Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > FIAT > Masina mea Fiat

Reply
 
Thread Tools
Old 05-03-12, 13:32   #706
sike

Stage 5
 
sike's Avatar
 
Join Date: Jan 2010
Posts: 913
Default Re: Punto - Un fiat si un 10 in engleza...

Quote:
Originally Posted by fasso View Post
carpeala in sensul ca ai preferat sa repari bara respectiva in loc sa o schimbi, ceea ce consider ca era mult mai usor. nu trebuie sa te superi pe mine si sa ma ai la sentiment, repet, poti bine merci trai si fara opinia mea, eu doar am spus ce mi-a sarit la ochi. si apoi m-am suparat datorita remarcilor tampite in privinta denumirii defectului de vopsire(coaja de portocala) si a faptului ca am fost facut chior pe fata. aviz amatorilor, inainte sa va aventurati intr-o discutie care se dovedeste a fi fara rost, incercati sa va documentati inainte, vorba aia, google is my friend. iar despre masina, o polish-are zic eu ca rezolva asa zisele defecte.
Nu imi era greu sa cumpar una dar iti spun sincer ca e foarte greu de modificat sa ajunga in acelasii mod si am optat sa o fac pe asta ca practic nu erau plastice lipsa de aia am facut asa ,dar daca mai cunoaste cu adevarat ti-ai da seama ca nu am deschis acest topic ca sa impresionez pe cineva sau sa fiu semi-zeu nu e o pasiune a mea atata tot ,ca sincer acuma crezii ca ,cand plecam de pe lumea asta mai luam ceva cu noi ..nu nimic.. ,am specificat tot timpul aceasta masina nu e facuta pt expozitii si alte narozii,am zis de asemenea ca nu e vopsita profii sa mai stiu eu ce tampenii,nu pe departe ,de asemenea nu sa luat un amanunt in considerare vezii tu dupa vopsitul acela la masina sa mai lucrat urme de maini de praf si toate cele ,ca jantele alea nu sau pus asa usor plus multe altele ,si atuncii ce se intampla mai atingi mai murdarestii ca na asta e, stiu mai are defecte ca na nu e noua tot timpul exista loc si de mai bine ,dar acuma era mai frumos ca sa ii zicii baiatului pe privat ce te-a suparat din vorbele lui ,si da stii si tu la fel de bine ca si mine ca orice masina dupa vopsire e indicata o intretinere gen polish ceara si toate cele ,si stai inistit ca nu am nimic cu tine,noi sa fim sanatosii!


Numai de bine!
sike is offline   Reply With Quote
Old 05-03-12, 17:39   #707
marius3030

Stage 5
 
marius3030's Avatar
 
Join Date: Nov 2008
Posts: 3,061
Member of:
[Fiat]
[Opel]
[SKODA]
Default Re: Punto - Un fiat si un 10 in engleza...

Quote:
Originally Posted by fasso View Post
carpeala in sensul ca ai preferat sa repari bara respectiva in loc sa o schimbi, ceea ce consider ca era mult mai usor. nu trebuie sa te superi pe mine si sa ma ai la sentiment, repet, poti bine merci trai si fara opinia mea, eu doar am spus ce mi-a sarit la ochi. si apoi m-am suparat datorita remarcilor tampite in privinta denumirii defectului de vopsire(coaja de portocala) si a faptului ca am fost facut chior pe fata. aviz amatorilor, inainte sa va aventurati intr-o discutie care se dovedeste a fi fara rost, incercati sa va documentati inainte, vorba aia, google is my friend. iar despre masina, o polish-are zic eu ca rezolva asa zisele defecte.
frate, <chior> l-am scris in GHILIMELE!dupa cum ai mai vazut posturi deale mele,mie nu-mi place sa jignesc pe nimeni,ci doar sa dau un sfat sau o vb buna daca pot si cunosc situatia!legat de masina lui Silviu am spus ca si la el cunosc despre ce e vb si masina nu e asa cum se vede in pozele alea de r^h^t!nu am nimic cu tn si nici cu altii dp forum,dar cateodata lasati niste comenturi destul de acide spun eu si in care "pare" ca luati in bataie de joc munca altuia!la tn a fost prima data cand am vazut astfel de comentariu si cred ca si eu am inteles cam gresit!
deci...No Offence! Friend's ?
__________________


/// E39


www.e39.ro
marius3030 is offline   Reply With Quote
Old 05-03-12, 18:50   #708
fasso

Stage 5
 
fasso's Avatar
 
Join Date: Jun 2006
Posts: 2,045
Default Re: Punto - Un fiat si un 10 in engleza...

acu' ce facem, ne pupam si ne imbratisam ? te-ai convins acum ca e cat se poate de real termenul de "coaja de portocala" ?
fasso is offline   Reply With Quote
Old 05-03-12, 19:38   #709
Vj_AlecS

Stage 5
 
Vj_AlecS's Avatar
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 917
Member of:
[Fiat]
Default Re: Punto - Un fiat si un 10 in engleza...

Salut... frumoasa masina! am vazuto azi din intamplare in Targu Jiu.... sa ai grija de ea. multa bafta.
Vj_AlecS is offline   Reply With Quote
Old 05-03-12, 20:20   #710
valitataye


Stage 5
 
valitataye's Avatar
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 3,465
Member of:
[Competitor CNCA]
[SEAT]
[4Tuning International]
Default Re: Punto - Un fiat si un 10 in engleza...

Fasso,a preferat sa "carpeasca" bara fata doarece e cea originala pe masina si altfel vin liniile fata de una after-market..Nu are rost sa ne impungem de pomana.Fiecare isi repara masina cum vrea(aici ma refer la faptul ca schimba piesele crapate,sparte sau nush ce,sau le repara).
__________________
valitataye is offline   Reply With Quote
Old 05-03-12, 20:34   #711
sike

Stage 5
 
sike's Avatar
 
Join Date: Jan 2010
Posts: 913
Default Re: Punto - Un fiat si un 10 in engleza...

Quote:
Originally Posted by Vj_AlecS View Post
Salut... frumoasa masina! am vazuto azi din intamplare in Targu Jiu.... sa ai grija de ea. multa bafta.
Salut masina a stat in parcare toate ziua dupa ora 6 am iesit probabil atuncii mai vazut

Numai de bine!
sike is offline   Reply With Quote
Old 05-03-12, 20:35   #712
sike

Stage 5
 
sike's Avatar
 
Join Date: Jan 2010
Posts: 913
Default Re: Punto - Un fiat si un 10 in engleza...

Quote:
Originally Posted by valitataye View Post
Fasso,a preferat sa "carpeasca" bara fata doarece e cea originala pe masina si altfel vin liniile fata de una after-market..Nu are rost sa ne impungem de pomana.Fiecare isi repara masina cum vrea(aici ma refer la faptul ca schimba piesele crapate,sparte sau nush ce,sau le repara).
Stii cum e te chinui atat sa o faci si azii de exemplu in parcare mi-au sters oglinda oamenii si fapte
sike is offline   Reply With Quote
Old 05-03-12, 20:41   #713
Vj_AlecS

Stage 5
 
Vj_AlecS's Avatar
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 917
Member of:
[Fiat]
Default Re: Punto - Un fiat si un 10 in engleza...

Quote:
Originally Posted by sike View Post
Salut masina a stat in parcare toate ziua dupa ora 6 am iesit probabil atuncii mai vazut

Numai de bine!
da da... prin fata hotelului Anna te-am vazut mi-a sarit in evidenta numarul de imatriculare.
Vj_AlecS is offline   Reply With Quote
Old 05-03-12, 20:42   #714
sike

Stage 5
 
sike's Avatar
 
Join Date: Jan 2010
Posts: 913
Default Re: Punto - Un fiat si un 10 in engleza...

Quote:
Originally Posted by Vj_AlecS View Post
da da... prin fata hotelului Anna te-am vazut mi-a sarit in evidenta numarul de imatriculare.

dap pe acolo am fost pacat ca nu mai oprit schimbam doua vorbe ..erai cu masina ta ?
sike is offline   Reply With Quote
Old 05-03-12, 20:48   #715
Vj_AlecS

Stage 5
 
Vj_AlecS's Avatar
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 917
Member of:
[Fiat]
Default Re: Punto - Un fiat si un 10 in engleza...

Quote:
Originally Posted by sike View Post
dap pe acolo am fost pacat ca nu mai oprit schimbam doua vorbe ..erai cu masina ta ?
Da eram cu masina mea dar era parcata in spatele hotelului...
Vj_AlecS is offline   Reply With Quote
Old 05-03-12, 22:06   #716
fasso

Stage 5
 
fasso's Avatar
 
Join Date: Jun 2006
Posts: 2,045
Default Re: Punto - Un fiat si un 10 in engleza...

Quote:
Originally Posted by valitataye View Post
Fasso,a preferat sa "carpeasca" bara fata doarece e cea originala pe masina si altfel vin liniile fata de una after-market..Nu are rost sa ne impungem de pomana.Fiecare isi repara masina cum vrea(aici ma refer la faptul ca schimba piesele crapate,sparte sau nush ce,sau le repara).
da, am inteles asta. exista si piese originale, dar in cazul reparatiei in regim propriu cu banii de la asigurari, nu prea renteaza.
Quote:
Originally Posted by sike View Post
Stii cum e te chinui atat sa o faci si azii de exemplu in parcare mi-au sters oglinda oamenii si fapte
cu vreo 200-300 lei rezolvi problemele de genul asta cu o camera montata undeva in masina. e deajuns sa vezi numarul de inmatriculare al faptasului, plus ca mai surprinzi si tampenii din trafic
fasso is offline   Reply With Quote
Old 05-03-12, 22:24   #717
valitataye


Stage 5
 
valitataye's Avatar
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 3,465
Member of:
[Competitor CNCA]
[SEAT]
[4Tuning International]
Default Re: Punto - Un fiat si un 10 in engleza...

Oricat de originale ar fi piesele nu se mai vin la aceeasi linie ca din fabrica....
valitataye is offline   Reply With Quote
Old 05-03-12, 22:29   #718
Jokerman170
Fiat Driver

Stage 5
 
Jokerman170's Avatar
 
Join Date: Sep 2007
Posts: 1,055
Member of:
[Fiat]
Default Re: Punto - Un fiat si un 10 in engleza...

Quote:
Originally Posted by valitataye View Post
Oricat de originale ar fi piesele nu se mai vin la aceeasi linie ca din fabrica....
nu te supara dar nu vorbim de dacii, crezi ca in fabrica fac barile direct pe masina? le moteaza si ei random

intradevar a facut bine ca l-a reparat, chiar si eu l-am sfatuit sa o repare deoarece nu era avariata foarte tare
__________________




Jokerman170 is offline   Reply With Quote
Old 06-03-12, 07:52   #719
fasso

Stage 5
 
fasso's Avatar
 
Join Date: Jun 2006
Posts: 2,045
Default Re: Punto - Un fiat si un 10 in engleza...

Quote:
Originally Posted by valitataye View Post
Oricat de originale ar fi piesele nu se mai vin la aceeasi linie ca din fabrica....
m-a salvat joker din a mai tasta acelasi lucru.
fasso is offline   Reply With Quote
Old 06-03-12, 08:15   #720
B-99-SAA
Daewoo Driver

Stage 5
 
B-99-SAA's Avatar
 
Join Date: Jan 2009
Posts: 3,540
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: Punto - Un fiat si un 10 in engleza...

Nu stiu cati isi permit sa faca atatea la masina dintr-un foc.... Dupa ce ca a fost avariata si a avut omu necazuri... Eu cred ca a reusit sa faca destule intr-un timp relativ scurt..! Acum de judecat e usor, dar hai sa asteptam poze profi
@sike: distantiere spate pui? si parca mai merge 1-2 cm mai jos, si fata si spate
__________________
Ex: '98 Daewoo Tico SX -> sold!
Ex: '00 Daewoo Cielo Hatchback -> sold!

Now: '01 VW Golf variant -> no topic
B-99-SAA is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -