Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > FIAT > Masina mea Fiat

Closed Thread
 
Thread Tools
Old 17-11-10, 23:07   #16
johnsonxxl

Stage 5
 
johnsonxxl's Avatar
 
Join Date: Jan 2009
Posts: 2,014
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: Black Punto 2001

frumos frumos nu iti zic sa ai grija de el ca oricum ai mare grija de FIcAT
johnsonxxl is offline  
Old 18-11-10, 08:06   #17
BogdanWRC

Stage 5
 
BogdanWRC's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 394
Member of:
[VW]
Default Re: Black Punto 2001

mi-ai luat-o inainte cu stopurile full red, si eu vreau sa-mi fac asa dar in primavara numai. Arata f bine asa.
BogdanWRC is offline  
Old 18-11-10, 08:13   #18
RD-Woo

Stage 5
 
RD-Woo's Avatar
 
Join Date: Dec 2007
Posts: 2,571
Default Re: Black Punto 2001

Quote:
Originally Posted by ing3r View Post
-stopuri full red (in poze inca nu se uscasera, in realitate arata mult mai frumos!)
Ai schimbat toate becurile din lapile spate cu becoleduri d'astea?
RD-Woo is offline  
Old 18-11-10, 08:24   #19
mike-fullspeed

Stage 5
 
mike-fullspeed's Avatar
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 1,608
Default Re: Black Punto 2001

Quote:
Originally Posted by ing3r View Post
Asta e ieftina la tot, taxe, intretinere, consum...Cam ce am vrut eu...E adusa direct din IT, 1 singur proprietar acolo din 2001 pana acum. In carte scrie E3, cica ar avea cod de E4, mai ales ca e din 11.2001, acum sa vedem la RAR cum o scoate, sper din tot sufletul sa o bage la Euro 4, e mica rau taxa asa .Oricum vreau sa o inscriu anul asta, ca dupa am inteles ca e jale!


Frumoasa masinuta, ca toate italiencele, dar lasa-ma sa nu te felicit pentru alegerea luata.

Tin sa te contrazic un pic.... e ieftina la cumparat, taxe mici, consum mic... dar intretinerea nu e deloc ieftina. O sa te convingi tu pe parcurs. Au unele probleme specifice lor! Iar cu euro.. .daca scrie in carte E3 poi cam euro 3... Brendurile mari gen audi, vw, opel au masini cu ero bun! fiatu nu se numara printre astia. Iti dau un singur exemplu: Seat Cordoba din 2005 TDI pd 101 cai - Euro 3 si Golf 4 din 2003 acelasi motor Euro 4!!!

Iti urez multa bafta cu inmatricularea! Sunt curios ce euro iasa! Cat ai dar pe ea??
mike-fullspeed is offline  
Old 18-11-10, 08:41   #20
NXdev

Stage 5
 
NXdev's Avatar
 
Join Date: May 2009
Posts: 3,273
Member of:
[Honda]
Default Re: Black Punto 2001

Quote:
Originally Posted by ing3r View Post
Mersi.Am vb deja cu un domn , se ocupa el de tot. Vineri am programare la RAR ! Tine-mi pumnii . Si da, mi-a venit mintea la cap ...


Mersi. Mai incolo un pic o sa vina un set de jante probabil, doar sa nu o las asa


Mersi. Ai foarte mare dreptate, tocmai de asta nu ma grabesc inca si ma concentrez pe inmatriculare.Ce pot face acum cat de cat usor, fac...


Da omu', cum sa nu...Facem
Poate faci si tu o "trecere" din asta "cu bacul"


Mai am pana o inscriu ...Intai RAR-ul si pe urma restul...

In alta ordine de idei, zilele trecute m-am ocupat de "mici retusuri" , chestii usoare de facut, ca sa imi ocup timpul pe care si asa nu il am
-stopuri full red (in poze inca nu se uscasera, in realitate arata mult mai frumos!)
-lucasuri smoked
-schimbat becuri cu leduri albe la nr si plafoniera...In faruri nu a mers, da eroare de bec ars.Tre' sa fac rost de leduri care nu dau eroare.
-vopsit emblema negru mat (asta ca sa nu ma supar si sa o scot de tot)
-montat HU Sony...Mai am de montat 2 boxe Pioneer recent achizitionate. Sper sa tina polita aia de la haion
O sa fac poze cu masina per ansamblu, nu am mai apucat ca se innoptase.
Apropo, Constanta-Mangalia am scos consum 4,2-4,3 la mers mai moderat Eu zic ca e rezonabil...
Arata bine stopurile , bine ca nu le-ai facut fullsmoked.Scoate emblema , dar vezi ca raman 3 gauri.Asa consum...super bine.Succes in continuare, te-ai pus bine pe treaba.
NXdev is offline  
Old 18-11-10, 08:47   #21
B-99-SAA
Daewoo Driver

Stage 5
 
B-99-SAA's Avatar
 
Join Date: Jan 2009
Posts: 3,540
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: Black Punto 2001

Ce-mi place ca ai inceput cu astea mici si de efect Leduri, muzica, stopuri.... Stopurile negre deja mi se pare expirate, mi s-a pus pata pe astea rosii care cred ca dau foarte bine! Daca era masina alba... deja era fitza Consumul ala zici ca e de Tico.... multi te invidiaza... Hai sa ii pui numere mai repede
__________________
Ex: '98 Daewoo Tico SX -> sold!
Ex: '00 Daewoo Cielo Hatchback -> sold!

Now: '01 VW Golf variant -> no topic
B-99-SAA is offline  
Old 18-11-10, 13:02   #22
marius3030

Stage 5
 
marius3030's Avatar
 
Join Date: Nov 2008
Posts: 3,061
Member of:
[Fiat]
[Opel]
[SKODA]
Default Re: Black Punto 2001

mike....eu am avut un punto identic cu al lui si era E4,tot din 2001,luna august parca.
si inca o chestie....pana sa imi i-au masini am consultat ffff mult piata de fiecare data si ghici?fiat sta ff bine la normele de poluare.mult mai bn decat marcile p care u le-ai enumerat.
un exemplu mare estepel astra bertone din 2003 inca este E2. si mai sunt fff multe modele.
__________________


/// E39


www.e39.ro
marius3030 is offline  
Old 18-11-10, 16:31   #23
Jokerman170
Fiat Driver

Stage 5
 
Jokerman170's Avatar
 
Join Date: Sep 2007
Posts: 1,055
Member of:
[Fiat]
Default Re: Black Punto 2001

Quote:
Originally Posted by mike-fullspeed View Post
Frumoasa masinuta, ca toate italiencele, dar lasa-ma sa nu te felicit pentru alegerea luata.

Tin sa te contrazic un pic.... e ieftina la cumparat, taxe mici, consum mic... dar intretinerea nu e deloc ieftina. O sa te convingi tu pe parcurs. Au unele probleme specifice lor! Iar cu euro.. .daca scrie in carte E3 poi cam euro 3... Brendurile mari gen audi, vw, opel au masini cu ero bun! fiatu nu se numara printre astia. Iti dau un singur exemplu: Seat Cordoba din 2005 TDI pd 101 cai - Euro 3 si Golf 4 din 2003 acelasi motor Euro 4!!!

Iti urez multa bafta cu inmatricularea! Sunt curios ce euro iasa! Cat ai dar pe ea??
mai bine stai acolo la sectiunea vw... ca aberezi rau de tot, un punto se intretine din jumate banii cat dai pe un vw sau seat, si f putine puntouri sunt euro 3, cele mai noi de 2001 toate sunt euro 4
__________________




Jokerman170 is offline  
Old 18-11-10, 17:02   #24
Hot_M@n

Stage 5
 
Hot_M@n's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 464
Member of:
[DACIA]
Default Re: Black Punto 2001

yap...
claar am avut dreptate, omu se aseaza la casa lui,isi schimba masina, se lasa de tuning, se insoara...
Wtf ) stiam eu ca nu poti sa stai locului
__________________

>-Astra CC. Z16XE-< Bitch Car >
Hot_M@n is offline  
Old 18-11-10, 23:57   #25
ing3r
Daewoo Driver

Stage 5
 
ing3r's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 1,573
Member of:
[DAEWOO]
[Fiat]
Default Re: Black Punto 2001

Quote:
Originally Posted by johnsonxxl View Post
frumos frumos nu iti zic sa ai grija de el ca oricum ai mare grija de FIcAT
Quote:
Originally Posted by BogdanWRC View Post
mi-ai luat-o inainte cu stopurile full red, si eu vreau sa-mi fac asa dar in primavara numai. Arata f bine asa.
Multumesc de aprecieri, incerc sa o mentin intr-o stare cat mai buna din toate punctele de vedere...Incet-incet, se mai schimba cate un pic
Quote:
Originally Posted by RD-Woo View Post
Ai schimbat toate becurile din lapile spate cu becoleduri
Nu ...inca. Tre' sa caut din alea care nu dau eroare de bec ars...
Quote:
Originally Posted by mike-fullspeed View Post
Frumoasa masinuta, ca toate italiencele, dar lasa-ma sa nu te felicit pentru alegerea luata.
Tin sa te contrazic un pic.... e ieftina la cumparat, taxe mici, consum mic... dar intretinerea nu e deloc ieftina. O sa te convingi tu pe parcurs. Au unele probleme specifice lor! Iar cu euro.. .daca scrie in carte E3 poi cam euro 3... Brendurile mari gen audi, vw, opel au masini cu ero bun! fiatu nu se numara printre astia. Iti dau un singur exemplu: Seat Cordoba din 2005 TDI pd 101 cai - Euro 3 si Golf 4 din 2003 acelasi motor Euro 4!!!
Iti urez multa bafta cu inmatricularea! Sunt curios ce euro iasa! Cat ai dar pe ea??
Mersi MIke. SI eu sunt aproape sigur ca o sa iasa E3, insa stiam asta dinainte. Era o mica posibilitate sa iasa Euro 4, mai ales ca sunt fff multe din 2001 cu Euro4. Iar intretinerea, nu e deloc scumpa! De ex, distributia cu tot cu pompa de apa e max 300 ron (am consultat mai multe magazine de piese) , ceea ce mie mi se pare mai mult decat rezonabil. Am schimbat filtrele de ulei, aer si polen cu 130 lei (prod. Mann). Intra 2,8 L de ulei la schimb...Eu sunt de parere ca e foarte ok la intretinere.

Quote:
Originally Posted by NXdev View Post
Arata bine stopurile , bine ca nu le-ai facut fullsmoked.Scoate emblema , dar vezi ca raman 3 gauri.Asa consum...super bine.Succes in continuare, te-ai pus bine pe treaba.
Eh, asa putin si eu prin timpul liber...Daca scoteam emblema , ii tranteam direct un BB, insa acum nu am nici cel mai mic chef sa stau iar sa lucrez in fibra, mi-a ajuns cat am frecat la finisat BB-ul la Espero...Dar nu se stie niciodata!

Quote:
Originally Posted by B-99-SAA View Post
Ce-mi place ca ai inceput cu astea mici si de efect Leduri, muzica, stopuri.... Stopurile negre deja mi se pare expirate, mi s-a pus pata pe astea rosii care cred ca dau foarte bine! Daca era masina alba... deja era fitza Consumul ala zici ca e de Tico.... multi te invidiaza... Hai sa ii pui numere mai repede
Imi place f mult cum gandesti, e bine ca suntem relativ pe aceeasi lungime de unda... Deocamdata sa trec de iarna, ca partea tehnica si ingrijirea masinii e mai importanta! Pe urma , mai vedem ...

Quote:
Originally Posted by marius3030 View Post
mike....eu am avut un punto identic cu al lui si era E4,tot din 2001,luna august parca.
si inca o chestie....pana sa imi iau masini am consultat ffff mult piata de fiecare data si ghici?fiat sta ff bine la normele de poluare.mult mai bn decat marcile p care u le-ai enumerat.
un exemplu mare estepel astra bertone din 2003 inca este E2. si mai sunt fff multe modele.
Perfect de acord! Depinde ce scrie in Cartea masinii (sau targa), codul de omologare si codul de directiva...etc...

Quote:
Originally Posted by Hot_M@n View Post
yap...
claar am avut dreptate, omu se aseaza la casa lui,isi schimba masina, se lasa de tuning, se insoara...
Wtf ) stiam eu ca nu poti sa stai locului
Inainte sa vand Espero am zis ca nu mai fac tuning , nimic la urmatoarea masina...Am incercat pe cat posibil sa ma tin de cuvant, dar nu pot sa ma abtin prea mult de la unele lucruri
ing3r is offline  
Old 01-12-10, 10:07   #26
flavirus

Stage 1
 
flavirus's Avatar
 
Join Date: Oct 2009
Posts: 20
Default Re: Black Punto 2001

O sa fac poze cu masina per ansamblu, nu am mai apucat ca se innoptase.
Apropo, Constanta-Mangalia am scos consum 4,2-4,3 la mers mai moderat Eu zic ca e rezonabil...[/QUOTE]

Mai bine imi arati personal .. 4% cta-mangalia .. eu am 4 la stat pe loc ..

Pana una alta succes cu jucaria si da un semn sa vorbim cu cineva care se ocupa de inmatriculari .. vedem poate iesi mai ieftin si cu norma euro4 cum iti doresti .. pt ca eu am un amic .. a luat o vectra C impecabila din spania acum vre`un an si la rar i`a dat euro 3 desi masina pe carte era euro4,asta in conditiile in care are gazele mai mici decat la passat si logan .. si astea noi noutze
flavirus is offline  
Old 05-12-10, 10:53   #27
CT97AMD
Daewoo Driver

Stage 5
 
CT97AMD's Avatar
 
Join Date: Dec 2009
Posts: 524
Member of:
[RENAULT]
[DAEWOO]
Default Re: Black Punto 2001

Frumos FIcATul,sa-l stapanesti sanatos,nu primeste nimic de mos nicolae?
CT97AMD is offline  
Old 05-12-10, 11:03   #28
topser
Fiat Driver

Stage 5
 
topser's Avatar
 
Join Date: Oct 2004
Posts: 3,552
Member of:
[Fiat]
[DACIA]
[DAEWOO]
Default Re: Black Punto 2001

NU era mai simplu sa dai stopurile jos ?
topser is offline  
Old 10-12-10, 16:15   #29
ing3r
Daewoo Driver

Stage 5
 
ing3r's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 1,573
Member of:
[DAEWOO]
[Fiat]
Default Re: Black Punto 2001

Quote:
Originally Posted by flavirus View Post
O sa fac poze cu masina per ansamblu, nu am mai apucat ca se innoptase.
Apropo, Constanta-Mangalia am scos consum 4,2-4,3 la mers mai moderat Eu zic ca e rezonabil...

Mai bine imi arati personal .. 4% cta-mangalia .. eu am 4 la stat pe loc ..

Pana una alta succes cu jucaria si da un semn sa vorbim cu cineva care se ocupa de inmatriculari .. vedem poate iesi mai ieftin si cu norma euro4 cum iti doresti .. pt ca eu am un amic .. a luat o vectra C impecabila din spania acum vre`un an si la rar i`a dat euro 3 desi masina pe carte era euro4,asta in conditiile in care are gazele mai mici decat la passat si logan .. si astea noi noutze
Mersi de intentie Flavius. Te cred ca a ta consuma 4 la stat pe loc...
Intre timp, s-a facut RAR-ul si masina a iesit pe bune Euro 4, cred ca a fost cadou de Craciun asta

Quote:
Originally Posted by CT97AMD View Post
Frumos FIcATul,sa-l stapanesti sanatos,nu primeste nimic de mos nicolae?
Ms.Primeste...taxa de poluare =))

Quote:
Originally Posted by topser View Post
NU era mai simplu sa dai stopurile jos ?
Ba da, cu siguranta era mai simplu. Dar sincer, mi-era lene sa stau sa le desfac din suruburi prin spate, asa am pus repede niste ziare si aia a fost. Oricum sunt multumit de cum au iesit...
ing3r is offline  
Old 12-12-10, 07:06   #30
nt98adu

Stage 5
 
nt98adu's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 2,820
Default Re: Black Punto 2001

Ce faci man? De la ditamai vaporul, ai trecut la barcute? Nici nu stiam ce ti-ai cumparat, pana nu am vazut ca ai postat pe Daewoo. Sa o folosesti sanatos si la cati mai multi km fara probleme! Piesele sunt accesibile si mult mai ieftine decat la alte marci populare-sa le zicem asa-

Cat despre tuning, ceva discret si de efect poti face.
nt98adu is offline  
Closed Thread



- Copyright 2024 4Tuning -