Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > OPEL > Masina mea Opel

Reply
 
Thread Tools
Old 26-01-14, 18:11   #16
pustiu_FUG
Opel Driver

Stage 5
 
pustiu_FUG's Avatar
 
Join Date: Oct 2008
Posts: 1,934
Member of:
[Opel]
[DAEWOO]
Default Re: Masina mea Astra g

Jantele sunt frumoase rau, ce anvelope ai pe ele?
pustiu_FUG is offline   Reply With Quote
Old 26-01-14, 18:15   #17
gabi jugaru

Stage 3
 
gabi jugaru's Avatar
 
Join Date: Jun 2008
Posts: 113
Default Re: Masina mea Astra g

Quote:
Originally Posted by pustiu_FUG View Post
Jantele sunt frumoase rau, ce anvelope ai pe ele?
Salut ! jantele keskin kt8 7.5 j fata si 9 j spatele, anvelopele sunt nexen n9000 205.45.16 da regret putin k le.am luat, mergea 195 . 45 . 16 k se intindea mai bn.......acuma depinde si anvelopa cum e construita cum e gandita etc.... de exemplu am un bridgestone 205 45 16 si sa intins asa frumos pe 9 j si nexen canci) mai putin..... Bafta!
gabi jugaru is offline   Reply With Quote
Old 02-02-14, 23:33   #18
TONYPSG
Daewoo Driver

Stage 5
 
TONYPSG's Avatar
 
Join Date: Nov 2010
Posts: 650
Member of:
[DAEWOO]
[Opel]
Default Re: Masina mea Astra g

poti sa pui si 205/40 si atunci sa vezi
TONYPSG is offline   Reply With Quote
Old 03-02-14, 01:17   #19
gabi jugaru

Stage 3
 
gabi jugaru's Avatar
 
Join Date: Jun 2008
Posts: 113
Default Re: Masina mea Astra g

Quote:
Originally Posted by TONYPSG View Post
poti sa pui si 205/40 si atunci sa vezi
salut, da merge 205 dar cred k mai bine se intinde pe 195 40 16? eh oricum am in plan sa le schimb cu unele pe 17
bafta
gabi jugaru is offline   Reply With Quote
Old 03-02-14, 17:11   #20
Devu
Honda Driver

Stage 5
 
Devu's Avatar
 
Join Date: Sep 2011
Posts: 1,668
Member of:
[Honda]
Default Re: Masina mea Astra g

Arata bine, dar cand o incalti de vara, sa-i faci niste poze mai clare.
A ramas cu jantele din primele poze sau cu cele din ultima poza?
Devu is offline   Reply With Quote
Old 03-02-14, 21:31   #21
gabi jugaru

Stage 3
 
gabi jugaru's Avatar
 
Join Date: Jun 2008
Posts: 113
Default Re: Masina mea Astra g

Salut devu, masina a ramas cu ultimul set de jante prezentat mai sus. ajung in maxim doua saptamani in ro si ii fac si poze si le postez aici pe topic pt k ce am acum nu sunt cine stie ce. bafta cu masinutza ta
gabi jugaru is offline   Reply With Quote
Old 11-02-14, 21:52   #22
Andyi

Stage 2
 
Join Date: Jan 2013
Posts: 27
Default Re: Masina mea Astra g

Pe cat sunt jantele? mi se par un pic cam mari cum se inteleg cu cei 75 de caluti? in rest ok masina frumusica
Andyi is offline   Reply With Quote
Old 12-02-14, 09:18   #23
gabi jugaru

Stage 3
 
gabi jugaru's Avatar
 
Join Date: Jun 2008
Posts: 113
Default Re: Masina mea Astra g

Quote:
Originally Posted by Andyi View Post
Pe cat sunt jantele? mi se par un pic cam mari cum se inteleg cu cei 75 de caluti? in rest ok masina frumusica
salut , jantele sunt pe 16 cu 205.45 anvelope.....inca caut ceva pe 17 ok.....se descurca foarte bine cu cei 75 de caluti mai ales k innainte de craciun a primit un kit complet de ambreiaj plus o curatare la admisie si egr si e totul super ok....clar este o masina de consum nu de liniute) te salut si bafta cu masinutza ta !
gabi jugaru is offline   Reply With Quote
Old 12-02-14, 09:41   #24
Andyi

Stage 2
 
Join Date: Jan 2013
Posts: 27
Default Re: Masina mea Astra g

Multumesc de raspuns. Pe acelasi principiu merg si eu in ziua de azi consum, clar nu este o masina de liniute dar cand plec undeva la drum nu imi place sa ma rog de masina, sa ma chinui la o depasire ceva, am mers cu masini cu 75 de caluti si asemenea jante sunt cam grele si este cam chinuita un pic masina, eu unul nu as mai sari de 14" pe 82 cp dau frumos intradevar dar si consumu sare un pic si masina este un pic cam puturoasa sa zic asa. Imi cer scuze dar asta este pararea mea . Masina este frumoasa intradevar, dau bine jantele si daca te plimbi numai prin oras cu ea este ok dar la drum...
Andyi is offline   Reply With Quote
Old 12-02-14, 10:04   #25
andi_cimpean

Stage 5
 
andi_cimpean's Avatar
 
Join Date: May 2008
Posts: 9,889
Member of:
[Moderators]
Default Re: Masina mea Astra g

Mulţumit de suspensie?
Am auzit foarte mult păreri (de rău) la adresa producătorului.
Stau pe gānduri dacă să apelez la ei sau la una SH dar mai lăudată.
__________________
▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬~ஜ۩۞۩ஜ~▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬~ஜ۩۞۩ஜ~▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
andi_cimpean is offline   Reply With Quote
Old 12-02-14, 10:34   #26
gabi jugaru

Stage 3
 
gabi jugaru's Avatar
 
Join Date: Jun 2008
Posts: 113
Default Re: Masina mea Astra g

Quote:
Originally Posted by andi_cimpean View Post
Mulţumit de suspensie?
Am auzit foarte mult păreri (de rău) la adresa producătorului.
Stau pe gānduri dacă să apelez la ei sau la una SH dar mai lăudată.
Salut andi ! DA ! suspensia tinand cont ca este una low cost. are 2 ani garantie asa ca indiferent pe unde merg sau ce fac cu ea trebuie sa tina 2 ani asa k nu imi fac griji pt ea.mia fost un pic mai greu pana mam acomodat cu ea fiind prima oara cand montez asa ceva pe masina dar in final sunt maxim de multumit si sfatu meu e decat sa pui ceva second dar o firma buna mai bn deloc sincer iti spun....second pe masina sa nu pui decat o aripa o bara o usa dinastea.....restu lucruri noi frate k lucru nou e lucru nou nici nu se compara cu cel vechi.......eu asa sunt de conceptie. salut si bafta cu masinutza
gabi jugaru is offline   Reply With Quote
Old 12-02-14, 14:29   #27
Alyn93

Stage 5
 
Join Date: Jan 2011
Posts: 474
Default Re: Masina mea Astra g

Quote:
Originally Posted by gabi jugaru View Post
Salut andi ! DA ! suspensia tinand cont ca este una low cost. are 2 ani garantie asa ca indiferent pe unde merg sau ce fac cu ea trebuie sa tina 2 ani asa k nu imi fac griji pt ea.mia fost un pic mai greu pana mam acomodat cu ea fiind prima oara cand montez asa ceva pe masina dar in final sunt maxim de multumit si sfatu meu e decat sa pui ceva second dar o firma buna mai bn deloc sincer iti spun....second pe masina sa nu pui decat o aripa o bara o usa dinastea.....restu lucruri noi frate k lucru nou e lucru nou nici nu se compara cu cel vechi.......eu asa sunt de conceptie. salut si bafta cu masinutza
Sunt de aceeiasi parere cu tine in legatura cu suspensia..sunt multi care le critica....dar si multi dintre ei nu au habar sau au avut pe mana SH...de aici si parerile proaste..Bafta cu masina si cu noile planuri!
Alyn93 is offline   Reply With Quote
Old 12-02-14, 15:18   #28
gabi jugaru

Stage 3
 
gabi jugaru's Avatar
 
Join Date: Jun 2008
Posts: 113
Default

Quote:
Originally Posted by Andyi View Post
Multumesc de raspuns. Pe acelasi principiu merg si eu in ziua de azi consum, clar nu este o masina de liniute dar cand plec undeva la drum nu imi place sa ma rog de masina, sa ma chinui la o depasire ceva, am mers cu masini cu 75 de caluti si asemenea jante sunt cam grele si este cam chinuita un pic masina, eu unul nu as mai sari de 14" pe 82 cp dau frumos intradevar dar si consumu sare un pic si masina este un pic cam puturoasa sa zic asa. Imi cer scuze dar asta este pararea mea . Masina este frumoasa intradevar, dau bine jantele si daca te plimbi numai prin oras cu ea este ok dar la drum...
andyi sa stii ca fac cam multi km pe autostrada Bucuresti-Pitesti singur in ea , iar la pitesti cand ajung mergem doua persoane in ea deci nu e mare diferenta de greutate si nu ma plang delooooc de consum sau de faptul ca masina trage greu de rotile pe 16 ba chiar imi place cum merge masinutza si tin sa spun k nu sunt un impatimit al vitezei(cel din spatele meu daca se grabeste sa se uite atent ca are loc in stanga mea sa ma depaseasca) in rest ce sa zic asta mica de 75hp nu fuge dar nici nu consuma......) inca 2 3 ca mine si incep sa se inchida benzinariile))

Quote:
Originally Posted by Alyn93 View Post
Sunt de aceeiasi parere cu tine in legatura cu suspensia..sunt multi care le critica....dar si multi dintre ei nu au habar sau au avut pe mana SH...de aici si parerile proaste..Bafta cu masina si cu noile planuri!

poi eu asa gandesc....dupa ce ca e o masina a germanului sarac mai pun si lucruri Second-Hand pe ea??? nimic nu as pune s-h chiar de as stii ca mai strang bani sa imi iau piesa respectiva iar cu suspensia low cost asta este asta mi.o pot permite,poate ca daca aveam vreo cine stie ce masina ii puneam suspensie de multi $$$$ dar asa cand masina valoreaza cativa marafeti......nu are rost. oricum mai bn nou si low cost decat sh si marca buna......salut

Fratilor iubitori de Opel acuma scuzati.ma ca va pun la prea mult citit cand raspund la un mesaj dar imi place sa povestesc si sa explic cat de cat sa inteleaga omu) sper sa nu va doara ochii) salut si bafta cu masinutzele voastre

Last edited by GJ 64 GAB; 12-02-14 at 18:51.
gabi jugaru is offline   Reply With Quote
Old 16-02-14, 18:24   #29
gbrheaton

Stage 5
 
gbrheaton's Avatar
 
Join Date: Oct 2009
Posts: 852
Member of:
[FORD]
[VW]
Default Re: Masina mea Astra g

un opel foarte ingrijit

tine-o tot asa frate
gbrheaton is offline   Reply With Quote
Old 02-03-14, 20:19   #30
gabi jugaru

Stage 3
 
gabi jugaru's Avatar
 
Join Date: Jun 2008
Posts: 113
Default Re: Masina mea Astra g

Va salut ! am postat pozele promise si vreau sa spun ca accept orice parere orice critica de bine sau de rau fara suparare .
masina se prezinta in momentul de fata pe partea de mecanica foarte bine pentru ca de cand o am doar pe partea asta mam axat . ieri am schimbat si uleiul pentru ca am parcurs ceva km si a sosit vremea lui.am pus repsol 5w30 si filtre mann.
ce urmeaza de facut : de vopsit toata masina
un parbriz nou
cateva plastice micute lipsa
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	Copy of DSC02161.JPG
Views:	71
Size:	2.65 MB
ID:	2948986   Click image for larger version

Name:	Copy of DSC02168.JPG
Views:	38
Size:	2.63 MB
ID:	2948987   Click image for larger version

Name:	DSC02164.JPG
Views:	29
Size:	2.68 MB
ID:	2948988  

Click image for larger version

Name:	DSC02163.JPG
Views:	29
Size:	2.77 MB
ID:	2948989   Click image for larger version

Name:	DSC02171.JPG
Views:	59
Size:	2.78 MB
ID:	2948990   Click image for larger version

Name:	DSC02165.JPG
Views:	77
Size:	2.74 MB
ID:	2948991  

Click image for larger version

Name:	DSC02169.JPG
Views:	50
Size:	2.78 MB
ID:	2948992   Click image for larger version

Name:	DSC02167.JPG
Views:	32
Size:	2.57 MB
ID:	2948993   Click image for larger version

Name:	DSC02173.JPG
Views:	33
Size:	2.54 MB
ID:	2948994  

Click image for larger version

Name:	DSC02172.JPG
Views:	41
Size:	2.55 MB
ID:	2948995  
gabi jugaru is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -