Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > FIAT > Masina mea Fiat

Reply
 
Thread Tools
Old 29-08-12, 06:34   #16
marius3030

Stage 5
 
marius3030's Avatar
 
Join Date: Nov 2008
Posts: 3,061
Member of:
[Fiat]
[Opel]
[SKODA]
Default Re: Punto - 1.2 2002

autocolantul nu se poate aplica pe acel bord poros iar vopseaua se toceste,zgarie si curata ff usor!din pct astea de vedere m-ai bn l-ai lasa asa si cand spun astea ma refer daca vrei sa vopsesti tot bord-ul.daca vopsesti doar cateva elemente..go for it!
__________________


/// E39


www.e39.ro
marius3030 is offline   Reply With Quote
Old 29-08-12, 12:22   #17
CrocoSuceava

Stage 2
 
CrocoSuceava's Avatar
 
Join Date: Aug 2012
Posts: 56
Default Re: Punto - 1.2 2002

Doar cateva elemente vreau....nu tot bordul....interiorul vreau sa il fac in 2 culori....alb si culoarea culoarea lui normal...si inca ceva,nu situ ce sa fac...sa renunt la siguranta pentru aspect? Adica se merita sa renunt la airbagul de pe volan pentru un nou volan sport?:P
CrocoSuceava is offline   Reply With Quote
Old 29-08-12, 19:08   #18
marius3030

Stage 5
 
marius3030's Avatar
 
Join Date: Nov 2008
Posts: 3,061
Member of:
[Fiat]
[Opel]
[SKODA]
Default Re: Punto - 1.2 2002

iti poti cumpara si volan sport cu airbag.oricum, nu se merita sa-i pui momentan pt ca alea dau un aspect de "race" iar masina ta inca nu are acest aspect!la interior pe lg acel volan merg niste ceasuri suplimentare,poate covoase si pedale din aluminiu..etc!cu acei bani ii poti face multe alte chestii.citeste topicul "un fiat si un 10 in engleza" ca poti invata multe de la Silviu!
marius3030 is offline   Reply With Quote
Old 03-09-12, 16:22   #19
sike

Stage 5
 
sike's Avatar
 
Join Date: Jan 2010
Posts: 913
Default Re: Punto - 1.2 2002

Salut,si in primul rand sa o stapanesti sanatos si fara incidente masinuta,pot sa zic ca incepusei bine totul pana la dunga aia trasa cu trafaletul careia nu ii vad rolul mi se pare ca nu face parte din peisaj de nici o culoare ,cu cat ai o masina incarcata cu toate cacaturile si toate naroziile cu atat mai greu de intretinut mergi pe un stil cat mai original pentru ca stilul nfs nu e pentru masini de genul renunta la huse si acareturi mai bine iti cureti frumos interiorul si e ce trebuie si la bord poti sa il vopsesti frumos un negru mat unele portiuni unde este griul acela ca si eu tot la fel am facut ,urmatorul lucru ar necesita o suspensie adecvata pentru ca e cam jeep-uletz ,sunt atatea masini frumoase la sectiunea photo galery de unde poti sa iti faci o idee ,dar eu sincer nu as incarca-o cu toate acareturile...

Numai de bine!
sike is offline   Reply With Quote
Old 03-09-12, 20:56   #20
CrocoSuceava

Stage 2
 
CrocoSuceava's Avatar
 
Join Date: Aug 2012
Posts: 56
Default Re: Punto - 1.2 2002

Multumesc mult pentru sfaturi!:X o sa vad ce fac....mie asa mia placut de mult...chestia cu dunga..apreciez...tocmai de asta tiam luat idul....legat de interiorul tau:P vreau sa ma ajuti...am vazut ca a iesit superb...si nu doar atat....mai am multe intrebari sa'ti pun:P
CrocoSuceava is offline   Reply With Quote
Old 03-09-12, 21:16   #21
CrocoSuceava

Stage 2
 
CrocoSuceava's Avatar
 
Join Date: Aug 2012
Posts: 56
Talking Re: Punto - 1.2 2002

si app marius3030 :P ....stii de unde imi pot procura niste presuri de aluminiu:P?
CrocoSuceava is offline   Reply With Quote
Old 04-09-12, 03:33   #22
marius3030

Stage 5
 
marius3030's Avatar
 
Join Date: Nov 2008
Posts: 3,061
Member of:
[Fiat]
[Opel]
[SKODA]
Default Re: Punto - 1.2 2002

poi presurile alea din aluminiu adevarat sunt ff scumpe,dar sunt pt masini NFS.pt punto cel mai bn merge un stil curat,cu piese cat mai originale,deci impliciti cred eu ca ar merge niste covorase din cauciuc+mocheta care sa se potriveasca ff bn cu interiorul.o sa-ti dea impresia de eleganta si maturitate!asta ar fi alegerea mea,tu iti cumperi ce iti place!
marius3030 is offline   Reply With Quote
Old 04-09-12, 15:11   #23
CrocoSuceava

Stage 2
 
CrocoSuceava's Avatar
 
Join Date: Aug 2012
Posts: 56
Exclamation Re: Punto - 1.2 2002

Te'am intrebat de covorase pentru ca din cate am inteles eu mai sus ai zis ca ar merge:P....si eu chiar sunt altfel....stilul clean...nu prea...dar nici prea prea...adica fara becuri peste tot si alte prostii!acum ce vreau sa'mi cumpar este o baterie noua plus baia de ulei pt ca picura...nu tot timpul dar picura....si din cate mia zis un mecanic nu se merita sa o refac...180 lei am gasit noua) plus la exterior..folie fumurie pe triple si caut se de padale de aluminiu)...manerul de la schimbator din cate am inteles e cam complicat de schimbat si pot avea probleme cu returul...deci nu ma risc...
CrocoSuceava is offline   Reply With Quote
Old 04-09-12, 18:48   #24
marius3030

Stage 5
 
marius3030's Avatar
 
Join Date: Nov 2008
Posts: 3,061
Member of:
[Fiat]
[Opel]
[SKODA]
Default Re: Punto - 1.2 2002

pe stopuri nu cred c o sa reusesti sa pui folie din cauza formei lor.eu le vopsisem cu lac pt stopuri!
pedale din aluminiu ar merge,dar sa cauti cv care se monteaza calumea si sunt la marime ca cele originale.ti-o spun din experienta ca o sa deranjeze daca sunt prea mari(agata podeaua)!
nuca de la schimbator e greu de schimbat din cauza sigurantei pt marsarier,dar nu imposibil.cel mai bn sa cauti o nuca pt sistemul ala decat sa modifici una normala!
marius3030 is offline   Reply With Quote
Old 04-09-12, 20:30   #25
CrocoSuceava

Stage 2
 
CrocoSuceava's Avatar
 
Join Date: Aug 2012
Posts: 56
Default Re: Punto - 1.2 2002

multumesc! imi esti de mare ajutor sa stii!daca doresti te rog dami add la croco_sv:P avem multe de vorbit!
CrocoSuceava is offline   Reply With Quote
Old 05-09-12, 10:11   #26
sike

Stage 5
 
sike's Avatar
 
Join Date: Jan 2010
Posts: 913
Default Re: Punto - 1.2 2002

Quote:
Originally Posted by CrocoSuceava View Post
Te'am intrebat de covorase pentru ca din cate am inteles eu mai sus ai zis ca ar merge:P....si eu chiar sunt altfel....stilul clean...nu prea...dar nici prea prea...adica fara becuri peste tot si alte prostii!acum ce vreau sa'mi cumpar este o baterie noua plus baia de ulei pt ca picura...nu tot timpul dar picura....si din cate mia zis un mecanic nu se merita sa o refac...180 lei am gasit noua) plus la exterior..folie fumurie pe triple si caut se de padale de aluminiu)...manerul de la schimbator din cate am inteles e cam complicat de schimbat si pot avea probleme cu returul...deci nu ma risc...
Deci ma dor ochi la ce ideii ai covorase si toate tampenile folie pe triple o chestie care se purta prin anii 2004 ...din pacate vrei sa faci niste chesti total eronate si aiurea plus ca o sa bagi o caruta de banii total aiurea ,in loc sa iti iei o suspensie sa numai para SUV masina tu te gandesti cum sa schimbi nuca de la schimbator cu ce te incurca numai dumnezeu stie ,pacat de masinuta
sike is offline   Reply With Quote
Old 02-10-12, 23:13   #27
fasso

Stage 5
 
fasso's Avatar
 
Join Date: Jun 2006
Posts: 2,045
Default Re: Punto - 1.2 2002

Quote:
Originally Posted by sike View Post
Deci ma dor ochi la ce ideii ai covorase si toate tampenile folie pe triple o chestie care se purta prin anii 2004 ...din pacate vrei sa faci niste chesti total eronate si aiurea plus ca o sa bagi o caruta de banii total aiurea ,in loc sa iti iei o suspensie sa numai para SUV masina tu te gandesti cum sa schimbi nuca de la schimbator cu ce te incurca numai dumnezeu stie ,pacat de masinuta
+ 1
fasso is offline   Reply With Quote
Old 03-10-12, 18:07   #28
YCEE

Stage 4
 
YCEE's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 291
Member of:
[Fiat]
Default Re: Punto - 1.2 2002

masina buna si frumoasa
dar dudeeee fa`i ceva la dunga aia ca e ca un pantof in ochi...macar fa`i lateralale 2 liniute micute pe langa ea...mai are un model acolo
__________________
/!\ Drive Fast...but.... Drive Safe /!\
YCEE is offline   Reply With Quote
Old 03-10-12, 18:13   #29
scrisit

Stage 5
 
Join Date: Jul 2012
Posts: 560
Default Re: Punto - 1.2 2002

Quote:
Originally Posted by sike View Post
Deci ma dor ochi la ce ideii ai covorase si toate tampenile folie pe triple o chestie care se purta prin anii 2004 ...din pacate vrei sa faci niste chesti total eronate si aiurea plus ca o sa bagi o caruta de banii total aiurea ,in loc sa iti iei o suspensie sa numai para SUV masina tu te gandesti cum sa schimbi nuca de la schimbator cu ce te incurca numai dumnezeu stie ,pacat de masinuta
Si daca o lasa mai jos cu ce-l ajuta?
scrisit is offline   Reply With Quote
Old 03-10-12, 22:07   #30
fasso

Stage 5
 
fasso's Avatar
 
Join Date: Jun 2006
Posts: 2,045
Default Re: Punto - 1.2 2002

arata mai bine ca'n rest la absolut nimic nu ajuta, iti zic eu
fasso is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -