Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > OPEL > Masina mea Opel

Reply
 
Thread Tools
Old 25-10-07, 18:52   #166
bobby_gsi2
Opel Driver

Stage 5
 
bobby_gsi2's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 5,773
Member of:
[Opel]
[4Rally]
Default Re: GSI in curs de modificare

Il am si ti-am promis ca ii fac poze......sau daca vrei il vand si pe al meu de pe masina....e Momo...pretul....il faci tu.
Cipriano stai linistit ca nu m-am suparat...chiar nu am de ce sa ma supar....orice poa` sa-si spuna parerea despre masina, chiar ai inteles gresit....nu m-a deranjat comentariul; tau cu nimic.Bafta
__________________

2,0 MPI.......109 iepe si shase cai frumosi
bobby_gsi2 is offline   Reply With Quote
Old 28-10-07, 17:05   #167
rhadu

Stage 5
 
rhadu's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 1,594
Member of:
[Opel]
[VW]
Default Re: GSI in curs de modificare

nu pot sa fac vreo oferta...pentru original, pot sa ofer max 500
rhadu is offline   Reply With Quote
Old 29-10-07, 12:27   #168
bobby_gsi2
Opel Driver

Stage 5
 
bobby_gsi2's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 5,773
Member of:
[Opel]
[4Rally]
Default Re: GSI in curs de modificare

Cel original ti-l dau moca.....dar a aparut alta problema.....nu il mai gasesc. Cred ca l-au facut aia pe la garaj "pierdut". Mai e o speranta sa ma uit in boxa...daca nu e acolo.....inseamna ca l-au comercializat altii inaintea mea.
Revenind la masina.....aseara am descoperit inca o data ca pe vreme ploioasa, masina mea e moarta, nu franeaza, nu vireaza ...patineaza
bobby_gsi2 is offline   Reply With Quote
Old 29-10-07, 13:19   #169
rhadu

Stage 5
 
rhadu's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 1,594
Member of:
[Opel]
[VW]
Default Re: GSI in curs de modificare

k...dak il gasesti imi dai un pm te rog...

iar legat de vremea ploioasa... poate e si de la cauciuri ...
rhadu is offline   Reply With Quote
Old 29-10-07, 17:06   #170
bobby_gsi2
Opel Driver

Stage 5
 
bobby_gsi2's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 5,773
Member of:
[Opel]
[4Rally]
Default Re: GSI in curs de modificare

Nu e legat de cauciucuri, le am pe toate 4 de ploaie dar prin balti sunt ca pe gheata...era sa sar "afara" cu ea de cateva ori. Pana una alta ...astept zapada Maine o sa ma uit de volan si te anunt.
bobby_gsi2 is offline   Reply With Quote
Old 29-10-07, 17:08   #171
rhadu

Stage 5
 
rhadu's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 1,594
Member of:
[Opel]
[VW]
Default Re: GSI in curs de modificare

acvaplanarea :P e normal ....
k...astept un pm...si mi`ar placea sa te cunosc si personal
rhadu is offline   Reply With Quote
Old 03-11-07, 22:21   #172
bobby_gsi2
Opel Driver

Stage 5
 
bobby_gsi2's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 5,773
Member of:
[Opel]
[4Rally]
Default Re: GSI in curs de modificare

Zilele trecute am schimbat si "palariile" din capu` amortizoarelor in speranta ca va disparea cloncanitul care ma dispera de ceva vreme si surpriza.....cloncanitu` nu a disparut . Din cauza acestui cloncanit.....i-am schimbat absolut toata bucsaraia fata , ca sa descopar in final (e doar o presupunere) ca ar fi caseta de directie ( e singura piesa care e neschimbata pe fata). Care stiti ceva preturi..*****ieti aici ca nu mai am rabdare pana luni cand ma duc la magazin. Cum un necaz nu vine niciodata singur.....am reusit sa rup si macaraua geamului stanga fata plus ca iar mi-a intrat ceva la trapa si nu se mai deschide (nu se mai duce in spate).
bobby_gsi2 is offline   Reply With Quote
Old 06-11-07, 00:31   #173
Sultanu

Stage 5
 
Sultanu's Avatar
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 604
Default Re: GSI in curs de modificare

sal..frumoasa masina..am vazuto vineri noaptea in pitesti eram in trecere dar am oprit sa o admir putin...problema cu palariile o am si eu si la fel ca si tine ma dispera...caseta nu prea cred ca e devina dute mai bine la un service si verifica,sar putea sa fi nimerit niste palari proaste......daca te intereseaza caseta am eu un unchi care dezmembreaza masini in craiova si cred ca are sigur
Sultanu is offline   Reply With Quote
Old 06-11-07, 22:37   #174
bobby_gsi2
Opel Driver

Stage 5
 
bobby_gsi2's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 5,773
Member of:
[Opel]
[4Rally]
Default Re: GSI in curs de modificare

Quote:
Originally Posted by Sultanu View Post
sal..frumoasa masina..am vazuto vineri noaptea in pitesti eram in trecere dar am oprit sa o admir putin...problema cu palariile o am si eu si la fel ca si tine ma dispera...caseta nu prea cred ca e devina dute mai bine la un service si verifica,sar putea sa fi nimerit niste palari proaste......daca te intereseaza caseta am eu un unchi care dezmembreaza masini in craiova si cred ca are sigur
Mersi de apreciere...sper macar ca era spalata cand ai vazut-o . Cat despre palarii....sunt bune alea noi....problema e de la caseta sigur, am descoperit acelasi cloncanit cand ii fac un joc mic la volan.Intereseaza-te cat cere pe una si anunta-ma.
bobby_gsi2 is offline   Reply With Quote
Old 07-11-07, 07:43   #175
rhadu

Stage 5
 
rhadu's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 1,594
Member of:
[Opel]
[VW]
Default Re: GSI in curs de modificare

boby, nu te`am maiu vazut pe mess knd vi in buk?
rhadu is offline   Reply With Quote
Old 09-11-07, 11:33   #176
bobby_gsi2
Opel Driver

Stage 5
 
bobby_gsi2's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 5,773
Member of:
[Opel]
[4Rally]
Default Re: GSI in curs de modificare

Nu stiu cand o sa vin la buc , oricum se mai amana venirea....am vb cu fostul proprietar si momentan nu prea are timp sa scoata fisa de la finante ca sa dau si eu drumu la acte, deci masina va mai sta ceva timp cu numerele astea. Ce problema ai? Poate pot sa te ajut de la distanta....oricum...cand mai intru pe mess te anunt.
Cat despre masina....maine cred ca trece la look-ul de iarna...adica rotile de iarna negre si urate ca duminica trecuta am spart cauciucul dreapta fata. Eu sunt fericit ca am scapat cu jante intreaga...daca era de strada o faceam muci.
bobby_gsi2 is offline   Reply With Quote
Old 09-11-07, 15:43   #177
rhadu

Stage 5
 
rhadu's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 1,594
Member of:
[Opel]
[VW]
Default Re: GSI in curs de modificare

s`ar putea sa am am infundata aeroterma... ca tot am mocheta pe fata uda...si nu stiu ce dracu are...saptamana asta o sa ii ridic toba, ca e cazuta...si sa o spal...o sa ma duc duminica in targ, ca am nevoie de volan...vreau, cum e pe gsi, ala in 3 spite... il am pe ala mare si mai gol in mijloc...si nu pot sa prind calumea de el...
legat de jenti intregi, ieri era sa ma lovesc cu un ratat cu un alfa , a taiat o curba, pe undeva pe racari (in bucuresti) si a trebuit sa ma urc pe bordura...sa nu ne facem varza...numai soferi cretini nu am vazut asa cva
rhadu is offline   Reply With Quote
Old 09-11-07, 18:09   #178
bobby_gsi2
Opel Driver

Stage 5
 
bobby_gsi2's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 5,773
Member of:
[Opel]
[4Rally]
Default Re: GSI in curs de modificare

Daca ai mocheta uda vezi sa nu ai radiatorul de caldura fisurat ce e boala des intalnita si la astrele mai noi. Problema cu toba o am si eu....dar nu stiu cand o ridic.....cat despre volan.....nu am dat de el. Eu ii multumesc lui D-zeu ca am scapat decat cu cauciucul spart....aveam ceva viteza si am vazut tarziu ca se termina drumu` . Dupa cum am spus...daca aveam janta de strada o faceam pachet, preferam sa rup toata mecanica fata dar sa scape janta.....si am avut noroc. Oricum trebuia sa ii pun cauciucurile de iarna iar la primavara va primi unele noi pt sezonul cald .hai ca ne gasim noi odata si odata pe mess.
bobby_gsi2 is offline   Reply With Quote
Old 13-11-07, 21:15   #179
Sultanu

Stage 5
 
Sultanu's Avatar
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 604
Default Re: GSI in curs de modificare

Quote:
Originally Posted by bobby_gsi2 View Post
Mersi de apreciere...sper macar ca era spalata cand ai vazut-o . Cat despre palarii....sunt bune alea noi....problema e de la caseta sigur, am descoperit acelasi cloncanit cand ii fac un joc mic la volan.Intereseaza-te cat cere pe una si anunta-ma.
salut...masina era spalata stai linistit,cred ca era 12 noaptea, cat despre caseta 2mil aia mecanica si 2.800 cea cu servo daca te hotarasti ma anunti..
Sultanu is offline   Reply With Quote
Old 14-11-07, 11:36   #180
bobby_gsi2
Opel Driver

Stage 5
 
bobby_gsi2's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 5,773
Member of:
[Opel]
[4Rally]
Default Re: GSI in curs de modificare

Ok...o sa mai verific amanuntit daca e caseta sau alta bucsitza neobservata si te anunt daca o iau sau nu. Chiar nu imi dau seama pe unde era masina...sau ai vazut-o in vreo parcare? bafta si mersi de oferta
bobby_gsi2 is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -