Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > NISSAN - INFINITI > Masina mea Nissan - Infiniti

Reply
 
Thread Tools
Old 04-02-08, 12:02   #61
AdiNX

Stage 5
 
AdiNX's Avatar
 
Join Date: Dec 2005
Posts: 1,058
Default Re: Nissan Skyline R33 Gts-t

Quote:
Originally Posted by _DPG_ View Post
1. GTS-T are motorul RB25DETT de 2.5L single turbo si nu are 280 BHP stock nici daca bagi kerosen in el. 280 BHP are RB26DETT de 2.6L twin turbo.
ce sa inteleg de aici? ca ai pus un T in plus sau ca nu stii ce scrii? R33 GTS-T <=> RB25DETT
AdiNX is offline   Reply With Quote
Old 04-02-08, 23:29   #62
_DPG_
Ford Driver

Stage 5
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 371
Member of:
[FORD]
Default Re: Nissan Skyline R33 Gts-t

Ma asteptam sa dispara niste posturi, dar chiar acum cand ma abia ma incalzisem si aveam chef de facut misto?
3b s2, las-o moarta, n-ai cum sa castigi in fata gandirii mintii bolnave in combinatie cu gura mea spurcata. Daca vrei sa te convingi, continuam pe pm.
Rapunsul la intrebarea lui Adinx l-am dat, dar postul mi-a fost sters si n-am sa ma repet ca papagalii.
__________________
Red lights look green to me
_DPG_ is offline   Reply With Quote
Old 04-02-08, 23:38   #63
3B_S2

Stage 4
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 179
Member of:
[Kamikaze Racing Team]
Default Re: Nissan Skyline R33 Gts-t

Quote:
Originally Posted by _DPG_ View Post
Ma asteptam sa dispara niste posturi, dar chiar acum cand ma abia ma incalzisem si aveam chef de facut misto?
3b s2, las-o moarta, n-ai cum sa castigi in fata gandirii mintii bolnave in combinatie cu gura mea spurcata. Daca vrei sa te convingi, continuam pe pm.
Rapunsul la intrebarea lui Adinx l-am dat, dar postul mi-a fost sters si n-am sa ma repet ca papagalii.
k mah hai pe pm,is aci 4 u
3B_S2 is offline   Reply With Quote
Old 05-02-08, 01:46   #64
CJ-01-WOB
Observator 4tuning


Stage 5
 
CJ-01-WOB's Avatar
 
Join Date: Jul 2004
Posts: 5,269
Member of:
[Moderators]
[Observator 4tuning]
[REDACTOR 4TUNING]
[4Tuning International]
[VW]
[Nissan]
[Mitsubishi]
[Toyota]
[MERCEDES]
Default Re: Nissan Skyline R33 Gts-t

Quote:
Originally Posted by _DPG_ View Post
Ma asteptam sa dispara niste posturi, dar chiar acum cand ma abia ma incalzisem si aveam chef de facut misto?
3b s2, las-o moarta, n-ai cum sa castigi in fata gandirii mintii bolnave in combinatie cu gura mea spurcata. Daca vrei sa te convingi, continuam pe pm.
Rapunsul la intrebarea lui Adinx l-am dat, dar postul mi-a fost sters si n-am sa ma repet ca papagalii.

man ,
1 la mana chiar de dinastia ca tine cu minte bolnava si papagal mare incercam a ne lipsim. nu aduci nimic constructiv.mai rau induci in eroare cu asa-zisele cunostinte pe care pretinzi ca le ai.
2.daca chiar ai chef de povesti cu vreunul dintre useri foloseste PM-ul , nu ne intereseaza pe multi discutiile la atac/misto/sau personale .
3.fiecare isi face ce vrea la masina , unu isi pune actibilde , altu' capace spinner wannabe,altu isi face interiorul colorat .nu trebuie sa te trezesti tu ca un pusti dezorientat sa-i zici omului sa-si vopseasca masina ca e culoarea naspa sau sa isi puna o turbina mai mare sau coilovers.(lucruri usor de enumerat si Evidente in lista Mod-urilor a oricarui entuziast /pasionat de tuning.
4.un vopsit si un set de coilovers calumea costa cat masina . ARE YOU WITH ME? nu o sa tina masina pe viata asa ca consider o investitie nu neaparat inutila dar nejustificata ( decat daca il dau banii afara din acasa si nu cred ca e cazul)
5. succes cu GTR ul , asteptam sa il prezinti ca vorba aia povestitori sunt o gramada .

succes

inca ceva
Atentie la limbaj , daca tot afirmi ca esti tare in gura demonstreaza macar ca nu esti cioban si vorbeste frumos .Urmatoarele iesiri se pedepsesc.
__________________

Fresh Touring Origination
CJ-01-WOB is offline   Reply With Quote
Old 05-02-08, 14:05   #65
mike_r33
Nissan Driver

 
mike_r33's Avatar
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 129
Member of:
[4Tuning International]
[Nissan]
Default Re: Nissan Skyline R33 Gts-t

Yo zic sa lăsam mişto-urile si maimuţărelile la o parte si sa vorbim omeneşte k doar suntem oameni nu suntem aminale.


Update am cumpărat cat back exhaust pentru maşină,evident nu este noua a fost importata din Japan,nu se ştie de cine este făcută,dar vorbind cu membri pe aceasta tema sa ajuns la concluzia k ar putea fi NISMO,pentru mine nu contează dar o-sa mă uit la ea cānd o primesc sper īnainte de weekend k avem un mini meet duminica in oras unde stau
pic->
__________________
OoskylineoO
mike_r33 is offline   Reply With Quote
Old 06-02-08, 01:58   #66
Fer_pistol

Stock
 
Fer_pistol's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 5
Default Re: Nissan Skyline R33 Gts-t

cam cat costa un r34 simplu stock am nevoie sa stiu si cam in ce oras, tara pot gasii undeva la 12000 E va multumesc aa si.... e prea jmechera masina cati kw ai
Fer_pistol is offline   Reply With Quote
Old 09-02-08, 02:53   #67
CJ-01-WOB
Observator 4tuning


Stage 5
 
CJ-01-WOB's Avatar
 
Join Date: Jul 2004
Posts: 5,269
Member of:
[Moderators]
[Observator 4tuning]
[REDACTOR 4TUNING]
[4Tuning International]
[VW]
[Nissan]
[Mitsubishi]
[Toyota]
[MERCEDES]
Default Re: Nissan Skyline R33 Gts-t

Quote:
Originally Posted by Fer_pistol View Post
cam cat costa un r34 simplu stock am nevoie sa stiu si cam in ce oras, tara pot gasii undeva la 12000 E va multumesc aa si.... e prea jmechera masina cati kw ai
google it.


btw mike ai montat hardughia?
CJ-01-WOB is offline   Reply With Quote
Old 09-02-08, 22:04   #68
mike_r33
Nissan Driver

 
mike_r33's Avatar
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 129
Member of:
[4Tuning International]
[Nissan]
Default Re: Nissan Skyline R33 Gts-t

Quote:
Originally Posted by CJ-01-WOB View Post
btw mike ai montat hardughia?
Oh Yeah baby,pot spune k se simte o mare diferenta la acceleratie fata de cea originala,plus schimba si look-ul un pic si suna frumos in acelasi timp.

pics->





mike_r33 is offline   Reply With Quote
Old 11-02-08, 13:38   #69
mike_r33
Nissan Driver

 
mike_r33's Avatar
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 129
Member of:
[4Tuning International]
[Nissan]
Default Re: Nissan Skyline R33 Gts-t

Cateva pics cu mini meet-ul pe care l-am avut ieri,vremea a fost super frumoasa mai putin dimineata foarte rece si ceata urata.



























Last edited by mike_r33; 11-02-08 at 13:40.
mike_r33 is offline   Reply With Quote
Old 11-02-08, 13:51   #70
mike_r33
Nissan Driver

 
mike_r33's Avatar
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 129
Member of:
[4Tuning International]
[Nissan]
Default Re: Nissan Skyline R33 Gts-t

Am uitat sa spun k printre Skyline-uri sau aflat 2 highly tuned supra tt si un rx7 ,desi ar trebui sa fie numai Skyline-uri la meet dar se mai fac si exceptii
mike_r33 is offline   Reply With Quote
Old 11-02-08, 15:09   #71
tarnafes

Stage 5
 
tarnafes's Avatar
 
Join Date: Jun 2006
Posts: 2,049
Member of:
[Nissan]
Default Re: Nissan Skyline R33 Gts-t

Nice,noua ne mai trebuie cativa zeci de ani sa ne adunam asa la meet-inguri dastea.
tarnafes is offline   Reply With Quote
Old 14-02-08, 03:01   #72
Keisuke
Kamikaze Racing Team Member

Stage 5
 
Keisuke's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 1,411
Member of:
[Moderators]
[Kamikaze Racing Team]
[Nissan]
Default Re: Nissan Skyline R33 Gts-t

O grama de monstrii si totusi nici un BMW

JAP POWAH !
Keisuke is offline   Reply With Quote
Old 13-03-08, 01:35   #73
RoadKnight

Stage 3
 
RoadKnight's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 94
Default Re: Nissan Skyline R33 Gts-t

Quote:
Originally Posted by tarnafes View Post
Nice,noua ne mai trebuie cativa zeci de ani sa ne adunam asa la meet-inguri dastea.
noua nu ne mai trebuie taxa de prima inmatriculare ca sa vedem meet-uri de genul asta
>
RoadKnight is offline   Reply With Quote
Old 02-04-08, 11:28   #74
mike_r33
Nissan Driver

 
mike_r33's Avatar
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 129
Member of:
[4Tuning International]
[Nissan]
Default Re: Nissan Skyline R33 Gts-t

Un mic update......
Exterior
Am instalat praguri Gp Sports,Spat-uri Jun si geamuri fumurii,pentru exterior a mai ramas de schimbat bara de fata(inca nu mam decis ce style),poate for fi schimbate si jantele daca se iveste ceea ce vreau.
Duminica trecuta(ignorati data camera este tot timpul cu o zi in fata) and fost la Skyline meet in care a avut loc si competitia Show and Shine,si vreau sa spus k am ramas uimit dar am luat locul I pentru Best R33 Show and Shine din 15 Skyline-uri R33,nu mi-a venit sa cred primul meu succes intr-o competitie de acest gen si in acelasi timp primul trofeu ,
P.S. dupa terminarea exteriorului incep la motor

Pics->





Last edited by mike_r33; 02-04-08 at 11:32.
mike_r33 is offline   Reply With Quote
Old 02-04-08, 18:21   #75
AdiNX

Stage 5
 
AdiNX's Avatar
 
Join Date: Dec 2005
Posts: 1,058
Default Re: Nissan Skyline R33 Gts-t

felicitari pentru premiul primit!
AdiNX is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -