Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > OPEL > Masina mea Opel

Reply
 
Thread Tools
Old 06-03-14, 20:00   #31
Schmutzie

Stage 3
 
Join Date: Dec 2009
Posts: 90
Default Re: Maşina mea: vectra a,,,tm 14 xog

Salut.Frumos exemplar,chiar foarte ingrijit.Zi-mi si mie interiorul l-ai avut pe ea sau l-ai schimbat am si eu una hatckback si i-as pune interior de piele.Sau daca stii de la ce s-ar potrivi interiorul,bancheta spate mai ales
Schmutzie is offline   Reply With Quote
Old 07-03-14, 15:47   #32
4tuni

Stage 3
 
Join Date: Oct 2011
Posts: 149
Member of:
[Opel]
Default Re: Maşina mea: vectra a,,,tm 14 xog

Quote:
Originally Posted by Schmutzie View Post
Salut.Frumos exemplar,chiar foarte ingrijit.Zi-mi si mie interiorul l-ai avut pe ea sau l-ai schimbat am si eu una hatckback si i-as pune interior de piele.Sau daca stii de la ce s-ar potrivi interiorul,bancheta spate mai ales
salut,,,interiorul l-am cumparat de la userul Claudiu care este si moderator ocazie cu care-i si multumesc frumos,,,,
interiorul este de pe vectra b si l-am montat fara nici un fel de problema,,,
mi-am tapitat plafonul si consola spate cu piele,,,mai am de facut fetele de usi,,,numai bine si bafta si tie cu proiectul
4tuni is offline   Reply With Quote
Old 09-03-14, 10:58   #33
Schmutzie

Stage 3
 
Join Date: Dec 2009
Posts: 90
Default Re: Maşina mea: vectra a,,,tm 14 xog

Quote:
Originally Posted by 4tuni View Post
salut,,,interiorul l-am cumparat de la userul Claudiu care este si moderator ocazie cu care-i si multumesc frumos,,,,
interiorul este de pe vectra b si l-am montat fara nici un fel de problema,,,
mi-am tapitat plafonul si consola spate cu piele,,,mai am de facut fetele de usi,,,numai bine si bafta si tie cu proiectul
Merci de informatii,in urmatoarele zile o sa deschi si eu un Thread cu masina.Bafta si tie.
Schmutzie is offline   Reply With Quote
Old 23-08-14, 19:25   #34
4tuni

Stage 3
 
Join Date: Oct 2011
Posts: 149
Member of:
[Opel]
Default Re: Maşina mea: vectra a,,,tm 14 xog

cateva poze,,,
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	Picture 531.jpg
Views:	82
Size:	3.64 MB
ID:	3020674   Click image for larger version

Name:	Picture 532.jpg
Views:	56
Size:	3.69 MB
ID:	3020675   Click image for larger version

Name:	Picture 533.jpg
Views:	71
Size:	3.62 MB
ID:	3020676  

Click image for larger version

Name:	Picture 536.jpg
Views:	73
Size:	3.76 MB
ID:	3020677   Click image for larger version

Name:	Picture 525.jpg
Views:	71
Size:	3.74 MB
ID:	3020678  
4tuni is offline   Reply With Quote
Old 28-11-14, 13:24   #35
4tuni

Stage 3
 
Join Date: Oct 2011
Posts: 149
Member of:
[Opel]
Default Re: Maşina mea: vectra a,,,tm 14 xog

salutare tuturor
sant foarte suparat,,am vrut sa pun si eu o suspensie sport ca este prea ridicata
am gasit la userul Teroarea din craiova suspensia...avea una de vanzare....
am vorbit cu el si l-am intrebat daca se potriveste pe masina mea...el mi-a spus ca se potriveste fara problema....suspensia lui merge pe toata gama de opel vectra,astra,calibra,kadet..
mi-a trimis-o prin curier,i-am dat 11 milioane si cand sa mi-o monteze mecanicul,teapa ca nu merge montata..
a incercat omul toate variantele posibile sa mute bucsele mele pe celelalte jambe dar nimic...nu se potriveste,,,,
am vrut sa vorbesc cu Teroarea numele lui este Radu sa ajungem la o intelegere dar baiatul mi-a blocat numarul de telefon si nu mai pot sa iau legatura cu el,
l-am sunat cand eram in service cu mecanicul langa mine,,,,a vorbit si cu mecanicul iar mecanicul ii tot spunea ca nu poate sa o monteze ca a incercat toate variantele ....
dupa ce am plecat din service am incercat sa il sun sa ajungem la o intelegere dar mi-a blocat numarul de telefon
cu alte cuvinte mi-a tras o teapa de 11 miloane plus 3 milioane manopera ca s-a chinuit omul sa incerce sa le monteze....
este sus un Dumnezeu care vede tot.....sirciee si lumanari sa cumpere de banii aia..
4tuni is offline   Reply With Quote
Old 28-11-14, 20:15   #36
iviTe
Daewoo Driver

Stage 5
 
iviTe's Avatar
 
Join Date: Sep 2008
Posts: 2,259
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: Maşina mea: vectra a,,,tm 14 xog

cu tine am vb la tel ?
iviTe is offline   Reply With Quote
Old 29-11-14, 20:05   #37
4tuni

Stage 3
 
Join Date: Oct 2011
Posts: 149
Member of:
[Opel]
Default Re: Maşina mea: vectra a,,,tm 14 xog

Quote:
Originally Posted by iviTe View Post
cu tine am vb la tel ?
da boss )
4tuni is offline   Reply With Quote
Old 02-12-14, 20:51   #38
Cristinelul

Stage 5
 
Cristinelul's Avatar
 
Join Date: Jun 2010
Posts: 628
Default Re: Maşina mea: vectra a,,,tm 14 xog

Salutare,imi pare rau sa aud chestii de genu,cu tzepe si alte cacaturi,pentru ca ma pun in pielea ta si ma gandesc ca puteam fii eu! Intrebare...suspensia nu ti s-a potrivit pe spate,pe fata sunt cam aceleasi la vectra a,difera doar spatele pentru ca sunt suspensii pentru punte fixa si independenta! In rest imi place mult masina ta,rezolva cumva cu suspensia si las-o mai jos! Bafta.
Cristinelul is offline   Reply With Quote
Old 03-12-14, 13:21   #39
4tuni

Stage 3
 
Join Date: Oct 2011
Posts: 149
Member of:
[Opel]
Default Re: Maşina mea: vectra a,,,tm 14 xog

Quote:
Originally Posted by Cristinelul View Post
Salutare,imi pare rau sa aud chestii de genu,cu tzepe si alte cacaturi,pentru ca ma pun in pielea ta si ma gandesc ca puteam fii eu! Intrebare...suspensia nu ti s-a potrivit pe spate,pe fata sunt cam aceleasi la vectra a,difera doar spatele pentru ca sunt suspensii pentru punte fixa si independenta! In rest imi place mult masina ta,rezolva cumva cu suspensia si las-o mai jos! Bafta.
salut Cristinelu,,,cand m-am dus la mecanic sa imi monteze suspensia a inceput omul cu partea din fata....mi-a scos jamba complet cu totul afara iar cand le-a pus jos una langa alta a vazut ca bucsele cap telescop la mine sant in forma de ciuperca si se monteaza telescopul pe oala de sasiu pe bucsa ciuperca iar bucsele cap telescop de pe jambele lui au alta forma mult mai mare cu prindere direct in oala de pe sasiu cu doua suruburi...a decomprimat arcurile si a incercat sa schimbe bucsele intre ele...tija de la telescopul sport are filet de 32 iar tija de la telescopul meu are filet de 36 iar bucsa telescop iesea a mea iesea prin tija lui cu tot cu puilita...mi-a sudat pe bucsa o saiba sa nu treaca tija cu tot cu surub prin bucsa mea cand a dat de alt bai arcurile lui nu stateau bine pe clopotii mei de telescop,,,arcurile areu putin mai mari in diametru iar clopotii mei putin mai mici....si asa s-a chinuit omul cu cacatul ala de suspensie,,,cum eram si eu necajit cea de pe spate i-am zis sa nu mai incerce sa o puna......
dupa cate am inteles si mi-au spus baietii pe aici el a avut-o montata pe un cielo ....
eu nu prea ma pricep cu mecanica dar el in anunt a scris ca vinde suspensie sport pentru compatibila pentru vectra a,cielo,kadet,,,,,inainte sa o cumpar l-am intrebat,,,frateeeeeeee se potriveste sigur sigur pe vectra a???????el mi-a spus,,,,,da bosss,,,,,,fara nici un fel de problema,,,,,dar **** ca nu s-a potrivit,,,,,omul sa isi vanda marfa ce putea sa spuna mai ales vazand ca eu sant interesat,,,,,da-l ma in mortii masiii ca fraerul o cumpara eu iau banu gramada ca si asa nu are cum sa ma gaseasca......dar nu e frate chiar asa ca este sus un DUMNEZEU care vede tot...sau cine stie poate odata si odata dau ochi cu el...se intalneste munte cu munte,,si atunci in loc sa-i strang mana ii *** o flegma intre ochi
4tuni is offline   Reply With Quote
Old 09-12-14, 19:01   #40
Astra wGw

Stage 1
 
Join Date: Sep 2014
Posts: 11
Default Re: Maşina mea: vectra a,,,tm 14 xog

daca ti le a trimis prin curier vezi ca ai o adresa poti suna si la politie
Astra wGw is offline   Reply With Quote
Old 12-12-14, 12:30   #41
4tuni

Stage 3
 
Join Date: Oct 2011
Posts: 149
Member of:
[Opel]
Default Re: Maşina mea: vectra a,,,tm 14 xog

Quote:
Originally Posted by Astra wGw View Post
daca ti le a trimis prin curier vezi ca ai o adresa poti suna si la politie
da boss,,mi le-a trimis prin curier,,,,adresa era scrisa cu creionul si un scris de tot rahatul ca nu am reusit sa deslusesc ce dracului de strada scrie...
4tuni is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -