca baietii se tot uitai la exterior, la interior...etc...na...mai erau 2 tipi care mau amuzat am lasat geamul deschis de la sofer ca sa se vada inauntru...ei sau dus si sau uitat in interior prin geamul pasagerului care era inchis...) mi sa parut funny pe moment ...

P.S. Bogdanel au venit azi 2 masini din LoganClub Bucuresti...loganu ala albastru RallyStyle...imi scapa numele de oboseala...si cel rosu...cel rosu nu lam vazut in ring dar cel albastru a cam dezamagit...nu stiu ce poate masina dar tipu nu prea avea skill'z...a atins toate conurile...

Nu stiu voi ce faceti...dar eu dupa 8 ore de stat in frig is rupt...ne auzim prieteni! Multumesc de incurajari!
morpheusmaster is offline   Reply With Quote
Old 02-11-09, 00:27   #1068
eXeqTr

Stage 4
 
eXeqTr's Avatar
 
Join Date: Sep 2008
Posts: 235
Default Re: My Seicento - NT O5 YRJ

deci " coa3 " la urmatorul eveniment ne adunam vreo 10 insi si o facem pe`a prostii, atunci chiar ca o sa creada ca e nava spatiala
Si in legatura cu chestia cu frigul.. incearca un pahar de vin de tara.. si sa vezi cum te incalzesti, zici ca ai AC testat, merge ! si dupa asta te poti odihni mai mult decat linistit plus ca e si sanatos
__________________
https://img387.imageshack.us/img387/3759/35831263nm9.png
eXeqTr is offline   Reply With Quote
Old 02-11-09, 00:29   #1069
morpheusmaster

Stage 5
 
morpheusmaster's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 5,966
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[PARTICIPANT CURSE]
[Fiat]
[SKODA]
Default Re: My Seicento - NT O5 YRJ

Quote:
Originally Posted by eXeqTr View Post
deci " coa3 " la urmatorul eveniment ne adunam vreo 10 insi si o facem pe`a prostii, atunci chiar ca o sa creada ca e nava spatiala
Si in legatura cu chestia cu frigul.. incearca un pahar de vin de tara.. si sa vezi cum te incalzesti, zici ca ai AC testat, merge ! si dupa asta te poti odihni mai mult decat linistit plus ca e si sanatos
Si pot ramane linistit si fara permis nu? ) Ca si asa de masina ma scapat Aleks 3 luni asa...dc sa nu ma scape si Garcea 3 de permis )...ii fac si lu ala tuning ...ii fac asa un polish =)) la permis
morpheusmaster is offline   Reply With Quote
Old 02-11-09, 00:31   #1070
bogddanel

Stage 5
 
bogddanel's Avatar
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 394
Default Re: My Seicento - NT O5 YRJ

Quote:
Originally Posted by morpheusmaster View Post
Eu am un obicei mai ciudat...cand vad lumea ca se perindeaza pe langa masina ma bag si eu pe langa ei si o fac pe'a necunoscatorul...in nici 1 caz nu ma arat proprietarul...si astfel ori aud o parere obiectiva...ori aud o prostie mare cat casa poporului ) e fff funny si constructiv sa ii auzi pe unii, ar trebui sa incercati si voi ...azi ma dat de gol 26wrc...erau niste taranei...care se tot invarteau pe langa masina mea...se tot uitau la exterior "coa3 ce masina e asta?...nu stiu ma...da nu cred ca ai nevoie de permis sa o conduci...coa3 da totusi ce masina e ca microcar nu e?...nu stiu coa3...da vezi e inmatriculata deci ai nevoie de permis...si uite ce scaune are...ca numai alea fac mai mult decat masina" si culmea e ca baietii se tot uitai la exterior, la interior...etc...na...mai erau 2 tipi care mau amuzat am lasat geamul deschis de la sofer ca sa se vada inauntru...ei sau dus si sau uitat in interior prin geamul pasagerului care era inchis...) mi sa parut funny pe moment ...

P.S. Bogdanel au venit azi 2 masini din LoganClub Bucuresti...loganu ala albastru RallyStyle...imi scapa numele de oboseala...si cel rosu...cel rosu nu lam vazut in ring dar cel albastru a cam dezamagit...nu stiu ce poate masina dar tipu nu prea avea skill'z...a atins toate conurile...

Nu stiu voi ce faceti...dar eu dupa 8 ore de stat in frig is rupt...ne auzim prieteni! Multumesc de incurajari!

Probabil era Dan(Logan albastru CUP, si Catalin, Logan rosu FOF)
pai cum mah sa nu te incurajam cand te vedem asa de entuziast, si vedem masina, care arata asa de bine...???
__________________
Visez mult, dar este visul meu...
bogddanel is offline   Reply With Quote
Old 02-11-09, 00:40   #1071
eXeqTr

Stage 4
 
eXeqTr's Avatar
 
Join Date: Sep 2008
Posts: 235
Default Re: My Seicento - NT O5 YRJ

Quote:
Originally Posted by morpheusmaster View Post
Si pot ramane linistit si fara permis nu? ) Ca si asa de masina ma scapat Aleks 3 luni asa...dc sa nu ma scape si Garcea 3 de permis )...ii fac si lu ala tuning ...ii fac asa un polish =)) la permis
ma refeream sa bei acum unu` ca sa poti dormi linistit dar nici ideea ta nu e rea ))

ps: am o propunere, tuneaza-te si pe tine ) asa o sa fii in trend cu masina
eXeqTr is offline   Reply With Quote
Old 02-11-09, 00:43   #1072
morpheusmaster

Stage 5
 
morpheusmaster's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 5,966
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[PARTICIPANT CURSE]
[Fiat]
[SKODA]
Default Re: My Seicento - NT O5 YRJ

Quote:
Originally Posted by bogddanel View Post
Probabil era Dan(Logan albastru CUP, si Catalin, Logan rosu FOF)
pai cum mah sa nu te incurajam cand te vedem asa de entuziast, si vedem masina, care arata asa de bine...???
Ei erau...felicitari baietilor pentru ca au batut atat amar de tara si indurat frigul ca sa fie alaturi de noi!

Quote:
Originally Posted by eXeqTr View Post
ma refeream sa bei acum unu` ca sa poti dormi linistit dar nici ideea ta nu e rea ))

ps: am o propunere, tuneaza-te si pe tine ) asa o sa fii in trend cu masina
Gata man ca facem offtopic demult ...hai sa punem capac pe seara asta...noutati in curand De acum chiar o sa apara ...asa...mici teasere

Lateredit: eu zic sa incetati cu misto' ca is prea obosit ca sa tin la el )...si la offtopic...hai, vam salutat cu respect!!!

Last edited by morpheusmaster; 02-11-09 at 00:48.
morpheusmaster is offline   Reply With Quote
Old 02-11-09, 00:45   #1073
bogddanel

Stage 5
 
bogddanel's Avatar
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 394
Default Re: My Seicento - NT O5 YRJ

Quote:
Originally Posted by eXeqTr View Post
ma refeream sa bei acum unu` ca sa poti dormi linistit dar nici ideea ta nu e rea ))

ps: am o propunere, tuneaza-te si pe tine ) asa o sa fii in trend cu masina
eXeqTr, yow zic ca la urmatorul eveniment sa-l luam p-al nostru bun prieten Bogdan, si sa-l tundem cam in acelasi ton cu masina, cu guri de aerisire, un pic mai lat pe lateral... si ca sa fie treaba treaba, ii dam si o vopsea alba
bogddanel is offline   Reply With Quote
Old 02-11-09, 21:10   #1074
Tryfy

Stage 3
 
Tryfy's Avatar
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 145
Member of:
[DACIA]
Cool Re: My Seicento - NT O5 YRJ

Salve Bro! uite cateva poze cu buburuza ta la event.. am promis ca le pun si aici.. si le gasesti si pe topicul cu poze de la Tuning Show


Succes cu Proiectul New Era !
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	DSC02045.JPG
Views:	219
Size:	3.55 MB
ID:	1159581   Click image for larger version

Name:	DSC02047.JPG
Views:	136
Size:	3.53 MB
ID:	1159582   Click image for larger version

Name:	DSC02048.JPG
Views:	273
Size:	3.48 MB
ID:	1159583  

Click image for larger version

Name:	DSC02049.JPG
Views:	190
Size:	3.51 MB
ID:	1159584   Click image for larger version

Name:	DSC01977.JPG
Views:	233
Size:	3.54 MB
ID:	1159585   Click image for larger version

Name:	DSC02166.JPG
Views:	206
Size:	3.50 MB
ID:	1159586  

__________________
Honda Civic EG4 Albastru
Tryfy is offline   Reply With Quote
Old 03-11-09, 10:18   #1075
BogdanWRC

Stage 5
 
BogdanWRC's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 394
Member of:
[VW]
Default Re: My Seicento - NT O5 YRJ

frumoasa buburuza felicitari pt premii..la mai multe
BogdanWRC is offline   Reply With Quote
Old 03-11-09, 11:30   #1076
AB-04-ASS
Opel Driver

Stage 5
 
AB-04-ASS's Avatar
 
Join Date: Jan 2005
Posts: 664
Member of:
[Fiat]
[Opel]
Default Re: My Seicento - NT O5 YRJ

Morph, ce s-a intamplat la aripa spate stanga? E din cauza rotilor?
AB-04-ASS is offline   Reply With Quote
Old 03-11-09, 14:17   #1077
morpheusmaster

Stage 5
 
morpheusmaster's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 5,966
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[PARTICIPANT CURSE]
[Fiat]
[SKODA]
Default Re: My Seicento - NT O5 YRJ

Quote:
Originally Posted by AB-04-ASS View Post
Morph, ce s-a intamplat la aripa spate stanga? E din cauza rotilor?
Aripile spate au fost un rau necesar...am tras mult de aripi (si nu prea bine) and ca nu incapeau rotile ...spun ca au fost pentru ca acum se reface toata partea respectiva, evazari...o sa fie cum trebuie.

Va multumesc pentru vorbele frumoase!
morpheusmaster is offline   Reply With Quote
Old 09-11-09, 21:11   #1078
morpheusmaster

Stage 5
 
morpheusmaster's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 5,966
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[PARTICIPANT CURSE]
[Fiat]
[SKODA]
Default Re: My Seicento - NT O5 YRJ

Poate gresesc si eu...sincer nu stiu exact...dar pentru schimbarea numarului se face reinmatriculare sau se poate face cerere de schimbare nr. cum zice scturoag???

Oricum nu conteaza....va fi clar CBF

& BTW: MASINA ESTE PE 1 PAGINA 4tuning!!! SI VA STA ACOLO TOATA SAPTAMANA LA MASINA MEMBRILOR 4TUNING!!!

Last edited by morpheusmaster; 09-11-09 at 21:14.
morpheusmaster is offline   Reply With Quote
Old 09-11-09, 21:36   #1079
Jokerman170
Fiat Driver

Stage 5
 
Jokerman170's Avatar
 
Join Date: Sep 2007
Posts: 1,055
Member of:
[Fiat]
Default Re: My Seicento - NT O5 YRJ

felicitari
Jokerman170 is offline   Reply With Quote
Old 09-11-09, 22:44   #1080
eXeqTr

Stage 4
 
eXeqTr's Avatar
 
Join Date: Sep 2008
Posts: 235
Default Re: My Seicento - NT O5 YRJ

congrats bro ! >< meritai asta !
eXeqTr is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -