Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > AUDI > Masina mea Audi

Reply
 
Thread Tools
Old 24-07-12, 20:04   #16
eu

Stage 5
 
eu's Avatar
 
Join Date: Dec 2004
Posts: 1,214
Member of:
[AUDI]
Default Re: Audi 80 b3-1987

Am vazut b5 cu faruri de genul si chiar arata foarte nasol. Dar, ca sa te citez, tine de gusturi.

Referitor la faza cu sigla, ideea era ca te-ai bagat ca musca-n lapte in discutia noastra. Inteleg ca suntem pe un forum si toata lumea are dreptul la o opinie, dar, suntem pe un forum unde se aduc modificari masinilor. Nu suntem adeptul masinilor originale 100%. Cauta un forum mai jos pe goagle in cazul in care nu iti convin ideile si gusturile noastre.

In postarea mea era vorba despre modificarea de la b3 in b4, daca tot vroiai sa te legi de ceva .

Apropo: ca sa iti mai dau un subiect de gandire, vezi ca are si jante pe 18" ))

In concluzie, e tu te-ai facut badaran , nu eu...
__________________
VAND CAUCIUCURI SH & RESAPATE ADUSE DIN ITALIA/GERMANIA/FRANTA APROAPE ORICE DIMENSIUNE

Tel: 0765.609.309
id mes
andreidumitrachi
eu is offline   Reply With Quote
Old 25-07-12, 22:04   #17
pasbogdan

Stage 5
 
pasbogdan's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 552
Default Re: Audi 80 b3-1987

Poate avea si jante pe 21.Daca ai avea o dacie 1100 impecabila sunt convins ca ai modifica-o frumos.Ca doar esti pasionat de modificari.Ai gasi instant o grila de "Gordini Line"
__________________
1983 audi coupe b2 2.2l 20v turbo quattro proiect
1986 audi coupe b2 2.2l 20v turbo quattro proiect
1985 audi 90 b2,2.2l 20v turbo quattro proiect
1985 suzuki samurai
1993 audi urs4 2.2l 20 v turbo quattro-dezmembez
1994 audi 100 c4 2.6 E 12 v FWD
2003 vw lt 35
1991 audi s2 3b
pasbogdan is offline   Reply With Quote
Old 26-07-12, 05:18   #18
eu

Stage 5
 
eu's Avatar
 
Join Date: Dec 2004
Posts: 1,214
Member of:
[AUDI]
Default Re: Audi 80 b3-1987

Vai vai vai )) Daca taceai filozof ramaneai. Curios totusi ce cauti pe 4t atata timp cat nu reusesti sa te integrezi
eu is offline   Reply With Quote
Old 26-07-12, 09:14   #19
gms80sixtreme

Stage 1
 
Join Date: Jul 2012
Posts: 16
Default Re: Audi 80 b3-1987

adica cu un b5 poti face ce vrei,dar cu b3 nu?Interesant...si mai interesant e ca esti singurul care gandeste asa,si ai niste idei foarte neclare(trag astfel concluzia ca problema nu e de la mine)...iar ca o chestie,masina mea a avut sigla aia,de aia o caut...dar ce sa stie un copil mic!

Si vorba lui eu,mai pasabogdan...ce cauti pe 4tuning,daca vrei ca masina sa-ti ramana originala?Exista site-uri de masini clasice,unde se pastreaza toate piesele originale,unde se munceste la reconditionare,la salvarea pieselor originale de pe masini...tot respectul pentru oamenii aia,insa eu merg cu masina asta zi de zi si nu-mi permit sa mai trag de niste piese vechi doar de dragul de a avea o masina 100% originala.Eu prefer sa o fac unicat!

Serios,daca nu reusesti sa te integrezi,nu mai posta degeaba...

@ eu,ar fi bine sa nu-i mai dam atentie...apropo,frumoase jantele,le-am remarcat imediat,pacat ca prin Dambovita avem niste drumuri de 2 lei,ca ar arata foarte bine masina mea cu asa ceva!

Last edited by gms80sixtreme; 26-07-12 at 09:22.
gms80sixtreme is offline   Reply With Quote
Old 26-07-12, 21:13   #20
pasbogdan

Stage 5
 
pasbogdan's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 552
Default Re: Audi 80 b3-1987

Care grila o avea masina ta?????
Modificarile la masinile vechi sunt putin mai pretentioase decat la masinile noi.
Se fac modificari si la masini vecchi,dar nu asa.
Asta mi se pare de bun gust.
Si ca sa intelegi ce inseamna sa ai o masina veche,iti mai atasez 2 variante de modificari,una impecabila si una pe care o intelegteti doar voi,cei "integrati"
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	b4.jpg
Views:	125
Size:	51.6 KB
ID:	2506627   Click image for larger version

Name:	g2.jpg
Views:	91
Size:	246.5 KB
ID:	2506643   Click image for larger version

Name:	g2b.jpg
Views:	104
Size:	250.4 KB
ID:	2506644  

pasbogdan is offline   Reply With Quote
Old 26-07-12, 21:21   #21
gms80sixtreme

Stage 1
 
Join Date: Jul 2012
Posts: 16
Default Re: Audi 80 b3-1987

Maestre cunoscator,am zis ca inchei discutia dar nu ma pot abtine!Bara aia fata la b4 ala nu e stock,stopurile de la golf nu sunt stock,de fapt ce vrei sa demonstrezi?Iar golful b1 nu este modificat,ci este reconditionat,e o mare mare diferenta!Fa-ma sa pricep?Ca nu inteleg ce doresti de fapt...desi banuiesc...are legatura cu invidia si cu strugurii aia acri!

si ca sa-ti raspund in acelasi fel,desi nu ma pot compara cu un cunascator ca tine,o sa-ti dau niste semnalmente ale masinii mele:eleronul ala e original si nu e luat de la dezmembrari,pe bord am sigla de la AUDI Team HB.Iar grila cromata e tot de la mama ei...asa ca ia gandeste-te,ce masina a fost aia...si inca un indiciu,initial nu a fost diesel!

Last edited by gms80sixtreme; 26-07-12 at 21:39.
gms80sixtreme is offline   Reply With Quote
Old 26-07-12, 23:52   #22
pasbogdan

Stage 5
 
pasbogdan's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 552
Default Re: Audi 80 b3-1987

Bara de pe b4 este tot din familia b4,DE FABRICA(deci nu iti cunosti propria marca de masina)..Stopurile de pe golf nu sunt originale ci sunt o varianta de modificare la care esti expert(frumoase nu?)Si golful b1 nu este b1,ci este 2,sau mk2 daca vrei sa fii pretentios.Nu este modificat?priveste cu atentie.Nu ti-ai da seama.Logic,daca nu are grila de sline..
Ai grila de hb audi team?Tare asta.Nu cumva il ai si pe Stig Blomqvist in masina?
Grila cromata este de la mama ei?poti posta o poza cu un cod de vw audi?Are cod OE cum au potcoavele purtatoare de noroc de pe masinile "modificate"domnule tuner.
Si daca era diesel ce problema era???Ce stii depre motorizarile diesel din grupul vag?

Last edited by pasbogdan; 27-07-12 at 00:03.
pasbogdan is offline   Reply With Quote
Old 27-07-12, 07:04   #23
eu

Stage 5
 
eu's Avatar
 
Join Date: Dec 2004
Posts: 1,214
Member of:
[AUDI]
Default Re: Audi 80 b3-1987

Nu consideri ca te-ai dus departe tare? De la o grila ai ajuns la cunostintele colegului nostru in domeniul motoarelor. Inteleg ca nu iti place nici grila mea, nici a lui. Bun... Ai dreptul la o parere atata timp cat suntem pe un forum, chiar daca nu esti cel mai bun in a-ti exprima opiniile si esti prea acid.

Totusi, ca sa revenim de unde am plecat si sa nu deviem discutia pe un fagas care consider ca nu isi are rostul, vreau sa te intreb punctual ce parere ai despre fiecare masina postata de tine , iar dupa asta, am sa iti demonstrez pe baza celor spuse de tine in posturile anterioare ca sunt niste kich-uri in viziunea ta (desi innafara de golful albastru, care nu este pe gustul meu, celelalte doua masini imi plac) !!! Am sa iti aduc cate un singur argument la fiecare, asa cum ai adus si tu mai sus (suntem pe un forum, am si eu dreptul la o parere, chiar daca poate fi tampita ), sa vezi si tu cum este cand cineva bate campii doar de dragul de a o face pe-a interesantul).

Asta ca sa iti arat ca pot sa o fac si eu pe a desteptul, cum ai facut-o tu mai sus. Pe baza de argumente, repet.

O zi buna in continuare
eu is offline   Reply With Quote
Old 27-07-12, 09:31   #24
gms80sixtreme

Stage 1
 
Join Date: Jul 2012
Posts: 16
Default Re: Audi 80 b3-1987

pasbogdan,pe langa ca nu sti sa citesti ce am scris,vad ca nu sti nici sa te exprimi bine.Nu am spus nimic de grila hb ci de o emblema mica de pe bord(care vai mama ei e cam incrustata acolo!Iar mama lui de ornament are si cod...cat despre Stig ala,eu stiam ca era de fapt Michelle Mouton,dar nah,nu ma pot compara cu nivelul tau de cunostiinte,tu sti cel mai bine.Vad ca ai multe cunostiinte despre motoare,dar pe langa motor poate vreau si ceva vizual...Si daca erai atent n-am cum sa cunosc Audi b4,ca n-am asa ceva!Dar asa cum ti-am mai spus,tu de fapt nu sti decat sa trollezi.Dar cam asa e pe net,mereu gasesti un atotstiutor din asta,un semizeu in materie de masini...ma inclin in fata ta!Hai sa incheiem discutia aici,ca n-are nici un rost cu tine...

p.s:nici mie nu-mi place golful albastru!

Last edited by gms80sixtreme; 27-07-12 at 09:41.
gms80sixtreme is offline   Reply With Quote
Old 27-07-12, 11:09   #25
Bogdan.IS
Audi Driver

Stage 5
 
Bogdan.IS's Avatar
 
Join Date: May 2009
Posts: 990
Member of:
[AUDI]
[PEUGEOT]
Default Re: Audi 80 b3-1987

Vai de capu' meu ... INCETATI BREE
Bogdan.IS is offline   Reply With Quote
Old 27-07-12, 16:48   #26
eu

Stage 5
 
eu's Avatar
 
Join Date: Dec 2004
Posts: 1,214
Member of:
[AUDI]
Default Re: Audi 80 b3-1987

Daca stau bine si ma gandesc, aveti dreptate: nu avem cu cine.

Totusi , ca sa concluzionez, buna semnatura ta Bogdane )
eu is offline   Reply With Quote
Old 27-07-12, 22:51   #27
pasbogdan

Stage 5
 
pasbogdan's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 552
Default Re: Audi 80 b3-1987

Quote:
Originally Posted by eu View Post
Nu consideri ca te-ai dus departe tare? De la o grila ai ajuns la cunostintele colegului nostru in domeniul motoarelor. Inteleg ca nu iti place nici grila mea, nici a lui. Bun... Ai dreptul la o parere atata timp cat suntem pe un forum, chiar daca nu esti cel mai bun in a-ti exprima opiniile si esti prea acid.

Totusi, ca sa revenim de unde am plecat si sa nu deviem discutia pe un fagas care consider ca nu isi are rostul, vreau sa te intreb punctual ce parere ai despre fiecare masina postata de tine , iar dupa asta, am sa iti demonstrez pe baza celor spuse de tine in posturile anterioare ca sunt niste kich-uri in viziunea ta (desi innafara de golful albastru, care nu este pe gustul meu, celelalte doua masini imi plac) !!! Am sa iti aduc cate un singur argument la fiecare, asa cum ai adus si tu mai sus (suntem pe un forum, am si eu dreptul la o parere, chiar daca poate fi tampita ), sa vezi si tu cum este cand cineva bate campii doar de dragul de a o face pe-a interesantul).

Asta ca sa iti arat ca pot sa o fac si eu pe a desteptul, cum ai facut-o tu mai sus. Pe baza de argumente, repet.

O zi buna in continuare
B4-le era un exemplu de modificare cu gust.Am si explicat de ce l-am postat.(iti place deci)
Golful 2 albastru era un exemplu de modificare fara gust(am explicat ca postez 2 imagini din care una de prost gust si una reusita,de aceea am postat si al 2-lea golf).
Al 2-lea golf este o lucrare de arta,colegul "sline" nu a remarcat nimic la el,pt el este o masina restaurata.Iti place asa este?Nu se remarca nimic la manerele de deschidere a usilor?Care sunt tot din grupul vag.
Poti modifica masini si fara sa observe toata lumea....
Spor la modificari!!
pasbogdan is offline   Reply With Quote
Old 28-07-12, 10:12   #28
eu

Stage 5
 
eu's Avatar
 
Join Date: Dec 2004
Posts: 1,214
Member of:
[AUDI]
Default Re: Audi 80 b3-1987

Colegu'. Chiar nu iti dai seama cat esti de penibil? Mai incearca pe dc poate esti mai apreciat. Numai bine.
eu is offline   Reply With Quote
Old 28-07-12, 20:06   #29
pasbogdan

Stage 5
 
pasbogdan's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 552
Default Re: Audi 80 b3-1987

Penibil rau de tot nu asa...
pasbogdan is offline   Reply With Quote
Old 25-11-12, 20:26   #30
treadwear

Stock
 
Join Date: Nov 2012
Posts: 3
Default Re: Audi 80 b3-1987

Sunteti foarte amuzanti, si ambitiosi, dar de la ce a plecat circu'?!?!....
treadwear is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -