Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > AUDI > Masina mea Audi

Reply
 
Thread Tools
Old 28-07-11, 01:17   #496
florin_andrey86

Stage 5
 
Join Date: Aug 2009
Posts: 873
Default Re: AUDI A4 B5

Quote:
Originally Posted by gabitza121 View Post
decat sa o schimbi pe aia originala cu asta mai bine o pastrai pe aia originala,asta e tare trista si asa vopsesti o piesa de doua ori.ala e singurul lucru urat la masina asta
nu trebuie sa-ti placa tie.....
florin_andrey86 is offline   Reply With Quote
Old 28-07-11, 20:52   #497
florin_andrey86

Stage 5
 
Join Date: Aug 2009
Posts: 873
Default Re: AUDI A4 B5

astazi (28.07.2011) m-am apucat de interior:
- am mai tras un set de fire cu mufe rca, pt a doua statie
- am bagat mocheta
- am montat plafoniera
- am montat manere plafoniera, parasolarele, am pus tel pe plafon

cam atat pe ziua de azi....
__________________
Severin Racing Club - SRC - Creat din pasiune pentru stil si performanta!

florin_andrey86 is offline   Reply With Quote
Old 29-07-11, 20:20   #498
ovidiu89
VW Driver

Stage 5
 
ovidiu89's Avatar
 
Join Date: Apr 2008
Posts: 4,576
Member of:
[VW]
[RENAULT]
Default Re: AUDI A4 B5

o parte din evolutia de azi
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	2011-07-29 19.50.39.jpg
Views:	311
Size:	1.21 MB
ID:	2101262  
ovidiu89 is offline   Reply With Quote
Old 29-07-11, 20:46   #499
florin_andrey86

Stage 5
 
Join Date: Aug 2009
Posts: 873
Default Re: AUDI A4 B5

Quote:
Originally Posted by ovidiu89 View Post
o parte din evolutia de azi
tradator mic ce esti.....m-ai vandut )
florin_andrey86 is offline   Reply With Quote
Old 29-07-11, 22:10   #500
florin_andrey86

Stage 5
 
Join Date: Aug 2009
Posts: 873
Default Re: AUDI A4 B5

cu pasi mari si repezi ma apropii de finalul interioraului.......
florin_andrey86 is offline   Reply With Quote
Old 31-07-11, 00:30   #501
gabitza121

Stage 5
 
gabitza121's Avatar
 
Join Date: May 2008
Posts: 501
Member of:
[AUDI]
[RENAULT]
Default Re: AUDI A4 B5

Quote:
Originally Posted by florin_andrey86 View Post
nu trebuie sa-ti placa tie.....
sincer nici nu vreau sa iti poluez topicul cu ,,prostiile mele'' si nu tre sa imi placa mie dar e pakt de masina ca uitate si u ce arcada face bara aia.si sincer incearca sa nu te ofuschezi cand primesti niste critici constructive
__________________
eu sunt genul de om parazitul tu deschizi usa eu darm zidul

CU ASTA NE VOM LAUDA IN CURAND
POSESOR DE BICICLETA CU TOATE PIESELE SHIMANO
gabitza121 is offline   Reply With Quote
Old 31-07-11, 02:27   #502
florin_andrey86

Stage 5
 
Join Date: Aug 2009
Posts: 873
Default Re: AUDI A4 B5

Quote:
Originally Posted by gabitza121 View Post
sincer nici nu vreau sa iti poluez topicul cu ,,prostiile mele'' si nu tre sa imi placa mie dar e pakt de masina ca uitate si u ce arcada face bara aia.si sincer incearca sa nu te ofuschezi cand primesti niste critici constructive
mda....ai dreptate, mai sunt persoane care doar stiu sa critice, daca ai citi topilul in intregime, probabil ai sa vezi scris de vreo 2-3 ori (asta e a 4 oara cand zic) o sa ca alta bara de spate, dar la iarna, asta e trebuie sa ma repet si asta ma "oftica", nu altceva
florin_andrey86 is offline   Reply With Quote
Old 01-08-11, 01:03   #503
florin_andrey86

Stage 5
 
Join Date: Aug 2009
Posts: 873
Default Re: AUDI A4 B5

maine seara sper sa pot posta poze cu interiorul terminat......as vrea, dar nu cred ca reusesc...pt ca e cam scurt programu de lucru
florin_andrey86 is offline   Reply With Quote
Old 01-08-11, 12:16   #504
gabitza121

Stage 5
 
gabitza121's Avatar
 
Join Date: May 2008
Posts: 501
Member of:
[AUDI]
[RENAULT]
Default Re: AUDI A4 B5

Quote:
Originally Posted by florin_andrey86 View Post
mda....ai dreptate, mai sunt persoane care doar stiu sa critice, daca ai citi topilul in intregime, probabil ai sa vezi scris de vreo 2-3 ori (asta e a 4 oara cand zic) o sa ca alta bara de spate, dar la iarna, asta e trebuie sa ma repet si asta ma "oftica", nu altceva
am vazut ca ai scris de multe ori eu am zis ca ar fi ce-a mai buna idee sa ai in perspectiva sa o schimbi,si eu sunt de parere ca mai bine ar da una de pe facelift(simplu si de bun gust)ca audi nu e o masina sa fie impopotzonata cu tot felul de prostii.spor la munca si voi urmarii topicul
gabitza121 is offline   Reply With Quote
Old 01-08-11, 13:20   #505
b0gdy

Stage 4
 
b0gdy's Avatar
 
Join Date: Jul 2009
Posts: 263
Member of:
[AUDI]
Default Re: AUDI A4 B5

exterioru e 100% gata?....si pune ceva poze si cu evolutia interiorului.....bafta cu masinutza
b0gdy is offline   Reply With Quote
Old 01-08-11, 16:00   #506
DANY SXX

Stage 5
 
DANY SXX's Avatar
 
Join Date: May 2009
Posts: 654
Member of:
[Competitor CNCA]
[AUDI]
Default Re: AUDI A4 B5

Quote:
Originally Posted by gabitza121 View Post
am vazut ca ai scris de multe ori eu am zis ca ar fi ce-a mai buna idee sa ai in perspectiva sa o schimbi,si eu sunt de parere ca mai bine ar da una de pe facelift(simplu si de bun gust)ca audi nu e o masina sa fie impopotzonata cu tot felul de prostii.spor la munca si voi urmarii topicul

apai daca era asa cum spui tu, omu trebuia sa o lase originala nu?fiecare isi face masina cum vrea, si decat aia originala cu care masina pare cu curu gol ,e de 100 de ori mai frumoasa asta ... fiecare cu parerile lui.
am vazut ca ai facut cum am zis eu pan la urma, ai izolato cu silent coat . bravo!
ps : spor la lucru in continuare ! arata bn si bara spate !
DANY SXX is offline   Reply With Quote
Old 02-08-11, 19:00   #507
gabitza121

Stage 5
 
gabitza121's Avatar
 
Join Date: May 2008
Posts: 501
Member of:
[AUDI]
[RENAULT]
Default Re: AUDI A4 B5

Quote:
Originally Posted by DANY SXX View Post
apai daca era asa cum spui tu, omu trebuia sa o lase originala nu?fiecare isi face masina cum vrea, si decat aia originala cu care masina pare cu curu gol ,e de 100 de ori mai frumoasa asta ... fiecare cu parerile lui.
am vazut ca ai facut cum am zis eu pan la urma, ai izolato cu silent coat . bravo!
ps : spor la lucru in continuare ! arata bn si bara spate !
nu sunt nici critic de meserie,si nici nu sunt eu cel care a inventat tuningul si scriu cu litere mari ptr tine si cei care nu vad bine CA PAREREA MEA ERA CA AR FI ARATAT MAI BINE UNA DE FACELIFT SAU ORICE ALT MODEL CARE FACE ARCADA AIA DE LA ROATA SA FIE CA O ARCADA ADEVARATA.

DETALIILE FAC DIFERENTZA
si ar fi pakt ca ca atunci cand proprietarul v-a considera ca masina este intr-un procentaj foarte mare aproape terminata sa vedem poze tot cu bara asta.ptr ca masina chiar e frumoasa.

eu unul imi cer scuze proprietarului ca am ajuns sa ii poluam aici topicul datorita ca sunt foarte multi cunoscatori ai tuningului,bagatori de seama ca sa faca si ei posturi,pup...uristi,si ETC

PS:CELOR CARE AU CEVA DE OBIECTAT LA ADRESA POSTURILOR MELE II ROG SA O FACA PE PRIVAT CA SA NU STRICAM TOPICUL OMULUI
gabitza121 is offline   Reply With Quote
Old 02-08-11, 19:10   #508
florin_andrey86

Stage 5
 
Join Date: Aug 2009
Posts: 873
Default Re: AUDI A4 B5

Quote:
Originally Posted by gabitza121 View Post
nu sunt nici critic de meserie,si nici nu sunt eu cel care a inventat tuningul si scriu cu litere mari ptr tine si cei care nu vad bine CA PAREREA MEA ERA CA AR FI ARATAT MAI BINE UNA DE FACELIFT SAU ORICE ALT MODEL CARE FACE ARCADA AIA DE LA ROATA SA FIE CA O ARCADA ADEVARATA.

DETALIILE FAC DIFERENTZA
si ar fi pakt ca ca atunci cand proprietarul v-a considera ca masina este intr-un procentaj foarte mare aproape terminata sa vedem poze tot cu bara asta.ptr ca masina chiar e frumoasa.

eu unul imi cer scuze proprietarului ca am ajuns sa ii poluam aici topicul datorita ca sunt foarte multi cunoscatori ai tuningului,bagatori de seama ca sa faca si ei posturi,pup...uristi,si ETC

PS:CELOR CARE AU CEVA DE OBIECTAT LA ADRESA POSTURILOR MELE II ROG SA O FACA PE PRIVAT CA SA NU STRICAM TOPICUL OMULUI

=)) =)) kkmasi in ea de bara, ca o dau jos si merg fara......da-o draq de bara treceti peste acest subiect, ca nu vreau sa-l dezbat 20 de mii de ani lumina
florin_andrey86 is offline   Reply With Quote
Old 02-08-11, 21:05   #509
Tazmaniak

Stage 5
 
Tazmaniak's Avatar
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 870
Member of:
[PEUGEOT]
Default Re: AUDI A4 B5

Interesant proiect! MI-a luat ceva sa iti citesc topicul

Spor la treaba in continuare
Tazmaniak is offline   Reply With Quote
Old 03-08-11, 00:02   #510
gabitza121

Stage 5
 
gabitza121's Avatar
 
Join Date: May 2008
Posts: 501
Member of:
[AUDI]
[RENAULT]
Default Re: AUDI A4 B5

apropo am vazut ca vrei sa umbli pe la cai.daca umbli la cai cum o sa o opresti(ce le faci la frane)?si vezi ca daca vei trage foarte tare de el vei obtine niste puteri de te vei speria dar te vei si speria de cat de abonat vei fi la turbine,si daca umbli si la turbine si injectoare vei fi satul de cate probleme vei avea.
gabitza121 is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -