Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > OPEL > Masina mea Opel

Closed Thread
 
Thread Tools
Old 28-05-07, 16:08   #1
simonik2007

Stage 1
 
Join Date: May 2007
Posts: 24
Default Opel Calibra Modificat..urgent!!!!

am si eu o calibra din 91,recent adusa din italia.poate mai scriu si prostii...(ma scuzati) dar nu prea ma pricep la masini..stiu cam ce are asta.
motor FSI,200 cp+2 cipuri...(cine se pricepe,e bine venit sa o vada),toba sport,evacuare,trapa electrica,scaune sport,volan MOMO+presuri MOMO,jante.subwoofer mare,statie,casetofon pionner..etc..masina a suferit un accident mai puternic in partea din fata,partea stanga.are probleme cu radiatorul,cutia de viteze,si janta din stanga...vreau sa dau tot ce e pe ea...cine doreste sa imi lase mesaj...si va pot duce sa o vedeti ...doresc sa dau tot,tot,tot ce are pe ea...tot ce se poate(evident..ce mai e bun de folosit .. cat mai urgent!!!!
PRETUL AR FII CAM 2500 EURO(NEGOCIABIL)..VREM MACAR SA NE SCOATEM BANII PE IMBUNATATIRI..RESTUL NU MAI CONTEAZA((
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	220520071257.jpg
Views:	312
Size:	323.2 KB
ID:	277068   Click image for larger version

Name:	220520071258.jpg
Views:	246
Size:	246.7 KB
ID:	277069   Click image for larger version

Name:	220520071259.jpg
Views:	314
Size:	258.4 KB
ID:	277070  

Click image for larger version

Name:	220520071260.jpg
Views:	230
Size:	401.0 KB
ID:	277071   Click image for larger version

Name:	220520071261.jpg
Views:	331
Size:	311.3 KB
ID:	277072  
simonik2007 is offline  
Old 28-05-07, 17:53   #2
GTA
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
GTA's Avatar
 
Join Date: Sep 2004
Posts: 2,599
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Opel]
[MERCEDES]
Default Re: Opel Calibra Modificat..urgent!!!!

cat vrei pe scaune cu centuri?????
GTA is offline  
Old 28-05-07, 17:57   #3
simonik2007

Stage 1
 
Join Date: May 2007
Posts: 24
Default Re: Opel Calibra Modificat..urgent!!!!

Quote:
Originally Posted by GTA View Post
cat vrei pe scaune cu centuri?????

1000 EURO...NEGOCIABIL SCAUNELE
simonik2007 is offline  
Old 29-05-07, 02:27   #4
Cipin-KUS

Stage 5
 
Cipin-KUS's Avatar
 
Join Date: Sep 2004
Posts: 1,208
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Fiat]
[Opel]
[DAEWOO]
[Old School Cars]
[LANCIA]
Default Re: Opel Calibra Modificat..urgent!!!!

cat vrei pe jante?....avand in vede ca una e sparta!
Cipin-KUS is offline  
Old 29-05-07, 02:29   #5
simonik2007

Stage 1
 
Join Date: May 2007
Posts: 24
Default Re: Opel Calibra Modificat..urgent!!!!

Quote:
Originally Posted by Cipin-KUS View Post
cat vrei pe jante?....avand in vede ca una e sparta!
nu e sparta...e indoita..se poate indrepta..500 eurosunt de firma...dupa cum vezi ..nu sunt jante care le vezi pe toate drumurile
simonik2007 is offline  
Old 29-05-07, 02:38   #6
Cipin-KUS

Stage 5
 
Cipin-KUS's Avatar
 
Join Date: Sep 2004
Posts: 1,208
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Fiat]
[Opel]
[DAEWOO]
[Old School Cars]
[LANCIA]
Default Re: Opel Calibra Modificat..urgent!!!!

eu cred ca tu ai gresit locul unde trebuia sa pui anuntul! deci scaunele alea nu sunt noi 1000 E una la mana iar jantele alea ale tale nu sunt asa speciale cum crezi tu, iar janta aia e patrata! nu obisnuiesc sa postez aiurea pe forum si sa comentez preturile dar tu intreci masura! ori vrei sa faci bisnita aici cu noi.....ceea ce n-o sa reusesti, ori nu stii preturile la scaune..... jante...si calibre neimtriculate!......cu 500 de euro, iti iei jante poe 16 NOI SIGILATE, si pana in 1000 E iti aduci o calibra intacta oriunde din europa!.....aaa si era sa uit 2 cipuri nu exista asa ceva )
Cipin-KUS is offline  
Old 29-05-07, 02:40   #7
simonik2007

Stage 1
 
Join Date: May 2007
Posts: 24
Default Re: Opel Calibra Modificat..urgent!!!!

Quote:
Originally Posted by Cipin-KUS View Post
eu cred ca tu ai gresit locul unde trebuia sa pui anuntul! deci scaunele alea nu sunt noi 1000 E una la mana iar jantele alea ale tale nu sunt asa speciale cum crezi tu, iar janta aia e patrata! nu obisnuiesc sa postez aiurea pe forum si sa comentez preturile dar tu intreci masura! ori vrei sa faci bisnita aici cu noi.....ceea ce n-o sa reusesti, ori nu stii preturile la scaune..... jante...si calibre neimtriculate!......cu 500 de euro, iti iei jante poe 16 NOI SIGILATE, si pana in 1000 E iti aduci o calibra intacta oriunde din europa!.....aaa si era sa uit 2 cipuri nu exista asa ceva )
asta e parerea ta...iar cu cipurile..hai sa ne vedem si iti dau cu ele in cap....ca vad ca tu ai gresit locatia......du-te si ia-ti cu 1000 de euro calibra intreaga...pe mine nu ma mai intereseaza caroseria ..si restull..dar imbunatarile....pt ca am bagat banii in ea....du-te si ia-ti tu o calibra cu toate imbunatatirile lu asta cu 1000 de euro....si iti mai dau si eu 1000 sa-mi iei si mie una la fel....

Last edited by simonik2007; 29-05-07 at 02:44.
simonik2007 is offline  
Old 29-05-07, 02:43   #8
Cipin-KUS

Stage 5
 
Cipin-KUS's Avatar
 
Join Date: Sep 2004
Posts: 1,208
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Fiat]
[Opel]
[DAEWOO]
[Old School Cars]
[LANCIA]
Default Re: Opel Calibra Modificat..urgent!!!!

vezi ca pe forum exista sectiunea bazar.....unde ar fi trebuit sa postezi si tu de asltfel anuntul tau,dar ce stiu eu, intra la sectiunea bazar si uitate te rog la preturi... macar de curiozitate, iar cu cipurile sunt sigur ca ai 2 la numar!
te salut si imi cer scuze daca te-am ofensat cumva! spor la vanzare! )))))))
Cipin-KUS is offline  
Old 29-05-07, 02:45   #9
simonik2007

Stage 1
 
Join Date: May 2007
Posts: 24
Default Re: Opel Calibra Modificat..urgent!!!!

Quote:
Originally Posted by Cipin-KUS View Post
vezi ca pe forum exista sectiunea bazar.....unde ar fi trebuit sa postezi si tu de asltfel anuntul tau,dar ce stiu eu, intra la sectiunea bazar si uitate te rog la preturi... macar de curiozitate, iar cu cipurile sunt sigur ca ai 2 la numar!
te salut si imi cer scuze daca te-am ofensat cumva! spor la vanzare! )))))))
cred ca nu ai citit bine anuntul...am 2 cipuri..asta am spus de la inceput..citeste anuntul iar...
simonik2007 is offline  
Old 29-05-07, 02:51   #10
Cipin-KUS

Stage 5
 
Cipin-KUS's Avatar
 
Join Date: Sep 2004
Posts: 1,208
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Fiat]
[Opel]
[DAEWOO]
[Old School Cars]
[LANCIA]
Default Re: Opel Calibra Modificat..urgent!!!!

motor FSI,200 cp+2 cipuri...(cine se pricepe,e bine venit sa o vada), deci in primul rand motorul tau are ~ 150 de cai ,in cele mai frumoase vise al unui posesor de opel calibra nu ajunge la 200 de cai din cip evacuare completa cap coada si admisie! iar din ce ai zis tu se intelege ca masina are 2 cipuri facute......chiar asta ai vrut sa spui,singur ai recunoscut ca nu te pricepi si chiar asa este! una peste alta nu te mai da rotund pe forum pt ca printre noi sunt unii oameni care chiar se pricep si mai stiu una alta despre cipuri si motoare! o nelamurire ai.....ai zis in ultimul tau post ca "am 2 cipuri..asta am spus de la inceput..citeste anuntul iar" adica ai 2 ECU?...sau cum?..lamureste-ma te rog!
Cipin-KUS is offline  
Old 29-05-07, 02:52   #11
simonik2007

Stage 1
 
Join Date: May 2007
Posts: 24
Default Re: Opel Calibra Modificat..urgent!!!!

Quote:
Originally Posted by Cipin-KUS View Post
motor FSI,200 cp+2 cipuri...(cine se pricepe,e bine venit sa o vada), deci in primul rand motorul tau are ~ 150 de cai ,in cele mai frumoase vise al unui posesor de opel calibra nu ajunge la 200 de cai din cip evacuare completa cap coada si admisie! iar din ce ai zis tu se intelege ca masina are 2 cipuri facute......chiar asta ai vrut sa spui,singur ai recunoscut ca nu te pricepi si chiar asa este! una peste alta nu te mai da rotund pe forum pt ca printre noi sunt unii oameni care chiar se pricep si mai stiu una alta despre cipuri si motoare! o nelamurire ai.....ai zis in ultimul tau post ca "am 2 cipuri..asta am spus de la inceput..citeste anuntul iar" adica ai 2 ECU?...sau cum?..lamureste-ma te rog!
poate ar fii mai bine sa vii sa o vezi sa te lamuresti
simonik2007 is offline  
Old 29-05-07, 03:00   #12
Cipin-KUS

Stage 5
 
Cipin-KUS's Avatar
 
Join Date: Sep 2004
Posts: 1,208
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Fiat]
[Opel]
[DAEWOO]
[Old School Cars]
[LANCIA]
Default Re: Opel Calibra Modificat..urgent!!!!

eu iti pun niste intrebari si tu ma inviti sa vad masina......esti in bucuresti iar eu in galati,imi vine peste mana sa vin in bucuresti de dragul de a vedea masina ta cu 2 cipuri,mai bine ai citi ce postez mai cu atentie sa nu te mai faci de ras in continuare,oricum.....nu mai postez aici ca nu am cu cine vorbi....cand o sa realizezi valoarea reala a masinii si a jantelelor si a scauneleor sa ma anunti poate iti cumpar ceva...dar pana atunci bafta la vanzare!!!....
Cipin-KUS is offline  
Old 29-05-07, 03:03   #13
simonik2007

Stage 1
 
Join Date: May 2007
Posts: 24
Default Re: Opel Calibra Modificat..urgent!!!!

Quote:
Originally Posted by Cipin-KUS View Post
eu iti pun niste intrebari si tu ma inviti sa vad masina......esti in bucuresti iar eu in galati,imi vine peste mana sa vin in bucuresti de dragul de a vedea masina ta cu 2 cipuri,mai bine ai citi ce postez mai cu atentie sa nu te mai faci de ras in continuare,oricum.....nu mai postez aici ca nu am cu cine vorbi....cand o sa realizezi valoarea reala a masinii si a jantelelor si a scauneleor sa ma anunti poate iti cumpar ceva...dar pana atunci bafta la vanzare!!!....
deja am discutat destul cu tine...chiar nu ma intereseaza ce crezi...si crede-ma ca nu am pus preturile aiurea..........eu chiar nu ma pricep la masini......dar mecanici auto mi-au zis astea...asa ca...bafta in continuare la cautare
simonik2007 is offline  
Old 29-05-07, 03:59   #14
SUPAPA_Jr

Stage 5
 
SUPAPA_Jr's Avatar
 
Join Date: Feb 2005
Posts: 1,628
Member of:
[2 Roti]
Default Re: Opel Calibra Modificat..urgent!!!!

Daca te iei dupa mecanici...zi-mi si mie un pret la volan...subwoofer...presuri eventual...si finala sport
SUPAPA_Jr is offline  
Old 29-05-07, 04:28   #15
matiu13

Stage 5
 
matiu13's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 1,680
Member of:
[Moderators]
Default Re: Opel Calibra Modificat..urgent!!!!

mda....parerea mea de nestiutor...k na' nu ma pricep de loc la calibre...eu zic k dak ai motor 16v pe ea si ai zis k ai 200cp+2 cipuri,eu zic k ai gresit...ai uitat sa spui si de alea 3 cipuri k sa ajungi pana la 200cp....deci in total ai 5 cipuri....moaaaammaaaaa ce de cipuri...tare...numai pe cipuri itzi iei vreo 800-1000 de euro+pe masina ink vreo 2500 euro,cat ai cerut tu dak nu mai bine,k la cate modificari are....deci ajungi pe la vreo 3500euro...misto.......
Auzi,bafta la vanzare si mai usor cu cipurile k nu sunt chipsuri...
__________________

-Calibra 1993 2.0 xxxcp-inca exista
-Opel Astra F Caravan-1993-1.6-70cp Gpl-inca exista
-Bmw E60-520i-2004-2.2-170cp-inca exista
-Bmw E39-540i-2001-4.4-xxxcp-inca exista
-Bmw E39-528i-2000-inca exista-se pregateste de dezmembrat
-Bmw E39-540i-1998-USA-4.4 6+1-xxx cp-nou venita
-Bmw E36 Cabrio-3xx-1995-inca exista
-Bmw E36 Coupe-320-1995-inca exista
-Bmw E36 Cabrio-320-1996-inca exista
matiu13 is offline  
Closed Thread



- Copyright 2026 4Tuning -