Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > OPEL > Masina mea Opel

Closed Thread
 
Thread Tools
Old 11-02-06, 12:34   #31
sil4tuning

Purtator cuvant SUN RACERS

Stage 5
 
sil4tuning's Avatar
 
Join Date: Feb 2005
Posts: 4,847
Member of:
[Sun Racers]
[Opel]
Default

opel este masina romanului nu a nemtilor
am si eu o vectra DTI
sil4tuning is offline  
Old 11-02-06, 13:39   #32
Eagle_flyaway

Stage 5
 
Eagle_flyaway's Avatar
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 834
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[RENAULT]
Default

SA-ti traiasca vectranu .... deja ma simt mai neamtz ca oricand .... !!!
Eagle_flyaway is offline  
Old 11-02-06, 13:41   #33
sil4tuning

Purtator cuvant SUN RACERS

Stage 5
 
sil4tuning's Avatar
 
Join Date: Feb 2005
Posts: 4,847
Member of:
[Sun Racers]
[Opel]
Default

ms men
si mai inca doi amici care au si eu la randul lor tot vectra unul dintre ei A din 91 si altul B ca a mea ...nici o plangere din partea masini ....
__________________

CDTI
sil4tuning is offline  
Old 23-02-06, 22:49   #34
mada090

Stock
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 6
Default

k am vazut topicul asta si am zis ca nu vad bine, cred ca cineva a vrut sa faca o gluma si a zis \" ia sa zic ceva atat de absurd incat lume asa nu se abtzina sa comenteze\" am defapt doar o intrebare: catzi posesori de olcit vor sa scape de masina si catzi de opel, nu vreau sa supar pe nimeni dar inainte am intrebat un prieten care are un olcit chicitzi ce a zis \"olcit nu ai cu ce o compara, are patru roti si merge, e de mirare!!\" din coincidetza sunt fericitul posesor al unui opel kadett va datzi seama ce cearta am avut cu prietenul meu pana la urma tot opelul a castigat, sincer nici nu imi inchipuiam alt rezultat
mada090 is offline  
Old 24-02-06, 05:08   #35
Corbu`

Stage 5
 
Corbu`'s Avatar
 
Join Date: Jan 2005
Posts: 253
Default Re:

Quote:
Originally Posted by \"mada090\"
k am vazut topicul asta si am zis ca nu vad bine, cred ca cineva a vrut sa faca o gluma si a zis \" ia sa zic ceva atat de absurd incat lume asa nu se abtzina sa comenteze\" am defapt doar o intrebare: catzi posesori de olcit vor sa scape de masina si catzi de opel, nu vreau sa supar pe nimeni dar inainte am intrebat un prieten care are un olcit chicitzi ce a zis \"olcit nu ai cu ce o compara, are patru roti si merge, e de mirare!!\" din coincidetza sunt fericitul posesor al unui opel kadett va datzi seama ce cearta am avut cu prietenul meu pana la urma tot opelul a castigat, sincer nici nu imi inchipuiam alt rezultat
io' cred ca la prima vedere nu ai prea intzeles \"titlul\" topicului....
Corbu` is offline  
Old 25-02-06, 00:28   #36
gotti

Stage 3
 
gotti's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 122
Default

Haide ma ce naiba, deschidem discutii aiurea pt. toti nebunii. Cineva spunea mai sus ca prefera oricand un Kadet unui Oltcit. Eu spun ca prefer oricand o stema de Opel unui Oltcit. Da' daca tot ne punem la mintea prostilor propun sa comparam Opel Vectra OPC 3.2 V6 cu un Oltcit 12 TRS ultimul model din 1927
Hai ca am luat-o razna
gotti is offline  
Old 25-02-06, 09:40   #37
BabyBlue_EVO

Presedinte Evolution Crew

Stage 5
 
BabyBlue_EVO's Avatar
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 504
Member of:
[Moderators]
[Evolution Crew]
Default Re:

Quote:
Originally Posted by \"sil4tuning\"
opel este masina romanului nu a nemtilor
am si eu o vectra DTI
daca era mashina romanului nu era 20-30-40 mii ieurooo.... intzelegi?
deci e mashina neamtzului :P
BabyBlue_EVO is offline  
Old 27-02-06, 15:44   #38
gotti

Stage 3
 
gotti's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 122
Default

Baaaaa, m-am saturat de ideea asta preconceputa ca opeleul e cea mai proasta masina din europa (cu exceptia daciei). Ce dracu se baga in seama toti tampitii. Astia care spun ca e proasta au dacii cu 4 faruri. Mie mi se pare ca Opelul e singura masina din Germania facuta integral acolo. (nu sunt sigur). Pana si \"marele\" Mercedes (prea mult umflat fata de ce stie sa mai faca in ultimul timp) are piese facute prin India, Turcia, Pakistan. Aici nu exagerez. Eu am avut pana acum 2 ani un E din 2001. Cand m-am dus la Casa Auto sa-i schimb injectoarele, in set erau 2 facute in Germania, unul in India si unul in Pakistan.
Terminati ma cu comparatiile astea tampite intre Opel Vectra C (relansarea marcii) si toate \"rebuturile\"
gotti is offline  
Old 27-02-06, 17:43   #39
TSC-Us

Stage 5
 
TSC-Us's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 1,697
Member of:
[RENAULT]
[Opel]
[VW]
[SUBARU]
Default

CINE A SCOS TAMPENIA ASTA...?
NU ARE TREABA CU MASINILE CATUSI DE PUTIN!
CUM POTI SA SCOTI O ASA ABERATIE?
CUM POTI SA COMPARI O TEUTONICA CU...O FRANCEZA-RAMANEASCA?
ASTA A SPUS UNUL CARE CRED CA A AVUT OLCIT!SI...NICI ALA NU AR PUTEA SA SPUNA ASA \"PERLA\"!
E DE RASUL CURCI!

AM AVUT SI EU UN KADETT DIN 92 PE CARE L-AM VANDUT SI..AM FOST MULTUMIT DE EL!M-A TINUT DESTUL DE BINE A TINUT LA TAVALEALA,AM PARCURS CU EL MAI MULT DE 300.000 KM SI MERGEA DESTUL DE BINE!
SI...ERA PE BENZINA!
DC DAEWOO FACE CIELO?CIELO E COPIAT DUPA KADETT!
DE PROST CE E?SI..INCA SE MAI FABRICA CIELO!
IN 1996 CAND A APARUT CIELO...OAUUU SPUNEAU CAM TOTI!

AM AVUT O CALIBRA SI RUPEA SOSEAUA,DAR NU AM TINUT-O MULT PT CA AM SCHIMBAT-O PT CA AM MA STRESA CINEVA SA O VAND SI MI-A OFERIT MULT PESTE CAT PUTE-AM SA I-AU PE EA!
CALIBRELE SI ACUM RUP...!

AM AVUT PT O PERIOADA SCURTA SI O ASTRA SI ERA BUNA

LA INCEPUT...NU MA GANDEAM CA O SA AM NUMAI OPELURI,DAR...SE MERITA!

ACUM AM O VECTRA B PE BENZINA SI SUNT F MULTUMIT,DESI AS VREA MAI MULT,NORMAL,DAR...SANT MULTUMIT DE EA!

O SA-MI I-AU VECTRA GTS!

WAY-UL...RUPE!CE FACE EL...NU PREA AM VAZUT...CEL PUTIN LA NOI!
CIAO

M-AM GANDIT...IMI I-AU UN OLCIT TRS CU MOTOR PE FOLIE!....

__________________
TSC-Us is offline  
Old 27-02-06, 18:57   #40
X-Ray-Eyes
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
X-Ray-Eyes's Avatar
 
Join Date: Nov 2003
Posts: 3,299
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Opel]
[BMW]
Default

Opel mai prost ca oltcitul ...
Cand am sa vad un Oltcit scos de fabrica ( cu toate ca nu se mai produce ) cu 2000 16v Turbo pe el , cu mecanica si tablaria asemanatoare cu a Opelului , atunci toata stima ...
Dar userul EVOLUTION8 vad ca nu a avut nimic de comentat pe tema asta ...
Si ca un ultim aspect ... Opelul a produs peste 20 de motorizari ... Oltcitul ... stiti voi mai bine cate ... Deci ?
Sa nu comparam Varza cu Ciuperci ( Aka oltcit ) cu o ceafa de porc la Gratar + garnitura si Salata ( Opel ) !!!
__________________
2.0 @ Opel Astra F
3.0 @@ BMW E92 335i
https://www.youtube.com/user/Andrei77WRC
X-Ray-Eyes is offline  
Old 27-02-06, 23:07   #41
TSC-Us

Stage 5
 
TSC-Us's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 1,697
Member of:
[RENAULT]
[Opel]
[VW]
[SUBARU]
Default

SI DACA AS FII AVUT LAMBORGHINI SI NU AS FII AVUT VREODATA OPEL SI NU AS FIF MERS CU UN OPEL NU AS FI PUTUT SPUNE O ASA TAMPENIE!

CEL MULT OLCITUL ESTE MAI BUN CA O DACIE!ATAT!
AM MERS CU UN 12TRS DE MULT IN COPILARIA MEA SI MERGE BINE PE LANGA O DACIE ATAT

DAR NU TRE SA NE KKM PE NOI SI SA ARUNCAM IN ALTII CU IDIOTENII DE GENUL ASTA!

NU STIU CE MARE \"FILOZOF\" A PUTUT SA SPUNA O ASA TAMPENIE!
POATE ...UN CARUTZAS!UN GLOBIAN!

...
TSC-Us is offline  
Old 28-02-06, 09:52   #42
TSC-Us

Stage 5
 
TSC-Us's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 1,697
Member of:
[RENAULT]
[Opel]
[VW]
[SUBARU]
Default

OPELUL NU E O FIRMA DE CERSIT SIMPATIA
TSC-Us is offline  
Old 28-03-06, 23:02   #43
WhiteRaven
Toyota Driver

Stage 5
 
WhiteRaven's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Posts: 588
Member of:
[Toyota]
Default Re: OPEL mai prost ca Oltcit!

WOW.. Ce tampenie. Eu am avut calibra C20NE si am fost foarte multumit de ea. Din pacate am vandut-o dar nu ca ar fi proasta. Pe viitor o sa imi iau iarasi cu siguranta un model de calibra, preferabil turbo sau V6.
Cei care spun asemenea lucruri nu sunt oameni constienti, sau sunt persoane grandomane care depasesc viata omului de rand... cu mult. parerea carora nu contaza. Sau mai sunt altii care aud o persoana doua, de cele mai multe ori comercianti de masini second hand care vand alte marci, si isi formeaza aceasta idee.
WhiteRaven is offline  
Old 28-03-06, 23:49   #44
[-O-]

Stage 3
 
[-O-]'s Avatar
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 120
Default Re: OPEL mai prost ca Oltcit!

Eu am un Opel Corsa 1.2 (yep, nu este o masina nervoasa, cu mii de cai sub capota, dimpotriva, este una micuta, de oras, fara pretentii, asa, ca un...Oltcit ). De cand am luat masina nu am avut nici o problema cu motorul, sau cu alte componente. Masina se comporta ireprosabil, desi a fost rulata aproape numai in Romania (unde, vorba aia:" drum fara groapa nu exista"). Singura "buba" cunoscuta a Opel-urilor este cutia de viteze, care poate face probleme (la a mea a trebuit sa schimb o componenta, care era din plastic si a cedat: un fel de parghie cu o bila in capat, sorry dar chiar nu ma pricep la partea mecanica/tehnica), dar in rest, sunt probabil cea mai buna varianta pentru cei cu posibilitati nu foarte mari in ceea ce priverste achizitia/intretinerea unei masini. Piese ieftine, masina nu cere multe, nici des.
Ca o opinie personala, un alt minus ar fi fusta/spoilerul de plastic de sub botul masinii, care se tot razuie/desprinde (mai ales ca este din 2 bucati, care se unesc pe mijloc) cand mai urci o bordura mai inalta...dar pe de alta parte, cand se intampla asta, ii feliciti in gand pe cei care s-au gandit sa-l faca asa, in loc sa dai direct cu tabla in beton, si la o adica poti sa-l si scoti (nu e totusi indicat, l-am scos o perioada si se simtea cum botul masinii sta un pic ridicat la viteze mai mari).
Probabil ca viitoarea mea masina va fi tot un Opel, o Astra Hatchback.
[-O-] is offline  
Old 29-03-06, 00:02   #45
Cali...nV6

Stage 4
 
Cali...nV6's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 234
Default Re: OPEL mai prost ca Oltcit!

Cam ce se poate face dintr-un amarat de Opel

Citez:
"This car with a 3.2V6 supercharged, nitrous engine conversion, truly exists and can smoke the likes of Porsche 996, Jaguar XK8, Mercedes 600SL, Maserati 3200GT, Subaru Impreza and Mistubishi Evo. She is capable of accelerating from 80 - 180 km/h in less than 8 seconds........ motorcycle territory"

http://www.cardomain.com/ride/254494/1
__________________
Cali...nV6 is offline  
Closed Thread



- Copyright 2024 4Tuning -