Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > OPEL > Masina mea Opel

Reply
 
Thread Tools
Old 03-10-08, 13:01   #76
magnifiqo

Stage 5
 
magnifiqo's Avatar
 
Join Date: Aug 2008
Posts: 1,045
Member of:
[Opel]
Default Re: My Tigra : dEItY

Am fost la rar,din pacate am cam picat testul cu gazele si asta din cauza sondei Lambda. Stiu asta deoarece am fost la ct si am puso-o pe un tester si mi-au zis k trebuie schimbata sonda. In ciuda faptului ca este si in jur de 5 milioane, nici nu o pot gasi cei din Constanta de la reprezentanta,nu exista pe stock nici in Romania,Ungaria,Germania si chiar daca ar fi fost ar fi durat sa imi aduca sonda in jur de 10 zile lucratoare,deci poate sa insemne si 3 saptamani. Problema mare care este : ca nu gasesc sonda Lambda. Am tipul motorului x14xe. Daca cumva stiti de unde sa gasesc,sa fac comanda sau cine stie poate la mana a 2-a insa nu prea uzata. Eu am nevoie doar sa trec RAR,ca apoi masina o sa fie schimbata,insa pana atunci e greu. Nr provizorii nu mai pot lua,am luat si a 3-a pereche,deci sper si zic Doamne ajuta ca pana pe 25 octombrie sa vad pe tigra mea nr de Tulcea. Insa pt asta am nevoie si de ajutorul vostru. Daca aflati ceva sau stiti ceva chiar v-as fi recunoscator . O zi buna
magnifiqo is offline   Reply With Quote
Old 03-10-08, 13:35   #77
Dracushor

Stage 5
 
Dracushor's Avatar
 
Join Date: Sep 2007
Posts: 410
Member of:
[Opel]
Default Re: My Tigra : dEItY

cum arata lambda aia? ca asa dupa nume nu prea imi amintesc
Dracushor is offline   Reply With Quote
Old 03-10-08, 13:46   #78
cosmin_cosmin_1

Stage 5
 
cosmin_cosmin_1's Avatar
 
Join Date: Jun 2004
Posts: 4,001
Default Re: My Tigra : dEItY

ce-ai,cine te-a mintit ca o sonda lambda e 5 milioane? si in plus, gasesti peste tot. eu mi-am luat bosh cu 160 ron de la un magazin din sibiu. gasesti si universale si speciale pentru motorul tau. incearca la autokarma, au livrare in toata tara
cosmin_cosmin_1 is offline   Reply With Quote
Old 03-10-08, 13:46   #79
magnifiqo

Stage 5
 
magnifiqo's Avatar
 
Join Date: Aug 2008
Posts: 1,045
Member of:
[Opel]
Default Re: My Tigra : dEItY

sincer @dracushor nici nu iti pot raspunde la aceasta intrebare. Acum m-am uitat si eu pe net vad k este un cablu ceva. Deci sincer nu ma pricep in acest domeniu. Offfff..... @cosmin_cosmin 1 cei de la reprezentanta mi-au zis acest lucru,iti dai seama k umfla la greu

@edit : Gata am facut rost de sonda lambda. Am facut comanda la mine in oras si maine o primesc de dimineata . Sper sa am timp sa trec si pe la RAR maine poate o rezolv DOAMNE ajuta.

Last edited by magnifiqo; 03-10-08 at 20:50.
magnifiqo is offline   Reply With Quote
Old 03-10-08, 21:33   #80
magnifiqo

Stage 5
 
magnifiqo's Avatar
 
Join Date: Aug 2008
Posts: 1,045
Member of:
[Opel]
Default Re: My Tigra : dEItY

Gata in sfarsit mi-au ajuns si plasmele . In 2-3 zile le voi monta si voi reveni cu niste poze :




Last edited by magnifiqo; 03-10-08 at 21:37.
magnifiqo is offline   Reply With Quote
Old 03-10-08, 21:38   #81
@dy_best

Stage 3
 
@dy_best's Avatar
 
Join Date: Aug 2008
Posts: 125
Default Re: My Tigra : dEItY

sunt sukare sper sa le vad direct pe masina
@dy_best is offline   Reply With Quote
Old 08-10-08, 11:05   #82
Ciuby

Stage 4
 
Ciuby's Avatar
 
Join Date: May 2008
Posts: 282
Default Re: My Tigra : dEItY

ce zicea lumea pe thread-ul clubului? ai lovit-o?

e rau?
Ciuby is offline   Reply With Quote
Old 08-10-08, 15:19   #83
Dracushor

Stage 5
 
Dracushor's Avatar
 
Join Date: Sep 2007
Posts: 410
Member of:
[Opel]
Default Re: My Tigra : dEItY

arata foarte bine plasmele astea ) sper sa le pui cat mai repede si nu uita sa faci poze si pe timpul zilei si noaptea sa vedem cum arata
Dracushor is offline   Reply With Quote
Old 08-10-08, 15:28   #84
@dy_best

Stage 3
 
@dy_best's Avatar
 
Join Date: Aug 2008
Posts: 125
Default Re: My Tigra : dEItY

Am fost luni si am vazut masina lui magnifiqo.Nu e rau dar totusi trebuie sa schimbe farurile si radiatoarele (nu cred ca se mai pot repara pt ca s-au strambat si curg nu foarte rau dar totusi pierd lichid).Eu cred ca al ajunge cam 5 mil aproximativ. A zis ca nu o sa mai intre o periada pana nu rezolva cu masina.Am vazut si plasmele inca nu le-a pus dar sunt misto.
@dy_best is offline   Reply With Quote
Old 08-10-08, 16:38   #85
cosmin_cosmin_1

Stage 5
 
cosmin_cosmin_1's Avatar
 
Join Date: Jun 2004
Posts: 4,001
Default Re: My Tigra : dEItY

daca gasesti radiator de aer conditionat sub 4 milioane jumate (nou), vreau si eu..
cosmin_cosmin_1 is offline   Reply With Quote
Old 08-10-08, 21:19   #86
@dy_best

Stage 3
 
@dy_best's Avatar
 
Join Date: Aug 2008
Posts: 125
Default Re: My Tigra : dEItY

Pai ma gandeam si eu la vreo 2 mil un radiator!!!.Asa de scumpe sunt????!!!
@dy_best is offline   Reply With Quote
Old 08-10-08, 21:23   #87
Dracushor

Stage 5
 
Dracushor's Avatar
 
Join Date: Sep 2007
Posts: 410
Member of:
[Opel]
Default Re: My Tigra : dEItY

Eu zic sa intrebi ca din ce opel-uri este bun in tigra si pe urma compari care este mai ieftin
Dracushor is offline   Reply With Quote
Old 10-10-08, 19:05   #88
magnifiqo

Stage 5
 
magnifiqo's Avatar
 
Join Date: Aug 2008
Posts: 1,045
Member of:
[Opel]
Default Re: My Tigra : dEItY

Din pacate nu pot vorbi foarte mult. Am avut accident cu politia am scapat,nu am luat nici amenda nici puncte nimic( spre mirarea mea). De luni bag masina in service. Farurile sunt sparte aman2, am radiatoru cred k stricat,s-ar putea sa trebuiasca sa il inlocui pe acesta si claxonul trebuie schimbat. Sper ca pana weekendul viitor sa ma pot bucura de ea. Nu ca am vrut sa am accident dar cu aceasta ocazie imi voi achizitiona alte componente care vroiam sa le iau. Imi voi achizitiona Angel Eyes(diferenta intre o pereche de faruri noi de tigra si faruri noi angel eyes este doar de 1,5 milioane). Incet incet va demonstrez ca ma tin de promisiune si vreau sa fac ceva frumos din masina mea. Va cer doar o parere care credeti ca sunt mai frumoase,eu inclin fara discutie pe cele din poza a 2-a,cele pe negru :



Eu intru foarte rar pe net,nu mi-=am adus calculatorul la camin si nu voi avea net inca vreo 1-2 saptamani. Intru pe internet in cel mai fericit caz 1 data la 2 zile,deci foarte rar. Acum va las si o sa intru pe duminica seara sa vad parerile voastre . O zi buna.

Last edited by magnifiqo; 10-10-08 at 19:08.
magnifiqo is offline   Reply With Quote
Old 10-10-08, 20:09   #89
bz06---

Stage 2
 
Join Date: Oct 2008
Posts: 44
Member of:
[Opel]
Default Re: My Tigra : dEItY

Salut, acum am terminat de citit thread-ul tau. Frumoasa masina , pacat de accidentul cu politia.
Daca imi pot da si eu cu parerea pe aici farurile cu angel eyes pe negru imi plac mai mult, urmeaza sa imi iau si eu cam in doua saptamani o pereche.
Ai grija de masina...
bz06--- is offline   Reply With Quote
Old 10-10-08, 21:05   #90
Black Pearl

Stage 5
 
Black Pearl's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 1,176
Member of:
[Opel]
Default Re: My Tigra : dEItY

Mie imi plac foarte mult Angel Eyes pe fond negru.
Poate pe viitor imi pun si eu.
Black Pearl is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -