Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > OPEL > Masina mea Opel

Closed Thread
 
Thread Tools
Old 25-05-09, 10:18   #31
Gabi
Super Moderator

Stage 5
 
Gabi's Avatar
 
Join Date: Aug 2003
Posts: 14,537
Member of:
[Super Moderators]
[Moderators]
Default Re: Astra OPC VMAX Powered

Am descoperit secretul acestei maşini: cartofii prăjiţi de la McDonald's
Gabi is offline  
Old 25-05-09, 13:21   #32
AndreiBanica
Opel Driver

Stage 4
 
AndreiBanica's Avatar
 
Join Date: Dec 2007
Posts: 253
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Opel]
Default Re: Astra OPC VMAX Powered

))))))
AndreiBanica is offline  
Old 26-05-09, 09:59   #33
dany_let

Stage 5
 
dany_let's Avatar
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 1,489
Member of:
[Opel]
Default Re: Astra OPC VMAX Powered

felicitari pentru masina, nu am cuvinte...pacat ca ai pierdut banii aia la inceput..ideea e ca trebuie sa fie invatare de minte...in romania nu prea ai unde sa faci un proiect atat de complex , la motor ma refer...oricum eu zic ca investitia in motor sare de 10 000 .

felicitari!!!
__________________
OPEL KADETT GSI TURBO---------------------204 CP


POWER IS NOTHING WITHOUT CONTROL... so I've ordered a new accelerator cable!
dany_let is offline  
Old 26-05-09, 14:33   #34
AndreiBanica
Opel Driver

Stage 4
 
AndreiBanica's Avatar
 
Join Date: Dec 2007
Posts: 253
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Opel]
Default Re: Astra OPC VMAX Powered

Quote:
Originally Posted by dany_let View Post
felicitari pentru masina, nu am cuvinte...pacat ca ai pierdut banii aia la inceput..ideea e ca trebuie sa fie invatare de minte...in romania nu prea ai unde sa faci un proiect atat de complex , la motor ma refer...oricum eu zic ca investitia in motor sare de 10 000 .

felicitari!!!
salut....da, pacat dar asta e..din greseli se invata, nu are rost sa ma mai gandesc la partea dezamagitoare in care au fost implicati marii "tuneri" de prin oraselul minune, nu as face altceva decat sa imi pierd timpul degeaba gandindu-ma la nulitati. La urmatorul proiect nu o sa mai dau cu capul in gard asa cum am dat acum si o sa stiu unde sa ma duc direct, cat despre partea cu investitia.... suma care m-a costat proiectul este mult mai mare dar atunci cand esti pasionat cu adevarat si te-a acaparat acest sindrom...nu mai conteaza iar limitele nu mai exista (decat atunci cand se desumfla portofelul ) In final...ma bucur ca mi-a iesit asa cum am vrut si altceva nu mai conteaza
__________________
-EaMoN -
EDS Powered

Strada NU este PISTA!!!!
Enjoy your life
AndreiBanica is offline  
Old 26-05-09, 20:27   #35
andi_cimpean

Stage 5
 
andi_cimpean's Avatar
 
Join Date: May 2008
Posts: 9,889
Member of:
[Moderators]
Default Re: Astra OPC VMAX Powered

La tine este de apreciat faptul ca nu te-ai aruncat la nu stiu ce Porsche...sau alte nebunii...si cred ca iti permiteai avand in vedere ce investitie ai in masinuta asta.

Asta inseamna pasiune RESPECT
__________________
▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬~ஜ۩۞۩ஜ~▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬~ஜ۩۞۩ஜ~▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
andi_cimpean is offline  
Old 27-05-09, 12:38   #36
AndreiBanica
Opel Driver

Stage 4
 
AndreiBanica's Avatar
 
Join Date: Dec 2007
Posts: 253
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Opel]
Default Re: Astra OPC VMAX Powered

Quote:
Originally Posted by andi_cimpean View Post
La tine este de apreciat faptul ca nu te-ai aruncat la nu stiu ce Porsche...sau alte nebunii...si cred ca iti permiteai avand in vedere ce investitie ai in masinuta asta.

Asta inseamna pasiune RESPECT
Asta am si vrut de la bun inceput si in general nu imi place sa conduc cu atat mai mult nu sunt adeptul "unei steme pe capota" doar de dragul faptului de a arata ce ai sub picior atunci cand iesi la o tura si asta e unul din motivele pentru care nu imi permit un Porsche sau vreun alt extraterestru de sute de mii
AndreiBanica is offline  
Old 28-05-09, 19:13   #37
Rac3r
Opel Driver

Stage 5
 
Rac3r's Avatar
 
Join Date: Aug 2006
Posts: 354
Member of:
[Opel]
Default Re: Astra OPC VMAX Powered

Felicitarile mele andrei...e superba masina...sa ai grija de ea
Rac3r is offline  
Old 28-05-09, 22:49   #38
yamahaer1cip

Stage 5
 
yamahaer1cip's Avatar
 
Join Date: Sep 2004
Posts: 713
Red face Re: Astra OPC VMAX Powered

imi place la nebunie cum sunt aseazate toate ceasurile super tare
yamahaer1cip is offline  
Old 29-05-09, 00:16   #39
AndreiBanica
Opel Driver

Stage 4
 
AndreiBanica's Avatar
 
Join Date: Dec 2007
Posts: 253
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Opel]
Default Re: Astra OPC VMAX Powered

Stau bine deocamdata dar in curand trebuie sa-mi ajunga noua grila cu o mica diferenta de pozitionare. Oricum o sa postez cateva poze dupa ce o voi monta.
AndreiBanica is offline  
Old 06-06-09, 12:17   #40
AndreiBanica
Opel Driver

Stage 4
 
AndreiBanica's Avatar
 
Join Date: Dec 2007
Posts: 253
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Opel]
Default Re: Astra OPC VMAX Powered

Ma tot gandesc din ce in ce mai des sa arunc un NX pe masina cu tot cu purge .....rezultatul pozitiv il stiu dar ramane sa ma documentez mai mult asupra celui negativ (care sunt riscurile in timp scurt si ce nu ar putea merge bine ). Personal, nu stiu pe nimeni care sa aiba asa ceva si din cauza asta nu pot asculta niste pareri, asa ca o sa mai treaca ceva timp pana o sa ma decid irevocabil, dar daca stie cineva ceva.....astept
AndreiBanica is offline  
Old 06-06-09, 23:18   #41
22VIN
Opel Driver

Stage 5
 
22VIN's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 5,134
Member of:
[Opel]
[4Rally]
Default Re: Astra OPC VMAX Powered

tu chiar vrei sa zbori cu ea?) nu c-ar fi un lucru rau, mai scurtezi din timpul in trafic, dar sincer, inainte sa pui nx gandeste-te la o licenta de pilot de avioane... o sa ai nevoie)
22VIN is offline  
Old 06-06-09, 23:50   #42
AndreiBanica
Opel Driver

Stage 4
 
AndreiBanica's Avatar
 
Join Date: Dec 2007
Posts: 253
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Opel]
Default Re: Astra OPC VMAX Powered

Quote:
Originally Posted by amphetamine View Post
tu chiar vrei sa zbori cu ea?) nu c-ar fi un lucru rau, mai scurtezi din timpul in trafic, dar sincer, inainte sa pui nx gandeste-te la o licenta de pilot de avioane... o sa ai nevoie)
))))))) pai nu are aripi.....dar o sa-i dau redbull
pai vreau neaparat sa-i pun si NX iar in momentul in care o sa schimb cutia o sa pot merge cu ea fara restrictii dar deocamdata mai acumulez putere si mai tarziu dau drumu la robinet
AndreiBanica is offline  
Old 08-06-09, 20:39   #43
SSST
Ford Driver

Stage 3
 
SSST's Avatar
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 155
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[FORD]
[Pole Position Racers]
Default Re: Astra OPC VMAX Powered

Dupa parerea mea,tot ce-ai facut pana acum la masina este de apreciat....este ca un sportiv care s-a antrenat mult sa devina cel mai performant. Daca i-ai pune NX ar fi ca un sportiv dopat.
Ma rog....asa vad eu
__________________
By Superchips stage1,eibach pro kit springs,eibach pro spacer kit,K&N filter...2xx hp,4xxNm
engine's sound-that's my "in car entertainment"


De vanzare http://https://forum.4tuning.ro/showthread.php?t=110652
SSST is offline  
Old 09-06-09, 23:44   #44
AndreiBanica
Opel Driver

Stage 4
 
AndreiBanica's Avatar
 
Join Date: Dec 2007
Posts: 253
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Opel]
Default Re: Astra OPC VMAX Powered

Quote:
Originally Posted by SSST View Post
Dupa parerea mea,tot ce-ai facut pana acum la masina este de apreciat....este ca un sportiv care s-a antrenat mult sa devina cel mai performant. Daca i-ai pune NX ar fi ca un sportiv dopat.
Ma rog....asa vad eu
sa zicem....si asta e o parere interesanta dar scopul NX-ului este de a da un surplus de putere atunci cand am nevoie iar daca este sa evaluez putin lucrurile....masina este destul de dopata si acum iar din punctul meu de vedere, treaba cu NX-ul este ca si cum i-ai da tacamurile sa termine de mancat
pana nu voi gasi toate dezavantajele si pericolele la care expun tot ansamblul, nu o sa ma apuc de NX si o sa ma limitez doar la ceea ce mai am de facut ca sa termin proiectul (instalarea cutiei de vieteze ca sa pot trece pragul de 420whp si sa ridic performantele masinii la nivelul pe care mi l-am pus in cap de la bun inceput)

Last edited by AndreiBanica; 09-06-09 at 23:49.
AndreiBanica is offline  
Old 10-06-09, 21:19   #45
Calimero2003

Stage 5
 
Calimero2003's Avatar
 
Join Date: Jul 2005
Posts: 853
Default Re: Astra OPC VMAX Powered

Quote:
Originally Posted by AndreiBanica View Post
sa zicem....si asta e o parere interesanta dar scopul NX-ului este de a da un surplus de putere atunci cand am nevoie iar daca este sa evaluez putin lucrurile....masina este destul de dopata si acum iar din punctul meu de vedere, treaba cu NX-ul este ca si cum i-ai da tacamurile sa termine de mancat
pana nu voi gasi toate dezavantajele si pericolele la care expun tot ansamblul, nu o sa ma apuc de NX si o sa ma limitez doar la ceea ce mai am de facut ca sa termin proiectul (instalarea cutiei de vieteze ca sa pot trece pragul de 420whp si sa ridic performantele masinii la nivelul pe care mi l-am pus in cap de la bun inceput)
Totusi mai ai ceva "rezerve" la cutie ... tu ai 419 PS = 410 HP = 337 WHP ... deci ar mai fi loc de 83 WHP = ~100 hp ... asa ca ar mai fi loc destul de multicel ... eu te sfatuiesc in loc de NX sa incerci SISTEM DE INJECTIE CU APA SI ALCOOL PROGRESIV care iti va proteja foarte mult motorul si va mari siguranta ca nu apar detonatii "aiurea" la presiuni mari de lucru ale turbinei.
__________________
E46 323 Turbo - Horsepower Freaks
"I hope you're not going to be an irresponsible driver.
"This thing is scary.
"This thing is serious.
"This thing is fucking sonofabitch.
Calimero2003 is offline  
Closed Thread



- Copyright 2024 4Tuning -