Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > OPEL > Masina mea Opel

Closed Thread
 
Thread Tools
Old 28-05-08, 17:11   #331
GODLESS
Colectionar Machete

Stage 5
 
GODLESS's Avatar
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 433
Default Re: Masina mea : Opel Calibra Turbo 204Cp - GTA

Quote:
Originally Posted by cocarlutz View Post
sal....am si eu un let stock si mi-ar vinde cineva phase 3,5 de la eds.
Imi da pompa de benzina, regulator de presiune,intercooler, soft-ul cu chipurile si km atat ....mai trebuiesc facut alte modificari ???adik afecteaza motorul sa il urc din prima cu phase 3,5 ??Mersi
Daca nu ai 4x4 functional , nu-ti recomad nici macar phase 3 pentru ca nu o sa poti tine masina pe drum la boost de 1,1 sau 1,25 cat o sa ai ... edy stie de ce si-a cumparat cutie de transfer ...
GODLESS is offline  
Old 29-05-08, 00:20   #332
GTA
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
GTA's Avatar
 
Join Date: Sep 2004
Posts: 2,599
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Opel]
[MERCEDES]
Default Re: Masina mea : Opel Calibra Turbo 204Cp - GTA

Quote:
Originally Posted by GODLESS View Post
ce timp ai scos pe 400 m ?
Sincer nu am masurat dar cu siguranta undeva intre 13 si 14 sec.....momentan....
GTA is offline  
Old 30-05-08, 02:19   #333
MC Mate

Stage 5
 
MC Mate's Avatar
 
Join Date: Feb 2004
Posts: 3,358
Member of:
[Moderators]
[NoSpeedLimit Romania Club]
[Nissan]
Default Re: Masina mea : Opel Calibra Turbo 204Cp - GTA

de haltech te-ai ocupat singur sa-l montezi?
MC Mate is offline  
Old 30-05-08, 12:22   #334
GTA
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
GTA's Avatar
 
Join Date: Sep 2004
Posts: 2,599
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Opel]
[MERCEDES]
Default Re: Masina mea : Opel Calibra Turbo 204Cp - GTA

Quote:
Originally Posted by MC Mate View Post
de haltech te-ai ocupat singur sa-l montezi?
Haltech-ul inca nu este montat....inca merg cu vechiul soft....
GTA is offline  
Old 02-06-08, 17:07   #335
GTA
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
GTA's Avatar
 
Join Date: Sep 2004
Posts: 2,599
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Opel]
[MERCEDES]
Default Re: Masina mea : Opel Calibra Turbo 204Cp - GTA

Masina este de vanzare.....o sa revin cu detalii in scurt timp in sectiunea dedicata.
GTA is offline  
Old 02-06-08, 18:54   #336
naka66vio

Stage 5
 
naka66vio's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 2,571
Member of:
[SKODA]
Default Re: Masina mea : Opel Calibra Turbo 204Cp - GTA

nai minte
naka66vio is offline  
Old 02-06-08, 19:34   #337
GTA
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
GTA's Avatar
 
Join Date: Sep 2004
Posts: 2,599
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Opel]
[MERCEDES]
Default Re: Masina mea : Opel Calibra Turbo 204Cp - GTA

Sincer nu prea mai fac fata masinii.....am ajuns in stadiul unde orice modificare necesita o alta modificare de cel putin 2 ori mai scumpa decat prima....cu alte cuvinte imi mananca zilele
__________________
GTA is offline  
Old 03-06-08, 18:31   #338
MadCow

Stage 5
 
MadCow's Avatar
 
Join Date: May 2004
Posts: 700
Member of:
[Opel]
Default Re: Masina mea : Opel Calibra Turbo 204Cp - GTA

Quote:
Originally Posted by GTA View Post
Sincer nu prea mai fac fata masinii.....am ajuns in stadiul unde orice modificare necesita o alta modificare de cel putin 2 ori mai scumpa decat prima....cu alte cuvinte imi mananca zilele
las-o asa cat e acum si bucura-te de ea la cateva legale macar.... iti dai seama ca nu o sa scoti niciodata banii care i-ai bagat in masina. in ro nu se plateste tuningul
__________________
Opel Astra GTC OPC
MadCow is offline  
Old 04-06-08, 13:47   #339
ZooM-ZooM
Honda Driver

Stage 5
 
ZooM-ZooM's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 2,846
Member of:
[4 Speed Squad]
[PARTICIPANT CURSE]
[Honda]
[Opel]
Default Re: Masina mea : Opel Calibra Turbo 204Cp - GTA

pacat de ea imi pare rau sa aud...dar vorba lui Mad..bucura te de ea o vreme,tu sa muncesti la ea si altu sa se umple de glorie
__________________
Vand / Schimb Mazda RX7 - Drift Spec/Project
http://mazda.anunturi-auto.4tuning.r...-11584185.html

Garare / parcare moto pe timp de iarna / frig ! pentru detalii click pe linkul de mai jos !

https://forum.4tuning.ro/567-moto/335...bucuresti.html

fuse si se duse... https://forum.4tuning.ro/127-masina-m...6y8-turbo.html
ZooM-ZooM is offline  
Old 04-06-08, 18:02   #340
axxel4you

Stage 3
 
axxel4you's Avatar
 
Join Date: Aug 2006
Posts: 154
Default Re: Masina mea : Opel Calibra Turbo 204Cp - GTA

De bagat bani toata lumea baga, trebuie doar sa intelegi ca faci tuning la masina care iti place si pe care o ingropi tu.
Am vrut si eu o calibra Turbo in primul rand pentru ca este foarte bine gandita 2.0 turbo ,4x4 ,6 trepte si sa nu uitam cea mai buna aerodinamica .
Am fost la Constanta sa vad tot o calibra turbo nu stiu daca este a ta ? O vindea o fata impreuna cu fratele ei care zicea ca se pricepe .. nu mi-a placut ca avea luftul intre bara si aripile fata asa mare ca bagasera un ornament dala de dacie acolo .. fusese lovita in fata.. avea bordul crapat de la soare cum nu am mai vazut la masini cu zeci de ani mai batrane ca ea si indicatoarele de bord erau zgariate in interior de parca cineva umblase la km fara pic de jena cu surubelnita... a si sa nu uit ca a avea si cardanul scos ca sa consume mai putin dar pana la urma am aflat ca l-au scos ca nu mai functiona bine vasco cuplajul pe spate sau ceva de genul.Mi-a parut rau de ea dar mi-am dat seama ca nu am voi avea cum sa o repar vreodata cum trebuie.
Multa bafta si inca ceva . Ai intrat in HORA asa ca trebuie sa joci.
axxel4you is offline  
Old 05-06-08, 22:04   #341
GTA
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
GTA's Avatar
 
Join Date: Sep 2004
Posts: 2,599
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Opel]
[MERCEDES]
Default Re: Masina mea : Opel Calibra Turbo 204Cp - GTA

Quote:
Originally Posted by axxel4you View Post
De bagat bani toata lumea baga, trebuie doar sa intelegi ca faci tuning la masina care iti place si pe care o ingropi tu.
. Ai intrat in HORA asa ca trebuie sa joci.
Tu ai dreptate dar numai intr-o mana.Nu stiu in ce baga toata lumea bani sau ce conceptie ai tu despre tuning.Nu stiu daca ai observat ca nu am dat 14-15.000E pe spoilere,praguri,eleroane,neoane,stroboscoape,arun catoare de flacari,vopsea cameleon,vreo muzica mai desteapta...lambo doors,aerografe sau jante de bling.....

Scopul meu cu masina asta a fost si este "performanta" si siguranta in limitele posibilitatilor financiare proprii.Am reusit sa aduc masina in stadiul unde are 300cp si un 4x4 care tine la puterea asta....o suspensie care tine masina pe sosea la viteze foarte mari si in viraje stranse,roti de competitie,si un motor capabil sa dezvolte maxim 450cp numai printro interventie asupra softului....adica pe motor sunt toate piesele necesare pentru a dezvolta aceasta putere.Nu stiu daca pentru tine inseamna mare lucru...dar cu siguranta pentru mine si probabil altii cativa inseamna mult mai mult decat tuningul estetic la o masina.

Intradevar am neglijat caroseria.....recunosc....tot timpul am gasit altceva de facut cu banii decat sa ma apuc de caroserie.

PS.Si inca ceva....in afara de ce scrie acolo ca este schimbat....am mai schimbat vreo 4 chiulase pana am gasit-o pe cea mai buna..vreo 3 cutii de viteze...si am cumparat un motor+o masina completa tocmai pentru diverse piese de care aveam nevoie la masina......asa ca ce zici...am jucat HORA asta pana acum sau am stat ca majoritatea si am aplaudat spectacolul???
GTA is offline  
Old 05-06-08, 22:52   #342
axxel4you

Stage 3
 
axxel4you's Avatar
 
Join Date: Aug 2006
Posts: 154
Default Re: Masina mea : Opel Calibra Turbo 204Cp - GTA

Baga mare ! Ca mai ai de jucat!
axxel4you is offline  
Old 05-06-08, 22:54   #343
naka66vio

Stage 5
 
naka66vio's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 2,571
Member of:
[SKODA]
Default Re: Masina mea : Opel Calibra Turbo 204Cp - GTA

daca tot ai bagat atat si ai pus atata pasiune de ce vrei sa renunti acum?de ce nu termini ceea ce ai inceput?o sa ai o satosfactie mai mare atunci decat daca ai vindeo.ai dat de greu si te opreste.nu e nimik o sa vina si bine si o sa poti sa continui proiectul.succes
__________________
REVO ST3,APR RSC exhaust,ITG intake,Sachs Perfomance Clutch with SMF,QUAIFFE lsd,update breather kit,FORGE dv&bov,NEUSPEED dog bone,NEUSPEED rear sway bar link,H&R sway bars,EIBACH pro kit springs,BILSTEIN B8 shock absorber,VDO TURBO boost gauge,OZ ULTRALLEGERA 18"rims with MICHELIN PS2,AUTOTECH HPFP,S3 brakes pads DS2500,S3 intercooler,FORGE twincooler,IE rods,KO4 turbo,S3 injectors,S3 camshafts,RS4 FPR VALVE,Wot box,Boost controler,MOTUL fluids,CARBON LOOK.etc
naka66vio is offline  
Old 06-06-08, 10:38   #344
Vioar

Stage 5
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 1,150
Default Re: Masina mea : Opel Calibra Turbo 204Cp - GTA

Quote:
Originally Posted by GTA View Post
Multumesc pentru oferta dar eu personal folosesc bujii Platinum Bosch F5DPOR.....de care sunt mai mult decat multumit.Daca ai o oferta pentru acestea sunt gata sa o iau in consideratie.
Hai edi ca mai ai tu ce arata,stiu foarte bine ce ai facut pentru masina aia,imi pare rau ca te aud ca vrei sa o vinzi.

Iti pot aduce Platinum Bosch F5DPOR cu maxim 70 ron bucata daca te intereseaza.
Vioar is offline  
Old 06-06-08, 10:54   #345
bobby_gsi2
Opel Driver

Stage 5
 
bobby_gsi2's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 5,773
Member of:
[Opel]
[4Rally]
Default Re: Masina mea : Opel Calibra Turbo 204Cp - GTA

GTA cred ca matale vrei o bataitza buna sa iti revii ....ai lucrat in soare la masina si ti-a afectat gandirea? Si eu am pus tigaia mea la vanzare....si nimeni nu o sa imi dea banii pe ea, am pus anuntul ieri si deja azi vreau sa il scot pt ca nu ma indur de masina sa o vand chiar daca iau pretul cerut de mine.....daca daca tot vrei sa o vinzi....zi-mi si mie pe pm pretul .....poate ne combinam. Cum a zis si cineva mai sus.....tu o faci si poate altul culege roadele. Lasa-ma sa ghicesc......ti-a luat mintile noul sandero si vrei un exemplar nu ? )
__________________

2,0 MPI.......109 iepe si shase cai frumosi
bobby_gsi2 is offline  
- Copyright 2024 4Tuning -