Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > OPEL > Masina mea Opel

Closed Thread
 
Thread Tools
Old 29-01-06, 00:55   #1
Eugen_TL
Renault Driver

Stage 5
 
Eugen_TL's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 5,658
Member of:
[RENAULT]
Default Masina mea : OPEL Tigra

ma apropii de scoala de soferi si trebuie sa ma gandesc si la o masinutza care necesita un buget mai mic.... astfel eu am in gand o tigra.... as dori sa aflu mai multe despre acea masina :defecte,preturi in romania,etc iar daca as aduce una din afara(ca am vazut pana in 3000 euro si merita din plin din punct de vedere estetic si al km) as putea so inmatriculez,cat mar costa....
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	tigra_162.jpg
Views:	498
Size:	33.3 KB
ID:	64683  
__________________
Megane 2 my edition
https://forum.4tuning.ro/110-masina-m...ml#post5673253
Eugen_TL is offline  
Old 29-01-06, 02:10   #2
SMocKey21
X-Team Racing Club Member

Stage 5
 
Join Date: Nov 2005
Posts: 683
Member of:
[X-Team Racing Club]
Default

Daca vrei sa aduci o masina de afara trebuie sa fie an de fabricatie minim 2000(nush sigur)ca sa fie in conformitate cu normele de euro3.Daca dispui de pilele necesare poti aduce una mai vechiuta,dar asta necesita multi bani si mult timp.Asta e parerea mea
__________________


Doneaza urgent 1 cent la 00394524 un copil are nevoie de bani pentru bautura,tigari si femei
SMocKey21 is offline  
Old 29-01-06, 02:17   #3
SMocKey21
X-Team Racing Club Member

Stage 5
 
Join Date: Nov 2005
Posts: 683
Member of:
[X-Team Racing Club]
Default

P.S: In general Opel este o masina care nu este foarte greu de intretinut fiindca piesele sunt accesibile la pret in comparatie cu celalalte marci.Si in Germania parerea mea este sa nu te mai iei dupa KM ca si acolo s-a bagat mafia romaneasca.Cumperi o masina care are 93.000sa zicem si ea de fapt are 200.000,si asta o zic pe bune,am un fin care si-a luat teapa asta si credema ii cam venea sa planga cand a auzit ca trebuie sa schimbe motorul.BFT
SMocKey21 is offline  
Old 29-01-06, 09:54   #4
GolfuletzS
NoSpeedLimit Romania Club Member

Stage 5
 
GolfuletzS's Avatar
 
Join Date: Sep 2004
Posts: 5,385
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[Design Team]
Default

vad ca ai 17 ani ... in 2007 dupa ce intram in UE poti sa aduci masini din afara fara euro 3 .... masina merita... sportiva.. arata frumos... usor de intretinut !
GolfuletzS is offline  
Old 29-01-06, 10:49   #5
Eugen_TL
Renault Driver

Stage 5
 
Eugen_TL's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 5,658
Member of:
[RENAULT]
Default

GOLFtuning! in 2 luni am 18... iar cu intratul in UE nu e sigur.... ar fi bine daca am intra dar pana in 2007 ar trebui sa mai astept... stiu ca opel e masina mai ieftina in comparatie cu altele la intretinere... si mie imi place f mult TIGRA... pile la politie am un unchi care e pe judet cel mai mare dar nu cred ca ma poate ajuta.... ! stiu de la o ruda din afara ca pot sa aduc ce masina vreau in romania atata timp cat platesc asigurarea de unde am luat-o... dar stau si ma intreb eu daca patesc draq ceva tre sa ma duc acolo unde am asigurarea sa rezolv problemele.... Ms de sugestii si mai astept si de la altii in special defecte,preturi in RO, .. etc
Eugen_TL is offline  
Old 29-01-06, 11:42   #6
peter

Stage 5
 
peter's Avatar
 
Join Date: Nov 2005
Posts: 2,588
Member of:
[Xtreme Club Emotion]
[Hyundai]
[VW]
[SKODA]
Default

a avut fratemiu una mai demult.....

daca vrei sa mergi doar tu si cu inca o persoana in ea e bine.....

in locuriile din spate.nici nu te gandi....

masina e usor de intretinut.....buna...consum redus...si aspectuoasa..
__________________
Consiliere achizitie auto
peter is offline  
Old 29-01-06, 12:28   #7
Eugen_TL
Renault Driver

Stage 5
 
Eugen_TL's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 5,658
Member of:
[RENAULT]
Default

pai trebuie eu sa am loc si nus mare,prietena si pt ocazii cand e nevoie sa mai pun 2 prieteni in spate pt distante scurte in oras....! mai astept pareri in special cu preturi si defecte!
Eugen_TL is offline  
Old 31-01-06, 06:24   #8
Alfa_band

Stage 5
 
Alfa_band's Avatar
 
Join Date: Jul 2004
Posts: 1,113
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default

Pritene nu te mai chinui cu adusu' din afara ca nu mere'!Sti cat costa o asigurare afara pt 6 luni?Care le vezi tu ca au aisgurari pana in 2008 bla bla sunt false.....asa ca .Cautati de la noi masina e draguta da' nu cred ca o gasesti in banii astia!
Alfa_band is offline  
Old 31-01-06, 10:07   #9
CT99WUW
Honda Driver

Stage 5
 
CT99WUW's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Posts: 1,317
Member of:
[Honda]
Default Re:

Quote:
Originally Posted by \"Alfa_band\"
Pritene nu te mai chinui cu adusu' din afara ca nu mere'!Sti cat costa o asigurare afara pt 6 luni?Care le vezi tu ca au aisgurari pana in 2008 bla bla sunt false.....asa ca .Cautati de la noi masina e draguta da' nu cred ca o gasesti in banii astia!
CORECT...o data la 30sau 60 zile tre sa iesi din tara cu ea sa iti puna o stampila pe brief parca...si orcum cartea verde te omoara ceva de genu cam 100euro/luna o sa ma interesez sa iti zic exact....dar...cat dai pe cartea verde poti tine un leasing rezonabil. singura smecherie care merge facuta este o recarosare sa gasesti una trosnita sa o iei pt acte sa faci recarosare si etc etc....nu vorbii din auzite ca ala a avut o daia cu nustiu ce manevre...cauta una lovita si asa ai putea...altfel nu vad cum ..sal!
__________________
Hang On, Not Done Accelerating
CT99WUW is offline  
Old 31-01-06, 12:40   #10
Eugen_TL
Renault Driver

Stage 5
 
Eugen_TL's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 5,658
Member of:
[RENAULT]
Default

deci eu am vrea o tigra f mult pt ca e si ieftina si dupa parerea mea e f buna pt mine ca prima masina.... la recarosare mam gandit si eu dar ma cam complic pt ca tre sa recunosc ca nu le am deloc cu mecanica--- stiu doar chestiuni generale si ce e mai important... MS pt pareri ps: leasing la tigra? eu inca nam vazut la TL si CT in parcuri tigra SH.... ar fii o idee leasing pe 2ani la buburuza
Eugen_TL is offline  
Old 31-01-06, 12:47   #11
CT99WUW
Honda Driver

Stage 5
 
CT99WUW's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Posts: 1,317
Member of:
[Honda]
Default re

iti zic eu ca poti ce masina vrei tu sh sa o iei in rate se numeste IMPRUMT BANCAR PENTRU ACHIZITONARE DE AUTOTURISM RULAT ...sau ceva de genul....ideea este ca tre sa dai tu un avans si restu plateste banca si tu ramai sa platesti la banca....asta implica putin mai multe acte...dar merita...in cazul in care ai gasit un vanzator trebuie sa il intrebi daca este de acord de plata prin banca se face o factura proforma ..masina ramane la el ...dupa care la 2-3-4zile esti sunat te duci cu omu la banca semneaza primeste banii in cont iei masina ..bagi benzina si pleci sal
CT99WUW is offline  
Old 31-01-06, 13:49   #12
Eugen_TL
Renault Driver

Stage 5
 
Eugen_TL's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 5,658
Member of:
[RENAULT]
Default

da prin banca stiu si cel mai simplu eu banuiesc ca e creditul bancar: iau banii platesc masina cash si apoi la banca platesc rata.... ca platesc la masina ca platesc la banca tot draq ala e....
Eugen_TL is offline  
Old 31-01-06, 21:08   #13
Corbu`

Stage 5
 
Corbu`'s Avatar
 
Join Date: Jan 2005
Posts: 253
Default Re:

Quote:
Originally Posted by \"CT99WUW\"
Quote:
Originally Posted by \"Alfa_band\"
Pritene nu te mai chinui cu adusu' din afara ca nu mere'!Sti cat costa o asigurare afara pt 6 luni?Care le vezi tu ca au aisgurari pana in 2008 bla bla sunt false.....asa ca .Cautati de la noi masina e draguta da' nu cred ca o gasesti in banii astia!
CORECT...o data la 30sau 60 zile tre sa iesi din tara cu ea sa iti puna o stampila pe brief parca...si orcum cartea verde te omoara ceva de genu cam 100euro/luna o sa ma interesez sa iti zic exact....dar...cat dai pe cartea verde poti tine un leasing rezonabil. singura smecherie care merge facuta este o recarosare sa gasesti una trosnita sa o iei pt acte sa faci recarosare si etc etc....nu vorbii din auzite ca ala a avut o daia cu nustiu ce manevre...cauta una lovita si asa ai putea...altfel nu vad cum ..sal!
din cate shtiu eu nu se mai pot face recarosari de ceva vreme....mai bine ar cumpara ceva de la noi....ori second ori in leasing ( sau cu rate din banca)
__________________
Totul pare mare atunci cand eshti mic.....
racing-syndicate.go.ro
Corbu` is offline  
Old 01-02-06, 11:57   #14
Eugen_TL
Renault Driver

Stage 5
 
Eugen_TL's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 5,658
Member of:
[RENAULT]
Default

vrei sa spui ca daca eu cumpar din RO un opel tigra facut zob dar motorul intact bun la un pret de nimic, si imi aduc din afara o tigra cu o caroserie buna nu pot pune motorul bun de la aia bulita pe asta adusa din afara? eu nas crede--- ei cer euro 3 la motor,dar la caroserie nu cer nik..... asa stiam acum daca stiti ceva sigur spuneti-mi!
Eugen_TL is offline  
Old 02-02-06, 00:13   #15
Corbu`

Stage 5
 
Corbu`'s Avatar
 
Join Date: Jan 2005
Posts: 253
Default

din cate am auzit io' nu se mai poate....numa' daca faci shmen cu seria de pe caroserie........
Corbu` is offline  
Closed Thread



- Copyright 2024 4Tuning -