Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > AUDI > Masina mea Audi

Reply
 
Thread Tools
Old 10-02-12, 18:44   #61
pasbogdan

Stage 5
 
pasbogdan's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 552
Default Re: audi 80 b3

Cand am vazut pozele m-am gandit:si-a cumparat omul super nova?
Pacat de masina.Parerea mea,nu inseamna ca am eu gusturi bune.
Masinile astea arata exagerat de bine SOCK,cu componente STOCK daca se poate impecabile.(daca nu sunt finante,un far nou HELLA pe an este un progres)
Daca se doreste ceva deosebit se poate adopta varianta unui kit care a fost varf de gama in momentul respectiv(s2,rs2,competition,GTO)

Cu respect,
__________________
1983 audi coupe b2 2.2l 20v turbo quattro proiect
1986 audi coupe b2 2.2l 20v turbo quattro proiect
1985 audi 90 b2,2.2l 20v turbo quattro proiect
1985 suzuki samurai
1993 audi urs4 2.2l 20 v turbo quattro-dezmembez
1994 audi 100 c4 2.6 E 12 v FWD
2003 vw lt 35
1991 audi s2 3b
pasbogdan is offline   Reply With Quote
Old 10-02-12, 23:29   #62
Nexer
Audi Driver

Stage 4
 
Nexer's Avatar
 
Join Date: Oct 2010
Posts: 203
Member of:
[AUDI]
[X-Team Racing Club]
[VW]
Default Re: audi 80 b3

Farurile sunt originale audi sunt pe coupe-urile b4 ,doar ca le-am facut eu rama de pe dinauntru neagra , aia se poate face oricand lafel ...dar mie imi place mai mult asa ... Bara fata este tot de pe coupe , i-am facut buza jos stil de s2 , bad boy-ul l-am facut deoarece capota de b4 a fost cumparata sh si a fost lovita pe masina veche si nu era perfect dreapta . Stopul de pe spate este original de audi hella smoked l-am facut doar clean , iar bara de pe spate este tot originala b3 si nu am impopotonat-o am facut un model cat de clean posibil .... gusturile nu se discuta
Din punctul meu de vedere singurele chestii care sunt in plus fata de alte modele audi 80 sunt clemele de pe capota,dar si alea au scopul lor , nefiind doar de forma . Capota in urma accidentului si-a pierdut un pin de prindere , cel de pe interior si nu mi se inchidea capota cum trebuie
__________________
Nexer is offline   Reply With Quote
Old 12-02-12, 20:13   #63
pasbogdan

Stage 5
 
pasbogdan's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 552
Default Re: audi 80 b3

La capota ma refeream.Asa o impresie ciudata lasa...
pasbogdan is offline   Reply With Quote
Old 12-02-12, 23:47   #64
Nexer
Audi Driver

Stage 4
 
Nexer's Avatar
 
Join Date: Oct 2010
Posts: 203
Member of:
[AUDI]
[X-Team Racing Club]
[VW]
Default Re: audi 80 b3

Nu stiu ce sa spun , mie imi place , cu toate ca si una originala de b4 cu o grila replica de rs2 s-ar vedea dragut , dar nu dispun de atatia bani incat sa imi cumpar inca una acum ca sa vad cum se pupa una cu alta , am altele care sunt mai importante decat o parte de estetica ....Toate la timpul lor
Nexer is offline   Reply With Quote
Old 13-02-12, 19:42   #65
pasbogdan

Stage 5
 
pasbogdan's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 552
Wink Re: audi 80 b3

http://www.s2forum.com/forum/showthread.php?t=55243
Nimic deosebit insa este frumos.Cu buget redus,fara nici un compromis...
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	audi80_088.JPG
Views:	62
Size:	143.5 KB
ID:	2326781  

Last edited by pasbogdan; 13-02-12 at 19:45.
pasbogdan is offline   Reply With Quote
Old 13-02-12, 19:49   #66
CoCaine
Audi Driver


Stage 5
 
CoCaine's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 1,291
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[AUDI]
[4Tuning International]
Default Re: audi 80 b3

Bogdane, forumul asta se cheama 4Tuning, nu?
CoCaine is offline   Reply With Quote
Old 17-02-12, 17:02   #67
pasbogdan

Stage 5
 
pasbogdan's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 552
Default Re: audi 80 b3

Si tu ai dreptate
pasbogdan is offline   Reply With Quote
Old 17-02-12, 17:55   #68
gtt_!!

Stock
 
Join Date: Dec 2011
Posts: 4
Default Re: audi 80 b3

Nu te-ai gandit la o priza de aer tiuning ptr capota si un eleron cat tot portbagajul , la inceput arata finut rau si de bun gust acum are aruncate la "misto" doua galeti de chit bara pare ciopartita de un croitor miop ..intr-un cuvant urat tara dar astea sunt gusturile, e inteles gresit fenomenul "tiuning" dar fiecare face ce vrea cu bani si masina lui ....pace
gtt_!! is offline   Reply With Quote
Old 17-02-12, 18:31   #69
belezutzu

Stage 5
 
Join Date: Dec 2009
Posts: 740
Default Re: audi 80 b3

Quote:
Originally Posted by gtt_!! View Post
Nu te-ai gandit la o priza de aer tiuning ptr capota si un eleron cat tot portbagajul , la inceput arata finut rau si de bun gust acum are aruncate la "misto" doua galeti de chit bara pare ciopartita de un croitor miop ..intr-un cuvant urat tara dar astea sunt gusturile, e inteles gresit fenomenul "tiuning" dar fiecare face ce vrea cu bani si masina lui ....pace
gusturile nu se discuta-nu te mai baga in seama -atit cit tu nu ai nici macar un thread deschis sa vada si lumea cu ce masini te lauzi ------copilul acesta chiar a muncit foarte mult lamasina asta-nu trebuie sa fii rautacios..........
belezutzu is offline   Reply With Quote
Old 17-02-12, 18:42   #70
gtt_!!

Stock
 
Join Date: Dec 2011
Posts: 4
Default Re: audi 80 b3

Nu un thread deschis te face "reisar" asa cum nu o folie si niste led-uri pe pozitie se numeste tuning, am o balana dacie 1310 din `96 care ma duce din punctul A in punctul B in parametri normali ..si de cunoscut il cunosc mai bine decat iti cunosti tu buzunarul si partea cu muncitu la masina .)..)).))...
gtt_!! is offline   Reply With Quote
Old 17-02-12, 18:53   #71
pasbogdan

Stage 5
 
pasbogdan's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 552
Default Re: audi 80 b3

gtt:
Daca nu iti place masina poti sa o declari intr-un mod mai elegant.
Nu fi niciodata sigur ca stii ceva foarte bine.Totdeauna se gaseste o persoana care te intrece.
pasbogdan is offline   Reply With Quote
Old 17-02-12, 18:58   #72
pasbogdan

Stage 5
 
pasbogdan's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 552
Default Re: audi 80 b3

Quote:
Originally Posted by gtt_!! View Post
Nu un thread deschis te face "reisar" asa cum nu o folie si niste led-uri pe pozitie se numeste tuning, am o balana dacie 1310 din `96 care ma duce din punctul A in punctul B in parametri normali ..si de cunoscut il cunosc mai bine decat iti cunosti tu buzunarul si partea cu muncitu la masina .)..)).))...
Bine ai zis "banala dacie din 96".Daca era din 78 si avea toate elementele cromate la locul lor,tampoanele de cauciuc modelul mic,stopurile spate modelul cromat pe exterioare si o linie laterala demna de invidiat imi dadeam jos palaria.Asta ca sa ma fac inteles de ce nu imi place capota lui Nexer.
pasbogdan is offline   Reply With Quote
Old 20-02-12, 09:57   #73
Nexer
Audi Driver

Stage 4
 
Nexer's Avatar
 
Join Date: Oct 2010
Posts: 203
Member of:
[AUDI]
[X-Team Racing Club]
[VW]
Default Re: audi 80 b3

Masina nu este gata nici pe departe , sunt sigur ca atunci cand o sa fie gata vopsita si lasata pe burta si cu toate elementele de la exterior terminate o sa va schimbati parerile unii dintre voi

Gtt , nu cred ca isi avea rost comentariul tau anterior , nu mi se pare normal ,dar in fine ... Ideea este ca nu sunt nici miop si iti multumesc pentru insulta si nu are nici doua galeti de chit , bara pur si simplu nu a mai fost finisata deoarece nu am avut parte de vreme frumoasa...Plus ca am avut un lucru care era de o mie de ori mai important de rezolvat......caldura,deci imi cer scuze daca masina mea te dezgusta sau mai rau...Cat despre aluziile de "reisar" si altele de genul asta : nu , nu va avea niciodata vreun eleron sau vreo priza de aer .
Fiecare chestie inceputa pe masina nu a fost facuta de dragu de a iesii in evidenta sau de a ma da mare ,daca tie nu iti place hobby-ul asta poti sa faci ce vrei. Eu personal nu toti dispun de timp si de bani precum altii care isi duc masina intr-un service specializat si in 2 zile isi iau masina cu body kit-ul gata.
Mie mi se pare mult mai frumos sa lucrez eu la ea , sa depun efort cand o finisez si atunci cand este gata satisfactia este pe masura , sper ca intelegi ce spun . O zi frumoasa , Liviu.
Nexer is offline   Reply With Quote
Old 20-02-12, 11:00   #74
gtt_!!

Stock
 
Join Date: Dec 2011
Posts: 4
Default Re: audi 80 b3

Am curaj sa bag mana in foc ca masina asta nu va fi gata nici odata , bad-boy-ul este cat de cat oke , ciocu ala de rata (buza) la bara fata nu da bine deloc , stopul tot acoperit cu 3 galeti de chit deja masina nu mai are personalitate seamana cu espero . dacia super-nova , si finisata partea din spate tot urat va da ..un plus ptr folie ....in rest
gtt_!! is offline   Reply With Quote
Old 20-02-12, 11:05   #75
pasbogdan

Stage 5
 
pasbogdan's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 552
Default Re: audi 80 b3

La toata lumea scrie locatia.
Gtt este de la:"mare,soare si vapoare".De obicei la mare daciile ruginesc din cauza salinitatii.Probabil ca in timp ce gtt posteaza rugina rontzaie pofticioasa din lonjeroane..
Nexer,cred ca gtt este o cunostinta de a ta care iti pune rabdarea la incercare...
pasbogdan is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -