Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > FIAT > Masina mea Fiat

Reply
 
Thread Tools
Old 29-08-09, 13:43   #991
VladM
Seat Driver

Stage 5
 
VladM's Avatar
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 2,605
Member of:
[SEAT]
[MERCEDES]
[2 Roti]
[AUDI]
[Opel]
[Fiat]
[ALFA ROMEO]
Default Re: My Seicento - NT O5 YRJ

O sa mai bage o serie morph facute tot de mine Merci valex
VladM is offline   Reply With Quote
Old 29-08-09, 14:22   #992
morpheusmaster

Stage 5
 
morpheusmaster's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 5,966
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[PARTICIPANT CURSE]
[Fiat]
[SKODA]
Default Re: My Seicento - NT O5 YRJ

10x guyz! Si mie imi place super super mult cum ii sta! Is jantele pentru aceasta masina E pur si simplu DRAC!!! I simply love it...si 10x vlad pentru poze, mai vin si eu cu o completare!

Quote:
Originally Posted by SV25MBN View Post
In sfarsit jantele mult asteptate. Arata super bine.. ai observat schimbari in comportamentul masinii ?
Da coane, in sfarsit...asa am zis si eu...a fost o intreaga nebunie ziua cand leam montat...la ora 11.30 ma sunat curierul ca miau ajuns gumele (2 bucati, cele de pe spate)...imediat dupa am bagat cauciucurile si jantele in masina si am plecat cu ele la vulcanizare...acolo am stat ce am stat am plecat cu ele incaltate. Jantele sunt noi noi noi! (Multumesc pe aceasta cale baiatului care mi lea vandut si a fost baietzas pana la capat!. ). La vulcanizare a pus 5g pe fiecare janta...deci infim! Mia zis baiatu de acolo ca rar vede jante second asa ingrijite si care sa necesite asa putin plumb la echilibrat. Am ajuns cu jantele acasa...ma uit la ele...imi ziceam in gand "bagamiash...in ele de prezoane"...nu aveam prezoane...zis si facut...am inceput sa iau piesele auto de prin oras care cum unde are prezoane de care imi trebuiau mie si in al 2lea piese auto miau facut un pret bun si miau zis ca in 30 min le am (nu imi venea sa cred)...iau prezoanele fug acasa si dai tati, incalto!!! Toate bune si frumoase...am inceput cu spatele... (PARANTEZA: masina are 2 suruburi prinse in tamburi spate/butuc fata pentru ghidajul rotii de tabla)...pe spate am reusit sa desfac acele surubele cu bine dar pe fata...la ultima roata era capul stemuit si nu dorea in nici un fel sa iasa!!! Dai cu degripant...dai cu cheia de 12...dai cu cheia cap de lup...dai cu orice si incearca sa il scoti...Muream acolo!!! Eram cu 3 jante pe masina si la a 4a roata nu puteam pune flansa...muream...si am inceput cu polizorul sa polizez surubelul pana la butuc...dupa incearca sa gauresti cu burghiul surubul, ce a mai ramas ca sa il dai afara...sa rupt burghiul )..si asa a fost ...am muncit 1h la 3 roti si 2h la o roata )

SCHIMBARI:

1) Aspect demential
2) Era stabila, acum e mai stabila.
3) Datorita faptului ca sa schimbat masa/cm2 suspensia pe fata a devenit fff rigida! Pe spate e mai elastica ceeea ce e foarte bine. Inca odata ma bucur ca am ales Apex si nu Monroe intarite de nea Ilie stie tot...
4) Masina pot spune ca se inclina ffff putin pe viraje wich is good i say...
5) O chestie not so good dar am inteles ca asa patesc mai toti...pe strazi mai prost asfaltate sau cu mici fagase roata imi trage putin de volan deci trebuie sa tin volanul o sa ne obisnuim cu asta ...
6) Nu pot spune ca pleaca mai greu nu pot spune ca pleaca mai repede dar frana nu mai are chiar aceiasi eficacitate dar rezolvam si asta
7) Nu cred ca o sa fac muschi pentru ca miam pus jantele astea deoarece directia e la fel ca inainte...nu mai greoaie nici mai lejera...e ok.
Pe fata sa rigidizat suspensia fff mult, drept urmare nu imi atinge. Pe spate suspensia e construita altfel si e mai elastic spatele si DA, imi atingeau. Am roluit/evazat putin aripile si acum imi intra bine guma sub aripa. Totusi la hopuri maricele roata atinge cumva in spoilerul spate. E doar o chestie temporara ....am fost sincer si vam spus si bunele si relele ca sa stiti exact la ce sa va asteptati cand faceti asa combinatii. 100% sunt multumit!!!

Quote:
Originally Posted by TheEnZo View Post
1. Arata mult prea bine masina cu jantele astea !!
2. Ce model de turometru ai, ca se vede acolo pe bord ?
3. Doamne da ce i'ai facut la bara aia fata de este asa macelarita saracuta ?
1) Asa zic si eu
2) Aaaa...este de la autogauge din cate stiu eu...modelul pentru 3/4/8 cilindri...cu plasma light si shiftlight...gasesti poze mai detaliate cu el in paginile anterioare. P.S. lam luat de la un baiat de pe 4tuning...daca vrei iti dau id lui
3) Bara fata inainte sa am eu masina had an accident unul usor care sa soldat doar cu spargerea ei pe partea pasagerului. A fost lipita si de aceea sa facut acea galma...si lufturile la prinderi (care au fost damaged)...no worryz...nu am schimbato pentru ca nu avea rost sa dau banii pe ceva temporar...urmeaza sa o schimb acum in iarna asta sper

Quote:
Originally Posted by VaLeX View Post
looking good mate, arata bine bine ...
ps. nu-ti atinge?
Am scris mai sus atingeau initial acum nu prea...

Mai completez si eu cu niste pozne facute tot de VladM.
(eu deabea imi spalasem masina pentru shoot...el ma ia si ma duce in ftk de mare pe un drum plin de praf la niste munti de carbit ...mirosea ca drq...am umplut masina de praf...treaba buna...macar sa pun pozele altfel c am rezolvat)

Va salut cu respect!!! Va zic clar ca nu mai urmeaza nimic...urmeaza bodykit!!! ...si sa o mai cobor putin

Gata cu joaca
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	Imagine009.jpg
Views:	106
Size:	680.1 KB
ID:	1063494   Click image for larger version

Name:	Imagine010.jpg
Views:	160
Size:	631.1 KB
ID:	1063495   Click image for larger version

Name:	Imagine011.jpg
Views:	105
Size:	627.9 KB
ID:	1063496  

Click image for larger version

Name:	Imagine015.jpg
Views:	85
Size:	616.4 KB
ID:	1063497   Click image for larger version

Name:	Imagine020.jpg
Views:	99
Size:	597.0 KB
ID:	1063498   Click image for larger version

Name:	Imagine024.jpg
Views:	182
Size:	995.2 KB
ID:	1063499  

Click image for larger version

Name:	Imagine026.jpg
Views:	85
Size:	588.1 KB
ID:	1063500  
morpheusmaster is offline   Reply With Quote
Old 29-08-09, 15:02   #993
RyaN-
VW Driver

Stage 5
 
RyaN-'s Avatar
 
Join Date: Mar 2009
Posts: 484
Member of:
[VW]
Default Re: My Seicento - NT O5 YRJ

El se duce pe camp sa-i faca poze...of, hai ca a meritat asteptarea ) nu?
RyaN- is offline   Reply With Quote
Old 29-08-09, 17:24   #994
Bogyciu

Stage 5
 
Bogyciu's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 2,580
Default Re: My Seicento - NT O5 YRJ

Felicitari, f frumos a iesit... Cred ca ar trebui lasata inca un cm si fata si spate si totul va fi ok. In materie de kit ext poti incerca asa ceva: http://www.modbargains.com/product.a..._flares_e36_mk pt arcadele aripilor iar bara spate daca poti sa o latesti putin...
Bogyciu is offline   Reply With Quote
Old 29-08-09, 18:43   #995
SV25MBN
Chevrolet Driver

Stage 5
 
SV25MBN's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 3,181
Member of:
[Opel]
[CHEVROLET]
Default Re: My Seicento - NT O5 YRJ

El are in minte un anumit bodykit custom. Vezi semnatura lui.
SV25MBN is offline   Reply With Quote
Old 29-08-09, 19:44   #996
morpheusmaster

Stage 5
 
morpheusmaster's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 5,966
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[PARTICIPANT CURSE]
[Fiat]
[SKODA]
Default Re: My Seicento - NT O5 YRJ

Quote:
Originally Posted by Bogyciu View Post
Felicitari, f frumos a iesit... Cred ca ar trebui lasata inca un cm si fata si spate si totul va fi ok. In materie de kit ext poti incerca asa ceva: http://www.modbargains.com/product.a..._flares_e36_mk pt arcadele aripilor iar bara spate daca poti sa o latesti putin...
Bogyciule ms fain frate! Tie trebuie sa iti multumesc CEL MAI MULT!!!. Ai o bere cand o sa ne vedem prima data ...te intrebi de ce??? pai nu tu miai aratat jantele? Ms man once again.

In materie de fender flares cred ca cele de la Rieger sunt totusi umpicut cam mari pentru ce am eu...ideea e ca urmaresc cat mai mult semnatura care o am...cat % o sa poata pune baietii in practica aia o sa fie. In mod clar nu am sa merg pe bari Abarth sau Sporting sau Novitec...etc...o sa fie custom & unique! CLAR

Am o intrebare la voi...ACUM MAI ZICE CINEVA CA E DRAGUTA????
morpheusmaster is offline   Reply With Quote
Old 29-08-09, 20:29   #997
Bogyciu

Stage 5
 
Bogyciu's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 2,580
Default Re: My Seicento - NT O5 YRJ

Jantele le-am vazut de cand au aparut la bazar, incercam sa le dau pe ale mele cat mai repede sa le schimb cu acelea... din pacate a completat baiatul apoi ca sunt 4x108 si m-am desumflat... Oricum, ti-am mai zis, ajut cu placere pe cineva care stie sa multumeasca la randul lui, si tu esti unul dintre ei. Bafta in continuare si sunt sigur ca in cele din urma masina va arata exact asa cum vrei tu... Daca vrei pot sa te ajut cu ceva in legatura cu farurile, da-mi un buzz pe mess...
Bogyciu is offline   Reply With Quote
Old 05-09-09, 14:02   #998
morpheusmaster

Stage 5
 
morpheusmaster's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 5,966
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[PARTICIPANT CURSE]
[Fiat]
[SKODA]
Default Re: My Seicento - NT O5 YRJ

Mba nu mai are liniste zi si noapte il omor la cap...fa asa...fa asa...ba asa...dar asa??? un mic teaser Look's mad, right?

In curand am sa va cer parerea...cu ceva big...un detaliu asupra caruia eu nu ma pot hotara...Mba e pe o varianta...eu is pe ambele...si totusi tind umpic spre varianta lui...si totusi nu...deci VOTAM ...soon

Pana una alta...vrea cineva sa ii fac un site, pliant, carte de vizita, afis, banner, cd prezentare...orice material grafic...nu de alta da strang bani de bodykit
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	seicento11 copy.jpg
Views:	95
Size:	137.5 KB
ID:	1071756  
morpheusmaster is offline   Reply With Quote
Old 05-09-09, 15:24   #999
gigolomircea89
Chevrolet Driver

Stage 2
 
gigolomircea89's Avatar
 
Join Date: May 2008
Posts: 72
Member of:
[CHEVROLET]
Default Re: My Seicento - NT O5 YRJ

Arata mult mai bine cu jantele astea ii schimba mult look-ul . Se vede ca sunt mai late si mai mari. Cred ca sta mult mai bine in crube. Ai vorbit de pret pentru body kit? In virtual tuning arata criminala.
__________________
Bursucik: Poate nu te fac dar te enervez ....am zis poate!!!
https://anunturi-auto.4tuning.ro/maga...0-12454-1.html
gigolomircea89 is offline   Reply With Quote
Old 06-09-09, 13:29   #1000
eXeqTr

Stage 4
 
eXeqTr's Avatar
 
Join Date: Sep 2008
Posts: 235
Default Re: My Seicento - NT O5 YRJ

man, sa o stapanesti sanatos ! o sa iasa ceva super-misto ! cat despre body.. abia asteptam sa o vedem finish.. dar.. pune`i bad boy look`ul in vt ca altfel nu da bine . STIMA ! si mult succes la facut $
__________________
https://img387.imageshack.us/img387/3759/35831263nm9.png
eXeqTr is offline   Reply With Quote
Old 06-09-09, 14:24   #1001
sorin_sorin95

Stage 5
 
sorin_sorin95's Avatar
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 871
Member of:
[DACIA]
[DAEWOO]
[VW]
Default Re: My Seicento - NT O5 YRJ

Ma bucur pentru tine ,iese frumoasa, incep sa ma impac cu ideea, dar da jos eleronul ala.
sorin_sorin95 is offline   Reply With Quote
Old 06-09-09, 15:06   #1002
VaLeX
KATANA TEAM Member

Stage 5
 
VaLeX's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 8,256
Member of:
[Opel]
[KATANA TEAM]
Exclamation Re: My Seicento - NT O5 YRJ

M-am jucat si eu cu-o poza, sper ca nu te superi
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	Fiat @ Island by VaLeX.jpg
Views:	126
Size:	812.5 KB
ID:	1072869  

Last edited by VaLeX; 06-09-09 at 15:11.
VaLeX is offline   Reply With Quote
Old 06-09-09, 15:10   #1003
RapJustin
NoSpeedLimit Romania Club Member

Stage 5
 
RapJustin's Avatar
 
Join Date: May 2007
Posts: 972
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[FOTO]
Default Re: My Seicento - NT O5 YRJ

Foarte faine jantele, schimba total aspectu` masinii!! Felicitari!!!
RapJustin is offline   Reply With Quote
Old 07-09-09, 00:20   #1004
morpheusmaster

Stage 5
 
morpheusmaster's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 5,966
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[PARTICIPANT CURSE]
[Fiat]
[SKODA]
Default Re: My Seicento - NT O5 YRJ

Quote:
Originally Posted by eXeqTr View Post
man, sa o stapanesti sanatos ! o sa iasa ceva super-misto ! cat despre body.. abia asteptam sa o vedem finish.. dar.. pune`i bad boy look`ul in vt ca altfel nu da bine . STIMA ! si mult succes la facut $
Sa dea Domnul!!! Stau pe capul lui MBA de parca el face masina ...sper ca in curand sa am un rezultat oficial care am sa il predau la bodyshop...si dupa o sa depinda de talentul baietilor de acolo...sa speram ca ce e in capusa o sa fie si la gusa

Quote:
Originally Posted by sorin_sorin95 View Post
Ma bucur pentru tine ,iese frumoasa, incep sa ma impac cu ideea, dar da jos eleronul ala.
Saliu Sorin! Ms fain...cu ce idee incepi sa te obisnuiesti??? ? What's wrong???...aaaaaaa...eleronul??? si maine ar zbura...dar ramane in locul lui vopseaua urata...neaa...mai sta acolo 1 luna...dupa facem ceva discret si frumos...ceva ce o sa semene cu eleronul de sporting si totusi nu

Quote:
Originally Posted by VaLeX View Post
M-am jucat si eu cu-o poza, sper ca nu te superi
Nu ma supar deloc si chiar multumesc mult pentru poza si pt timpul acordat realizarii ei ...sa vedem cum o sa arate la avatar la mess Daca o vezi acolo inseamna ca arata bine si small/sized. Ms once again

Quote:
Originally Posted by RapJustin View Post
Foarte faine jantele, schimba total aspectu` masinii!! Felicitari!!!
OOOO DA! Si mai am de lucrat la jante...buza nu e chiar asa de polished cum as vrea eu....o vreau oglinda! Sa vezi atunci smecherie ...dar asta mai spre primavara asa...cand o sa iasa din bodyshop...pana atunci facem bani nenica...
morpheusmaster is offline   Reply With Quote
Old 07-09-09, 00:38   #1005
Boros

Stock
 
Boros's Avatar
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 9
Default Re: My Seicento - NT O5 YRJ

PRIMUL MEU FILM
https://www.youtube.com/watch?v=fzKWeEG7hnU

O sa mai fie unul mai lung !
Boros is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -