Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > FIAT > Masina mea Fiat

Reply
 
Thread Tools
Old 26-10-09, 15:07   #1051
VladM
Seat Driver

Stage 5
 
VladM's Avatar
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 2,605
Member of:
[SEAT]
[MERCEDES]
[2 Roti]
[AUDI]
[Opel]
[Fiat]
[ALFA ROMEO]
Default Re: My Seicento - NT O5 YRJ

Felicitari frate A fost perfect,sa fie tot asa mereu. Inca 3 luni si putin si iau si eu permisul. Cel putin vara viitoare va fi super smechera :X
VladM is offline   Reply With Quote
Old 26-10-09, 16:54   #1052
D@N_NSL
Dacia Driver

Stage 5
 
D@N_NSL's Avatar
 
Join Date: Apr 2008
Posts: 890
Member of:
[DACIA]
Default Re: My Seicento - NT O5 YRJ

Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	2.jpg
Views:	234
Size:	565.1 KB
ID:	1147409   Click image for larger version

Name:	29.jpg
Views:	167
Size:	616.6 KB
ID:	1147410   Click image for larger version

Name:	9.jpg
Views:	245
Size:	540.7 KB
ID:	1147411  

D@N_NSL is offline   Reply With Quote
Old 26-10-09, 21:58   #1053
bogddanel

Stage 5
 
bogddanel's Avatar
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 394
Default Re: My Seicento - NT O5 YRJ

Bogdanele, mi se pare k lipseste o tusa de culoare din jatele alea...
Tu... ce zici?
bogddanel is offline   Reply With Quote
Old 26-10-09, 22:26   #1054
VladM
Seat Driver

Stage 5
 
VladM's Avatar
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 2,605
Member of:
[SEAT]
[MERCEDES]
[2 Roti]
[AUDI]
[Opel]
[Fiat]
[ALFA ROMEO]
Default Re: My Seicento - NT O5 YRJ

Nu lipseste nimic,jantele asa arata cel mai bine ! Sper ca nu se supara Morph,dar daca le face ceva bag cutitu in cauciucuri
VladM is offline   Reply With Quote
Old 26-10-09, 22:29   #1055
scturoag
4Rally

Stage 5
 
scturoag's Avatar
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 2,673
Member of:
[VW]
[Toyota]
[2 Roti]
[4Rally]
Default Re: My Seicento - NT O5 YRJ

Quote:
Originally Posted by VladM View Post
Nu lipseste nimic,jantele asa arata cel mai bine ! Sper ca nu se supara Morph,dar daca le face ceva bag cutitu in cauciucuri
Sustin campania anti-vopsit jantele lui morf !!!!

Nu vrem jantele vopsite !!!
Nu vrem jantele vopsite !!!
scturoag is offline   Reply With Quote
Old 26-10-09, 23:04   #1056
26WRC

Stage 5
 
26WRC's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 3,159
Member of:
[Moderators]
[Opel]
[4Rally]
[NoSpeedLimit Romania Club]
Default Re: My Seicento - NT O5 YRJ

morph,stii parerea mea:P
26WRC is offline   Reply With Quote
Old 27-10-09, 00:33   #1057
morpheusmaster

Stage 5
 
morpheusmaster's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 5,966
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[PARTICIPANT CURSE]
[Fiat]
[SKODA]
Default Re: My Seicento - NT O5 YRJ

Quote:
Originally Posted by D@N_NSL View Post
Multumesc frumod Dan de poze! Raman dator cu o bericioaica (nu inteleg dupa eveniment ce neam spart asa toti in toate directiile...mai ceva ca atunci cand vine garda...)

Quote:
Originally Posted by bogddanel View Post
Bogdanele, mi se pare k lipseste o tusa de culoare din jatele alea...
Tu... ce zici?
Ma si eu is de aceiasi parere. Buza o sa fie polisata intens, nu o sa faci diferenta intre crom si buza nea (nichelata) iar steaua o sa fie negru metalizat cu perla ceva...ne gandim, gasim ceva frumos.

Quote:
Originally Posted by VladM View Post
Nu lipseste nimic,jantele asa arata cel mai bine ! Sper ca nu se supara Morph,dar daca le face ceva bag cutitu in cauciucuri
Nu las jantele "stock" O sa va placa, daca nu o sa va placa o sa va obisnuiti cu ideea

Quote:
Originally Posted by scturoag View Post
Sustin campania anti-vopsit jantele lui morf !!!!

Nu vrem jantele vopsite !!!
Nu vrem jantele vopsite !!!
Ba voi sunteti cu capu' ) serios acum ) Chill the f u c k down, nu le vopsesc pana la primavara =))

Quote:
Originally Posted by 26WRC™ View Post
morph,stii parerea mea:P
Si tu stii ca intotdeauna ai fost impotriva la ce am zis si in final team surprins si mai aprobat Sper sa fie asa si cu jantele )

Tack pak cu aparatul pe final aseara, mam mai plimbat putin cu ea, incet...calm...am aduso acasa, am bagato cu spatele in garaj, iam multumit ca ma adus cu bine si ca nu a facut pana (ca asta era beleaua mea...sa nu fac pana ca 1) stric janta, 2) nu am rezerva la mine si cineva o sa aiba de munca din cauza mea) si am inchis usile. Ma salutat de 3x alarma si a adormit Benzina mai avea, dorinta sa ma plimb cu ea era din plin dar eram terminat de oboseala...conduceam mecanic...acum iar ea acolo, eu aici dar vineri seara ne intalnim din nou
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	DSCF8161.JPG
Views:	99
Size:	776.2 KB
ID:	1148531   Click image for larger version

Name:	DSCF8162.JPG
Views:	105
Size:	794.1 KB
ID:	1148532   Click image for larger version

Name:	DSCF8160.JPG
Views:	97
Size:	789.5 KB
ID:	1148533  

Click image for larger version

Name:	DSCF8166.JPG
Views:	214
Size:	807.7 KB
ID:	1148534  
morpheusmaster is offline   Reply With Quote
Old 27-10-09, 01:36   #1058
bogddanel

Stage 5
 
bogddanel's Avatar
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 394
Default Re: My Seicento - NT O5 YRJ

Fara nici un fel de caterinca, sau sentiment de prietenie, dar in ultima poza, dintre toate cele 4masini, se vede clar ca a ta face diferentza
Felictari inca odata pentru premiu, si pt munca depusa(te cinstesc cu vin d-al bun bun bun) si sa-tzi dea Dumnezeu sanatate si buzunare pline, ca nu cred k mai ai nevoie de altceva
aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa, ca era sa uit, pe mine nu m-ai dat o tura mica(
__________________
Visez mult, dar este visul meu...
bogddanel is offline   Reply With Quote
Old 27-10-09, 09:43   #1059
pityku96

Stage 4
 
pityku96's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 248
Default Re: My Seicento - NT O5 YRJ

felicitari pentru premiu dar poate ne faci si o poza cu interiorul in momentu de fata :X cat te-a costat sa iti faci capota bad boy ?
pityku96 is offline   Reply With Quote
Old 27-10-09, 10:46   #1060
eXeqTr

Stage 4
 
eXeqTr's Avatar
 
Join Date: Sep 2008
Posts: 235
Default Re: My Seicento - NT O5 YRJ

felicitari inca o data pentru ceea ce ai realizat pana acum si pt premii ! LE MERITI DIN PLIN ! spor la treaba in continuare !

ps: am o idee... daca ti-e asa dor de masinutza ( cui nu i-ar fi ) dc nu faci o fatza de perna imprimata cu o poza reusita de-a ei ? asa ar fi mai aproape d tn
__________________
https://img387.imageshack.us/img387/3759/35831263nm9.png

Last edited by eXeqTr; 27-10-09 at 10:48.
eXeqTr is offline   Reply With Quote
Old 01-11-09, 22:04   #1061
eXeqTr

Stage 4
 
eXeqTr's Avatar
 
Join Date: Sep 2008
Posts: 235
Default Re: My Seicento - NT O5 YRJ

Salutari nea omu` ma bucur ca ai putut ajunge azi sa-ti admir again buburuza live si ca ai fost un om de nota 10000000+ ca de obicei. Mult succes in continuare la modificari si daca tot te apuci serios de ea, poate schimbi si mocheta aia de pe incinta cu una mai putin flausata ! atasez si 2 poze:
- in prima poza ii putem admira portbagajul lui Morph cu tot cu mocheta flausata
- in a 2-a poza il putem admira pe Morph frecand cu spor la jante ca deh.. tre` sa arate OK ca doar e la expo ( cu toate ca afara era un frig de ingheta si benzina in rezervor ).

ps: eu si prietena nu am rezistat pana la final... ne`au inghetat toate cele si-am plecat acasa )
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	tunninng 006 (Large).jpg
Views:	231
Size:	129.6 KB
ID:	1157787   Click image for larger version

Name:	tunninng 011 (Large).jpg
Views:	137
Size:	55.3 KB
ID:	1157788  
eXeqTr is offline   Reply With Quote
Old 01-11-09, 23:12   #1062
morpheusmaster

Stage 5
 
morpheusmaster's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 5,966
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[PARTICIPANT CURSE]
[Fiat]
[SKODA]
Default Re: My Seicento - NT O5 YRJ

Quote:
Originally Posted by eXeqTr View Post
Salutari nea omu` ma bucur ca ai putut ajunge azi sa-ti admir again buburuza live si ca ai fost un om de nota 10000000+ ca de obicei. Mult succes in continuare la modificari si daca tot te apuci serios de ea, poate schimbi si mocheta aia de pe incinta cu una mai putin flausata ! atasez si 2 poze:
- in prima poza ii putem admira portbagajul lui Morph cu tot cu mocheta flausata
- in a 2-a poza il putem admira pe Morph frecand cu spor la jante ca deh.. tre` sa arate OK ca doar e la expo ( cu toate ca afara era un frig de ingheta si benzina in rezervor ).

ps: eu si prietena nu am rezistat pana la final... ne`au inghetat toate cele si-am plecat acasa )
AAAaaaaaa...man...ce sa zic, e o placere sa mergi asa. Defapt, eu pentru asta merg la showuri...nu pentru cupe ca nu inseamna nimic pentru mine. Nu am nevoie de 1 cupa subiectiva ca sa imi confirme meritele sau munca la masina...numai eu stiu cat am muncit si in viziunea fiecaruia el merita toate cupele din lume...si faptul ca nu a luat el tot ce era pe masa e doar o chestie de aranjament (mai si glumim) Nu pentru drift ca sunt satul de el...nu pentru indemanare sau altele. Merg sa ma vad cu prietenii. Cu prietenii de ici, cu prietenii de colo...te mai saluta 1 om...mai saluti tu pe altul...e o atmosfera anume...care doar aici o gasesti! Sa vina 1 om la tine sa te salute, sa iti spuna o parere din suflet subiectiva/obiectiva...face cat toate cupele din lume, parerea mea.

Acum am ajuns si eu acasa...am fost la Iasi azi, multumesc mult eXeqTr, mia facut placere sa ma vad cu tine si cu restul. Multumesc si pentru poze (am mai atasat si eu cateva)...ce sa spun...evenimentul...pfff is fff multe de vb. despre eveniment, mai bine nu fac asta! Ma rezum la a spune ca vremea a fost inamicul lor cel mai mare!!! Au fost multe chetii, detalii bine puse la punct, detalii in care in final, sau pierdut...si de acolo si unele neplaceri! Totusi mia placut ...dar trecand peste...is nostalgic bro's...in seara asta de la Iasi am plecat direct spre PLMTUNING GARAGE, BACAU...acolo iam lasat lui Aleks masina...si...cum zicea si prietenul meu 26wrc...o sa imi fie dor de infatisarea aceasta a masinii...nu stiu ce sa mai zic, ce sa mai scriu...ceea ce simt ar fi prea gay de pus in cuvinte dar va pot spune ca de la Bacau la Roman, la intoarcere...aproape nu am scos 1 cuvant...incepe o noua era pentru ea, si vb. serios...e am gata cu "DIY era"...trecem la un "profi made era"...am in plan exteriorul custom, interiorul il refac dupa (o sa vina revopsit odata cu exteriorul)...portbagajul ala cu mocheta aia care e solutie de buget o sa vina invelit in carbon...o sa va placa, is sigur de asta...dar pana atunci...i do no...e o senzatie ciudata...

Cateva poze...de azi...de maine
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	DSC_1062 copy.jpg
Views:	76
Size:	615.9 KB
ID:	1157917   Click image for larger version

Name:	DSC_1063 copy.jpg
Views:	104
Size:	493.9 KB
ID:	1157918   Click image for larger version

Name:	scrat1.jpg
Views:	137
Size:	1.55 MB
ID:	1157919  

Click image for larger version

Name:	fata.jpg
Views:	127
Size:	314.9 KB
ID:	1157920   Click image for larger version

Name:	spate.jpg
Views:	134
Size:	333.4 KB
ID:	1157921  
morpheusmaster is offline   Reply With Quote
Old 01-11-09, 23:39   #1063
VladM
Seat Driver

Stage 5
 
VladM's Avatar
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 2,605
Member of:
[SEAT]
[MERCEDES]
[2 Roti]
[AUDI]
[Opel]
[Fiat]
[ALFA ROMEO]
Default Re: My Seicento - NT O5 YRJ

Iti doresc succes fratello Stie Aleks ce face
VladM is offline   Reply With Quote
Old 02-11-09, 00:03   #1064
eXeqTr

Stage 4
 
eXeqTr's Avatar
 
Join Date: Sep 2008
Posts: 235
Default Re: My Seicento - NT O5 YRJ

Duuuuude... it looks awesome man ! Abia astept sa-i aud pe unii " Moama.. ce masina e asta ? "

app de faze de genu.. stiti probabil ca astazi a fost un evo9 acolo.. si in autobuz erau niste " cunoscatori " pe locurile din spate.. si vorbeau ei despre masini.. cand trece evo`ul pe langa noi.. si unu dintre ei " uite c0@e evo 5 " la care eu catre prietena " e evo9 toata ziua " si ala din spate " i-auzi-l pe asta.. cica e evo9 hahaha " frate.. nu spun ca sunt cunoscator sau chestii de genul .. dar daca nu stiu... nu deschid gura

cert e ca dupa ce o sa o aranjezi asa cum vrei... o sa fie multi care nu o sa stie " wtf is that " in sensul bun bine'ntzeles. deci.. mult succes in continuare si spor la facut $.
cu respect.. fratiorul tau din Iasi, eXeqTr !
eXeqTr is offline   Reply With Quote
Old 02-11-09, 00:05   #1065
bogddanel

Stage 5
 
bogddanel's Avatar
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 394
Default Re: My Seicento - NT O5 YRJ

Mult succes iti urez tizule
Acum am vazut ce ai in portbagaj... foarte tare frate...
Abea astept sa vad buburuza cand iese de la PLM...
bogddanel is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -