Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > OPEL > Masina mea Opel

Reply
 
Thread Tools
Old 15-10-11, 10:20   #331
PoToS

Stage 5
 
PoToS's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Posts: 1,052
Member of:
[Crazy Drivers]
[Opel]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Maşina mea: And my ASTRA F....opel...

Quote:
Originally Posted by alinWRC View Post
Fara suparare eu sper sa nu o vinzi ,masina are un pret super bun ,ar fi pacat sa o dai crede ma ,varul meu are cred cel mai puternic bertone din tara la momentul actual ,este vb de bertonele de la buzau ,am mers cu el ...si am mers si cu let. Bertone este frumoasa doar atat ,z20let ul pe greutatea ce o are un bertone chiar si cu soft este mai slab ca o astra gsi cu sfi ,ce sa mai vb de let si cu gt28.....,eu sper sa iti treaca gandurile astea si eu si multi pasinonati de fiarele noastre le-am avut dar ,bine macar ca nu am gasit clienti ca sigur am fi plans dupa jucariile ce ne mananca banii ,nervii si mult timp.

Succes cu masina si mai modifica pretul ala macar cu o mie pe plus ca ,doamne fereste sa gasesti pe cineva sa iti de-a banii ceruti ,parerea mea este ca o dai moca!

Cu stima ,Alin WRC
inca stau si eu pe ganduri cu masina si nu sunt decis 100% ca asta vreau pentru ca sunt constient de banii bagati in masina si de potentialul ei doar ca am momente cand zic ca am ajuns la capatul rabdarii cu toate ca planuri inca aveam, gen biele, pistoane aftermarket..dar niciodata nu-mi ajunge si mai am nevoie si de un lsd ca sa faca treaba..asta ar fii in prima faza..a doua e ca...n-am reusit sa merg la multe curse pentru ca mereu strang bani pt turbina, ba suspensie, ba cauciucri ca alea vechi sunt gata..si ma tot prinde nepregatit si stau acasa..din cauza bujetului sensibil, multi zic ca mi-am facut masina degeaba ca nu o fugaresc la curse..pastile si injectii de astea sunt satul, sunt multi care sunt tari dupa un monitor, dar ei nici macar un unei nu au schimbat personal la o masina dar stiu sa dea lectii. Si eu cand m-am apucat sa fac masina..acuma 5 ani nu stiam mare lucru despre opel..despre motoare..dar de bine de rau acuma stiu si tot ce am facut pot sa fiu mandru e facut de mine fara nici un service specializat, m-am folosit de un service altul de a unor prieteni , dar pentru scule..sfaturi...ma mai ajutau..dar a fost frumos. colectiv oke..liniste..si dupa toate astea ti se pune pata pe bertone..nu stiu sincer ce sa fac..
__________________
Viata are prioritate! Stop accidentelor!
Club Crazy Drivers Romania
Opel racing . . .

masina mea ex...: https://forum.4tuning.ro/116-masina-m...stra-opel.html

My new car :https://forum.4tuning.ro/116-masina-m...stra-opel.html
PoToS is offline   Reply With Quote
Old 15-10-11, 16:22   #332
costash

Stage 3
 
costash's Avatar
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 159
Default Re: Maşina mea: And my ASTRA F....opel...

Quote:
Originally Posted by PoToS View Post
inca stau si eu pe ganduri cu masina si nu sunt decis 100% ca asta vreau pentru ca sunt constient de banii bagati in masina si de potentialul ei doar ca am momente cand zic ca am ajuns la capatul rabdarii cu toate ca planuri inca aveam, gen biele, pistoane aftermarket..dar niciodata nu-mi ajunge si mai am nevoie si de un lsd ca sa faca treaba..asta ar fii in prima faza..a doua e ca...n-am reusit sa merg la multe curse pentru ca mereu strang bani pt turbina, ba suspensie, ba cauciucri ca alea vechi sunt gata..si ma tot prinde nepregatit si stau acasa..din cauza bujetului sensibil, multi zic ca mi-am facut masina degeaba ca nu o fugaresc la curse..pastile si injectii de astea sunt satul, sunt multi care sunt tari dupa un monitor, dar ei nici macar un unei nu au schimbat personal la o masina dar stiu sa dea lectii. Si eu cand m-am apucat sa fac masina..acuma 5 ani nu stiam mare lucru despre opel..despre motoare..dar de bine de rau acuma stiu si tot ce am facut pot sa fiu mandru e facut de mine fara nici un service specializat, m-am folosit de un service altul de a unor prieteni , dar pentru scule..sfaturi...ma mai ajutau..dar a fost frumos. colectiv oke..liniste..si dupa toate astea ti se pune pata pe bertone..nu stiu sincer ce sa fac..


Eu sunt inca stresat de nevasta mea sa las in pace masina sa nu mai bag atata in ea sa nu mai modific nimic sa o vand sau sa mi fac o masina numai pentru mine, dar eu imi continui visul de a ajunge acolo unde mi am propus.Obiectivul meu e sa fie o masina f puternica, fiabila de care te poti folosi oricand.2/3 din vis e implinit mai e ultimul pas care este si cel mai mare dar merg inainte nu dau inapoi.Masina vreau sa o pot folosii si pe un circuit cateva ture sa pot sa fac un drag cu ea si sa ma duc la shoping la sfarsit de saptamana asta sa te poti bucura de ea cu adevarat!Deci intr u ncuvant as zice sa urmezi drumul tau dar incearca sa alegi varianta cea mai buna nu extremul!Bafta!
__________________
UrS4 Revo SmS ....PS! Sold
(Check my photo album )
S2 coupe
(entry level 300+)
costash is offline   Reply With Quote
Old 16-10-11, 14:30   #333
CoCaine
Audi Driver


Stage 5
 
CoCaine's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 1,291
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[AUDI]
[4Tuning International]
Default Re: Maşina mea: And my ASTRA F....opel...

Poate te ajuta si asta in luarea deciziei
https://www.youtube.com/watch?v=AxInl...layer_embedded
CoCaine is offline   Reply With Quote
Old 16-10-11, 14:40   #334
iviTe
Daewoo Driver

Stage 5
 
iviTe's Avatar
 
Join Date: Sep 2008
Posts: 2,259
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: Maşina mea: And my ASTRA F....opel...

pfff ce sa dus ala cu astra omg ) prea tare ce o crezut ala cu motoru ... o parlita de masina
iviTe is offline   Reply With Quote
Old 16-10-11, 22:02   #335
SV25MBN
Chevrolet Driver

Stage 5
 
SV25MBN's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 3,181
Member of:
[Opel]
[CHEVROLET]
Default Re: Maşina mea: And my ASTRA F....opel...

Mi-a placut de ala cu Astra cum l-a "invitat" pe ala sa il depaseasca.
SV25MBN is offline   Reply With Quote
Old 16-10-11, 22:50   #336
PoToS

Stage 5
 
PoToS's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Posts: 1,052
Member of:
[Crazy Drivers]
[Opel]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Maşina mea: And my ASTRA F....opel...

da,,bun bun..pret nou 8000 euro)) glumesc:P tot 4000 de euro
PoToS is offline   Reply With Quote
Old 17-10-11, 08:52   #337
minimal.madness
Opel Driver

Stage 5
 
minimal.madness's Avatar
 
Join Date: Sep 2009
Posts: 1,604
Member of:
[Opel]
Default Re: Maşina mea: And my ASTRA F....opel...

Eeee asa mai da
minimal.madness is offline   Reply With Quote
Old 03-12-11, 17:34   #338
PoToS

Stage 5
 
PoToS's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Posts: 1,052
Member of:
[Crazy Drivers]
[Opel]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Maşina mea: And my ASTRA F....opel...

de vanzare in continuare. pret sapt asta 2800 de euro sau accept unele variante dar la care pretul difera.
PoToS is offline   Reply With Quote
Old 09-12-11, 20:20   #339
PoToS

Stage 5
 
PoToS's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Posts: 1,052
Member of:
[Crazy Drivers]
[Opel]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Maşina mea: And my ASTRA F....opel...

pret neg...2800 sau scadeam pretul fara jantele de vara...2500
PoToS is offline   Reply With Quote
Old 09-12-11, 20:33   #340
adytzu983
Opel Driver

Stage 4
 
adytzu983's Avatar
 
Join Date: Oct 2011
Posts: 207
Member of:
[Opel]
Default Re: Maşina mea: And my ASTRA F....opel...

super masinuta... pacat ca o dai... sa vad ce rezolv eu cu banii dupa accidentu asta, poate o iau eu...
adytzu983 is offline   Reply With Quote
Old 09-12-11, 21:10   #341
PoToS

Stage 5
 
PoToS's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Posts: 1,052
Member of:
[Crazy Drivers]
[Opel]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Maşina mea: And my ASTRA F....opel...

singura pb e ca e urgent pentru ca am o masina care ma asteapta cu banii si mai am nevoie de acesti bani
PoToS is offline   Reply With Quote
Old 09-12-11, 21:12   #342
adytzu983
Opel Driver

Stage 4
 
adytzu983's Avatar
 
Join Date: Oct 2011
Posts: 207
Member of:
[Opel]
Default Re: Maşina mea: And my ASTRA F....opel...

Quote:
Originally Posted by PoToS View Post
singura pb e ca e urgent pentru ca am o masina care ma asteapta cu banii si mai am nevoie de acesti bani
ok daca rezolv ceva te anunt...
adytzu983 is offline   Reply With Quote
Old 09-12-11, 21:41   #343
PoToS

Stage 5
 
PoToS's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Posts: 1,052
Member of:
[Crazy Drivers]
[Opel]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Maşina mea: And my ASTRA F....opel...

Quote:
Originally Posted by adytzu983 View Post
ok daca rezolv ceva te anunt...
bafta ......
PoToS is offline   Reply With Quote
Old 13-12-11, 12:46   #344
GJ 64 GAB

Stage 5
 
GJ 64 GAB's Avatar
 
Join Date: Sep 2008
Posts: 6,033
Member of:
[Moderators]
[Hyundai]
[Opel]
Default Re: Maşina mea: And my ASTRA F....opel...

PoTos , te rog să nu mai dai UP aici, pe pagina de prezentare a maşinii , fă-i un thread la Bazar Auto sau la Anunţuri Auto Opel , te rog!

Nu-ţi zic baftă la vânzare pentru că maşina te merită!
__________________

Prietenii adevăraţi se gândesc mereu la tine!
R.I.P, Adiţă!

Tragedia vietii este ca imbatranim prea devreme si devenim intelepti prea tarziu.
GJ 64 GAB is offline   Reply With Quote
Old 18-12-11, 14:14   #345
Jil

Stock
 
Join Date: Dec 2011
Posts: 1
Default Re: Maşina mea: And my ASTRA F....opel...

ultimul pret care este?
Jil is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -