Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > NISSAN - INFINITI > Masina mea Nissan - Infiniti

Reply
 
Thread Tools
Old 27-09-08, 03:12   #91
Rookie

Stage 5
 
Rookie's Avatar
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 461
Default Re: Nissan Skyline R33 Gts-t

vai de mine cat de tare poate sa arate asa ... e extraordinara ... toata treaba ai facut-o tu !?! si vad ca ai schimbat si grila ... sau nu !?!

oricum, sa o stapanesti sanatos si mult si bine ... ai o masina extraordinara ...
__________________

Low is a LifeStyle - StanceWORKS
Sometimes keeping it simple is all we need !!!
Rookie is offline   Reply With Quote
Old 27-09-08, 10:47   #92
laurentiu_tim

Stage 5
 
laurentiu_tim's Avatar
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 3,043
Member of:
[SKODA]
Default Re: Nissan Skyline R33 Gts-t

foarte tare o iesit....tot visez si eu la un skyline daca nu skyline macar o silvia sper sa prind si eu vreodata da mai am de asteptat,pana atunci admir masina asta care e superba,sa ai parte de ea
__________________
TRACTARI AUTO 24/7

https://forum.4tuning.ro/208-zona-com...ml#post5788074
laurentiu_tim is offline   Reply With Quote
Old 28-09-08, 02:22   #93
_DPG_
Ford Driver

Stage 5
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 371
Member of:
[FORD]
Default Re: Nissan Skyline R33 Gts-t

Misto. Vad ca totusi intr-adevar esti pasionat. Sincer prima data cand am dat cu critica, credeam ca o sa strici masina si o sa te rezumi la autocolante dar vad ca nu e asa. Intercoolerul acela este foarte misto si cred ca motorul iti multumeste. Imi place foarte mult masina ta si imi retrag cuvintele asupra culorii vopselei Totusi, in continuare sustin ca masina ta nu are 280 de cai Este N reg, deci `95, are stock 245 cai, 280 au doar cele fabricate incepand cu `98. Asta daca nu ai schimbat tu sau proprietarul de dinainte chiuloasa cu modelul nou, caz in care trebuia sa spui. Daca nu te superi, cat platesti asigurare pe an?
__________________
Red lights look green to me
_DPG_ is offline   Reply With Quote
Old 30-09-08, 19:54   #94
mike_r33
Nissan Driver

 
mike_r33's Avatar
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 129
Member of:
[4Tuning International]
[Nissan]
Default Re: Nissan Skyline R33 Gts-t

Multumesc frumos pentru toate comentariile facute.......
DPG...N reg poate fi 95 sau 96 depinde cand a fost masina inregistrata la iesirea din fabrica,aceasta este N reg '96 caroserie de spec 1 iara motor de spec 2,tot ce stiu este k garnitura de chiuloasa este de metal 1.5mm,si paleti de la turbo fabricati din alt material k cel de spec1,proprietarul dinainte a fost in Japan aici nu a fost inregistrata in Uk pana la timpul cand a intrat pe mainile mele.....cum se zice "Fresh Import".
Asigurarea pe an "Fully Comp" £580,permis Uk si 8 ani "no claims bonus"
__________________
OoskylineoO
mike_r33 is offline   Reply With Quote
Old 01-10-08, 23:09   #95
_DPG_
Ford Driver

Stage 5
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 371
Member of:
[FORD]
Default Re: Nissan Skyline R33 Gts-t

Dada, N inseamna 95 dar si 96 asa e. Daca masina a avut un proprietar tunaretz in japonia atunci se schimba treaba cu puterea, dar nu ai zis sau nu am citit eu, ma rog, superbelea. Stai in UK de 8 ani de ai pus atat no claims bonus sau ai pus la vrajeala? Eu am doar 3 ani no claims, tot permis preschimbat in UK, dar am doar Fire and Theft la £740, si asta e cel mai bun quote pe care l-am obtinut (la LV) ptr Mondeo 2.5L `98. Dar faza e ca R33 este o masina reala sport, deci e privita ca o masina mai periculoasa de catre asigurator, in timp ce ST-u meu e un hibrid intre sport si masina de familie. What`s the catch? Innebunesc, ce ma bucur ca te-am intrebat. La ce companie de asigurare esti?

Last edited by _DPG_; 01-10-08 at 23:11.
_DPG_ is offline   Reply With Quote
Old 02-10-08, 01:13   #96
mike_r33
Nissan Driver

 
mike_r33's Avatar
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 129
Member of:
[4Tuning International]
[Nissan]
Default Re: Nissan Skyline R33 Gts-t

Da sunt in Uk de 8 ani aproape 9,nu ai cum sa pui la vrajeala k se verificata cu compania/ile la care ai fost precedent asigurat,da "I see u point of view" cu asigurarea,mai cauta pe net la confused......etc,yo sunt cu A-Plan si plus de asta nu este mult dar noi cei din club avem 25% discount,k majoritatea posesorilor de skyline sunt cu ei si au un oarecare sa-l numesc "Pact?!"
Anyway ai incercat Quinn Direct?
mike_r33 is offline   Reply With Quote
Old 02-10-08, 01:57   #97
_DPG_
Ford Driver

Stage 5
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 371
Member of:
[FORD]
Default Re: Nissan Skyline R33 Gts-t

Nu, doar Elephant, Tesco, LV si inca cateva pe care nu le mai tin minte, dar LV a fost cel mai mic. Daca ai 25% discount atunci e evident de ce e atat de ieftin, nici n-are rost sa ma agit, doar sa ma complac cu situatia ca pentru posesorii de Mondeo nu exista companie simpatizanta ) Oricum o sa incerc un quote si la ce ai zis tu, nu ma costa nimic, multumesc frumos ptr pont. Dar vreau si eu ceva asemanator, inca ma decid intre R33 si 200SX S14, ca masina de weekend si pentru trackdays, crezi ca compania respectiva are reduceri si pentru SX200? Apropo, daca ai timp si ptr cateva poze cu compartimentul motor, as vrea sa vad cam ce acces ai la el cand vine vorba de lucrat la ceva, de obicei e nebunie cu spatiul cand e vorba de motor cu 6 cilindri. Cam la ce preturi se invarte un GT-S (nu GT-R) in mintile lui, ma refer daca stii tu cine mai vinde, ca pe ebay am vazut, dar acolo nu stii ce cumperi.

Last edited by _DPG_; 02-10-08 at 02:02.
_DPG_ is offline   Reply With Quote
Old 02-10-08, 03:01   #98
CJ-01-WOB
Observator 4tuning


Stage 5
 
CJ-01-WOB's Avatar
 
Join Date: Jul 2004
Posts: 5,269
Member of:
[Moderators]
[Observator 4tuning]
[REDACTOR 4TUNING]
[4Tuning International]
[VW]
[Nissan]
[Mitsubishi]
[Toyota]
[MERCEDES]
Default Re: Nissan Skyline R33 Gts-t

incearca la Quinn ar trebui sa fie rezonabili.

ce s14 vrei ala de 200 cai?
CJ-01-WOB is offline   Reply With Quote
Old 02-10-08, 03:27   #99
_DPG_
Ford Driver

Stage 5
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 371
Member of:
[FORD]
Default Re: Nissan Skyline R33 Gts-t

Imi place primul S14 de 200 de cai ptr ca botul, defapt mai mult farurile seamana putin cu Skyline R33, dar daca ma decid asupra SX-ului, atunci o sa caut S14A de 220 de cai.
_DPG_ is offline   Reply With Quote
Old 06-10-08, 21:12   #100
mike_r33
Nissan Driver

 
mike_r33's Avatar
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 129
Member of:
[4Tuning International]
[Nissan]
Default Re: Nissan Skyline R33 Gts-t

DPG poze cu motor dupa cum vezi spatiu este grupa mare ->






Sambata am lucrat din nou la masina am pus coilovers fata si spata,mai am de pus "exhaust" HKS plus am sa dau jos catalizatorul si am sa pun "decat pipe"
Poze recente ->





mike_r33 is offline   Reply With Quote
Old 07-10-08, 01:53   #101
Rookie

Stage 5
 
Rookie's Avatar
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 461
Default Re: Nissan Skyline R33 Gts-t

deci e chiar grava, pe bune ... bafta in continuare cu modificarile, sa faci o masina tare ...
Rookie is offline   Reply With Quote
Old 07-10-08, 02:02   #102
CJ-01-WOB
Observator 4tuning


Stage 5
 
CJ-01-WOB's Avatar
 
Join Date: Jul 2004
Posts: 5,269
Member of:
[Moderators]
[Observator 4tuning]
[REDACTOR 4TUNING]
[4Tuning International]
[VW]
[Nissan]
[Mitsubishi]
[Toyota]
[MERCEDES]
Default Re: Nissan Skyline R33 Gts-t

hai odata cu un slip de la santa pod
CJ-01-WOB is offline   Reply With Quote
Old 08-10-08, 06:30   #103
_DPG_
Ford Driver

Stage 5
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 371
Member of:
[FORD]
Default Re: Nissan Skyline R33 Gts-t

Wow ce nebunie de garda ai, diferenta e foarte evidenta cu arcurile noi in ultimele poze fata de cele anterioare! Spatiu vad ca e destul sub capota, multzam ptr poze. Cand spui ca pui "exhaust" HKS, te referi la galerie de evacuare tip serpisori (headers) sau la toba finala? Nu ma pricep la tunerii japonezi si nu stiu daca HKS face si galerii de aia intreb.
P.S. Sper sa nu te supar, dar mi se pare amuzant ce numar ti-au dat, in special daca esti primul proprietar in UK Fiind o gramada de arabi, pakistanezi si indieni in UK, masina pare a avea proprietar pe cineva cu numele Habib, mai ales ca majoritatii lor le place s-o arda in masini sport
Apropo, ca sa si ajut nu doar sa cer sfaturi si sa pun intrebari, ai putea incerca un wetsanding + plastic polishing la faruri, pentru ca par matuite. In unele poze par clare, deci nu stiu daca sunt doar prafuite in ultimele poze. Dar daca sunt matuite, metoda da rezultate de nota 11. Daca nu sti exact cum se face spune si caut niste linkuri.

Quote:
Originally Posted by CJ-01-WOB View Post
hai odata cu un slip de la santa pod
x2, sunt mega curios cat pune jos.
_DPG_ is offline   Reply With Quote
Old 09-10-08, 17:50   #104
mike_r33
Nissan Driver

 
mike_r33's Avatar
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 129
Member of:
[4Tuning International]
[Nissan]
Default Re: Nissan Skyline R33 Gts-t

Da cam aiurea number plate-ul stiu dar asa a venit de la DVLA cand am inregistrat masina daca te uiti si esti atent la mai toate masinile de import sunt cu HAB,il voi schimba de curand si cu GTS sau SKY asta dupa Craciun sigur,la "exhasut" ma refer tot de la catalizator inclusiv care va fi schimbat cu "decat" schimb si "middle pipe-ul" si finala.
Sorry dar sunt asa eu nu pot lasa masinile standard
Am poze pe undeva sigur (daca le gasesc) sa vedeti.


Santa Pod "next year" aveti rabdare mai am de lucrat

Last edited by mike_r33; 09-10-08 at 17:53.
mike_r33 is offline   Reply With Quote
Old 09-10-08, 20:39   #105
_DPG_
Ford Driver

Stage 5
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 371
Member of:
[FORD]
Default Re: Nissan Skyline R33 Gts-t

Deci cat-back exhaust din cate-mi dau seama. Misto. Bafta si tine-ne la curent, sunt curios de rezultate.
_DPG_ is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -