Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > OPEL > Masina mea Opel

Closed Thread
 
Thread Tools
Old 29-11-11, 17:41   #16
bujuKYL

Stage 5
 
bujuKYL's Avatar
 
Join Date: Jan 2010
Posts: 3,796
Default Re: Maşina mea: OPEL VECTRA A 1.6i

Quote:
Originally Posted by adytzu983 View Post
ieri a primit si stickerul 4tuning... cateva poze si cu interiorul... urmeaza leduri albastre in bord. daca stiti unde as putea gasi astept raspuns... scuze de calitatea pozelor!
arata foarte bine interioru la varsta pe care o are!
bujuKYL is offline  
Old 29-11-11, 19:27   #17
adytzu983
Opel Driver

Stage 4
 
adytzu983's Avatar
 
Join Date: Oct 2011
Posts: 207
Member of:
[Opel]
Default Re: Maşina mea: OPEL VECTRA A 1.6i

Quote:
Originally Posted by bujuKYL View Post
arata foarte bine interioru la varsta pe care o are!
mda... adevarul e ca imi place sa am "grija" de ea in timpul liber. numai ca in ultimul timp am fost cam ocupat. singurele lucruri deteriorate au fost fetele de la usi in zona manerelor... deocamdata le-am "reconditionat" pana sa le schimb... vreau sa vad cat ar fi de munca ca sa-i pun geamuri electrice caz in care o sa-i caut fete fara gauri pt macara. in momentul de fata singurul lucru care ma deranjeaza e parbrizul care sa fisurat putin atunci cand am avut incidentul iar acum s-a extins pana pe partea dreapta. maine o sa iau service-urile la colindat sa vad cat costa de schimbat.
adytzu983 is offline  
Old 29-11-11, 22:47   #18
bujuKYL

Stage 5
 
bujuKYL's Avatar
 
Join Date: Jan 2010
Posts: 3,796
Default Re: Maşina mea: OPEL VECTRA A 1.6i

Quote:
Originally Posted by adytzu983 View Post
mda... adevarul e ca imi place sa am "grija" de ea in timpul liber. numai ca in ultimul timp am fost cam ocupat. singurele lucruri deteriorate au fost fetele de la usi in zona manerelor... deocamdata le-am "reconditionat" pana sa le schimb... vreau sa vad cat ar fi de munca ca sa-i pun geamuri electrice caz in care o sa-i caut fete fara gauri pt macara. in momentul de fata singurul lucru care ma deranjeaza e parbrizul care sa fisurat putin atunci cand am avut incidentul iar acum s-a extins pana pe partea dreapta. maine o sa iau service-urile la colindat sa vad cat costa de schimbat.
de la frig si inghet din cate stiu eu se duce!
bujuKYL is offline  
Old 29-11-11, 23:24   #19
adytzu983
Opel Driver

Stage 4
 
adytzu983's Avatar
 
Join Date: Oct 2011
Posts: 207
Member of:
[Opel]
Default Re: Maşina mea: OPEL VECTRA A 1.6i

Quote:
Originally Posted by bujuKYL View Post
de la frig si inghet din cate stiu eu se duce!
cam asa a fost: noaptea frig(pana la -15 am avut pe aici) iar in timp ce circulam se incalzea, asa ca diferentele de temperatura sunt destul de mari
adytzu983 is offline  
Old 07-12-11, 21:45   #20
adytzu983
Opel Driver

Stage 4
 
adytzu983's Avatar
 
Join Date: Oct 2011
Posts: 207
Member of:
[Opel]
Default Re: Maşina mea: OPEL VECTRA A 1.6i

se pare ca asta a fost cam tot cu PWR-ul. ieri un mosh(si nu era mos niculae) cred ca a vrut sa vada cam cum e sa vireze la stanga in timp ce din fata ii veneau 3 masini... ghinionul a fost ca din toate 3 tocmai pe mine si-a gasit sa ma izbeasca de o basculanta rezultatele se vad in poze... maine o sa mai pun poze cu partea stanga care e cea mai avariata
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	Fotografie0260.jpg
Views:	114
Size:	1.27 MB
ID:	2254471   Click image for larger version

Name:	Fotografie0261.jpg
Views:	84
Size:	1.32 MB
ID:	2254472   Click image for larger version

Name:	Fotografie0262.jpg
Views:	85
Size:	1.22 MB
ID:	2254473  

adytzu983 is offline  
Old 07-12-11, 23:20   #21
bujuKYL

Stage 5
 
bujuKYL's Avatar
 
Join Date: Jan 2010
Posts: 3,796
Default Re: Maşina mea: OPEL VECTRA A 1.6i

Quote:
Originally Posted by adytzu983 View Post
se pare ca asta a fost cam tot cu PWR-ul. ieri un mosh(si nu era mos niculae) cred ca a vrut sa vada cam cum e sa vireze la stanga in timp ce din fata ii veneau 3 masini... ghinionul a fost ca din toate 3 tocmai pe mine si-a gasit sa ma izbeasca de o basculanta rezultatele se vad in poze... maine o sa mai pun poze cu partea stanga care e cea mai avariata
imi pare foarte rau! chiar era super ok masina asta!...ce taran de om!......sa-i ia dracu pe astia care fac chestii de astea!
bujuKYL is offline  
Old 08-12-11, 16:46   #22
4tuni

Stage 3
 
Join Date: Oct 2011
Posts: 149
Member of:
[Opel]
Default Re: Maşina mea: OPEL VECTRA A 1.6i

Quote:
Originally Posted by adytzu983 View Post
se pare ca asta a fost cam tot cu PWR-ul. ieri un mosh(si nu era mos niculae) cred ca a vrut sa vada cam cum e sa vireze la stanga in timp ce din fata ii veneau 3 masini... ghinionul a fost ca din toate 3 tocmai pe mine si-a gasit sa ma izbeasca de o basculanta rezultatele se vad in poze... maine o sa mai pun poze cu partea stanga care e cea mai avariata
imi pare foarte rau de acest incident...pacat de vectruta ca arata foarte bine si se vedea intretinuta...acum cand o bagi in service sa mergi in fiecare zi la baieti sa vezi daca iti lucra bine la ea..daca este ceva ce nu iti place sa faci scandal sa nu-i lasa sa iti faca masina de mantuiala...
hai ca se rezola nu iti bate capul....
4tuni is offline  
Old 08-12-11, 17:23   #23
bujuKYL

Stage 5
 
bujuKYL's Avatar
 
Join Date: Jan 2010
Posts: 3,796
Default Re: Maşina mea: OPEL VECTRA A 1.6i

Quote:
Originally Posted by 4tuni View Post
imi pare foarte rau de acest incident...pacat de vectruta ca arata foarte bine si se vedea intretinuta...acum cand o bagi in service sa mergi in fiecare zi la baieti sa vezi daca iti lucra bine la ea..daca este ceva ce nu iti place sa faci scandal sa nu-i lasa sa iti faca masina de mantuiala...
hai ca se rezola nu iti bate capul....
nu se mai poate face daca nu observi! e dauna totala fata spate! crezi ca la ani ei va mai fi masina vreodata?...
bujuKYL is offline  
Old 08-12-11, 17:27   #24
4tuni

Stage 3
 
Join Date: Oct 2011
Posts: 149
Member of:
[Opel]
Default Re: Maşina mea: OPEL VECTRA A 1.6i

Quote:
Originally Posted by bujuKYL View Post
nu se mai poate face daca nu observi! e dauna totala fata spate! crezi ca la ani ei va mai fi masina vreodata?...
cum sa nu se faca...eu am avut un ursulet acordeon facut.....ce are colegul aste pistol cu apa fata de cum mi-a facut unu mie masina.....mi-a dat gagiul asigurarea in brate si a trebuit sa o bag in service....dar ti-am spus a mea a fost acordeon ...varza.....si mi-au facut-o baietii.....dar trebe sa cam stai pe capul lor..
4tuni is offline  
Old 08-12-11, 17:49   #25
bujuKYL

Stage 5
 
bujuKYL's Avatar
 
Join Date: Jan 2010
Posts: 3,796
Default Re: Maşina mea: OPEL VECTRA A 1.6i

Quote:
Originally Posted by 4tuni View Post
cum sa nu se faca...eu am avut un ursulet acordeon facut.....ce are colegul aste pistol cu apa fata de cum mi-a facut unu mie masina.....mi-a dat gagiul asigurarea in brate si a trebuit sa o bag in service....dar ti-am spus a mea a fost acordeon ...varza.....si mi-au facut-o baietii.....dar trebe sa cam stai pe capul lor..
crezi ca merita atata bataie de cap? isi ia banuti pe ea si cumpara altceva mai bun!...parerea mea!
bujuKYL is offline  
Old 08-12-11, 18:00   #26
adytzu983
Opel Driver

Stage 4
 
adytzu983's Avatar
 
Join Date: Oct 2011
Posts: 207
Member of:
[Opel]
Default Re: Maşina mea: OPEL VECTRA A 1.6i

asta e... oricum ar trebui sa le ia permisu mosilor peste maxim 65 ani.... nu sa mai circule cu masina la 75 de ani(cazul mosului care m-a busit). cat despre masina chiar nu mai am ce sa fac cu ea. nu am apucat sa mai fac poze azi dar sper pe maine sa pun niste poze mai in detaliu. partea din stanga e cea mai afectata... oricum trebuie sa vina expertiza acasa sa o vada. dar luand-o logic: busitura din stanga fata+busitura din dreapta spate= sasiu oblic(cam asta banuiesc)
adytzu983 is offline  
Old 08-12-11, 18:03   #27
adytzu983
Opel Driver

Stage 4
 
adytzu983's Avatar
 
Join Date: Oct 2011
Posts: 207
Member of:
[Opel]
Default Re: Maşina mea: OPEL VECTRA A 1.6i

Quote:
Originally Posted by bujuKYL View Post
crezi ca merita atata bataie de cap? isi ia banuti pe ea si cumpara altceva mai bun!...parerea mea!
chiar daca iau banii si imi iau alta masina ma gandesc si la o recarosare... chiar mi-a placut vectra ca masina chiar daca era aproape de anii mei...
adytzu983 is offline  
Old 08-12-11, 18:16   #28
bujuKYL

Stage 5
 
bujuKYL's Avatar
 
Join Date: Jan 2010
Posts: 3,796
Default Re: Maşina mea: OPEL VECTRA A 1.6i

Quote:
Originally Posted by adytzu983 View Post
chiar daca iau banii si imi iau alta masina ma gandesc si la o recarosare... chiar mi-a placut vectra ca masina chiar daca era aproape de anii mei...
Opelul de obicei nu este o masina rea! si eu sunt foarte multumit de a mea!...astept pozele
bujuKYL is offline  
Old 08-12-11, 18:49   #29
4tuni

Stage 3
 
Join Date: Oct 2011
Posts: 149
Member of:
[Opel]
Default Re: Maşina mea: OPEL VECTRA A 1.6i

Quote:
Originally Posted by bujuKYL View Post
crezi ca merita atata bataie de cap? isi ia banuti pe ea si cumpara altceva mai bun!...parerea mea!
ce banuti sa isi ia pe masina?firma de asigurari nu iti da nici un banut....
numai daca a primit full casco...dar daca mosu i-a dat asigurarea obligatorie atunci ghinion
4tuni is offline  
Old 08-12-11, 19:19   #30
adytzu983
Opel Driver

Stage 4
 
adytzu983's Avatar
 
Join Date: Oct 2011
Posts: 207
Member of:
[Opel]
Default Re: Maşina mea: OPEL VECTRA A 1.6i

Quote:
Originally Posted by 4tuni View Post
ce banuti sa isi ia pe masina?firma de asigurari nu iti da nici un banut....
numai daca a primit full casco...dar daca mosu i-a dat asigurarea obligatorie atunci ghinion
ghinionu si mai mare e ca mosu avea itp-ul expirat de 2 luni. asigurarile nu despagubesc asa ca sper ca mosu sa scoata banii... acum totul depinde de cei de la expertiza la cat evalueaza pagubele... din auzite(cum vatra dornei e un orasel mic) mosu a fost ceva barosan la viata lui... spre binele lui ar fi bine sa-i aiba bani pt ca nici eu nu vreau sa ajung prin judecata si alte prostii... cat despre banii primiti de la asigurari, la dauna totala putem sa primesc pana la 2500-3000 de euro chiar daca masina era mai veche plus faptul ca la politie am fost declarat de catre serviciul ambulanta ca victima. spun aceste lucruri deoarece sunt si agent de asigurari si m-am interesat la firma...
adytzu983 is offline  
- Copyright 2024 4Tuning -