Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > FIAT > Masina mea Fiat

Reply
 
Thread Tools
Old 15-02-13, 12:49   #1066
sike

Stage 5
 
sike's Avatar
 
Join Date: Jan 2010
Posts: 913
Default Re: Punto - Un fiat si un 10 in engleza...

Quote:
Originally Posted by NoSwear View Post
Depinde totul de bani

suspensie pneumatica min 1700 euro depinde de unde cumperi si ce firma

jantele iara cu caucicuri min 700 800 de euro

motor iara daca schimbi ori pui 1.8 hgt ori 1.4 t jet si aici min 1000 euro

Ai perfecta dreptate in ceea ce scri dar asta e un moft care sper ca se va realiza pentru ca usor nu e deloc iti dai seama sunt sume mari in joc ,si na trebuie sa te strangi destul de mult ,nu e chiar pretul masini ca pana la urma nu e 1700 de euro ,ca mai bine ii dau foc decat sa o vand pe banii astia vedem ce o mai fii si anul asta ,incet incet sper sa mai fac cate ceva

Numai de bine!
sike is offline   Reply With Quote
Old 15-02-13, 15:06   #1067
NoSwear

Stage 4
 
NoSwear's Avatar
 
Join Date: Jan 2010
Posts: 258
Default Re: Punto - Un fiat si un 10 in engleza...

Quote:
Originally Posted by sike View Post
Ai perfecta dreptate in ceea ce scri dar asta e un moft care sper ca se va realiza pentru ca usor nu e deloc iti dai seama sunt sume mari in joc ,si na trebuie sa te strangi destul de mult ,nu e chiar pretul masini ca pana la urma nu e 1700 de euro ,ca mai bine ii dau foc decat sa o vand pe banii astia vedem ce o mai fii si anul asta ,incet incet sper sa mai fac cate ceva

Numai de bine!
spor,macar tu sa iti finisezi proiectu
NoSwear is offline   Reply With Quote
Old 15-02-13, 15:12   #1068
sike

Stage 5
 
sike's Avatar
 
Join Date: Jan 2010
Posts: 913
Default Re: Punto - Un fiat si un 10 in engleza...

Quote:
Originally Posted by NoSwear View Post
spor,macar tu sa iti finisezi proiectu
Daca nu sunt indiscret in ce bani a plecat masinuta ta ..? Si sper sa pot sa mai fac cate ceva pe la ea de obicei nu imi place sa vorbesc mult si sa fac putin
sike is offline   Reply With Quote
Old 15-02-13, 21:00   #1069
fasso

Stage 5
 
fasso's Avatar
 
Join Date: Jun 2006
Posts: 2,045
Default Re: Punto - Un fiat si un 10 in engleza...

Quote:
Originally Posted by sike View Post
Ai perfecta dreptate in ceea ce scri dar asta e un moft care sper ca se va realiza pentru ca usor nu e deloc iti dai seama sunt sume mari in joc ,si na trebuie sa te strangi destul de mult ,nu e chiar pretul masini ca pana la urma nu e 1700 de euro ,ca mai bine ii dau foc decat sa o vand pe banii astia vedem ce o mai fii si anul asta ,incet incet sper sa mai fac cate ceva

Numai de bine!
numai sa nu te apuci s-o aprinzi, dar pute autovit-ul de punto ca al tau cu preturi mult sub 2000 de euro. ca tu banii de tuning n-ai sa-i mai recuperezi niciodata, sper ca stii asta.
fasso is offline   Reply With Quote
Old 15-02-13, 22:26   #1070
Andrei_GP

Stage 4
 
Andrei_GP's Avatar
 
Join Date: Jan 2013
Posts: 188
Default Re: Punto - Un fiat si un 10 in engleza...

nu stiu prea multe despre masinuta ta..ca nu am avut rabdare sa citesc 72 pagini..m-am uitat la ultimele 3 si imi place la nebunie ce iai facut...am vazut ca ai adoptat stilul clean...super tare...si mult succes in continuare....si sa bucuri de ea...bafta multa
Andrei_GP is offline   Reply With Quote
Old 18-02-13, 09:26   #1071
sike

Stage 5
 
sike's Avatar
 
Join Date: Jan 2010
Posts: 913
Default Re: Punto - Un fiat si un 10 in engleza...

Quote:
Originally Posted by fasso View Post
numai sa nu te apuci s-o aprinzi, dar pute autovit-ul de punto ca al tau cu preturi mult sub 2000 de euro. ca tu banii de tuning n-ai sa-i mai recuperezi niciodata, sper ca stii asta.
Ai si tu dreptatea ta ca 'pute' autovit-ul de masini model ca al meu sub 2000 de euro ,pe ideea asta am mers si eu cand am luat masina asta cat mai ieftin si bineinteles cat mai prost credema ca o iei la bani astia dar nu vrei sa vezi cat intra sa o aduci pe linia de plutire si aici nu ma refer la chesti de tuning ci pur si simplu la faptul ca sa schimbi de la cea mai mica bucsa la suspensie si toate cele pentru ca daca mergi pe ideea ca sa arate intr-un mare fel si ignori mecanica si toate cele nu e decat o mare tiganie ceea ce eu personal nu am facut si nu o sa o fac niciodata ,aaa da sant chesti de genul cand mi sa spus mama ce 'garaj ' de masina ti-ai luat asta a fost prima data mi-am luat-o din toate partile ,acuma ca am facut=o cat de cat sa arate a masina iar nu e bine mama cati bani ai bagat in ea dar sti cum e cand vad cum merge si arata le place ...e direct conceptie romaneasca ...dar sincer nu imi pasa nu imi plac lucrurile pe jumatate facute si poate se vad daca am vopsit-o nu a iesit decat o mare tiganeala am incercat sa indrept lucrurile cati dintre noi ar vopsi o masina de 2 ori in 3 luni iti spun eu ii numeri pe degete e greu sa schimbi o distributie dar amite sa vopsesti o masina de doua ori si nu a fost deloc usor ,si masina foarte curand nu va pleca de la mine pentru simplu fapt ca nu vreau sa imi iau una de aia la 2000 si sa mai bag triplu in ea ,prefer sa raman cu asta unde stiu exact ce si cum sa bagat

Numai de bine!
sike is offline   Reply With Quote
Old 18-02-13, 09:29   #1072
sike

Stage 5
 
sike's Avatar
 
Join Date: Jan 2010
Posts: 913
Default Re: Punto - Un fiat si un 10 in engleza...

Quote:
Originally Posted by Andrei_GP View Post
nu stiu prea multe despre masinuta ta..ca nu am avut rabdare sa citesc 72 pagini..m-am uitat la ultimele 3 si imi place la nebunie ce iai facut...am vazut ca ai adoptat stilul clean...super tare...si mult succes in continuare....si sa bucuri de ea...bafta multa
Multumesc frumos pentru aprecieri sper ca in continuare sa ii pot face tot ceea ce imi doresc !

Numai de bine!
sike is offline   Reply With Quote
Old 27-02-13, 10:55   #1073
rus.daniel17

Stage 4
 
rus.daniel17's Avatar
 
Join Date: Mar 2012
Posts: 223
Default Re: Punto - Un fiat si un 10 in engleza...

frumoasa,clean & euro!
rus.daniel17 is offline   Reply With Quote
Old 04-03-13, 12:19   #1074
sike

Stage 5
 
sike's Avatar
 
Join Date: Jan 2010
Posts: 913
Default Re: Punto - Un fiat si un 10 in engleza...

Ca tot a venit caldurica m-am apucat sa fac cate ceva pe la masinuta si anume am polisat din nou jantele care din prostia mea de a le lasa pe masina pe perioada ierni au avut de suferit gen pete ,pana la urma am reusit sa le polisez toata treaba a durat o zi intreaga ,am mai rezolvat o chestiune si anume mi-am refacut toate legaturile de la casetofon pentru ca erau facute pe graba si destul de aiurea ,urmeaza sa imi rezolv si scaunul de la sofer sa ii schimb airb-agul si sa ii refac tapiteria la un colt ,apoi urmeaza partea cu motorul din pacate cand l-am desfacut sa schimb garnitura de chiuloasa am facut o mare greseala si anume nu am schimbat si semeringurile de la supape ,si acuma sufar consecintele gen scoate fum cand accelarez mai rau ,tot raul spre bine pentru ca o voi desface din nou sa ii schimb si semeringurile ca sa fie o treaba facuta ca lumea ,asta e pana la urma din greseli inveti ...


Numai de bine!
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	01032013502.jpg
Views:	130
Size:	1.70 MB
ID:	2708437  
sike is offline   Reply With Quote
Old 04-03-13, 17:49   #1075
Bycristinel

Stage 4
 
Bycristinel's Avatar
 
Join Date: Aug 2010
Posts: 285
Member of:
[VW]
Default Re: Punto - Un fiat si un 10 in engleza...

ce bn arata ca a venit primavara ... sa ai spor la lucru ><
Bycristinel is offline   Reply With Quote
Old 13-03-13, 11:49   #1076
sike

Stage 5
 
sike's Avatar
 
Join Date: Jan 2010
Posts: 913
Default Re: Punto - Un fiat si un 10 in engleza...

Quote:
Originally Posted by Bycristinel View Post
ce bn arata ca a venit primavara ... sa ai spor la lucru ><
Da sa vina caldura cum trebuie ca o sa aibe parte de toata atentia pana atunci a primit o spalare ca la carte interior exterior ..

Si ceva poze pe 2013 pacat ca nu am un aparat performant dar va veni si sesiunea aia de poze vara asta neaparat !

Numai de bine
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	12032013514.jpg
Views:	63
Size:	1.74 MB
ID:	2717449   Click image for larger version

Name:	12032013517.jpg
Views:	115
Size:	1.88 MB
ID:	2717450   Click image for larger version

Name:	12032013518.jpg
Views:	97
Size:	1.04 MB
ID:	2717451  

Click image for larger version

Name:	12032013512.jpg
Views:	74
Size:	1.60 MB
ID:	2717452  
sike is offline   Reply With Quote
Old 15-03-13, 19:56   #1077
B-99-SAA
Daewoo Driver

Stage 5
 
B-99-SAA's Avatar
 
Join Date: Jan 2009
Posts: 3,540
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: Punto - Un fiat si un 10 in engleza...

Parca ii statea mai bine cu folie... Parerea mea. In rest e bine
B-99-SAA is offline   Reply With Quote
Old 15-03-13, 20:38   #1078
fasso

Stage 5
 
fasso's Avatar
 
Join Date: Jun 2006
Posts: 2,045
Default Re: Punto - Un fiat si un 10 in engleza...

Quote:
Originally Posted by B-99-SAA View Post
Parca ii statea mai bine cu folie... Parerea mea. In rest e bine
Subscriu !
fasso is offline   Reply With Quote
Old 26-03-13, 12:54   #1079
sike

Stage 5
 
sike's Avatar
 
Join Date: Jan 2010
Posts: 913
Default Re: Punto - Un fiat si un 10 in engleza...

Quote:
Originally Posted by B-99-SAA View Post
Parca ii statea mai bine cu folie... Parerea mea. In rest e bine
Probabil ii statea mai bine cu folie pe geamuri,dar daca va fi nevoie ii voi monta din nou folie pe geamuri,cert e ca ceea care a fost pe masina era foarte decolorata ,bine si dupa atata timp era normal sa se decoloreze!

Numai de bine!
sike is offline   Reply With Quote
Old 04-04-13, 10:47   #1080
sike

Stage 5
 
sike's Avatar
 
Join Date: Jan 2010
Posts: 913
Default Re: Punto - Un fiat si un 10 in engleza...

Static
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	02042013526.jpg
Views:	74
Size:	1.57 MB
ID:	2739141  
sike is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -