Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > OPEL > Masina mea Opel

Closed Thread
 
Thread Tools
Old 24-04-11, 11:48   #241
Skma

Stage 5
 
Skma's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 4,212
Member of:
[Opel]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Maşina mea: Opel vectra A 2000 8v TURBO

Ok! Nici o problema.
Da intradevar prima intre noi 2 a fost foarte tare.

Un alt rezultat Vectra vs Golf 5 GTI - 1-0.

Daca stie cineva un kit Innovate LC1 la bani buni sunt interesat am nevoie de asa ceva cat de curand.
__________________
::ex: Opel Vectra A 2.0 8v TURBO - Meqasquirt 2 Stand Alone Management:: Proiect AS Tuning ::
Opel Astra G 1.6 16V in progress
Skma is offline  
Old 25-04-11, 18:33   #242
ascona78

Stage 5
 
ascona78's Avatar
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 332
Default Re: Maşina mea: Opel vectra A 2000 8v TURBO

Quote:
Originally Posted by mihaistan View Post
asa a fost ... a dat 1/2 i`a sarit maciuca`n dinti s`a oprit .. nimic concludent ...

Aseara masina lu skama a fost un pic mai rapida decat dricul , sper sa ne revedem in curand ...Prima cursa oricum a fost de nota 10 . Sper sa ne revedem azi /maine cum ai timp sa mai incercam o data ,sa vedem daca se valideaza rezultatul
Felicitari pentru munca depusa si sper sa creasca nivelul din ce in ce mai mult.
nu vreau sa zic ceva sa te simti aiurea si nici sa ma laud cu proiectul skm dar masina asta(vectra) va fii mereu "un pic mai rapida decat dricul"....
__________________
Ascona B 2.0 8v turbo & standalone management ms2 v3.0
Drag cars don't have to be pretty they just have to go fast in a straight line

A S tuning Ploiesti
montam sisteme turbo si NOS
executam esapamente sport
kituri xenon si instalatii audio
stand alone management
ascona78 is offline  
Old 25-04-11, 18:46   #243
mihaistan

Stage 5
 
mihaistan's Avatar
 
Join Date: May 2008
Posts: 1,104
Member of:
[CITROEN]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Maşina mea: Opel vectra A 2000 8v TURBO

Nu am de ce sa ma simt nush cum , eu stiu foarte bine ce imi poate masina si unde trebuie sa ajung
Vom vedea ce ne rezerva viitorul ... sper sa o aduca in cea mai buna forma precum si eu , atunci sa fie rezultatul concludent insa cu o atitudine ca a lui nu stiu daca masina mea mai prezinta interes pentru el. Masinile sunt diferite ca grupe , din punctul meu de vedere totul este distractie La legale conteaza totul ...
Nu vad de ce sa nu te lauzi cu lucrarea ... este munca ta aici si va mai fi de acum incolo .
__________________
Citroen BX T D12
mihaistan is offline  
Old 26-04-11, 07:59   #244
Skma

Stage 5
 
Skma's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 4,212
Member of:
[Opel]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Maşina mea: Opel vectra A 2000 8v TURBO

Mihai eu nu vreau sa ma cert cu tine insa masina mea in momentul de fata este limitata adik 0.5 presiune cat trage acum a tras si prima data cand ne-am dat.
Eu doar vreau sa vad cum mai stau si cu alte masini de aceea nu m-ai m-am dat cu tine insa tu o iei ca pe o chestie personala.Eu inteleg ca faci zilnic cate ceva la masina eu insa nu fac nimic momentan fiindca mai trebuie sa achizitionez niste piese.
Skma is offline  
Old 26-04-11, 08:43   #245
DRooPY

Stage 5
 
Join Date: Oct 2004
Posts: 2,292
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Opel]
Default Re: Maşina mea: Opel vectra A 2000 8v TURBO

ce piese skama? suport de baterie ?! ha ha haha.. )))
DRooPY is offline  
Old 26-04-11, 10:20   #246
mihaistan

Stage 5
 
mihaistan's Avatar
 
Join Date: May 2008
Posts: 1,104
Member of:
[CITROEN]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Maşina mea: Opel vectra A 2000 8v TURBO

Tocmai de aceea am specificat sa o aduci in cea mai buna forma ... stand alone si toate cele eu am intampinat ceva probleme si inca nu stiu cum sa le rezolv si le iau prin eliminare si incercare si tocmai ca masina ta nu a suferit vreo modificare aveam un etalon ... si imi dadeam seama daca am rezolvat ceva sau ba
mihaistan is offline  
Old 27-04-11, 08:51   #247
ascona78

Stage 5
 
ascona78's Avatar
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 332
Default Re: Maşina mea: Opel vectra A 2000 8v TURBO

Quote:
Originally Posted by mihaistan View Post
Tocmai de aceea am specificat sa o aduci in cea mai buna forma ... stand alone si toate cele eu am intampinat ceva probleme si inca nu stiu cum sa le rezolv si le iau prin eliminare si incercare si tocmai ca masina ta nu a suferit vreo modificare aveam un etalon ... si imi dadeam seama daca am rezolvat ceva sau ba
orice problema aveai la masina nu schimba situatia.adik sa ma explic...ca sa castigi 2 lungimi de masina la 400 m ar insemna sa faci o gramada de schimbari la setrile masini...cu alte cuvinte ar trebui sa fie alta masina.
daca ar fii asa nici nu ai mai fii pe strada cu ea sa te dai pt ca ai avea mult de lucru la ea.
admir optimismul si inflacararea ta dar daca printr-un mic reglaj sau diferite chestii facute la masina crezi ca recuperezi la 400 m 2 lungimi de masina te inseli.sa sari in fatza cu 2 masini fatza de cum e masina ta acum iti trebuie multi cai si multe modificari si cred ca stiu mai bine decat tine asta fara sa sune a impresii sau a nu crede in calitatile tale de mecanic...
cu alte cuvinte te-ai suparat degeaba pe skm.te-a batut si il inteleg dc nu a mai vrut sa se dea cu tine o reactie cat se poate de normala din partea lui.
contrazicema doar dc ai niste argumente solide....
nu-mi lua in nume de rau tot ce ti-am zis acum...
ascona78 is offline  
Old 27-04-11, 10:05   #248
DRooPY

Stage 5
 
Join Date: Oct 2004
Posts: 2,292
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Opel]
Default Re: Maşina mea: Opel vectra A 2000 8v TURBO

suna a debate :P
DRooPY is offline  
Old 27-04-11, 12:06   #249
GJ 64 GAB

Stage 5
 
GJ 64 GAB's Avatar
 
Join Date: Sep 2008
Posts: 6,033
Member of:
[Moderators]
[Hyundai]
[Opel]
Default Re: Maşina mea: Opel vectra A 2000 8v TURBO

Vă rog să încetaţi !
GJ 64 GAB is offline  
Old 27-04-11, 15:23   #250
mihaistan

Stage 5
 
mihaistan's Avatar
 
Join Date: May 2008
Posts: 1,104
Member of:
[CITROEN]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Maşina mea: Opel vectra A 2000 8v TURBO

hai totusi sa raspund ca un ultim offtopic ... cu toate ca sunt masinile in cauza
Masina mea a mers cu 2 duze de la injectoare blocate inca 1 mai face probleme... deci am mers in 2 pistoane(si da cand merge si ea in 4 pistoane parca e alta masina) ... turbina este capabila de 2 bar ... momentan merg 1.4-1.5 bar restul este facut sa reziste in jurul presiunii , iar motorina este destula + cateva interne la pompa ce tocmai le`am facut si mai urmeaza mici reglaje (si da multe masini se pot scoate pe 400 de la 2 saibe !)
Asadar antrenamentele le fac cu o alta masina care oricum este mai potenta si va ramane constanta de cate ori l`am solicitat ... trebuia sa`mi dea cu flit ... insa uite ca totusi a vazut diferentele de la micile reglaje pe pielea lui .. crede`ma enorme Anul trecut este cel mai bun exemplu , la inceputul anului pana in toamna am recuperat 1 secunda pe 400m ... ceea ce este enorm aceasi turbina , acelas motor, aceais evacuare , aceasi cutie , aceleas cauciucuri....

Spor la stand alone ... sunt sigur ca va iesii treaba buna si la skama ... si sper sa imi acorde "sansa" dupa ce isi termina masina oricum tot vouchere sunt ambele masini la final
mihaistan is offline  
Old 27-04-11, 18:18   #251
Skma

Stage 5
 
Skma's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 4,212
Member of:
[Opel]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Maşina mea: Opel vectra A 2000 8v TURBO

bah ia terminati ca poluati topicul !
Vom vedea pe strada care masina e mai buna pana acum Vectra vs BX - 3-0.
Vom vedea ce rezolva viitorul.
Simplu.

On topic:

Vectra Vs. E30 2.5 24v - 2-0
Vectra vs Corsa A SFI - 0-2(bestie asta mica) Bravo basule. urmeaza revansa dupa ce vor veni piesele.

Last edited by Skma; 27-04-11 at 18:21.
Skma is offline  
Old 27-04-11, 22:56   #252
serban_pc

Stage 5
 
serban_pc's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 4,446
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Maşina mea: Opel vectra A 2000 8v TURBO

Bun asa !
Felicitari pt masina, ai muncit mult is ai investit bani, acum incepi sa culegi rezulatte favorabile!
serban_pc is offline  
Old 29-04-11, 08:19   #253
Skma

Stage 5
 
Skma's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 4,212
Member of:
[Opel]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Maşina mea: Opel vectra A 2000 8v TURBO

Multumesc!
Sper ca saptamana viitoare sa schimb puntea fiindca am descoperit ca e un pic stramba si sa rezolv definitiv problema abs-ului.
In ceea ce priveste starea masinii viitoare sper ca in maxim 2 luni sa cumpar si restul pieselor necesare pentru a mari presiunea.
Skma is offline  
Old 02-05-11, 22:07   #254
ascona78

Stage 5
 
ascona78's Avatar
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 332
Default Re: Maşina mea: Opel vectra A 2000 8v TURBO

s-ar putea sa se ridice cu pretentii la tine(in setarile actuale) inca una din masinile lucrate de noi....
ascona78 is offline  
Old 03-05-11, 08:14   #255
Skma

Stage 5
 
Skma's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 4,212
Member of:
[Opel]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Maşina mea: Opel vectra A 2000 8v TURBO

sa inteleg ca e vb de sciroco?
Skma is offline  
- Copyright 2024 4Tuning -