Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > FIAT > Masina mea Fiat

Reply
 
Thread Tools
Old 04-12-11, 17:32   #31
mastersync

Stage 5
 
mastersync's Avatar
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 344
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Fiat Stilo Abart Project `11

cu ce am inceput rau ?


cat si despre reducere , iti dai seama ca un membru fiat va cumpara , doar nu un membru renault sau peugeot nu ? astea sunt preturi pt fani fiat de aici de pe forum , anuntul e pus numai aici .
mastersync is offline   Reply With Quote
Old 04-12-11, 17:36   #32
Dj_kyd

Stage 5
 
Dj_kyd's Avatar
 
Join Date: Jan 2011
Posts: 517
Member of:
[Fiat]
Default Re: Fiat Stilo Abart Project `11

Clantzele, spoilere nebuneli chestii din asta mai vizibile maruntisurile de regula se fac la final... sau pe parcurs pui un spoiler, pui un sticker... daca intelegi..
Dj_kyd is offline   Reply With Quote
Old 04-12-11, 21:01   #33
sike

Stage 5
 
sike's Avatar
 
Join Date: Jan 2010
Posts: 913
Default Re: Fiat Stilo Abart Project `11

Frumoasa masina dar pot sa spun ca ai inceput foarte rau?....[/QUOTE]

+ 1
sike is offline   Reply With Quote
Old 05-12-11, 13:37   #34
bucsy

Stage 4
 
bucsy's Avatar
 
Join Date: May 2010
Posts: 204
Default Re: Fiat Stilo Abart Project `11

sorry cu stikerele nu prea ai nimerito ca si pret ,cele abarth turnate in cauciuc mi le-a adus cineva din italia si am dat pe ele 150 lei si sunt 3 nu unu cum spui tu ,bafta cu masina
bucsy is offline   Reply With Quote
Old 05-12-11, 16:36   #35
fasso

Stage 5
 
fasso's Avatar
 
Join Date: Jun 2006
Posts: 2,045
Default Re: Fiat Stilo Abart Project `11

lasati ma omu' in pace, el face masina dupa gustul lui, corect ?! ti minte prietene ca ti-am zis cam acelasi lucru ?
fasso is offline   Reply With Quote
Old 06-12-11, 11:08   #36
mastersync

Stage 5
 
mastersync's Avatar
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 344
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Stilo - Abart Project `11

astea sunt maruntisuri , cat sa nu fie stock ...pana se strange bugetul pt modificari majore .
mastersync is offline   Reply With Quote
Old 06-12-11, 11:20   #37
sike

Stage 5
 
sike's Avatar
 
Join Date: Jan 2010
Posts: 913
Default Re: Stilo - Abart Project `11

Quote:
Originally Posted by mastersync View Post
astea sunt maruntisuri , cat sa nu fie stock ...pana se strange bugetul pt modificari majore .
Salut,stii cum e ca sunt maruntisuri dar care o cam uratesc din punctul meu de vedere ,cum ar fii folia aceea carbon pe haion si capota nu e din acelasii film cu masina plus chestiile alec cu abarth care la fel o cam ingreuneaza' nu e numai parerea mea practic e o pagina intreaga in care totii spun acelasii lucru ca nu ai inceput bine nu vreau sa o iei ca pe o critica ,da stiu e masina ta gusturile nu se discuta dar e pacat de masinuta sa ii puii atatea briz-brizuri pe ea .

Numai de bine !
sike is offline   Reply With Quote
Old 06-12-11, 22:56   #38
mastersync

Stage 5
 
mastersync's Avatar
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 344
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Stilo - Abart Project `11

siglele abarth si ala de pe praguri sunt criminale ...vezi ca n`am vazut la nimeni in buc ... e ceva original . jante abarth , praguri , era pacat sa nu`i pun siglele abarth . parerea mea
mastersync is offline   Reply With Quote
Old 08-12-11, 14:18   #39
B-99-SAA
Daewoo Driver

Stage 5
 
B-99-SAA's Avatar
 
Join Date: Jan 2009
Posts: 3,540
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: Stilo - Abart Project `11

Toti iti zic ca ai inceput rau, tu batman.....! Carbonu ala n-are ce cauta decat pe plafon daca insisti, in rest e kitsch parerea mea, o dai in nfs! Daca astupi clantele mergi macar pe clean pana la capat!
__________________
Ex: '98 Daewoo Tico SX -> sold!
Ex: '00 Daewoo Cielo Hatchback -> sold!

Now: '01 VW Golf variant -> no topic
B-99-SAA is offline   Reply With Quote
Old 16-12-11, 10:13   #40
Andrei M

Stage 5
 
Andrei M's Avatar
 
Join Date: Nov 2009
Posts: 1,419
Default Re: Stilo - Abart Project `11

Quote:
Originally Posted by B-99-SAA View Post
Toti iti zic ca ai inceput rau, tu batman.....! Carbonu ala n-are ce cauta decat pe plafon daca insisti, in rest e kitsch parerea mea, o dai in nfs! Daca astupi clantele mergi macar pe clean pana la capat!
Dar nici pe plafon nu merge carbonul ala, decat carbonul ala mai bine negru lucios, dar doar pe plafon, scrisurile alea pe lateral nu prea au ce cauta acolo...Parerea mea e ca daca scoti folia aia (carbon) si scrisurile masina arata mult mai bine.

Bafta in continuare!
Andrei M is offline   Reply With Quote
Old 18-12-11, 10:55   #41
sqmpykwl
Banned

Stage 5
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 371
Member of:
[CHEVROLET]
Default Re: Stilo - Abart Project `11

De ce sa faci masina sa semene cu ceva ce nu este? Te simti mai bine la volan daca doar seamana cu Abarth? De ce sa te minti singur cand sub capota e o drujba de 1.6? Sau crezi ca iti va admira cineva masina cand va fi parcata? Fac pariu ca 99.9% din romani habar nu au ce inseamna Abarth

Decat sa bagi bani in rahaturi care doar o fac sa semene cu alta masina, mai bine investesti mai cu cap si faci din Stilo-ul tau 1.6 ceva unicat, nu o copie kitch dupa Abarth

EDIT: Vad ca ai mai dat si 3650 euro pe masina, iar la 3990 am vazut Abarth originale 100%

Last edited by sqmpykwl; 18-12-11 at 11:02.
sqmpykwl is offline   Reply With Quote
Old 18-12-11, 16:45   #42
mastersync

Stage 5
 
mastersync's Avatar
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 344
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Stilo - Abart Project `11

Quote:
Originally Posted by sqmpykwl View Post
De ce sa faci masina sa semene cu ceva ce nu este? Te simti mai bine la volan daca doar seamana cu Abarth? De ce sa te minti singur cand sub capota e o drujba de 1.6? Sau crezi ca iti va admira cineva masina cand va fi parcata? Fac pariu ca 99.9% din romani habar nu au ce inseamna Abarth

Decat sa bagi bani in rahaturi care doar o fac sa semene cu alta masina, mai bine investesti mai cu cap si faci din Stilo-ul tau 1.6 ceva unicat, nu o copie kitch dupa Abarth

EDIT: Vad ca ai mai dat si 3650 euro pe masina, iar la 3990 am vazut Abarth originale 100%


asta e punctul tau de vedere . daca tu iti permiti sa bagi 100 lei in benzina zilnic , cat mi`ar fi trebuit mie , daca mi`as fi luat un abarth , afla ca eu nu`mi permit . eu combin utilul cu placutul . imi place abarth , dar nu`mi permit motorul/consumul . deci fac masina sa arate ca un abarth , si sa consume cat o masina cat de cat normala . merg peste 100 km pe zi si`o mare parte din ei sunt in bucuresti .
mastersync is offline   Reply With Quote
Old 18-12-11, 18:49   #43
sqmpykwl
Banned

Stage 5
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 371
Member of:
[CHEVROLET]
Default Re: Stilo - Abart Project `11

Ce faci tu nu se poate numi "placut" ci kitch. Poti fi bagat in aceeasi oala cu aia care pun bot de BMW pe Dacii si alte rahaturi de genul, dar la un nivel mai mic, bineinteles, mai exact kituri de M pe BMW-uri cu motoare de 1.8. Vrei sa faci ca masina ta sa semene cu alta si atata tot. Nu vezi ca nimeni nu e de acord cu ce vrei sa faci?
Noi nu te invatam de rau ci suntem sinceri, incercam sa iti deschidem ochii si sa incetezi cu prostiile fara rost. Masina poate arata foarte bine in felul ei, sa faci din ea ceva unicat si frumos, nu sa incerci sa "falsifici" un Abarth.

Iar decat sa fiu in locul tau si sa bag milioane in prostii, mai bine luam un Abarth si ii bagam in benzina Consumul nu este cu mult mai mare la Abarth, stai linistit. A fost pe lista mea de posibile achizitii pana acum o saptamana.

Last edited by sqmpykwl; 18-12-11 at 18:55.
sqmpykwl is offline   Reply With Quote
Old 21-12-11, 11:38   #44
sike

Stage 5
 
sike's Avatar
 
Join Date: Jan 2010
Posts: 913
Default Re: Stilo - Abart Project `11

Ar merge niste neoanee pe sub ea ar fii exact ce ii lipseste in momentul de fata + niste actipildurii sub oglinda gen brembo ,sparco si din astea ,astept cu nerabdare sa ii puii prelungirile de spoilere + poate un eleron ceva ar merge ,

Multa bafta cu bolidul!~
sike is offline   Reply With Quote
Old 21-12-11, 13:02   #45
mastersync

Stage 5
 
mastersync's Avatar
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 344
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Stilo - Abart Project `11

o dai in balarii ...
mastersync is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -