Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > OPEL > Masina mea Opel

Closed Thread
 
Thread Tools
Old 08-12-11, 19:35   #31
adytzu983
Opel Driver

Stage 4
 
adytzu983's Avatar
 
Join Date: Oct 2011
Posts: 207
Member of:
[Opel]
Default Re: Maşina mea: OPEL VECTRA A 1.6i

Quote:
Originally Posted by bujuKYL View Post
Opelul de obicei nu este o masina rea! si eu sunt foarte multumit de a mea!...astept pozele
tocmai de asta ma gandesc sa o recarosez.... si daca iau alta masina tot opel ma tenteaza sau cel putin o nemtoaica.... ma gandeam ce s-ar fi intamplat daca eram in batrana dacie pe care am avut-o... probabil as fi fost una cu masina.... sau un logan sa fi avut cam aceeasi chestie... la ce impact a fost acolo inca a scapat ieftin!!!
adytzu983 is offline  
Old 08-12-11, 19:44   #32
4tuni

Stage 3
 
Join Date: Oct 2011
Posts: 149
Member of:
[Opel]
Default Re: Maşina mea: OPEL VECTRA A 1.6i

Quote:
Originally Posted by adytzu983 View Post
ghinionu si mai mare e ca mosu avea itp-ul expirat de 2 luni. asigurarile nu despagubesc asa ca sper ca mosu sa scoata banii... acum totul depinde de cei de la expertiza la cat evalueaza pagubele... din auzite(cum vatra dornei e un orasel mic) mosu a fost ceva barosan la viata lui... spre binele lui ar fi bine sa-i aiba bani pt ca nici eu nu vreau sa ajung prin judecata si alte prostii... cat despre banii primiti de la asigurari, la dauna totala putem sa primesc pana la 2500-3000 de euro chiar daca masina era mai veche plus faptul ca la politie am fost declarat de catre serviciul ambulanta ca victima. spun aceste lucruri deoarece sunt si agent de asigurari si m-am interesat la firma...
mosu daca vrea nu iti da nici un ban...tu nu cred ca ai bani sa te tarai ani de zile prin tribunale....ca un proces dureaza ani de zile....iar plata nu poti sa i-o faci la mosu pentru ca se stie ce dusmani ar avea....el poate sa spuna ca iti ia masina si ti-o faga in service
4tuni is offline  
Old 08-12-11, 19:53   #33
adytzu983
Opel Driver

Stage 4
 
adytzu983's Avatar
 
Join Date: Oct 2011
Posts: 207
Member of:
[Opel]
Default Re: Maşina mea: OPEL VECTRA A 1.6i

Quote:
Originally Posted by 4tuni View Post
mosu daca vrea nu iti da nici un ban...tu nu cred ca ai bani sa te tarai ani de zile prin tribunale....ca un proces dureaza ani de zile....iar plata nu poti sa i-o faci la mosu pentru ca se stie ce dusmani ar avea....el poate sa spuna ca iti ia masina si ti-o faga in service
da dar eu vreau ca masina sa fi ca inainte, nu vreau sa traga volanu stanga sau dreapta... tot ce vreau e ca masina sa treaca de inspectie in parametri normali, nu cu spaga... nu am zis ca vreau acum sa-l jupoi pe mos... dar atata timp cat el nu da banii pot sa depun plangere la politie.... alta varianta mi-a dat cineva ar fi o firma de recuperari, dar nu stiu care sunt costurile...
adytzu983 is offline  
Old 08-12-11, 20:07   #34
4tuni

Stage 3
 
Join Date: Oct 2011
Posts: 149
Member of:
[Opel]
Default Re: Maşina mea: OPEL VECTRA A 1.6i

Quote:
Originally Posted by adytzu983 View Post
da dar eu vreau ca masina sa fi ca inainte, nu vreau sa traga volanu stanga sau dreapta... tot ce vreau e ca masina sa treaca de inspectie in parametri normali, nu cu spaga... nu am zis ca vreau acum sa-l jupoi pe mos... dar atata timp cat el nu da banii pot sa depun plangere la politie.... alta varianta mi-a dat cineva ar fi o firma de recuperari, dar nu stiu care sunt costurile...
ce recuperatori omule?fi serios cu prostiile astea....nu te mai lua dupa tot ce vomita unu si altul....tu gandeste-te ce optiuni sant legale....ca ti-am spus..daca omul pateste ceva tu pici in belea...ti-am spus mosu poate sa iti ia masina si o baga intr-un service ...nu stiu despre ce expertiza vorbesti tu si cine ti-o face pentru ca din moment ce asigurarea nu e valabila nu vad rostul expertizei....expertiza se face la masinile asigurate....care nu sant asigurate sau valabile ramaneti pe cont propriu
4tuni is offline  
Old 08-12-11, 20:12   #35
adytzu983
Opel Driver

Stage 4
 
adytzu983's Avatar
 
Join Date: Oct 2011
Posts: 207
Member of:
[Opel]
Default Re: Maşina mea: OPEL VECTRA A 1.6i

Quote:
Originally Posted by 4tuni View Post
ce recuperatori omule?fi serios cu prostiile astea....nu te mai lua dupa tot ce vomita unu si altul....tu gandeste-te ce optiuni sant legale....ca ti-am spus..daca omul pateste ceva tu pici in belea...ti-am spus mosu poate sa iti ia masina si o baga intr-un service ...nu stiu despre ce expertiza vorbesti tu si cine ti-o face pentru ca din moment ce asigurarea nu e valabila nu vad rostul expertizei....expertiza se face la masinile asigurate....care nu sant asigurate sau valabile ramaneti pe cont propriu
asta mi-a spus nenea militianu: ca vine cu expertiza sa vada daca se mai poate face ceva cu masina.... si crede-ma ca si eu vreau sa fie totul pe cale legala... daca ar fi fost asa il strangeam de gat pe mos atunci pe loc, dar cand m-am dat jos din masina si am vazut ce bosorog e ce sa-i mai fac cand el mai are o basina si moare...
adytzu983 is offline  
Old 10-12-11, 09:25   #36
adytzu983
Opel Driver

Stage 4
 
adytzu983's Avatar
 
Join Date: Oct 2011
Posts: 207
Member of:
[Opel]
Default Re: Maşina mea: OPEL VECTRA A 1.6i

am revenit cu pozele promise...
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	Fotografie0263.jpg
Views:	81
Size:	782.1 KB
ID:	2257175   Click image for larger version

Name:	Fotografie0265.jpg
Views:	68
Size:	703.2 KB
ID:	2257176   Click image for larger version

Name:	Fotografie0266.jpg
Views:	81
Size:	834.1 KB
ID:	2257177  

Click image for larger version

Name:	Fotografie0267.jpg
Views:	77
Size:	737.2 KB
ID:	2257178   Click image for larger version

Name:	Fotografie0268.jpg
Views:	52
Size:	753.3 KB
ID:	2257179   Click image for larger version

Name:	Fotografie0269.jpg
Views:	88
Size:	571.1 KB
ID:	2257180  

adytzu983 is offline  
Old 10-12-11, 20:40   #37
bujuKYL

Stage 5
 
bujuKYL's Avatar
 
Join Date: Jan 2010
Posts: 3,796
Default Re: Maşina mea: OPEL VECTRA A 1.6i

Quote:
Originally Posted by adytzu983 View Post
am revenit cu pozele promise...
wai da urat poate fi!...din cate observ in poze asta masina nu tare va mai fi! roaga-te sa fie bun mosulica sa-ti dea bani pe masina, daca nu cu judecata...poate dura si pana la 3-4 ani sa fie gata procesul, si pe urma daca tot nu vrea sa ti-i dea, intra executorul in actiune si etc, etc complicat si urat nu cred ca-ti doresti!!!!...sper sa fie bine iti tin pumnii
__________________
Wir Lieben Autos
bujuKYL is offline  
Old 10-12-11, 20:56   #38
4tuni

Stage 3
 
Join Date: Oct 2011
Posts: 149
Member of:
[Opel]
Default Re: Maşina mea: OPEL VECTRA A 1.6i

Quote:
Originally Posted by bujuKYL View Post
wai da urat poate fi!...din cate observ in poze asta masina nu tare va mai fi! roaga-te sa fie bun mosulica sa-ti dea bani pe masina, daca nu cu judecata...poate dura si pana la 3-4 ani sa fie gata procesul, si pe urma daca tot nu vrea sa ti-i dea, intra executorul in actiune si etc, etc complicat si urat nu cred ca-ti doresti!!!!...sper sa fie bine iti tin pumnii
se repara omule...eu am avut masina acordeon....a lui este pistol cu apa fata de cum am avut-o eu.....tablele se repara da-le dreq de tinichele....numai baiatul sa nu fi patit ceva.....
daca o duce la un mecanic bun ala o face boboc de nici nu se cunoaste....apoi o vinde....cine o cumpara nici nu stie ca masina a fost lovita..eu asa am facut...
4tuni is offline  
Old 10-12-11, 23:44   #39
adytzu983
Opel Driver

Stage 4
 
adytzu983's Avatar
 
Join Date: Oct 2011
Posts: 207
Member of:
[Opel]
Default Re: Maşina mea: OPEL VECTRA A 1.6i

vesti bune!!! nu conteaza ca nu avea ITP mosu, asigurarile despagubesc... am fost azi si pe la politie mi-a facut dosaru, mai ramane sa ma duc luni sa-l duc la agentie...
adytzu983 is offline  
Old 10-12-11, 23:50   #40
adytzu983
Opel Driver

Stage 4
 
adytzu983's Avatar
 
Join Date: Oct 2011
Posts: 207
Member of:
[Opel]
Default Re: Maşina mea: OPEL VECTRA A 1.6i

Quote:
Originally Posted by 4tuni View Post
se repara omule...eu am avut masina acordeon....a lui este pistol cu apa fata de cum am avut-o eu.....tablele se repara da-le dreq de tinichele....numai baiatul sa nu fi patit ceva.....
daca o duce la un mecanic bun ala o face boboc de nici nu se cunoaste....apoi o vinde....cine o cumpara nici nu stie ca masina a fost lovita..eu asa am facut...
intr-adevar e bine ca am scapat cu bine, daca intra in portiera ma strangea putin intre fiare... dar oricum la vestile p care le-am primit azi parca mi-am mai revenit...
adytzu983 is offline  
Old 11-12-11, 00:28   #41
4tuni

Stage 3
 
Join Date: Oct 2011
Posts: 149
Member of:
[Opel]
Default Re: Maşina mea: OPEL VECTRA A 1.6i

Quote:
Originally Posted by adytzu983 View Post
intr-adevar e bine ca am scapat cu bine, daca intra in portiera ma strangea putin intre fiare... dar oricum la vestile p care le-am primit azi parca mi-am mai revenit...
ma bucur sa aud asta...cum ti-am mai spus cand bagi masina in service sa mergi in fiecare zi pe la baiti sa vezi cum iti lucra....le dai si lor cate un bax de suc sau tigari un vin ...ca sti cum este,daca nu-i ungi cu ceva ....sa iti faca lucru cum trebe
4tuni is offline  
Old 11-12-11, 03:43   #42
bujuKYL

Stage 5
 
bujuKYL's Avatar
 
Join Date: Jan 2010
Posts: 3,796
Default Re: Maşina mea: OPEL VECTRA A 1.6i

Quote:
Originally Posted by 4tuni View Post
ma bucur sa aud asta...cum ti-am mai spus cand bagi masina in service sa mergi in fiecare zi pe la baiti sa vezi cum iti lucra....le dai si lor cate un bax de suc sau tigari un vin ...ca sti cum este,daca nu-i ungi cu ceva ....sa iti faca lucru cum trebe
sau daca ai tu baietii buni, ceri bani de la asigurare cum ca ti-o faci tu!! e cel mai sigur si o duci la cineva de incredere, sau daca iti da dauna totala cu atat mai bine!
bujuKYL is offline  
Old 11-12-11, 11:09   #43
adytzu983
Opel Driver

Stage 4
 
adytzu983's Avatar
 
Join Date: Oct 2011
Posts: 207
Member of:
[Opel]
Default Re: Maşina mea: OPEL VECTRA A 1.6i

Quote:
Originally Posted by bujuKYL View Post
sau daca ai tu baietii buni, ceri bani de la asigurare cum ca ti-o faci tu!! e cel mai sigur si o duci la cineva de incredere, sau daca iti da dauna totala cu atat mai bine!
intr-adevar e mai bn cand o fac yo cu mana mea, dar totusi sper ca pana la urma sa fie dauna totala... odata ce sasiul e stramb nu stiu ce masina va mai iesi din ea... dar pana o sa se termine toata treaba asta, sper sa pot rezolva de bani sa iau tot o vectra care am gasit-o aici in oras dar cu motor de 1.8i... nu as vrea sa stau fara masina de sarbatori...
adytzu983 is offline  
Old 11-12-11, 14:19   #44
4tuni

Stage 3
 
Join Date: Oct 2011
Posts: 149
Member of:
[Opel]
Default Re: Maşina mea: OPEL VECTRA A 1.6i

Quote:
Originally Posted by adytzu983 View Post
intr-adevar e mai bn cand o fac yo cu mana mea, dar totusi sper ca pana la urma sa fie dauna totala... odata ce sasiul e stramb nu stiu ce masina va mai iesi din ea... dar pana o sa se termine toata treaba asta, sper sa pot rezolva de bani sa iau tot o vectra care am gasit-o aici in oras dar cu motor de 1.8i... nu as vrea sa stau fara masina de sarbatori...
sa o faci tu cu mana ta nu ai cum numai daca esti mecanic auto si lucrezi intr-un service autorizat...masina intra in service baietii se ocupa de masina.la gata se face un deviz si pe baza devizului service primeste banii de la firma de asigurari....firma de asigurari nu o sa iti dea niciodata banii numai daca masina este avariata in proportie de x la suta....dar dupa cum vad eu masina ta nu este avariata asa de rau...si full casco daca iti dadea mosu tot nu primeai banii pe masina....ti-am spus ca la tine se poate repara....eu am avut-o acordeon si tot mi-a bagat-o in service....si mi-a facut-o ca nici nu se cunostea....bine dar i-am cam ,,uns,,, pe baieti ca sa facu lucru bun....am mai tinut-o un an apoi am maritat-o..
4tuni is offline  
Old 11-12-11, 17:23   #45
adytzu983
Opel Driver

Stage 4
 
adytzu983's Avatar
 
Join Date: Oct 2011
Posts: 207
Member of:
[Opel]
Default Re: Maşina mea: OPEL VECTRA A 1.6i

Quote:
Originally Posted by 4tuni View Post
sa o faci tu cu mana ta nu ai cum numai daca esti mecanic auto si lucrezi intr-un service autorizat...masina intra in service baietii se ocupa de masina.la gata se face un deviz si pe baza devizului service primeste banii de la firma de asigurari....firma de asigurari nu o sa iti dea niciodata banii numai daca masina este avariata in proportie de x la suta....dar dupa cum vad eu masina ta nu este avariata asa de rau...si full casco daca iti dadea mosu tot nu primeai banii pe masina....ti-am spus ca la tine se poate repara....eu am avut-o acordeon si tot mi-a bagat-o in service....si mi-a facut-o ca nici nu se cunostea....bine dar i-am cam ,,uns,,, pe baieti ca sa facu lucru bun....am mai tinut-o un an apoi am maritat-o..
oricum o sa asist la refacerea ei, nu-i las singuri pe baieti... acum astia cu expertiza lor ma tin in suspans...
adytzu983 is offline  
- Copyright 2024 4Tuning -