Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > FIAT > Masina mea Fiat

Reply
 
Thread Tools
Old 03-01-13, 11:11   #1036
sike

Stage 5
 
sike's Avatar
 
Join Date: Jan 2010
Posts: 913
Default Re: Punto - Un fiat si un 10 in engleza...

Quote:
Originally Posted by valitataye View Post
Ce suparata e,vrea o plimbare )
Salut si in primul rand La multi ani,daca ea e suparata eu sunt si mai suparat ca nu ma pot plimba cu ea,dar prefer sa nu imi bat joc de ea dupa ce am vopsit-o de doua ori si a mancat foarte multi bani nu vreau ca in primavara sa vad ca e sarita vopseaua de la sarea si nisipul din timpul ierni ca sa numai zic ca poate mai gasesc un pilot sa o loveasca ,asa ca mai bine prefer sa o tin sub prelata ,poate multi gandesc ca uite frate si la asta parca are ferrari ,dar nu e asa pur si simplu tin la lucrurile mele si nu imi place sa imi bat joc de ele pentru ca ,cand imi aduc aminte cate am tras cu masinuta asta prefer sa o las in parcare si sa astept caldurica si sa ma bucur de ea atunci.

Pana la caldurica sper ca sa imi fac o idee la ce o sa urmeze sub capota astept de asemenea si parerile voastre

Numai de bine!
sike is offline   Reply With Quote
Old 11-01-13, 08:59   #1037
_Cox_
Shine Club Member

Stage 5
 
_Cox_'s Avatar
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 2,349
Member of:
[Virtual Tuning]
[4Rally]
[2 Roti]
[Street 4 Cars]
[Shine Club]
[Street Vision]
Default Re: Punto - Un fiat si un 10 in engleza...

Depinde de la ce marca de masina vrei sa pui motorul.. 1.2 turbo se gaseste la VW dar este nou, iar 1.4 turbo la vw gasesti la 122 CP,140 CP dar si la 170 (are si compresor) ca sa faci un transplant de genul te va costa o avere si nu-l vei putea omologa pe masina.. mai bine o resoftezi.. parerea mea.
_Cox_ is offline   Reply With Quote
Old 11-01-13, 11:36   #1038
Jokerman170
Fiat Driver

Stage 5
 
Jokerman170's Avatar
 
Join Date: Sep 2007
Posts: 1,055
Member of:
[Fiat]
Default Re: Punto - Un fiat si un 10 in engleza...

exact de la vw vroia sa puna motorul...
Jokerman170 is offline   Reply With Quote
Old 11-01-13, 15:06   #1039
sike

Stage 5
 
sike's Avatar
 
Join Date: Jan 2010
Posts: 913
Default Re: Punto - Un fiat si un 10 in engleza...

Quote:
Originally Posted by _Cox_ View Post
Depinde de la ce marca de masina vrei sa pui motorul.. 1.2 turbo se gaseste la VW dar este nou, iar 1.4 turbo la vw gasesti la 122 CP,140 CP dar si la 170 (are si compresor) ca sa faci un transplant de genul te va costa o avere si nu-l vei putea omologa pe masina.. mai bine o resoftezi.. parerea mea.
Oleoooo ma dor ochi la ce vad aici ,spui niste prosti mari de tot ,ce spui tu pot sa le pun doar daca m-as juca nfs acasa stand in fotoliu si din doua click-uri as rezolva problema,fara sa fiu rautacios dar esti pe sectiunea FIAT nu vw ,daca citeai cu atentie puteai sa iti dai seama ca nu vreau sa cumpar un motor 1.2 8v turbo ci pur si simplu vreau sa il fac pe cel de pe masina turbo adica cel putin sa incerc ,ar mai fi varianta 1.4 turbo de pe mk1 numai ca e foarte greu de gasit ,dar de aici la motor de vw e o cale lunga de tot ,sincer iti zic daca s-ar face toate atat de usor ce frumos ar fi, eu personal habar nu aveam ce inseamna un turbo pe o masina dar m-am facut mic si mam documentat de la fiecare persoana care e mult mai avansata ca si mine,de vreo 2 luni tot incerc sa ma documentez de asa natura sa nu cumpar ceva ce nu imi va folosi


Asa de resoftat motorul masini e deja resoftat ,dar nu ma incalzeste cu nimic !

In ceea ce priveste partea materiala inainte de ea prefer calitatea !

Numai de bine!
sike is offline   Reply With Quote
Old 11-01-13, 16:08   #1040
fasso

Stage 5
 
fasso's Avatar
 
Join Date: Jun 2006
Posts: 2,045
Default Re: Punto - Un fiat si un 10 in engleza...

Quote:
Originally Posted by _Cox_ View Post
Depinde de la ce marca de masina vrei sa pui motorul.. 1.2 turbo se gaseste la VW dar este nou, iar 1.4 turbo la vw gasesti la 122 CP,140 CP dar si la 170 (are si compresor) ca sa faci un transplant de genul te va costa o avere si nu-l vei putea omologa pe masina.. mai bine o resoftezi.. parerea mea.
Daca o resofteaza castiga 2, maxim 6 cai frumosi.
fasso is offline   Reply With Quote
Old 11-01-13, 16:48   #1041
_Cox_
Shine Club Member

Stage 5
 
_Cox_'s Avatar
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 2,349
Member of:
[Virtual Tuning]
[4Rally]
[2 Roti]
[Street 4 Cars]
[Shine Club]
[Street Vision]
Default Re: Punto - Un fiat si un 10 in engleza...

Quote:
Originally Posted by sike View Post
Oleoooo ma dor ochi la ce vad aici ,spui niste prosti mari de tot ,ce spui tu pot sa le pun doar daca m-as juca nfs acasa stand in fotoliu si din doua click-uri as rezolva problema,fara sa fiu rautacios dar esti pe sectiunea FIAT nu vw ,daca citeai cu atentie puteai sa iti dai seama ca nu vreau sa cumpar un motor 1.2 8v turbo ci pur si simplu vreau sa il fac pe cel de pe masina turbo adica cel putin sa incerc ,ar mai fi varianta 1.4 turbo de pe mk1 numai ca e foarte greu de gasit ,dar de aici la motor de vw e o cale lunga de tot ,sincer iti zic daca s-ar face toate atat de usor ce frumos ar fi, eu personal habar nu aveam ce inseamna un turbo pe o masina dar m-am facut mic si mam documentat de la fiecare persoana care e mult mai avansata ca si mine,de vreo 2 luni tot incerc sa ma documentez de asa natura sa nu cumpar ceva ce nu imi va folosi


Asa de resoftat motorul masini e deja resoftat ,dar nu ma incalzeste cu nimic !

In ceea ce priveste partea materiala inainte de ea prefer calitatea !

Numai de bine!
Am vrut sa te ajut, nu stiu ce motoare are fiat si nici nu ma intereseaza
_Cox_ is offline   Reply With Quote
Old 12-01-13, 07:44   #1042
babone
Honda Driver

Stage 5
 
babone's Avatar
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 918
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Honda]
Default Re: Punto - Un fiat si un 10 in engleza...

Salut,poti gasi mk1 complet nu doar motorul ,cel putin eu acum ceva timp mi-a fost mai usor sa iau masina completa decat motorul separat.Un punto gt gasesti si pe la 1000e la vecinii bulgari si se poate adapta pe punto mk2.Avea cineva din UK un proiect foarte foarte tare cu un punto mk2 si motor de 1.4 turbo dupa mk1,daca doresti postez aici cateva poze sa vezi cum era sub capota.
babone is offline   Reply With Quote
Old 12-01-13, 11:21   #1043
fasso

Stage 5
 
fasso's Avatar
 
Join Date: Jun 2006
Posts: 2,045
Default Re: Punto - Un fiat si un 10 in engleza...

Quote:
Originally Posted by _Cox_ View Post
Am vrut sa te ajut, nu stiu ce motoare are fiat si nici nu ma intereseaza
are niste motoare date naibii rau de tot, no bullshit!
L.E. daca nu te intereseaza, ce cauti sa postezi balarii pe sectiunea Fiat ? intreb de curiozitate, nu mi-o lua in nume de rau.

Last edited by fasso; 12-01-13 at 11:25.
fasso is offline   Reply With Quote
Old 13-01-13, 15:05   #1044
sike

Stage 5
 
sike's Avatar
 
Join Date: Jan 2010
Posts: 913
Default Re: Punto - Un fiat si un 10 in engleza...

Quote:
Originally Posted by babone View Post
Salut,poti gasi mk1 complet nu doar motorul ,cel putin eu acum ceva timp mi-a fost mai usor sa iau masina completa decat motorul separat.Un punto gt gasesti si pe la 1000e la vecinii bulgari si se poate adapta pe punto mk2.Avea cineva din UK un proiect foarte foarte tare cu un punto mk2 si motor de 1.4 turbo dupa mk1,daca doresti postez aici cateva poze sa vezi cum era sub capota.
Salut ,mersi de informatie stiu se gasesc ,dar la 1.000 de euro am gasit masina completa 1.8 hgt adusa acasa ,inca studiez chestie adica sa vad cum pica bine ca si banii,ca na eu de obicei nu ma arunc ,adica ma gandesc ca una e sa iei o masina completa e cu totul altceva pot sa folosesc si puntea spate impreuna cu discurile ,de asemenea as vrea sa incerc sa il fac pe asta 1.2 8v turbo cel putin sa incerc ,dar inca ma calculez cum ies mai bine ,nu ma grabesc analizez bine ca sa nu imi para rau dupa

Oricum multumesc frumos pentru idee ...

Numai de bine!
sike is offline   Reply With Quote
Old 14-01-13, 11:47   #1045
sike

Stage 5
 
sike's Avatar
 
Join Date: Jan 2010
Posts: 913
Default Re: Punto - Un fiat si un 10 in engleza...

O parere ,ma gandeam sa renunt la folia de pe gemuri si sa las 'totul curat' ,acuma intrebare : Ar da mai bine?
sike is offline   Reply With Quote
Old 14-01-13, 12:08   #1046
fasso

Stage 5
 
fasso's Avatar
 
Join Date: Jun 2006
Posts: 2,045
Default Re: Punto - Un fiat si un 10 in engleza...

Eu zic ca da mai bine cu folie
fasso is offline   Reply With Quote
Old 18-01-13, 12:10   #1047
sike

Stage 5
 
sike's Avatar
 
Join Date: Jan 2010
Posts: 913
Default Re: Punto - Un fiat si un 10 in engleza...

Quote:
Originally Posted by fasso View Post
Eu zic ca da mai bine cu folie

M-am hotarat si o sa dau jos folia pentru ca o am pe masina de mult timp si parca m-am saturat de ea ,de asemenea odata cu venirea calduri urmeaza sa ii montez condesatorul pentru tunul de bass pe care il am de ceva vreme si nu am apucat sa il montez ,mai e de schimbat airb-agul din scaunul soferului plus refacut tapiteria tot de pe acel scaun pentru ca e desfacuta pe cusatura ..


Numai de bine!
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	408868_276566155796095_1102211821_n.jpg
Views:	115
Size:	87.4 KB
ID:	2662925  
sike is offline   Reply With Quote
Old 29-01-13, 15:30   #1048
Tudorel27

Stage 2
 
Join Date: Jan 2013
Posts: 31
Default Re: Punto - Un fiat si un 10 in engleza...

Salut, foarte frumoasa masina...Sa o stapanesti sanatos..bafta.
Tudorel27 is offline   Reply With Quote
Old 29-01-13, 15:57   #1049
Bycristinel

Stage 4
 
Bycristinel's Avatar
 
Join Date: Aug 2010
Posts: 285
Member of:
[VW]
Default Re: Punto - Un fiat si un 10 in engleza...

Quote:
Originally Posted by sike View Post
M-am hotarat si o sa dau jos folia pentru ca o am pe masina de mult timp si parca m-am saturat de ea ,de asemenea odata cu venirea calduri urmeaza sa ii montez condesatorul pentru tunul de bass pe care il am de ceva vreme si nu am apucat sa il montez ,mai e de schimbat airb-agul din scaunul soferului plus refacut tapiteria tot de pe acel scaun pentru ca e desfacuta pe cusatura ..


Numai de bine!
) ce caldura sa vina dupa ultima poza nici zapada nu este la tn ... sa ai spor la lucru
Bycristinel is offline   Reply With Quote
Old 29-01-13, 16:15   #1050
sike

Stage 5
 
sike's Avatar
 
Join Date: Jan 2010
Posts: 913
Default Re: Punto - Un fiat si un 10 in engleza...

Quote:
Originally Posted by Bycristinel View Post
) ce caldura sa vina dupa ultima poza nici zapada nu este la tn ... sa ai spor la lucru
Uite asa ma pregatesc de vara
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	29012013371.jpg
Views:	74
Size:	1.84 MB
ID:	2673688  
sike is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -