Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > NISSAN - INFINITI > Masina mea Nissan - Infiniti

Reply
 
Thread Tools
Old 22-01-08, 12:10   #46
kidu2006

Stage 5
 
kidu2006's Avatar
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 3,528
Default Re: Nissan Skyline R33 Gts-t

n-am vazut bine sau avea volanul pe dreapta?oricum super scula de masina
kidu2006 is offline   Reply With Quote
Old 22-01-08, 13:02   #47
mike_r33
Nissan Driver

 
mike_r33's Avatar
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 129
Member of:
[4Tuning International]
[Nissan]
Default Re: Nissan Skyline R33 Gts-t

Quote:
Originally Posted by CJ-01-WOB View Post
Ontopic : astepti primul R35 la meeturile voastre?
Hmmmm nu prea cred cel puţin ce ştiu din club nimeni nu si-a luat un R35 si nici nu am văzut primul R35 in UK,dar ce pot sa zic k am văzut primul R35 lovit(write off) si in acelaşi timp primul pt dezmembrari la-ţi văzut si voi?
__________________
OoskylineoO
mike_r33 is offline   Reply With Quote
Old 22-01-08, 13:03   #48
mike_r33
Nissan Driver

 
mike_r33's Avatar
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 129
Member of:
[4Tuning International]
[Nissan]
Default Re: Nissan Skyline R33 Gts-t

Quote:
Originally Posted by kidu2006 View Post
n-am vazut bine sau avea volanul pe dreapta?oricum super scula de masina
Dap ai văzut bine e cu volan pe dreapta
mike_r33 is offline   Reply With Quote
Old 28-01-08, 13:21   #49
mike_r33
Nissan Driver

 
mike_r33's Avatar
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 129
Member of:
[4Tuning International]
[Nissan]
Default Re: Nissan Skyline R33 Gts-t

Un mic update in sfarsit am reusit sa iau carpete(matt) Skyline originale weheeeyyyy,si acum 10 minute am dat comanda pentru HID H1 6000k
mike_r33 is offline   Reply With Quote
Old 30-01-08, 13:45   #50
mike_r33
Nissan Driver

 
mike_r33's Avatar
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 129
Member of:
[4Tuning International]
[Nissan]
Default Re: Nissan Skyline R33 Gts-t

HID-urile instalate super job se vad super pe zi dar pe noapte abia astept sa vad ,pics pe seara.

mike_r33 is offline   Reply With Quote
Old 30-01-08, 18:52   #51
mike_r33
Nissan Driver

 
mike_r33's Avatar
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 129
Member of:
[4Tuning International]
[Nissan]
Default Re: Nissan Skyline R33 Gts-t

Ok pics with HID asa cum am promis,pot sa spun k nu ma asteptam la o asa diferenta trei cuvinte: i love them!!!!







mike_r33 is offline   Reply With Quote
Old 31-01-08, 01:54   #52
CJ-01-WOB
Observator 4tuning


Stage 5
 
CJ-01-WOB's Avatar
 
Join Date: Jul 2004
Posts: 5,269
Member of:
[Moderators]
[Observator 4tuning]
[REDACTOR 4TUNING]
[4Tuning International]
[VW]
[Nissan]
[Mitsubishi]
[Toyota]
[MERCEDES]
Default Re: Nissan Skyline R33 Gts-t

NIIICE mod buddy .

ti-am zis ca o sa fie diferenta enorma si la looks si la cum vede noaptea.
CJ-01-WOB is offline   Reply With Quote
Old 03-02-08, 03:31   #53
_DPG_
Ford Driver

Stage 5
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 371
Member of:
[FORD]
Default Re: Nissan Skyline R33 Gts-t

1. GTS-T are motorul RB25DETT de 2.5L single turbo si nu are 280 BHP stock nici daca bagi kerosen in el. 280 BHP are RB26DETT de 2.6L twin turbo.
2. Nu mai fa moduri d-ampulea doar de dragul modurilor, daca e sa faci ceva, vopseste masina caci culoarea aia arata oribil pe Skyline. Cel mai dragut ar fi albastru, negru, alb sau galben care arata chiar sport si da bine pe Skyline, sprea deosebire de 99% fata de alte masini, urmand cu o turbina mai puternica si un intercooler, apoi turbo timer. Gandeste-te si la coilovers si discuri de frana mai mari, precum si etrieri calumea. Astea trebuie facute, nu pot sa inteleg de ce ai inceput cu farurile? Nu ai specificat daca masina e UK spec sau Jap Spec - e o diferenta totusi, si dai impresia ca nu stii prea multe despre R33.
3. Lunile urmatoare-mi iau si eu un R33, dar va fi GTR, nu GTS, voi cauta unul negru si preferabil cu volan pe stanga, chiar daca arunc inca 1000 de lire pentru optiunea asta.

Ureaza-mi bafta si te rog invata sa scrii corect in engleza ca ma zgarie pe joint cand te citesc. Multumesc. Intre timp fa ce ti-am spus ca sa pot spune si eu - ce masina misto.
__________________
Red lights look green to me
_DPG_ is offline   Reply With Quote
Old 03-02-08, 14:01   #54
mike_r33
Nissan Driver

 
mike_r33's Avatar
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 129
Member of:
[4Tuning International]
[Nissan]
Default Re: Nissan Skyline R33 Gts-t

Quote:
Originally Posted by _DPG_ View Post
1. GTS-T are motorul RB25DETT de 2.5L single turbo si nu are 280 BHP stock nici daca bagi kerosen in el. 280 BHP are RB26DETT de 2.6L twin turbo.
2. Nu mai fa moduri d-ampulea doar de dragul modurilor, daca e sa faci ceva, vopseste masina caci culoarea aia arata oribil pe Skyline. Cel mai dragut ar fi albastru, negru, alb sau galben care arata chiar sport si da bine pe Skyline, sprea deosebire de 99% fata de alte masini, urmand cu o turbina mai puternica si un intercooler, apoi turbo timer. Gandeste-te si la coilovers si discuri de frana mai mari, precum si etrieri calumea. Astea trebuie facute, nu pot sa inteleg de ce ai inceput cu farurile? Nu ai specificat daca masina e UK spec sau Jap Spec - e o diferenta totusi, si dai impresia ca nu stii prea multe despre R33.
3. Lunile urmatoare-mi iau si eu un R33, dar va fi GTR, nu GTS, voi cauta unul negru si preferabil cu volan pe stanga, chiar daca arunc inca 1000 de lire pentru optiunea asta.

Ureaza-mi bafta si te rog invata sa scrii corect in engleza ca ma zgarie pe joint cand te citesc. Multumesc. Intre timp fa ce ti-am spus ca sa pot spune si eu - ce masina misto.
LoL vezi de treaba ta baiete,nu am chef de vrajeli asa k dute si ia-ti GTR,si lasa-i pe alti nu-i mai judeca,cheers for now CHAV.

Quote:
Originally Posted by _DPG_ View Post
GTS-T are motorul RB25DETT
Se vede k stii

Last edited by mike_r33; 03-02-08 at 14:06.
mike_r33 is offline   Reply With Quote
Old 03-02-08, 14:09   #55
CJ-01-WOB
Observator 4tuning


Stage 5
 
CJ-01-WOB's Avatar
 
Join Date: Jul 2004
Posts: 5,269
Member of:
[Moderators]
[Observator 4tuning]
[REDACTOR 4TUNING]
[4Tuning International]
[VW]
[Nissan]
[Mitsubishi]
[Toyota]
[MERCEDES]
Default Re: Nissan Skyline R33 Gts-t

DPG .. du-te cauta-ne in alta parte


locul tau e pe barry's boys
CJ-01-WOB is offline   Reply With Quote
Old 03-02-08, 20:28   #56
3SGE


Stage 5
 
3SGE's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 1,077
Member of:
[4Tuning International]
Default Re: Nissan Skyline R33 Gts-t

bah.....lasa-ti omul sa isi dea cu parerea... Zice si el ce stie ..... Bafta in continuare cu sky-ul!
3SGE is offline   Reply With Quote
Old 03-02-08, 22:14   #57
_DPG_
Ford Driver

Stage 5
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 371
Member of:
[FORD]
Default Re: Nissan Skyline R33 Gts-t

Stiu ca nimanui nu-i convine cand ii este criticata masina, eu doar mi-am expus parerea pe larg sa arat totusi ca ma intereseaza subiectul si ca skyline-ul sa nu arate ca masina unui taran coclit, dar cu o asemenea atitudine altceva n-am ce sa cred despre voi.
_DPG_ is offline   Reply With Quote
Old 04-02-08, 00:21   #58
3B_S2

Stage 4
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 179
Member of:
[Kamikaze Racing Team]
Default Re: Nissan Skyline R33 Gts-t

Quote:
Originally Posted by _DPG_ View Post
Stiu ca nimanui nu-i convine cand ii este criticata masina, eu doar mi-am expus parerea pe larg sa arat totusi ca ma intereseaza subiectul si ca skyline-ul sa nu arate ca masina unui taran coclit, dar cu o asemenea atitudine altceva n-am ce sa cred despre voi.
bine mah ca esti tu destept mah.japonezu o facut-o visinie mah coptule,asa ca prin deducere logica el ar fii taranu coclit,deci prin urmatoarea deducere logica tu esti si copt si coclit ca nu stii ce sa-i zici omului decat ce te duce pe tine mintea.asa ca pe bune cauta sa te dai profesor pe alta tzeava.asta las-o omului,ca e tzeava lui.apropo dude,felicitari de masina si spor la cai.bye
3B_S2 is offline   Reply With Quote
Old 04-02-08, 00:23   #59
3B_S2

Stage 4
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 179
Member of:
[Kamikaze Racing Team]
Default Re: Nissan Skyline R33 Gts-t

si te mai rog ceva,ca sa pot zice ce misto esti:ruleaza jointu ala in buda ta si nu mai vb cand esti pe buda.ms fain
3B_S2 is offline   Reply With Quote
Old 04-02-08, 09:32   #60
mike_r33
Nissan Driver

 
mike_r33's Avatar
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 129
Member of:
[4Tuning International]
[Nissan]
Default Re: Nissan Skyline R33 Gts-t

Quote:
Originally Posted by _DPG_ View Post
Stiu ca nimanui nu-i convine cand ii este criticata masina, eu doar mi-am expus parerea pe larg sa arat totusi ca ma intereseaza subiectul si ca skyline-ul sa nu arate ca masina unui taran coclit, dar cu o asemenea atitudine altceva n-am ce sa cred despre voi.
Bine mah stai jos,asta numesti tu critica or gelozie?! ,dute si vezi de jointu tau,vad k ai 27 de ani dar vad k mintea ta se coboara la acei de 10 ani,cine vorbeste despre atitudine bine macar k stii ce este aia.
Deci lasa-ne in pace si dute inapoi de unde ai venit,mah de ce veniti voi asa din senin nu inteleg,da cred k faptul de a posta in deriva si-a face pe desteptul.
mike_r33 is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -