Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > FIAT > Masina mea Fiat

Reply
 
Thread Tools
Old 07-10-09, 15:53   #1036
eXeqTr

Stage 4
 
eXeqTr's Avatar
 
Join Date: Sep 2008
Posts: 235
Default Re: My Seicento - NT O5 YRJ

1 noiembrie iasi ? :X :X abia astept sa-ti vad buburuza infuriata LIVE

mi-ar placea sa pot scrie si eu ceea ce scrii tu despre masina ta.. dar din pacate inca nu detin una poate ca intr`o zi o sa " bata soarele si pe strada mea "

una peste alta, iti doresc mult succes in continuare pt ca faci o treaba nu buna, ci FOARTE BUNA si sa fii mandru de ceea ce ai realizat pana acum pentru ca sincer, ai de ce ! toate cele bune si salutari din iasi
__________________
https://img387.imageshack.us/img387/3759/35831263nm9.png
eXeqTr is offline   Reply With Quote
Old 18-10-09, 23:44   #1037
morpheusmaster

Stage 5
 
morpheusmaster's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 5,966
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[PARTICIPANT CURSE]
[Fiat]
[SKODA]
Default Re: My Seicento - NT O5 YRJ

...grea e asteptarea...fara masina...sunt ca motorul fara benzina... fac si rime...oricum...deabea astept sa merg la Piatra Neamt cu ea...facem show frumos cu baietii...apoi la Iasi...si apoi io las lui Aleks...deabea astept...nu mai am rabdare...zilnic ma uit la pozele cu ea...la pozele cum o sa arate...si sper ca sa o scoata Aleks cat mai bine...ce e in poza sa fie si in fata ochilor mei. Daca reuseste mai bine de atat nu ma supar )

Va salut prieteni! Voi ce mai faceti, ce mai ziceti?
morpheusmaster is offline   Reply With Quote
Old 19-10-09, 00:36   #1038
SV25MBN
Chevrolet Driver

Stage 5
 
SV25MBN's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 3,181
Member of:
[Opel]
[CHEVROLET]
Default Re: My Seicento - NT O5 YRJ

Facem rau. Mie unul mi-au tras de numar si mi-au atins + zgariat spoilerul fata unde o las momentan, adica in agronomie, pt ca la mine in fata facultatii ridica sclavii masinile si nu mai pot sa o las acolo
__________________


SV25MBN is offline   Reply With Quote
Old 19-10-09, 01:52   #1039
morpheusmaster

Stage 5
 
morpheusmaster's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 5,966
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[PARTICIPANT CURSE]
[Fiat]
[SKODA]
Default Re: My Seicento - NT O5 YRJ

Adik esti la RAU? Si eu tot acolo sunt si acelasi lucru era valabil si in cazul meu...eu am lasato totusi pe Expozitiei dar nu am avut niciodata ghinionul sa mio ridice (nici nu stiam ca se ridica de acolo ce'i drept...la cate erau...)...astea fiind zise imi pare rau pentru cele patite de tine...poate ne vdm...bem un suc de la bar de acolo mai schimbam o vorba...eu is la IM, anu 2
morpheusmaster is offline   Reply With Quote
Old 19-10-09, 03:08   #1040
SV25MBN
Chevrolet Driver

Stage 5
 
SV25MBN's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 3,181
Member of:
[Opel]
[CHEVROLET]
Default Re: My Seicento - NT O5 YRJ

LOL Eu am terminat anul trecut IM, acuma sunt la master anu 1. Pana anu trecut nu ridicau de pe Expozitiei, vara asta au inceput. Mama lor..
SV25MBN is offline   Reply With Quote
Old 21-10-09, 11:40   #1041
Eugen_TL
Renault Driver

Stage 5
 
Eugen_TL's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 5,658
Member of:
[RENAULT]
Default Re: My Seicento - NT O5 YRJ

iar eu sunt anul 3 )) In curand se va deschide parcarea subterana..abonament cu 1 mil cica .. acum naiba stie, pt cei cu masini joase e cam greu de ajuns si acolo.. Cel mai bine o lasi acasa... ) cel putin eu stau la domenii aproape.
__________________
Megane 2 my edition
https://forum.4tuning.ro/110-masina-m...ml#post5673253
Eugen_TL is offline   Reply With Quote
Old 21-10-09, 11:43   #1042
morpheusmaster

Stage 5
 
morpheusmaster's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 5,966
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[PARTICIPANT CURSE]
[Fiat]
[SKODA]
Default Re: My Seicento - NT O5 YRJ

Quote:
Originally Posted by Eugen_TL View Post
iar eu sunt anul 3 )) In curand se va deschide parcarea subterana..abonament cu 1 mil cica .. acum naiba stie, pt cei cu masini joase e cam greu de ajuns si acolo.. Cel mai bine o lasi acasa... ) cel putin eu stau la domenii aproape.
Super smechera faza...pana in primavara ii dau drumul, nu? Ca atunci cred ca revin si eu cu masina pe strazile capitalei...si nu vreau sa stau cu morcov sa nu o mai gasesc cand ies de la cursuri...

P.S. 1 mil pe luna, nu?
morpheusmaster is offline   Reply With Quote
Old 21-10-09, 11:51   #1043
Eugen_TL
Renault Driver

Stage 5
 
Eugen_TL's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 5,658
Member of:
[RENAULT]
Default Re: My Seicento - NT O5 YRJ

Nu mai stiu, dar tinand cont ca stau 3 ore nu se merita... sa dai 5lei lui Nea Nelu de la bariera iar nu vreau... asa ca mai bine acasa... Oricum astia sunt idioti cu ridicatu..acum circula oamenii pe banda 1 pt ca trotuarul e cu masini, si dupa trotuar e noroi... SI oricum sunt unii care tot blocheaza banda 1 ..deci mare smecherie n-au facut.... si nu inteleg dc vor ei 4 benzi ca pe acel buleverd n-a fost niciodata COADA la semafor mai mult incat sa nu prinzi al 2lea semafor.

ps: la unirea la intrarea in parcare la bariera..era coada f mare..ridicau mortii masini. si dupa ce i-am injurat ca stateam ca prostii pe politisti , i-am intrebat pe aia de ridica " domne daca o parchez la 1 cm paralel cu o bordura mai inalta tu mi-o mai poti ridica? ca nu-ti incap prostiile alea pe dupa roti fiind bordura" iar ei mi-au zis " gasim noi " si le-am raspuns " si fara sa zgariati jante masina ca va dau in judecata " si au ras fraierii... E misto sa ai alarma smechera sa vezi cand e miscata masina..si pac cobori si ti-o muti. )
Eugen_TL is offline   Reply With Quote
Old 21-10-09, 12:35   #1044
morpheusmaster

Stage 5
 
morpheusmaster's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 5,966
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[PARTICIPANT CURSE]
[Fiat]
[SKODA]
Default Re: My Seicento - NT O5 YRJ

Quote:
Originally Posted by Eugen_TL View Post
Nu mai stiu, dar tinand cont ca stau 3 ore nu se merita... sa dai 5lei lui Nea Nelu de la bariera iar nu vreau... asa ca mai bine acasa... Oricum astia sunt idioti cu ridicatu..acum circula oamenii pe banda 1 pt ca trotuarul e cu masini, si dupa trotuar e noroi... SI oricum sunt unii care tot blocheaza banda 1 ..deci mare smecherie n-au facut.... si nu inteleg dc vor ei 4 benzi ca pe acel buleverd n-a fost niciodata COADA la semafor mai mult incat sa nu prinzi al 2lea semafor.

ps: la unirea la intrarea in parcare la bariera..era coada f mare..ridicau mortii masini. si dupa ce i-am injurat ca stateam ca prostii pe politisti , i-am intrebat pe aia de ridica " domne daca o parchez la 1 cm paralel cu o bordura mai inalta tu mi-o mai poti ridica? ca nu-ti incap prostiile alea pe dupa roti fiind bordura" iar ei mi-au zis " gasim noi " si le-am raspuns " si fara sa zgariati jante masina ca va dau in judecata " si au ras fraierii... E misto sa ai alarma smechera sa vezi cand e miscata masina..si pac cobori si ti-o muti. )
Stiu bine situatia care e la RAU...am fost si azi la facultate. Eu personal cred ca se merita sa dau $ aia si sa nu mio gasesc zgariata de Ghitza care a calcat in noroi din cauza masinii mele si nici 800ron la firmele care ridica. + Sa nu mai vb. de cum arata masinile alea dupa ce ies din noroaiele alea...e si asta o treaba.

Si app de chestia cu bordura...daca nu iti pot monta alea pe roti iti baga sufa pe sub masina si tot tio ridica. Daca nu fac nici asta iti blocheaza o roata cu suporti de aia speciali si tot nu scapi. Alarma smechera e degeaba...deja cand te anunta alarma e prea tarziu, credema ca am vorbit cu ei. Odata ce fotografia a fost facuta, amenda este ca si acordata iar odata ce masina a fost ridicata de la sol tu oricum platesti vreo 2 milioane doar ca sa tio coboare (SPAGA! Ca oricum ei odata ce iti ridica masina nu au voie sa tio coboare). E o mizerie ceea ce se face iar singurul avantaj al faptului ca sau ridicat masinile de pe expozitiei e ca o sa reinceapa lumea cate o cursa pe acolo...cate 2...
morpheusmaster is offline   Reply With Quote
Old 21-10-09, 14:02   #1045
Eugen_TL
Renault Driver

Stage 5
 
Eugen_TL's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 5,658
Member of:
[RENAULT]
Default Re: My Seicento - NT O5 YRJ

cu sufa sa mi-o ridice ar putea pe la praguri gen.. e treaba lor daca raman cu pragurile in mana dar oricum ar fi de judecata nu scapa si un avocat bun te scapa si mai ceri si daune... )) Oricum cel mai bine sa lase naiba sa se parcheze ...

Stii ce e tare? ca inainte paznicii trotuarul din fata fac il blocau cu garduri dinalea ..ca cica rezervate... o data m-am certat cu ei ..m-am dat jos si le-am aruncat gardul si am parcat )) si alerga la mine ca n-am voie... i-am zis sa cheme politia si daca o vad zgariata el e de vina. iar acum cand nu mai au voie chiar am facut misto de ala " sefu nu mai e cu rezervare acum?" idioti ca toti din tara asta ... in fine poluam bunatate de topic cu frumusete de masina !
Eugen_TL is offline   Reply With Quote
Old 22-10-09, 11:51   #1046
SV25MBN
Chevrolet Driver

Stage 5
 
SV25MBN's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 3,181
Member of:
[Opel]
[CHEVROLET]
Default Re: My Seicento - NT O5 YRJ

Problema e mai grava daca de ex stai in camin la RAU, cum fac eu . Atunci e mai rau cu locurile de parcare, ca ai nevoie de un loc permanent. Lu nea Nelu daca ii dai 5 lei, te roaga dupa aia sa o scoti cand termina el programu, ca "isi noteaza ceilalti paznici masinile care-s in parcare si le dau la rector". Parcarea subterana nu au voie sa o deschida, pt ca nu le da aprobare "siguranta in constructii". Are o singura iesire/intrare, si la genul asta de parcari sunt necesare cel putin 2 intrari/iesiri. Negociau cu astia de la cladirea asta mare de alaturi sa tragem acolo, cu un abonament ceva probabil. O alta solutie ar fi in parcarea platita de la Romexpo, dar acolo abonamentul e 180 lei pe luna. Nu e chiar ieftin. Morpheus, sunt sigur ca nu te superi ca am facut si noi un pic de offtopic pe threadul tau, ca a fost constructiv la urma urmei . N-ai nevoie de o licenta pt la anul? Gata promit sa incetez cu offtopicul. Astept sa vii cu machinuta la RAU sa ti-o vad si eu. Valabil si pt Eugen.
SV25MBN is offline   Reply With Quote
Old 23-10-09, 09:18   #1047
b73ruv

Stock
 
Join Date: Oct 2009
Posts: 6
Default Re: My Seicento - NT O5 YRJ

am ramas frumos impresionat, as vrea si eu un set de jante aliaj pt seicento-ul meu,merci
b73ruv is offline   Reply With Quote
Old 23-10-09, 11:00   #1048
morpheusmaster

Stage 5
 
morpheusmaster's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 5,966
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[PARTICIPANT CURSE]
[Fiat]
[SKODA]
Default Re: My Seicento - NT O5 YRJ

Quote:
Originally Posted by b73ruv View Post
am ramas frumos impresionat, as vrea si eu un set de jante aliaj pt seicento-ul meu,merci
Multumesc frumos Dl. Is destul de greu de gasit dar daca cauti sigur gasesti. Distanta intre prezoane trebuie sa fie 4x98 si et 33 ca sa mearga la fix. Sunt si jante cu 4x100 care merg pe 4x98 de la fiat dar trebuie sa aiba gaurile de la prezoane umpic mai largute...cum ti'o fi norocul. Eu ma pot considera lucky ca am 1 set de jante de aliaj (cele vechi) pe care le tin de iarna si jantele astea . Au fost alea odata la vanzare dar am ajuns la concluzia ca mai bine stau cu aliaj si iarna decat tabla.

Va salut cu respect!
morpheusmaster is offline   Reply With Quote
Old 26-10-09, 12:36   #1049
morpheusmaster

Stage 5
 
morpheusmaster's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 5,966
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[PARTICIPANT CURSE]
[Fiat]
[SKODA]
Default Re: My Seicento - NT O5 YRJ

Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	Imagine(540).jpg
Views:	159
Size:	27.2 KB
ID:	1146960  
morpheusmaster is offline   Reply With Quote
Old 26-10-09, 13:59   #1050
nck_xx
VW Driver

Stage 4
 
nck_xx's Avatar
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 249
Member of:
[VW]
Default Re: My Seicento - NT O5 YRJ

Felicitari Morph pentru premiu
Merita din plina masina premiul
nck_xx is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -