Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > AUDI > Masina mea Audi

Reply
 
Thread Tools
Old 07-11-07, 08:28   #91
laurentiu_tim

Stage 5
 
laurentiu_tim's Avatar
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 3,043
Member of:
[SKODA]
Default Re: Audi A4

masina aseara so terminat,pus noi garnituri la injectoru 4 nu mai curge nimica pus mufele de la farurile de ceatza si claxon,plus garnitura la evacuare,merge ca noua in sfarsit cand pun contactu zice OK acum ramane sa vad ce fac cu exterioru,sper sa nu trebuiasca sa o vand ca acum i noua
__________________
TRACTARI AUTO 24/7

https://forum.4tuning.ro/208-zona-com...ml#post5788074
laurentiu_tim is offline   Reply With Quote
Old 09-11-07, 08:31   #92
ffwd

Stage 2
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 63
Default Re: Audi A4

Quote:
Originally Posted by laurentiu_tim View Post
masina aseara so terminat,pus noi garnituri la injectoru 4 nu mai curge nimica pus mufele de la farurile de ceatza si claxon,plus garnitura la evacuare,merge ca noua in sfarsit cand pun contactu zice OK acum ramane sa vad ce fac cu exterioru,sper sa nu trebuiasca sa o vand ca acum i noua
la exterior,iti vand eu un eleron micutz,ca de s-line,daca vrei. lasa-mi un pm
ffwd is offline   Reply With Quote
Old 09-11-07, 15:01   #93
laurentiu_tim

Stage 5
 
laurentiu_tim's Avatar
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 3,043
Member of:
[SKODA]
Default Re: Audi A4

acum is cu finantele la pamant trebe sa vad cum fac sami revin,daca in viitoru apropiat se inbunatatesc finantele fi sigur ca vreau ms oricum
laurentiu_tim is offline   Reply With Quote
Old 09-11-07, 19:06   #94
andreiu21ct

Stage 4
 
andreiu21ct's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 266
Default Re: Audi A4

Man, ce pot sa spun. Felicitari pt ce ai realizat. Ca ai reusit sa duci la viata o masina care cred ca in 2-3 ani ajungea la fiare vechi... la felul in care avea grija fostul proprietar.(pe bune...am ramas uimit la cum arata si afara..si inauntru... ). Oricum...la vreo 12 mii puteai sa-ti iei una buna in care sa nu mai bagi decat putin.. dar daca tu ai vrut sa faci asa ok. sa speram ca nu o sa mai apara alte probleme, ca pana acum..scapai de una dadeai de alta. multa bafta in continuare. p.s. macar vopseaua arata bine. ma asteptam sa fie frecata cu peria de sarma!)
andreiu21ct is offline   Reply With Quote
Old 09-11-07, 19:11   #95
laurentiu_tim

Stage 5
 
laurentiu_tim's Avatar
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 3,043
Member of:
[SKODA]
Default Re: Audi A4

la caroserie e drept nam umblat deloc,va urma cat de curand,cum fac rost de bani,prima pe lista este caroseria apoi un interior din piele da ce zic eu acum is numa vorbe pana nu am bani nimic nui sigur,cert pot sa zic ca masina merge acum mai bine ca multe altele aduse de afar,si stiu ca pot sa fac ce vreau cu ea ca iam schimbat tot i aproape noua,eu zic ca merita tot timpu sa bagi bani intro masina daca iti place cu adevarat si o faci pt tine
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	09112007655.jpg
Views:	400
Size:	681.2 KB
ID:	386833  
laurentiu_tim is offline   Reply With Quote
Old 09-11-07, 19:23   #96
andreiu21ct

Stage 4
 
andreiu21ct's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 266
Default Re: Audi A4

Quote:
Originally Posted by laurentiu_tim View Post
la caroserie e drept nam umblat deloc,va urma cat de curand,cum fac rost de bani,prima pe lista este caroseria apoi un interior din piele da ce zic eu acum is numa vorbe pana nu am bani nimic nui sigur,cert pot sa zic ca masina merge acum mai bine ca multe altele aduse de afar,si stiu ca pot sa fac ce vreau cu ea ca iam schimbat tot i aproape noua,eu zic ca merita tot timpu sa bagi bani intro masina daca iti place cu adevarat si o faci pt tine
am uitat sa te intreb. poate ais cris in celalalte pagini dar.. mi-o fi scapat. la suspensie ai schimbat cva? amortizoare? ca la cum arata nu cred ca tipa a ocolit gropile e bine daca zici ca merge bine si ca esti multunit. uite.. noi am adus-o pe asta .. a6.. in 2005 in tara. nu avea nici o buba. arata ca noua. 68000m avea. acum are 110000 km si vreau sa zic ca tot ce am sch la ea au fost placute de frana... si amortizoarele... (unul din spate a curs..nu fusese schimbat nimic nic. totul era original,,, si apoi le-am schimbat pe toate. ce pot sa zic.daca masina e ingrijita te tine. in fam avem 3 audi. si fiecare are 5 ani min.. si peste 100000 km si nu avem prob cu ele. nu schimbam decat consumabilele.. placute, filtre aer cond... ulei..curele... gume.. cam atat. n-a picat nmk pe niciuna pana acum.
andreiu21ct is offline   Reply With Quote
Old 09-11-07, 19:30   #97
laurentiu_tim

Stage 5
 
laurentiu_tim's Avatar
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 3,043
Member of:
[SKODA]
Default Re: Audi A4

amortizoare nam schimbat,ca urmeaza suspensie sport cand vor creste bani in pom am schimbat numa bucse si capeti de bare,in mod sigur audi is unele din cele mai rezistente masini pt drumurile noastre cu toate ca multi or zis ca is complicate articulatiile de la rotzi adik prea multe bucse si pivotzi da rezista destul de bine
laurentiu_tim is offline   Reply With Quote
Old 13-11-07, 18:35   #98
audi coupe

Stage 1
 
audi coupe's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 14
Default Re: Audi A4

Quote:
Originally Posted by laurentiu_tim View Post
asa arata portbagaju,plin de piese,aripile interioare fata dreapta si spate stanga ca is praf,ulei de cutie ca iese cma greu din a1-a si a 3-a cand i rece,deci i ceva nasol pe akol da nu ma sperie,schimb de ulei din nou placutze frana ce is metal pe metal plus cel mai "important" toate becurie faza scurta lunga semnalizri pozitii ca nik nu merge plus si displayu o fost dus ala so reparat repede da costisitor apropo jantele sunt de vanzare nus cat fac ele astept propuneri daca i cineva interesat
sal am vazut ca ti-ai reparat displayul te rog spunemi unde la-i reparat si cit te-a costat.multumesc
audi coupe is offline   Reply With Quote
Old 14-11-07, 18:06   #99
laurentiu_tim

Stage 5
 
laurentiu_tim's Avatar
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 3,043
Member of:
[SKODA]
Default Re: Audi A4

in timisoara la un prieten parca 100 sau 150 d euro o fost,daca te intereseaza iti dau nr pe privat acum am venit din germania am mai adus un golf 4 din 2001,apropo am vandut jantele de la audi meu pe niste jante originale de audi de al pe 16 cu cauciucuri noi plus diferenta de bani de 350 d euro;la unu pe un a6(mama ce moarte dau ) sapt asta i retusez bara si i vopsesc plasticele gri in negru ma tin de ea
laurentiu_tim is offline   Reply With Quote
Old 14-11-07, 18:25   #100
audi coupe

Stage 1
 
audi coupe's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 14
Default Re: Audi A4

Quote:
Originally Posted by laurentiu_tim View Post
in timisoara la un prieten parca 100 sau 150 d euro o fost,daca te intereseaza iti dau nr pe privat acum am venit din germania am mai adus un golf 4 din 2001,apropo am vandut jantele de la audi meu pe niste jante originale de audi de al pe 16 cu cauciucuri noi plus diferenta de bani de 350 d euro;la unu pe un a6(mama ce moarte dau ) sapt asta i retusez bara si i vopsesc plasticele gri in negru ma tin de ea
daca a-i putea sa imi dai un nr de tel a-r fi grozav.Multumesc
audi coupe is offline   Reply With Quote
Old 21-11-07, 14:41   #101
laurentiu_tim

Stage 5
 
laurentiu_tim's Avatar
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 3,043
Member of:
[SKODA]
Default Re: Audi A4

azi intra in service pt o verificare completa la motor si alte chestii,schimb toate garniturile de la evacuare,la interior ma bate gandu la un kit cu crom pt gurile de ventilatie si niste folie ce imita carbonu,mi so rupt incuietoarea de la torpedo si nu gasesc numa incuietoare trebe cumparat tot capacu in rest ma bate gandu la un chip ,poate si filtru sport voi ce zicetzi??nici acum nu am rezolvat finala aia ***ui da o s ama dau pe spate sa vad cum fac ca vreau neaparat una mai zgomotoasa bafta
laurentiu_tim is offline   Reply With Quote
Old 23-11-07, 11:00   #102
invictus
Audi Driver

Stock
 
invictus's Avatar
 
Join Date: Nov 2007
Posts: 2
Member of:
[AUDI]
Default Re: Audi A4

Salut
Eu acum numai ce am venit de la reprezentanta de la VW...si am fost fix pentru aceeasi problema ..mi s-a rupt incuietoarea de la torpedou si nu il mai pot deschide. Am comandat doar incuietoarea (clapeta aia de care tragi cu mecanismul din spatele ei) si costa in jur de un milion.
Montarea ei la reprezentanta o sa coste probabil inca atat
invictus is offline   Reply With Quote
Old 24-11-07, 11:14   #103
laurentiu_tim

Stage 5
 
laurentiu_tim's Avatar
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 3,043
Member of:
[SKODA]
Default Re: Audi A4

am gasit finala,ce zicetzi?noua la bani foarte buni
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	CFBS2.jpg
Views:	94
Size:	7.8 KB
ID:	395292  
laurentiu_tim is offline   Reply With Quote
Old 24-11-07, 13:21   #104
nasucorloene
Ford Driver

Stage 4
 
nasucorloene's Avatar
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 218
Member of:
[FORD]
Default Re: Audi A4

frumos cati bani?
nasucorloene is offline   Reply With Quote
Old 24-11-07, 22:46   #105
Aaronnel^

Stage 5
 
Aaronnel^'s Avatar
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 2,643
Member of:
[VW]
[PEUGEOT]
[Old School Cars]
Default Re: Audi A4

nu cred ca se merita la diesel

Iti recomand sa-i scoti tips-urile afara. Te costa cam 100 euro si ti le face in ambele parti, 2-2...
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	STA78516.JPG
Views:	222
Size:	917.7 KB
ID:	395839  
Aaronnel^ is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -