Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > AUDI > Masina mea Audi

Reply
 
Thread Tools
Old 26-11-12, 20:17   #31
gms80sixtreme

Stage 1
 
Join Date: Jul 2012
Posts: 16
Default Re: Audi 80 b3-1987

Pai de la faruri...oricum,vezi ca nu i-am mai dat atentie colegului,daca te uitai la data postului.In definitiv cu masina aia merg eu si nimeni altcineva,deci trebuie sa-mi placa mie!Apropo de chestiile astea,mai era unul pe un site,care sustinea sus si tare ca toate masinile de la golf 5(inclusiv),passat b5,si audiA4 b6(inclusiv) in jos sunt masini de cocalari!Ma uimeste si ma amuza gandirea unor romani!
gms80sixtreme is offline   Reply With Quote
Old 27-11-12, 03:38   #32
ReLLaXX

Stage 5
 
ReLLaXX's Avatar
 
Join Date: Aug 2004
Posts: 2,977
Member of:
[Registered Users]
[Moderators]
[REDACTOR 4TUNING]
[Competitor CNCA]
Default Re: Audi 80 b3-1987

Quote:
Originally Posted by pasbogdan View Post
De ce va bateti joc de masini?Un upgrade la b3/b4 sunt farurile cu lupa.
Sline?
Farurile "dayline" pe masinile de varsta asta sunt ca silicoanele pe babele de 50 de ani. Daca nu a avut tzatze toata viata, ii punem acum. Ca se poate. Unora le plac. Eu am invatat ca fiecare isi modifica baba cum vrea... uneori din pacate. Apreciez cand pe langa astfel de bricolaje proprietarul isi mai aduce aminte si de starea generala a masinii, si asta e un lucru de apreciat.

PS: Nu am vazut far "dayline" aftermarket care sa arate bine pe vreo masina, indiferent de marca si model. Dar sunt noile "angel eyes". Acum ca ma gandesc, alea vechi erau mai suportabile.

On topic: Cu rugaminte, lasati omul sa-si prezinte agregatul cum crede de cuviinta. Pana la urma, gusturile lui, banii lui, masina lui. Cand va dor ochii si nu mai suportati, inchideti fereastra si mergeti mai departe.
__________________
www.melodix.ro
ReLLaXX is offline   Reply With Quote
Old 27-11-12, 08:22   #33
gms80sixtreme

Stage 1
 
Join Date: Jul 2012
Posts: 16
Default Re: Audi 80 b3-1987

in cazul asta ma intreb de ce ati mai facut acest site pentru amatorii de tuning,ma intreb de ce chiar aici se pot gasi reclame la astfel de produse...dar e o gandire tipic romaneasca,hai sa ne aratam noi mai catolici decat papa...sorry,dar in ceea ce ma priveste discutia nu mai are rost!
gms80sixtreme is offline   Reply With Quote
Old 27-11-12, 13:33   #34
ReLLaXX

Stage 5
 
ReLLaXX's Avatar
 
Join Date: Aug 2004
Posts: 2,977
Member of:
[Registered Users]
[Moderators]
[REDACTOR 4TUNING]
[Competitor CNCA]
Default Re: Audi 80 b3-1987

Nu are sens sa pui asa problema. Eu iti respect sincer parerile si alegerea, fa un efort sa faci acelasi lucru.

Exista tuning extrem, tuning de bun gust, exista tuning discret si exista tuning.... nasol. Toate isi gasesc locul intr-un loc dedicat acestui subiect. Unde se incadreaza fiecare... asta tine deja de aspecte pe care un forum sau un site le controleaza mai greu sau deloc.

Daca esti multumit de alegerea ta ignora orice alta parere. Si daca iti faci masina pentru tine, nici o alta parere nu ar trebui sa conteze. Decat daca vrei sa inveti si sa cresti calitativ, caz in care trebuie sa faci totul ceva mai selectiv. Doar daca vrei. Nu e obligatoriu.

Daca e cazul imi scuz interventiile si daca doresti astept un PM de confirmare, dupa care o sa curat topicul de toata discutia asta.
ReLLaXX is offline   Reply With Quote
Old 27-11-12, 20:20   #35
treadwear

Stock
 
Join Date: Nov 2012
Posts: 3
Talking Re: Audi 80 b3-1987

Interesante pareri, si impartite....... si asta e bine, la final e o chestiune de gust si sa nu uitam, POSIBILITATI, tuningu' asta. Nu e frumos ce e frumos, e frumos ce-mi place MIE. Ce-ar fi daca la toti ne-ar place aceeasi masina, sau aceeasi femeie? Colegii mei fac misto de mine ca am trei TROACE, RABLE, COAPTE (trei b2-uri, toate modificate) si nu ma supar. Personal am bagat multe ore de munca in ele, si cred ca ar fi mai frumos daca lumea ar aprecia munca altora, ca la misto si katerinka toti suntem maestri.
treadwear is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -