Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > FIAT > Masina mea Fiat

Reply
 
Thread Tools
Old 12-09-11, 16:02   #1
AlexssoAlex

Stock
 
AlexssoAlex's Avatar
 
Join Date: Sep 2011
Posts: 4
Member of:
[Fiat]
Default Uno - 1.5 146 A AKT

Salutare tuturor, sunt nou pe forum si vreau sa va prezint noua mea achizitie, defapt prima mea masina mai bine zis
Fiat Uno II din 90' 1499 cmc 70 cp, a fost pe injectie si i-a fost pus carburator de Dacia, ceva probleme cu rezervorul, aparent e cam gaurit, vreau sa-i fac unul pe capota sa-i vina benzina direct in carburator prin cadere, am planuri mari cu ea, vreau sa o fac pt drumuri forestiere, off-road... sa ma invat cu ea ca in iarna vreau sa fac permisu
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	Alexsso1626.jpg
Views:	50
Size:	1.11 MB
ID:	2149823   Click image for larger version

Name:	Alexsso1627.jpg
Views:	58
Size:	770.7 KB
ID:	2149824   Click image for larger version

Name:	Alexsso1632.jpg
Views:	47
Size:	1.81 MB
ID:	2149825  

Click image for larger version

Name:	Alexsso1634.jpg
Views:	39
Size:	1.39 MB
ID:	2149826   Click image for larger version

Name:	Alexsso1644.jpg
Views:	47
Size:	1.57 MB
ID:	2149827   Click image for larger version

Name:	Alexsso1646.jpg
Views:	62
Size:	1.78 MB
ID:	2149828  

Click image for larger version

Name:	Alexsso1651.jpg
Views:	59
Size:	1.32 MB
ID:	2149829  

Last edited by AlexssoAlex; 12-09-11 at 16:12.
AlexssoAlex is offline   Reply With Quote
Old 12-09-11, 17:44   #2
Fiat_Croma

Stage 1
 
Join Date: Sep 2011
Posts: 22
Default Re: Uno - 1.5 146 A AKT

Quote:
Originally Posted by AlexssoAlex View Post
Salutare tuturor, sunt nou pe forum si vreau sa va prezint noua mea achizitie, defapt prima mea masina mai bine zis
Fiat Uno II din 90' 1499 cmc 70 cp, a fost pe injectie si i-a fost pus carburator de Dacia, ceva probleme cu rezervorul, aparent e cam gaurit, vreau sa-i fac unul pe capota sa-i vina benzina direct in carburator prin cadere, am planuri mari cu ea, vreau sa o fac pt drumuri forestiere, off-road... sa ma invat cu ea ca in iarna vreau sa fac permisu
Salut Frumoasa achizitie , bafta cu permisul , inceraca sa o aduci la carburatorul ei original , nu ar fii prea greu nu stiu cat de bine merge cu ala de dacie (eu am inteles de la un amic ca nu prea se pupa) in fine mai bine o faci de strada decat de off-road , pentru off-road sunt alte masini ! multa bafta!
+ ca sunt multe uno de dezmembrat !

P.s cauta sa o faci turbo !
Fiat_Croma is offline   Reply With Quote
Old 12-09-11, 18:48   #3
AlexssoAlex

Stock
 
AlexssoAlex's Avatar
 
Join Date: Sep 2011
Posts: 4
Member of:
[Fiat]
Default Re: Uno - 1.5 146 A AKT

Quote:
Originally Posted by Fiat_Croma View Post
Salut Frumoasa achizitie , bafta cu permisul , inceraca sa o aduci la carburatorul ei original , nu ar fii prea greu nu stiu cat de bine merge cu ala de dacie (eu am inteles de la un amic ca nu prea se pupa) in fine mai bine o faci de strada decat de off-road , pentru off-road sunt alte masini ! multa bafta!
+ ca sunt multe uno de dezmembrat !

P.s cauta sa o faci turbo !
Pai acuma am ceva probleme de rezolvat intai, mi s-a dus discu de ambreiaj detot sa vad cum ies mai ieftin, sa-i bat ferodouri pe el sau sa-l schimb cu unul nou, asta ar fi problema cea mai mare, apoi segmentata ca papa ulei si scoate fum, si sa vad din ce cauza mi se combina uleiul cu apa si-mi uda bujiile, daca e de la garnitura de chiuloasa sau din alta parte;
De strada nu o pot face decat 3 luni sa-i scot nr rosii, ca de inscris nu se merita...
AlexssoAlex is offline   Reply With Quote
Old 13-09-11, 00:12   #4
Fiat_Croma

Stage 1
 
Join Date: Sep 2011
Posts: 22
Default Re: Uno - 1.5 146 A AKT

Quote:
Originally Posted by AlexssoAlex View Post
Pai acuma am ceva probleme de rezolvat intai, mi s-a dus discu de ambreiaj detot sa vad cum ies mai ieftin, sa-i bat ferodouri pe el sau sa-l schimb cu unul nou, asta ar fi problema cea mai mare, apoi segmentata ca papa ulei si scoate fum, si sa vad din ce cauza mi se combina uleiul cu apa si-mi uda bujiile, daca e de la garnitura de chiuloasa sau din alta parte;
De strada nu o pot face decat 3 luni sa-i scot nr rosii, ca de inscris nu se merita...
pai ii poti face o recaroasare daca vrei de strada , posibil ca la sa-ti combina apa cu uleiul sa fie de la garnitura de chiluasa ... (cam naspa , cel putin al a mea tipul care a avut de 9 ani ii lua 3 zile sa dea chiuloasa jos) ... la tine nu stiu cum sta situatia ... dar sa speram ca nu ai problema asta ambreiaj cred ca gasesti la dezmembrari ! per total e ok ca ai masina !
Fiat_Croma is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -