Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > AUDI > Masina mea Audi

Closed Thread
 
Thread Tools
Old 18-12-08, 16:47   #1
gabbyyy
Audi Driver

Stage 5
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 505
Member of:
[AUDI]
Default Audi A4 B6 1.8T 20v

Va prezint si eu masinuta mea, putin cam tarziu, dar tot e mai bine decat niciodata.

Audi A4 1.8Turbo AVJ 110kW stock / an fabricatie mai 2002, adusa in mai 2008 pe meleagurile noastre.
iar ca dotari, se lauda cu:
- Suspensie sport OEM
- Scaune sport cu reglaj pe intaltime si lombar electric
- Volan sport
- Alloy wheels 16" OEM
- Blaupunkt TeleAtlas DX Navi
- Bord Computer
- Sistem audio Symphony II + Audi SoundSystem Plus si Magazie CD
- oglinzi electrice si incalzite
- pachet lumini
- pachet comfort
- privacy glass
- 6 airbaguri
- Dublu Climatronic
- ESP, ABS

Foarte multumit de masina pana acum, fara probleme, doar consumabile, benzina buna si gata de drum oricand

Gata si pozele




Pareri?

Last edited by bluey; 21-12-08 at 12:43.
gabbyyy is offline  
Old 23-12-08, 09:10   #2
BOOST-PRO

Stage 2
 
BOOST-PRO's Avatar
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 45
Member of:
[AUDI]
Default Re: Audi A4 B6 1.8T 20v

foate tare masinuta s-o stapanesti sanatos , am avut si eu una argintie si i-mi place foarte mult culoarea, ce i-am facut eu la a mea a fost sa-i vopsesc trimurile care sunt negre acum sa stii ca face o mare diferenta in bine ,succes
BOOST-PRO is offline  
Old 23-12-08, 09:13   #3
gabbyyy
Audi Driver

Stage 5
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 505
Member of:
[AUDI]
Default Re: Audi A4 B6 1.8T 20v

Sa stii ca m-am gandit si eu la vopsirea lor, dar oare vor rezista pe drumurile noastre pline de pietricele si alte mizerii? Mai ales ca vopsitul ulterior fabricii, nu mai este identic cu cel initial, oricat de bine ar fi facut.
Multumesc de urari.
Sarbatori fericite
gabbyyy is offline  
Old 23-12-08, 09:58   #4
C_kst

Stage 5
 
C_kst's Avatar
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 1,928
Member of:
[REV UP SQUAD]
Default Re: Audi A4 B6 1.8T 20v

f tare masinutza...si motoru ....am si yo pe a mea tot motoru tau...dar cel de 180...fa-i un soft ....bfta
C_kst is offline  
Old 23-12-08, 10:07   #5
BOOST-PRO

Stage 2
 
BOOST-PRO's Avatar
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 45
Member of:
[AUDI]
Default Re: Audi A4 B6 1.8T 20v

Trebuie sa gasesti un vopsitor care stie ce face ,trebuie foarte bine pregatit cu primer si materiale speciale pentru plastic altfel nu va tine mult , oricum strazile noastre sunt ingrozitoare , Eu m-am mutat din Us anul trebut si inca ma infior cand ies pe strada si vadin ce conditii se conduce , bafta
BOOST-PRO is offline  
Old 23-12-08, 10:10   #6
BOOST-PRO

Stage 2
 
BOOST-PRO's Avatar
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 45
Member of:
[AUDI]
Default Re: Audi A4 B6 1.8T 20v

am uitat sa mentonez ca exista un cod in portbagaj langa roata de rezerva cu codul de culoare al masinii
BOOST-PRO is offline  
Old 27-12-08, 20:57   #7
gabbyyy
Audi Driver

Stage 5
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 505
Member of:
[AUDI]
Default Re: Audi A4 B6 1.8T 20v

Observ asta in legatura cu primul post " Last edited by bluey; 21-12-08 at 13:43. " si cateva poze lipsa. Ceva probleme conasu'? Daca da, vreau sa fiu informat si eu...

Stiam de stickerul din portbagaj, si de codul de vopsea. Eu nu ma tem ca nu iese culoarea, ci ma tem ca nu prea o sa reziste, mai ales pe drumurile noastre. Vopsitor cu adevarat dedicat, care sa se apuce de asa ceva, si sa finalizeze treaba cum trebuie, gasesti cam rar, iar daca gasesti tot nu exista garantia ca dureaza macar 3 ani. E drept ca se schimba aspectul masinii, dar nici de doua ori pe an nu as vrea sa stau sa vopsesc respectivele elemente. Am vazut vopsea sarita imediat dupa roata si la cele care au venit vopsite de la mama lor... Chiar nu stiu ce sa zic.

Quote:
f tare masinutza...si motoru
Mersi. Sa stii ca motorul e ceva deosebit. M-am gandit si la chip, dar deocamdata doar ganduri. As vrea intai cateva ajustari hardware, si dupa aia soft. Deocamdata sa vedem cum stam cu bugetul, planuri sunt destule. La cati km fac eu pe an cu masina asta, mai poate astepta putin.

Last edited by gabbyyy; 27-12-08 at 21:16.
gabbyyy is offline  
Old 27-12-08, 21:37   #8
bluey
Audi Driver

Stage 5
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 7,165
Member of:
[Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[AUDI]
Default Re: Audi A4 B6 1.8T 20v

Quote:
Originally Posted by gabbyyy View Post
Observ asta in legatura cu primul post " Last edited by bluey; 21-12-08 at 13:43. " si cateva poze lipsa. Ceva probleme conasu'? Daca da, vreau sa fiu informat si eu...

Stiam de stickerul din portbagaj, si de codul de vopsea. Eu nu ma tem ca nu iese culoarea, ci ma tem ca nu prea o sa reziste, mai ales pe drumurile noastre. Vopsitor cu adevarat dedicat, care sa se apuce de asa ceva, si sa finalizeze treaba cum trebuie, gasesti cam rar, iar daca gasesti tot nu exista garantia ca dureaza macar 3 ani. E drept ca se schimba aspectul masinii, dar nici de doua ori pe an nu as vrea sa stau sa vopsesc respectivele elemente. Am vazut vopsea sarita imediat dupa roata si la cele care au venit vopsite de la mama lor... Chiar nu stiu ce sa zic.

Mersi. Sa stii ca motorul e ceva deosebit. M-am gandit si la chip, dar deocamdata doar ganduri. As vrea intai cateva ajustari hardware, si dupa aia soft. Deocamdata sa vedem cum stam cu bugetul, planuri sunt destule. La cati km fac eu pe an cu masina asta, mai poate astepta putin.
"Conasu`" Bluey a editat doar titlul topicului ca sa apara frumos in pagina cu "Masina mea" si sa dea bine la ochi.
Pozele nu iti apar pentru ca site-ul 4T a suferit niste modificari la serverele pe care este tinut si sunt cateva probleme, speram temporare.
Multumesc de intelegere.
bluey is offline  
Old 27-12-08, 21:54   #9
gabbyyy
Audi Driver

Stage 5
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 505
Member of:
[AUDI]
Default Re: Audi A4 B6 1.8T 20v

Vrei sa discutam public, asa facem. Totusi poate ascunzi posturile astea dupa un anumit timp. Ti-as fi recunoscator...
Insa din cate stiu eu, titlul acesta a fost ales de mine inca de cand am deschis topicul, deci nu prea vad ce s-a editat. Daca te uiti, confirmarea vorbelor mele sta in titlul fiecarui mesaj individual ce a urmat.
Pozele erau "urcate" pe imageshack.us, deci nu cred ca aveau treaba cu serverele 4tunning.
As vrea sa stiu si eu motivul real, eventual poate s-a produs o greseala, nu-i nimic, corectam. Urc din nou pozele, ca nu-i un capat de tara. Dar vreau sa stiu ce si cum, pentru ca initial ma gandeam unde naiba am gresit...

PS: Las' ca recuperam... nu-i problema. Noi sa fim sanatosi, acum de sarbatori. Daca tot sunt "in limite", fara sa incalc vreo regula... poze fara numar

Last edited by gabbyyy; 27-12-08 at 21:58.
gabbyyy is offline  
Old 27-12-08, 21:59   #10
gabbyyy
Audi Driver

Stage 5
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 505
Member of:
[AUDI]
Default Re: Audi A4 B6 1.8T 20v

Sorry de double, dar " The text that you have entered is too long (11437 characters). Please shorten it to 10000 characters long. "
Eh, scriu eu mai mult decat "poate" 4T.


A venit si mosu' la masinuta, acum cateva zile. A adus printre altele
- doua cauciucuri (de vara) Dunlop SP Sport FastResponse pentru fata, ca alea care le-am mutat acum pe spate erau ca si noi, luate in vara (aveau vreo 5000 km) si nu avea rost sa le schimb.
- un set de presuri de cauciuc cu forma speciala pentru A4 B6


Last edited by gabbyyy; 27-12-08 at 22:06.
gabbyyy is offline  
Old 27-12-08, 23:33   #11
bluey
Audi Driver

Stage 5
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 7,165
Member of:
[Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[AUDI]
Default Re: Audi A4 B6 1.8T 20v

Titlul tau original era ceva de genul :" masina mea (noua mea achizitie,my love,,my precious,etc etc) audi a4 B6 ".
Am lasat doar modelul masinii si motorizarea.
Dupa cum am specificat si mai sus nu s-a atins nimeni de pozele tale.
Trebuia sa iti pui semnatura pe ele si sa ceri drepturi de autor poate le copiaza cineva.
Acum vad ca sunt vizibile toate pozele si nu a mai umblat nimeni la threadul tau.
bluey is offline  
Old 27-12-08, 23:40   #12
gabbyyy
Audi Driver

Stage 5
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 505
Member of:
[AUDI]
Default Re: Audi A4 B6 1.8T 20v

Nu e vorba de drepturi de autor sau alte chestii de genul.
E treaba ca se intervine asupra topicului meu, fara sa fiu macar anuntat. Ti-am mai zis, era de bun simt sa precizezi si cauza pentru care ai facut edit, si scapai de toate aceste intrebari.
Si arunca o privire sa vezi ca nu chiar toate topicurile contin in titlu exclusiv date despre masina, mai contin si aprecieri subiective. Asta ca un motiv in plus sa nu modifici continutul topicului fara macar o avertizare.
gabbyyy is offline  
Old 28-12-08, 19:30   #13
BOOST-PRO

Stage 2
 
BOOST-PRO's Avatar
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 45
Member of:
[AUDI]
Default Re: Audi A4 B6 1.8T 20v

Am patit si eu ceva neplacut la masina mi-a fost usor lovita in parcare si trebuie sa vopsesc bara spate si aripa fata , am gasit uyn vopsitor care vopseste masini pentru un dealer si le face bine , o sa apelez la el dupa sarbatori , o sa-ti spun cum iese ,cred ca o sa vopsesc si plasticele alea , ,cred ca e bucuroasa masina ta de cadourile de mos Niculae

Quote:
Originally Posted by gabbyyy View Post
Observ asta in legatura cu primul post " Last edited by bluey; 21-12-08 at 13:43. " si cateva poze lipsa. Ceva probleme conasu'? Daca da, vreau sa fiu informat si eu...

Stiam de stickerul din portbagaj, si de codul de vopsea. Eu nu ma tem ca nu iese culoarea, ci ma tem ca nu prea o sa reziste, mai ales pe drumurile noastre. Vopsitor cu adevarat dedicat, care sa se apuce de asa ceva, si sa finalizeze treaba cum trebuie, gasesti cam rar, iar daca gasesti tot nu exista garantia ca dureaza macar 3 ani. E drept ca se schimba aspectul masinii, dar nici de doua ori pe an nu as vrea sa stau sa vopsesc respectivele elemente. Am vazut vopsea sarita imediat dupa roata si la cele care au venit vopsite de la mama lor... Chiar nu stiu ce sa zic.

Mersi. Sa stii ca motorul e ceva deosebit. M-am gandit si la chip, dar deocamdata doar ganduri. As vrea intai cateva ajustari hardware, si dupa aia soft. Deocamdata sa vedem cum stam cu bugetul, planuri sunt destule. La cati km fac eu pe an cu masina asta, mai poate astepta putin.
BOOST-PRO is offline  
Old 28-12-08, 19:44   #14
gabbyyy
Audi Driver

Stage 5
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 505
Member of:
[AUDI]
Default Re: Audi A4 B6 1.8T 20v

Imi pare rau de incidentul pe care l-ai avut cu masinuta ta. Sunt afectate grav reperele? Sper sa iasa cat mai bine lucrarea, ca eu am cosmaruri cu privire la reparatiile de tinichigerie dupa ce mi-am gasit masina avuta anterior tot asa, atinsa in parcare, si reparatia a iesit de toata jena.
Daca te hotarasti sa vopsesti si fustele/pragurile, vino si cu niste poze din timpul operatiilor sau macar dupa, sa vad cum arata. Si nu uita de un feedback pe termen lung, pentru ca eu pana cand nu se incalzeste vremea nu am de gand sa ma apuc de astfel de interventii.

Cat despre cadouri, momentan sunt foarte multumit de masina si de cum se comporta, nu mi-a facut probleme de niciun fel, asa ca mai merita cate ceva. Imi place foarte mult cum arata acum, nu simt nevoia de schimbari majore, eventual as vopsi acele elemente in culoarea caroseriei si as acorda o mica "atentie" de vreo 30 caluti motorului, si dupa asta, benzina buna si revizii ca la carte...
Ah, m-ar mai tenta niste faruri A5 look, sa vedem ce "misca" cel de la Hofele, pentru ca, chinezismele disponibile momentan nu prea ma avantajeaza.

Last edited by gabbyyy; 28-12-08 at 19:47.
gabbyyy is offline  
Old 28-12-08, 19:55   #15
BOOST-PRO

Stage 2
 
BOOST-PRO's Avatar
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 45
Member of:
[AUDI]
Default Re: Audi A4 B6 1.8T 20v

da nici eu nu stiu ce sa fac parca as mai astepta sa se incalzeasca un pic si dupa aceea sa o vopsesc , dar o sa vad , cat despre masina nu este asa de grav dar am o infundatura in aripa stanga fata si bara stanga spate luata vopseaua dar urasc cand mi sa intampla asemenea lucruri , i-mi place ca masina sa fie tipla dar vad ca in Ro ai de a face cu tot falul de nebuni si antitalente ,
BOOST-PRO is offline  
Closed Thread



- Copyright 2024 4Tuning -