Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > OPEL > Masina mea Opel

Reply
 
Thread Tools
Old 15-05-07, 14:28   #46
Shorty
Opel Driver

Stage 4
 
Shorty's Avatar
 
Join Date: May 2006
Posts: 297
Member of:
[Opel]
Default Re: masina mea-Opel Astra F

Quote:
Originally Posted by dany_let View Post
daca n-ar fi d-astia ca tine , noi de cine am mai rade????
te rog sa imi explici si mie ce e rau in asta si daca e o explicatie logica si concreta io il dau jos.oricum ms ca mi-ai atras atentia
Shorty is offline   Reply With Quote
Old 15-05-07, 16:10   #47
dany_let

Stage 5
 
dany_let's Avatar
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 1,489
Member of:
[Opel]
Default Re: masina mea-Opel Astra F

acum exista internet , uita-te si tu la poze pe acolo si vezi cum se face tuning cu piese originale!!!! tu ai vazut ce bari ti-ai pus , deja masina e kitch!!! ma opresc aici cu sfaturile gratuite, spuneam ca trebuie sa fie si din astia ca tine, daca eram toti asi ...iti dai seama ce concurentza era...
__________________
OPEL KADETT GSI TURBO---------------------204 CP


POWER IS NOTHING WITHOUT CONTROL... so I've ordered a new accelerator cable!
dany_let is offline   Reply With Quote
Old 15-05-07, 16:34   #48
Eagle_flyaway

Stage 5
 
Eagle_flyaway's Avatar
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 834
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[RENAULT]
Default Re: masina mea-Opel Astra F

Da Shorty eu m-am dat cu BEX care by the way mi si prieten! Da rezultatu e neconcludent, daca vrei iti explic pe privat! Si inteleg si faza cu "din pacate" ... tot din pacate!!!

PT buget de student e binisor, ii mai trebuie o vopsea si arata destul de bine masinutza! Eleronu sincer din poze nici mie nu-mi place cum arata...poate in realitate da mai bine da ma indoiesc! Oricum tie tre sa-ti placa, tu suporti si laudele daca sunt si si criticile care vad ca sunt!

Dany_let +/- la faza cu kitsch..... inseamna ca 80-90% din masinile din romania care au schimbat cate ceva sunt kitsch doar pt faptul ca n-au pus bari de la marii tuneri existenti pe piata internationala! Un asemenea kit format doar din spolere fata-spate + praguri trece lejer de 800 de euro, bani pt care iti poti face spoilere si praguri unicat chiar aici in cluj si posibil si in alte parti in romania .... deci aici e relativa treaba, pur si simplu ca nu-s de firma ii kitsch???
Eagle_flyaway is offline   Reply With Quote
Old 15-05-07, 20:08   #49
Spillner
Dacia Driver

Stage 4
 
Spillner's Avatar
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 264
Member of:
[DACIA]
Default Re: masina mea-Opel Astra F

Opelul asta este una din putinele masini la care proprietarul a muncit din greu si e facuta toata de manuta lui.Eu cred ca sunt unii care isi permit sa cumpere totul de-a gata numai ca unde este farmecul???Satisfactia e mult mai mare cand faci tot cu mana ta,asa ca luati exemplu cei ce dispuneti de finante si incercati macar sa intelegeti ce e tuning-ul in sine,daca nu puteti sa faceti o modificare fara service...
__________________
cand vreti sa depasiti prin dreapta,asigurati-va bine,de obicei pe acolo vin eu racheta
Spillner is offline   Reply With Quote
Old 17-05-07, 13:13   #50
dany_let

Stage 5
 
dany_let's Avatar
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 1,489
Member of:
[Opel]
Default Re: masina mea-Opel Astra F

Quote:
Originally Posted by Spillner View Post
Opelul asta este una din putinele masini la care proprietarul a muncit din greu si e facuta toata de manuta lui.Eu cred ca sunt unii care isi permit sa cumpere totul de-a gata numai ca unde este farmecul???Satisfactia e mult mai mare cand faci tot cu mana ta,asa ca luati exemplu cei ce dispuneti de finante si incercati macar sa intelegeti ce e tuning-ul in sine,daca nu puteti sa faceti o modificare fara service...

ai inteles gresit , eu cand faceam tuning cu fibra , tu probabil te gandeai cum sa faci sa-ti iei permisu sau alte chestii, nu conteaza ...nu am nimik impotriva fibrei facuta de un nea gica ...dar sa fie facuta cum trebuie si un model frumos .

ptr. mine masina asta e un KITCH!!!!!!!

ASA CA FIECARE CU GUSTUL LUI SI CU MASINA LUI.

da-mi un ex: de masina facuta cu fibra care-ti place tie!!!
dany_let is offline   Reply With Quote
Old 18-05-07, 09:55   #51
Bik3rBoy

Stage 5
 
Bik3rBoy's Avatar
 
Join Date: May 2006
Posts: 1,238
Default Re: masina mea-Opel Astra F

parerea mea e ca masina arata chiar bine, nu trebe sa te iei dupa toti care te critica, daca tie iti place atunci e bine bafta in continuare !
Bik3rBoy is offline   Reply With Quote
Old 18-05-07, 12:56   #52
Shorty
Opel Driver

Stage 4
 
Shorty's Avatar
 
Join Date: May 2006
Posts: 297
Member of:
[Opel]
Default Re: masina mea-Opel Astra F

Quote:
Originally Posted by Bik3rBoy View Post
parerea mea e ca masina arata chiar bine, nu trebe sa te iei dupa toti care te critica, daca tie iti place atunci e bine bafta in continuare !

Eu sunt constient ca la bugetul care a fost investit in masina,nu avea cum sa fie super.eu nu m-am laudat cu masina mea ca ar fi "cea mai tare din romania",pur si simplu am postat niste idei de ale mele .criticile nu ma deranjeaza sunt binevenite,pt ca asa poti invata si poti remedia ceea ce ai gresit(nu suntem perfecti,plus ca gusturile sunt diferite si nu se discuta).lucrul care ma enerveaza cel mai mult e ca sunt foarte rari aceia care stiu sa critice in asa fel incat sa nu te simti ca un ***,ca si cum ei ar fi perfecti ,tot ce fac ei e super(nu exista asa ceva),sa nu te faca sa iti bagi ceva in ea pasiune si sa te apuci de colectionat timbre.
Shorty is offline   Reply With Quote
Old 18-05-07, 15:54   #53
Eagle_flyaway

Stage 5
 
Eagle_flyaway's Avatar
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 834
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[RENAULT]
Default Re: masina mea-Opel Astra F

Am auzit ca au aparut si timbre cu BASE !!! ... in caz ca vrei sa te apuci

Si acuma trecand la lucruri serioase, zi si tu acolo pt cine n-a inteles deja ca masina e intr-o continua constructie si mai trebuie facute multe la ea.... si poate criticile o sa fie constructive, nu distructive! Oricum pe de o parte si dany_let are dreptate
Quote:
nu am nimik impotriva fibrei facuta de un nea gica ...dar sa fie facuta cum trebuie si un model frumos.
referitor la masina ta par destul de bine facute spoilerele, doar vositul aduce prejudiciu aspectului final!

Bafta pe mai departe .....
Eagle_flyaway is offline   Reply With Quote
Old 21-05-07, 22:07   #54
silk'
Opel Driver

Stage 4
 
silk''s Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 182
Member of:
[Opel]
Default Re: masina mea-Opel Astra F

shorty tata!!...stai relax.......nu te lua dupa toti!lasa-i in amarul lor.........iar cu masina...frumoasa treaba........te inteleg perfect si no coment!baga mare,puneti ideile in practica si fi tu multumit de lucrul tau......cui nu-i place nu se uite!ca doar nu toti avem bani de masini gata tunate sau mai stiu eu ce!........ia uita ce am observat...avem acelasi model de genti!
__________________
first love...opel vectra power!
silk' is offline   Reply With Quote
Old 24-05-07, 10:37   #55
dany_let

Stage 5
 
dany_let's Avatar
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 1,489
Member of:
[Opel]
Default Re: masina mea-Opel Astra F

cand o sa fie gata masina mea ....o sa va dau un link de pe site-ul meu (masina aia in care se face la service si numai cu piese originale) si sa vedem cine ce are de obiectat , chiar sunt curios....cine vrea sa vada cum se modifica un kadett gsi ---turbo--- sa-mi dea pm...
dany_let is offline   Reply With Quote
Old 24-05-07, 11:56   #56
georges14


Stage 5
 
georges14's Avatar
 
Join Date: Nov 2005
Posts: 673
Member of:
[4Tuning International]
[Opel]
[SEAT]
Default Re: masina mea-Opel Astra F

Shorty kitul este acceptabil, renunta la eleron sau schimba-l si da-i o culoare vie ( portocaliu sau verde ) pune o evacuare pe masura. Bafta in continuare
georges14 is offline   Reply With Quote
Old 22-10-07, 17:19   #57
Zerofast

Stage 5
 
Zerofast's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Posts: 853
Member of:
[Crazy Drivers]
Default Re: masina mea-Opel Astra F

Quote:
Originally Posted by dany_let View Post
ai inteles gresit , eu cand faceam tuning cu fibra , tu probabil te gandeai cum sa faci sa-ti iei permisu sau alte chestii, nu conteaza ...nu am nimik impotriva fibrei facuta de un nea gica ...dar sa fie facuta cum trebuie si un model frumos .

ptr. mine masina asta e un KITCH!!!!!!!

ASA CA FIECARE CU GUSTUL LUI SI CU MASINA LUI.

da-mi un ex: de masina facuta cu fibra care-ti place tie!!!

da asa e cu siguranta u faceai tuning in fibra acum 8 ani ....Bv misto lucrari pana acum ,frumoase rezultate , chiar si dinaintea forumului 4tuning ...U AI ADUS TUNING IN TARA ...TE FELICIT !!!!! bv lucrai elemente tuning in fibra la varsta de 16-17ani uau .....:)))) )))) )))) weak up
__________________
[SIZE="3"]
Zerofast is offline   Reply With Quote
Old 24-10-07, 22:07   #58
Spillner
Dacia Driver

Stage 4
 
Spillner's Avatar
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 264
Member of:
[DACIA]
Default Re: masina mea-Opel Astra F

Quote:
Originally Posted by dany_let View Post
ai inteles gresit , eu cand faceam tuning cu fibra , tu probabil te gandeai cum sa faci sa-ti iei permisu sau alte chestii, nu conteaza ...nu am nimik impotriva fibrei facuta de un nea gica ...dar sa fie facuta cum trebuie si un model frumos .

ptr. mine masina asta e un KITCH!!!!!!!

ASA CA FIECARE CU GUSTUL LUI SI CU MASINA LUI.

da-mi un ex: de masina facuta cu fibra care-ti place tie!!!
Eu cand aveam permis de conducere tu nu stiai ce e aia tuning si nu inteleg de ce iti spui nea gica...In fine mie mi-ai facut o impresie proasta,esti infumurat si cu mult tupeu si te iei de lume fara sa cunosti subiectele in care te bagi.Pun capat acestei discutii inutile.Bafta si succes la fibra...

Last edited by Spillner; 24-10-07 at 22:10.
Spillner is offline   Reply With Quote
Old 26-10-07, 19:04   #59
Al3xxx

Stage 5
 
Al3xxx's Avatar
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 1,670
Member of:
[Crazy Drivers]
Default Re: masina mea-Opel Astra F

Quote:
Originally Posted by dany_let View Post
daca n-ar fi d-astia ca tine , noi de cine am mai rade????
multi prosti mai sunt pe lumea asta ... si este o vorba prostul daca nu e si ... nu e prost destul
am citit topicurile facute de tine in care tiai prezentat masinile... toata lumea tea luat la misto de ce oare ???
pt ca esti un dobitoc si nu stii sa vb
auzi la el ... nu am nevoie de sfaturi si pareri am pus masina aici doar sa am dau mare ...
daca mai scrii ceva in topicul lu shorty s-ar putea sa ai nevoie de niste sfaturi .... de la psiholog )
Al3xxx is offline   Reply With Quote
Old 28-10-07, 01:41   #60
dragos_77

Stage 3
 
dragos_77's Avatar
 
Join Date: May 2006
Posts: 121
Default Re: masina mea-Opel Astra F

Frumoasa masina.....tot respectul pentru muca depusa
dragos_77 is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -