Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > OPEL > Masina mea Opel

Closed Thread
 
Thread Tools
Old 22-10-07, 09:28   #76
dragos_77

Stage 3
 
dragos_77's Avatar
 
Join Date: May 2006
Posts: 121
Default Re: Opel Astra F

Spoilerele si pragurile cu tot cu pregatit au costat cam 1000 euro
La mine grila e facuta nu e cumparata, iar un magazin online nu iti pot recomanda pt ca nu stiu daca gasesti pe cineva serios.
Iti pot recomanda in schimb pe un baiat de la bucuresti care lucreaza chestii de genul asta si are super idei si face spoilere si alte alea super smechere.
Este vb de RS TUNING. Daca vrei o sa caut si nr lui de tel si o sa t-il dau. Capota mea e facuta de el, si am mai vazut masini facute de el. lucreaza super
__________________
CUMPAR LOGAN DE POLITIE CU RADAR PE EL
0744 156 824
dragos_77 is offline  
Old 22-10-07, 09:53   #77
astra4ever

Stage 2
 
astra4ever's Avatar
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 34
Default Re: Opel Astra F

Multumesc mult ptr sfaturi ! Deocamdata de la cine am comandat cateva chestii sunt cei de la CoTuning, se pare ca sunt din Suceava. Habar nu am cine sunt, insa in teorie astazi ar trebui sa imi vina un colet in valoare de vreo 500EU. Sper din suflet sa fie totul ok. A mai lucrat cineva cu ei ?
La preturi sunt cam piperatii, de exemplu ingerii (angel eye) i-am luat la 700 lei, desi peste tot sunt maxim 650 lei, da ... ii aveau pe stoc si am zis sa ii ia fie si asa Ceva pareri legate de acesti CoTuning ?

In rest ce sa zic ... ca si in IT, se pare ca si la tuning auto este acelasi lucru, acest domeniu suferind destul de rau la capitolul seriozitate ...

Pe cei de la RS TUNING i-am gasit cu google. Ma uit un pic pe pagina lor, si eventual o sa ma interesez de niste preturi.

Multumesc mult si succes in toate cele !
astra4ever is offline  
Old 22-10-07, 15:44   #78
astra4ever

Stage 2
 
astra4ever's Avatar
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 34
Default Re: Opel Astra F

Am sunat si vorbit la RSTUNING, din pacate nu prea aduc multe din elementele de care as avea nevoie, insa am gasit cate ceva si pe la ei !

Bafta !
astra4ever is offline  
Old 22-10-07, 17:49   #79
dragos_77

Stage 3
 
dragos_77's Avatar
 
Join Date: May 2006
Posts: 121
Default Re: Opel Astra F

Nu am auzit de acesti CO TUNING din sv. chiar nu stiu ce sa-ti spun in legatura cu ei,iar farurile le-ai luat la un pret bun mai ieftine nu stiu daca gasesti si nu uita ca si producatorul conteaza
dragos_77 is offline  
Old 22-10-07, 20:04   #80
astra4ever

Stage 2
 
astra4ever's Avatar
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 34
Default Re: Opel Astra F

Tot respectul ptr CoTuning si asta ptr ca desi au incurcat un cod si nu mi-au mai gasit grila, marfa mi-au livrat-o foarte atent ambalata si la timp. Asadar mi-au ajuns ingerii, stopurile si pleoapele.

Farurile sunt FK-AUTOMOTIVE GMBH, stopurile nu stiu, insa arata exact ca si ale tale, doar ca sunt pe negru.

Legat de grila, din cate am inteles, poti sa o modifici foarte usor pe cea stoc de pe modelul cu facelift, in sensul ca partea aia cu grila o dai usor jos si in locul ei pui plasa. De unde pot cumpara aceasta plasa ? Am inteles ca in Bucuresti gasesti in Vitan ... insa eu nu sunt din Bucuresti

Mersi mult inca odata, si mai povestim.

P.S. Sper ca nu te superi ca tot postez pe aici si pun intrebari idioate Daca este asa, imi cer scuze !
astra4ever is offline  
Old 23-10-07, 12:37   #81
dragos_77

Stage 3
 
dragos_77's Avatar
 
Join Date: May 2006
Posts: 121
Default Re: Opel Astra F

Asa este,poti mofica foarte usor masca si plasa.......cred ca gasesti si la tine in oras(imposibil sa nu fie un magazin care aduce) sau daca nu da si tu bani la cineva care se duce la bucuresti si iti ia de la vitani
dragos_77 is offline  
Old 14-11-07, 16:21   #82
daniel78

Stage 5
 
daniel78's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 320
Default Re: Opel Astra F

frumoasa masina ai
ce an are si mai este de vanzare
daniel78 is offline  
Old 16-11-07, 19:36   #83
PoToS

Stage 5
 
PoToS's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Posts: 1,052
Member of:
[Crazy Drivers]
[Opel]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Opel Astra F

referitor la cei din suceava...C&O TUNING.. sunt niste baieti de treaba, ii cunosc personal si din cate stiu si am auzit, sunt corecti in ceea ce fac..si referitor la preturi...e pb lor..fiecare cu afacerea lor.
am si eu un opel... tot astra... f... din 92.. facut de..Special Car Center .. tot din suceava. masina nu e inca gata, mai am cateva pe la exterior (bara spate-o am dar trb montata, badlook-ul, stergator pe mijloc)momentan
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	DSC00155.JPG
Views:	316
Size:	713.6 KB
ID:	391696   Click image for larger version

Name:	DSC00230.JPG
Views:	220
Size:	678.0 KB
ID:	391697  
__________________
Viata are prioritate! Stop accidentelor!
Club Crazy Drivers Romania
Opel racing . . .

masina mea ex...: https://forum.4tuning.ro/116-masina-m...stra-opel.html

My new car :https://forum.4tuning.ro/116-masina-m...stra-opel.html
PoToS is offline  
Old 16-11-07, 21:26   #84
dany_let

Stage 5
 
dany_let's Avatar
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 1,489
Member of:
[Opel]
Default Re: Opel Astra F

Quote:
Originally Posted by PoToS View Post
referitor la cei din suceava...C&O TUNING.. sunt niste baieti de treaba, ii cunosc personal si din cate stiu si am auzit, sunt corecti in ceea ce fac..si referitor la preturi...e pb lor..fiecare cu afacerea lor.
am si eu un opel... tot astra... f... din 92.. facut de..Special Car Center .. tot din suceava. masina nu e inca gata, mai am cateva pe la exterior (bara spate-o am dar trb montata, badlook-ul, stergator pe mijloc)momentan


ce proiecte are olariu pe la el pe acolo prin oras...
dany_let is offline  
Old 17-11-07, 09:39   #85
PoToS

Stage 5
 
PoToS's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Posts: 1,052
Member of:
[Crazy Drivers]
[Opel]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Opel Astra F

Quote:
Originally Posted by dany_let View Post
ce proiecte are olariu pe la el pe acolo prin oras...
da..exact el e am vrut de mult sa ma apuc de ceva, adica in sensul de a modifica masina. si andrei olariu m-a ajutat, iar masina mea va fii 100% special car center...dar cu timpul...ca stiti cum e...student-> bani nu prea
PoToS is offline  
Old 19-11-07, 08:35   #86
dragos_77

Stage 3
 
dragos_77's Avatar
 
Join Date: May 2006
Posts: 121
Default Re: Opel Astra F

Quote:
Originally Posted by daniel78 View Post
frumoasa masina ai
ce an are si mai este de vanzare
este din 94" si este de vanzare
dragos_77 is offline  
Old 19-11-07, 08:39   #87
dragos_77

Stage 3
 
dragos_77's Avatar
 
Join Date: May 2006
Posts: 121
Default Re: Opel Astra F

Quote:
Originally Posted by astra4ever View Post
Tot respectul ptr CoTuning si asta ptr ca desi au incurcat un cod si nu mi-au mai gasit grila, marfa mi-au livrat-o foarte atent ambalata si la timp. Asadar mi-au ajuns ingerii, stopurile si pleoapele.

Farurile sunt FK-AUTOMOTIVE GMBH, stopurile nu stiu, insa arata exact ca si ale tale, doar ca sunt pe negru.

Legat de grila, din cate am inteles, poti sa o modifici foarte usor pe cea stoc de pe modelul cu facelift, in sensul ca partea aia cu grila o dai usor jos si in locul ei pui plasa. De unde pot cumpara aceasta plasa ? Am inteles ca in Bucuresti gasesti in Vitan ... insa eu nu sunt din Bucuresti

Mersi mult inca odata, si mai povestim.

P.S. Sper ca nu te superi ca tot postez pe aici si pun intrebari idioate Daca este asa, imi cer scuze !
nu am de ce sa ma supar......poate posta cine vrea(doar e democratie ),cat despre intrebari.....daca tu le consideri idioate e doar problema ta
sa auzim de bine
dragos_77 is offline  
Old 23-04-08, 10:13   #88
RoadKnight

Stage 3
 
RoadKnight's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 94
Default Re: Opel Astra F

una mai calda, sper sa se vada bine
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	DSC045931.jpg
Views:	358
Size:	409.3 KB
ID:	517909  
RoadKnight is offline  
Old 20-06-08, 12:41   #89
dragos_77

Stage 3
 
dragos_77's Avatar
 
Join Date: May 2006
Posts: 121
Default Re: Opel Astra F

Quote:
Originally Posted by RoadKnight View Post
una mai calda, sper sa se vada bine
calda a fost tot timpul ma )........adu-mi niste bani sa te fac proprietar
dragos_77 is offline  
Old 22-01-09, 09:51   #90
_Bj_
4Rally

Stage 5
 
_Bj_'s Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 1,165
Member of:
[4Rally]
Default Re: Opel Astra F

Poti pune te rog mai multe poze cu interioru ?
_Bj_ is offline  
Closed Thread



- Copyright 2024 4Tuning -