Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > OPEL > Masina mea Opel

Reply
 
Thread Tools
Old 21-03-11, 09:24   #301
AB-04-ASS
Opel Driver

Stage 5
 
AB-04-ASS's Avatar
 
Join Date: Jan 2005
Posts: 664
Member of:
[Fiat]
[Opel]
Default Re: Masina mea: Opel Astra Clean ECO-FES

Pentru care model de stopuri ai optat? Dupa ce le montezi, o sa te intreb cum sunt, daca se aburesc sau au alte probleme la montaj... pentru ca vreau si eu sa le schimb dar am auzit multe pareri contra. Ca ultim resort ma gandeam sa le pastrez cele originale, dar sa le pun folie sau sa le vopsesc fumurii.
__________________
Ex: Seicento Sporting Abarth

My Opel Astra MKIV Coupe
AB-04-ASS is offline   Reply With Quote
Old 21-03-11, 11:05   #302
FeS

Stage 5
 
FeS's Avatar
 
Join Date: Nov 2005
Posts: 1,024
Member of:
[Opel]
Default Re: Masina mea: Opel Astra Clean ECO-FES

Ca cele din poze...
Nu stiu cum e cu Politia pe acolo pe la voi, dar aici la Pitesti am avut eu folie pe stopuri si am ramas fara talon ...acum tu stii cum e
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	stopuri-led-opel-astra-a6fe6543e890052a3-0-0-0-0-0.jpg
Views:	43
Size:	192.0 KB
ID:	1928139  
FeS is offline   Reply With Quote
Old 21-03-11, 14:39   #303
_Cox_
Shine Club Member

Stage 5
 
_Cox_'s Avatar
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 2,349
Member of:
[Virtual Tuning]
[4Rally]
[2 Roti]
[Street 4 Cars]
[Shine Club]
[Street Vision]
Default Re: Masina mea: Opel Astra Clean ECO-FES

Quote:
Originally Posted by FeS View Post
Ca cele din poze...
Nu stiu cum e cu Politia pe acolo pe la voi, dar aici la Pitesti am avut eu folie pe stopuri si am ramas fara talon ...acum tu stii cum e
Ma bucur ca te-ai decis sa cumperi stopuri.
Acelea chiar se potrivesc cu masina
_Cox_ is offline   Reply With Quote
Old 21-03-11, 15:32   #304
iviTe
Daewoo Driver

Stage 5
 
iviTe's Avatar
 
Join Date: Sep 2008
Posts: 2,259
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: Masina mea: Opel Astra Clean ECO-FES

buna alegere fesule sa le vedem cat mai repede pe masina ...
iviTe is offline   Reply With Quote
Old 22-03-11, 15:38   #305
AB-04-ASS
Opel Driver

Stage 5
 
AB-04-ASS's Avatar
 
Join Date: Jan 2005
Posts: 664
Member of:
[Fiat]
[Opel]
Default Re: Masina mea: Opel Astra Clean ECO-FES

Quote:
Originally Posted by FeS View Post
Ca cele din poze...
Nu stiu cum e cu Politia pe acolo pe la voi, dar aici la Pitesti am avut eu folie pe stopuri si am ramas fara talon ...acum tu stii cum e
M-ai pus pe ganduri...
AB-04-ASS is offline   Reply With Quote
Old 14-04-11, 17:00   #306
FeS

Stage 5
 
FeS's Avatar
 
Join Date: Nov 2005
Posts: 1,024
Member of:
[Opel]
Default Re: Masina mea: Opel Astra Clean ECO-FES

Nu trece zi in care sa nu-mi dau seama ca trăiesc in Romania.
Am dat comanda acum 2 saptamāni la Redzone Tuning de stopuri si abia acum 2 zile am primit un colet care continea niște stopuri care nu aveau nici o legătura cu ce comandasem eu. Am impresia ca au fost puse special astea pt ca la 3 zile de cand am dat comanda, am sunat sa vad ce se īntāmpla cu coletul, insa coletul nici nu plecase pt ca "a rămas comanda blocată pe server" si cand am spus ce model de stopuri vreau mi-au spus ca mă suna ei in 5 min si m-au sunat dar peste 3 ore sa-mi spună ca au modelul respectiv.
Am acceptat sa mi le trimită in ziua respectiva (joi) ca sa īmi ajungă vineri, insa au ajuns luni si alt model.
Am fost inspirat ca am vrut sa le vad īnainte de a le plăti deși curierul nu avea voie sa desfaca coletul dar l-am convins si am descoperit īnainte de a le plăti.
Īncep sa cred ca asta este o practica frecventa a firmelor care trimit prin curier: comanzi ceva, ei nu au si iti trimit un produs asemantor pt ca tu nu ai voie sa deschizi coletul īnainte si deja ai plătit pt el.
Am scris asta aici ca poate cine vede cand comanda ceva sa ceara sa poată fi desfacut īnainte de a fi achitat.

Deci după atāta timp tot fără stopuri am rămas
Īntre timp mi-am schimbat gumele cu unele 205/50/R16 si acum sunt 100% legal
O sa revin in curānd cu poze
FeS is offline   Reply With Quote
Old 15-04-11, 10:37   #307
AB-04-ASS
Opel Driver

Stage 5
 
AB-04-ASS's Avatar
 
Join Date: Jan 2005
Posts: 664
Member of:
[Fiat]
[Opel]
Default Re: Masina mea: Opel Astra Clean ECO-FES

Pentru ce marca/model ai optat?
AB-04-ASS is offline   Reply With Quote
Old 15-04-11, 16:59   #308
_Cox_
Shine Club Member

Stage 5
 
_Cox_'s Avatar
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 2,349
Member of:
[Virtual Tuning]
[4Rally]
[2 Roti]
[Street 4 Cars]
[Shine Club]
[Street Vision]
Default Re: Masina mea: Opel Astra Clean ECO-FES

Quote:
Originally Posted by FeS View Post
Nu trece zi in care sa nu-mi dau seama ca trăiesc in Romania.
Am dat comanda acum 2 saptamāni la Redzone Tuning de stopuri si abia acum 2 zile am primit un colet care continea niște stopuri care nu aveau nici o legătura cu ce comandasem eu. Am impresia ca au fost puse special astea pt ca la 3 zile de cand am dat comanda, am sunat sa vad ce se īntāmpla cu coletul, insa coletul nici nu plecase pt ca "a rămas comanda blocată pe server" si cand am spus ce model de stopuri vreau mi-au spus ca mă suna ei in 5 min si m-au sunat dar peste 3 ore sa-mi spună ca au modelul respectiv.
Am acceptat sa mi le trimită in ziua respectiva (joi) ca sa īmi ajungă vineri, insa au ajuns luni si alt model.
Am fost inspirat ca am vrut sa le vad īnainte de a le plăti deși curierul nu avea voie sa desfaca coletul dar l-am convins si am descoperit īnainte de a le plăti.
Īncep sa cred ca asta este o practica frecventa a firmelor care trimit prin curier: comanzi ceva, ei nu au si iti trimit un produs asemantor pt ca tu nu ai voie sa deschizi coletul īnainte si deja ai plătit pt el.
Am scris asta aici ca poate cine vede cand comanda ceva sa ceara sa poată fi desfacut īnainte de a fi achitat.

Deci după atāta timp tot fără stopuri am rămas
Īntre timp mi-am schimbat gumele cu unele 205/50/R16 si acum sunt 100% legal
O sa revin in curānd cu poze
Si l-ai trimis pe cel de la curier inapoi cu stopurile?
_Cox_ is offline   Reply With Quote
Old 15-04-11, 21:50   #309
FeS

Stage 5
 
FeS's Avatar
 
Join Date: Nov 2005
Posts: 1,024
Member of:
[Opel]
Default Re: Masina mea: Opel Astra Clean ECO-FES

@ AB-04-ASS ...modelul este cel din poza de sus, marca nu conteaza...

@ Cox....da, curierul a plecat inapoi cu stopurile...omul a fost destul de ok.

Si acum cateva poze cu noile gume 205/50...
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	IMG_0451.JPG
Views:	229
Size:	1.92 MB
ID:	1967127   Click image for larger version

Name:	IMG_0442.JPG
Views:	234
Size:	2.08 MB
ID:	1967128   Click image for larger version

Name:	IMG_0454.JPG
Views:	195
Size:	1.89 MB
ID:	1967129  

FeS is offline   Reply With Quote
Old 16-04-11, 01:01   #310
AB-04-ASS
Opel Driver

Stage 5
 
AB-04-ASS's Avatar
 
Join Date: Jan 2005
Posts: 664
Member of:
[Fiat]
[Opel]
Default Re: Masina mea: Opel Astra Clean ECO-FES

M-am referit la anvelope cand intrebam de marca/model... oricum vad in poze ca sunt Michelin. Pacat insa ca nu ai pus ceva cu protectie janta, ar fi meritat la jantele tale.
AB-04-ASS is offline   Reply With Quote
Old 16-04-11, 13:58   #311
chyryCRY

Stage 5
 
chyryCRY's Avatar
 
Join Date: Nov 2010
Posts: 1,646
Member of:
[RENAULT]
Default Re: Masina mea: Opel Astra Clean ECO-FES

sa le rulezi sanatos fara probleme ! arata bestial !
chyryCRY is offline   Reply With Quote
Old 16-04-11, 14:55   #312
Robert Coca
Peugeot Driver

Stage 5
 
Robert Coca's Avatar
 
Join Date: Mar 2010
Posts: 2,062
Member of:
[4Rally]
[PEUGEOT]
Default Re: Masina mea: Opel Astra Clean ECO-FES

Turbata rau culoarea. La soare te poti uita dar la ea ba :P
Robert Coca is offline   Reply With Quote
Old 16-04-11, 18:13   #313
FeS

Stage 5
 
FeS's Avatar
 
Join Date: Nov 2005
Posts: 1,024
Member of:
[Opel]
Default Re: Masina mea: Opel Astra Clean ECO-FES

Quote:
Originally Posted by AB-04-ASS View Post
M-am referit la anvelope cand intrebam de marca/model... oricum vad in poze ca sunt Michelin. Pacat insa ca nu ai pus ceva cu protectie janta, ar fi meritat la jantele tale.

credeam ca zici de stopuri...
Orice as fi pus cu protectie janta, nu ar fi avut nici un efect ca la dimensiunea asta 205/50/R16 fiind puse pe 9J ele vin foarte trase pe roata si oricum pana acum de cand le am nu le-am zgariat deloc, decat cum erau cand le-am luat.
In curand or sa intre la un polish

Am si eu nevoie de cateva pareri de la cei care au asa ceva...adica vreau sa-mi iau o suspensie reglabila dar nu stiu de care????
Am un prieten care si-a luat Ta-Technix si e multumit de ea (o are de aproape un an) insa cand am vrut sa dau comanda pt mine cel care le aducea mi-a spus ca nu mai aduce ca sunt foarte proaste...din 15 vandute, 8 i s-au intors inapoi si mi-a spus ca acum aduce Vmax ca sunt mult mai bune?....bine si la pret sunt mai bune Vmax sunt 350-400E pe cand Ta-Technix era 200E.
Voi ce-mi recomandati dar nu foarte scump ca nu dispun de cash...daca dispuneam stiam ce vreau: AIR-RIDE

Astept niste indrumari de la voi!
FeS is offline   Reply With Quote
Old 17-04-11, 10:43   #314
Antilles
Opel Driver

Stage 5
 
Antilles's Avatar
 
Join Date: Apr 2008
Posts: 1,450
Member of:
[Opel]
[VW]
[Nissan]
[Honda]
Default Re: Masina mea: Opel Astra Clean ECO-FES

Quote:
Originally Posted by FeS View Post



credeam ca zici de stopuri...
Orice as fi pus cu protectie janta, nu ar fi avut nici un efect ca la dimensiunea asta 205/50/R16 fiind puse pe 9J ele vin foarte trase pe roata si oricum pana acum de cand le am nu le-am zgariat deloc, decat cum erau cand le-am luat.
In curand or sa intre la un polish

Am si eu nevoie de cateva pareri de la cei care au asa ceva...adica vreau sa-mi iau o suspensie reglabila dar nu stiu de care????
Am un prieten care si-a luat Ta-Technix si e multumit de ea (o are de aproape un an) insa cand am vrut sa dau comanda pt mine cel care le aducea mi-a spus ca nu mai aduce ca sunt foarte proaste...din 15 vandute, 8 i s-au intors inapoi si mi-a spus ca acum aduce Vmax ca sunt mult mai bune?....bine si la pret sunt mai bune Vmax sunt 350-400E pe cand Ta-Technix era 200E.
Voi ce-mi recomandati dar nu foarte scump ca nu dispun de cash...daca dispuneam stiam ce vreau: AIR-RIDE

Astept niste indrumari de la voi!
Bine ca le fai cu cap, deja m-am saturat de "arcuri taiate", eu am ieftinituri de la FK....de aproape 3 ani si nu comenteaza inca, masina sigur nu a fost menajata(adica suspensia).
Daca vrei polis la jante ma ofer eu.
Antilles is offline   Reply With Quote
Old 18-04-11, 10:02   #315
AB-04-ASS
Opel Driver

Stage 5
 
AB-04-ASS's Avatar
 
Join Date: Jan 2005
Posts: 664
Member of:
[Fiat]
[Opel]
Default Re: Masina mea: Opel Astra Clean ECO-FES

Quote:
Originally Posted by FeS View Post
Am si eu nevoie de cateva pareri de la cei care au asa ceva...adica vreau sa-mi iau o suspensie reglabila dar nu stiu de care????
Am un prieten care si-a luat Ta-Technix si e multumit de ea (o are de aproape un an) insa cand am vrut sa dau comanda pt mine cel care le aducea mi-a spus ca nu mai aduce ca sunt foarte proaste...din 15 vandute, 8 i s-au intors inapoi si mi-a spus ca acum aduce Vmax ca sunt mult mai bune?....bine si la pret sunt mai bune Vmax sunt 350-400E pe cand Ta-Technix era 200E.
Voi ce-mi recomandati dar nu foarte scump ca nu dispun de cash...daca dispuneam stiam ce vreau: AIR-RIDE
Astept niste indrumari de la voi!
V-maxx reglabile sunt cam 2100 de RON din ce am gasit eu. Nu stiu despre fiabilitate nimic. Apex mai gasesti iarasi la ~2300... -40/-40. De Apex am auzit lucruri bune pana acum.
AB-04-ASS is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -