Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > NISSAN - INFINITI > Masina mea Nissan - Infiniti

Reply
 
Thread Tools
Old 21-03-11, 00:19   #226
plictisit

Stage 5
 
plictisit's Avatar
 
Join Date: Jul 2009
Posts: 5,135
Member of:
[Moderators]
[Observator 4tuning]
[PARTICIPANT CURSE]
[Inferno Motorsport]
[Echipa de sprijin]
[4Rally]
Default Re: Nissan 200SX S13 SR20DET | Performance Road & Drift Project

e de admirat modestia de care dai dovada, succes in continuare, o sa iti urmaresc evolutia


p.s. e cam "bumpy" iasi-ul ^ ^
plictisit is offline   Reply With Quote
Old 21-03-11, 00:32   #227
fuNky!

Stage 2
 
Join Date: May 2010
Posts: 45
Default Re: Nissan 200SX S13 SR20DET | Performance Road & Drift Project

Quote:
Originally Posted by plictisit View Post
e de admirat modestia de care dai dovada, succes in continuare, o sa iti urmaresc evolutia


p.s. e cam "bumpy" iasi-ul ^ ^
bine zici cu bumpy

octav felicitari pentru prima etapa a fost ok zic eu calificarea
ps: ms ca m-ai lasat sa intru in coloana la iesire
fuNky! is offline   Reply With Quote
Old 21-03-11, 07:05   #228
jakal
BMW Driver

Stage 5
 
jakal's Avatar
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 9,203
Member of:
[Inferno Motorsport]
[BMW]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Nissan 200SX S13 SR20DET | Performance Road & Drift Project

frumos......felicitari pt evolutie si pt ce ai scos din masinutza aia....

bravos...
jakal is offline   Reply With Quote
Old 21-03-11, 08:00   #229
B39738

Stage 5
 
B39738's Avatar
 
Join Date: Dec 2003
Posts: 1,215
Member of:
[Streetline-CCC]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Nissan 200SX S13 SR20DET | Performance Road & Drift Project

Ti-am zis si pe pista si iti repet: e mai mult decat bine - despre masina se poate spune ca acum "merge" intradevar (fata de fostele aparitii in competitii de drift din trecut), imi place cum se aude (putina invidie aici) si despre pilot - foarte bine pentru prima participare cu aceasta masina intr-o competitie.

Numai bine in continuare!
__________________
Šjure: MY RENAULT5 AND MY KADETT TURBO WERE STATUS SYMBOLS, THEY WERE SYMBOLIZING ME BEING POOR.

www.completechip.ro
www.anulare-dpf.ro
B39738 is offline   Reply With Quote
Old 21-03-11, 09:04   #230
Ali_ump

Stage 5
 
Ali_ump's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 6,814
Member of:
[Kamikaze Racing Team]
Default Re: Nissan 200SX S13 SR20DET | Performance Road & Drift Project

Felicitari Octav pentru evolutie! Masina e super setting pentru drift! Succes la urmatoarele!
Ali_ump is offline   Reply With Quote
Old 21-03-11, 10:33   #231
Razvan_DOI

Stage 5
 
Join Date: Oct 2009
Posts: 431
Default Re: Nissan 200SX S13 SR20DET | Performance Road & Drift Project

De departe cel mai bun debut, bravo!
Razvan_DOI is offline   Reply With Quote
Old 21-03-11, 14:12   #232
69-HAI

Stage 5
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 812
Default Re: Nissan 200SX S13 SR20DET | Performance Road & Drift Project

salut octav.
sincere felicitari,daca nu gresesc printre putinii debutanti care s-au klificat
te descurci de minune,
bafta in continuare
69-HAI is offline   Reply With Quote
Old 21-03-11, 14:58   #233
pyranha_1984

Stage 5
 
pyranha_1984's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 1,012
Member of:
[Opel]
Default Re: Nissan 200SX S13 SR20DET | Performance Road & Drift Project

Esti treaba Octave..... Ai lasat o impresie frumoasa. Cel mai bun debut. Ne vdm la urmatoarea etapa.
pyranha_1984 is offline   Reply With Quote
Old 21-03-11, 17:45   #234
XSW

Stage 5
 
XSW's Avatar
 
Join Date: Oct 2003
Posts: 760
Default Re: Nissan 200SX S13 SR20DET | Performance Road & Drift Project

@plictisit - As vrea sa fie modestie, sunt suparat pe mine ca nu am fost capabil sa ma obisnuiesc cu masina si sa merg mai bine. Stiu ca puteam mai mult, dar nu am dovedit asta. Iti multumesc din nou si ... bumpy e putin zis, spune romaneste ca sunt dinamitate ca dupa razboi soselele iasului.

@fuNky! - Multumesc omule. La plecare conducea Emanuel S13-ul, eu eram cu un BMW E39 ca m-a rupt de spate scaunul sport si aveam nevoie de ceva confy. Daca e vb. de S13 el te-a lasat

@jakal Multumesc, am facut ce am putut, speram sa pot face mai multe dar cand nu prea e timp si nema bani, faci ce poti, nu ?

@B39738 - Iti multumesc din suflet Dragos, cum ti-am zis si pe pista, venind de la tine inseamna foarte mult.

@Ali_ump Multumesc mult, am mers cu niste setari destul de bune insa foarte rezervate, mai mult de strada. Data viitoare voi avea complet alte setari, mult mai agresive.

@Razvan_DOI - Iti multumesc din suflet si la randul meu tin sa te felicit pentru o evolutie extraordinara la prima etapa, incepi sa stapanesti bestia foarte bine. La mai mare!

@69-HAI - Salut booooss Omule iti multumesc mult pentru aprecieri si pentru ca ai luat-o usor cu mine la inceput, s-a simtit asta. La fel ca la Dragos, inseamna mult pentru mine cuvintele tale si faptul ca m-ai acceptat ca fiind "de-al vostru", chiar asa debutant cum sunt. Da, speram sa pic cu altcineva cu care as mai fi avut o sansa, insa in acelasi timp m-am bucurat de cand am auzit ca voi merge cu tine stiind ca mergi fara greseala si este safe. Felicitari pt. locul 3 bine meritat si iti promit ca data viitoare daca ma dau mai bine nu te mai las sa treci. Ai fost avertizat.

@pyranha_1984 - Multumesc man, si tu ai invatat foarte multe la prima etapa. Ne vedem in episodul viitor.

Mai jos am pus "finala" mea cand m-a batut la fundulet HAI-ul ca pe un copil. Am fost prea ambitios si am vrut sa merg repede si am facut greseala sa intru prea tare in curba aia rezultand intr-o trasa exagerat de larga. Mai multe scuze inventate se gasesc in descrierea video de pe youtube

Primul battle mi-a deschis apetitul grav pentru sportul asta, e pentru mine si vreau sa merg din ce in ce mai bine, poate la anul voi avea o sansa de un loc okay. M-am distrat mai bine ca aproape orice (inafara de motocicleta blana pe curbe cred ca e cea mai adrenalinoasa treaba) si sper sa nu dezamagesc pe nimeni in viitor.




Revin mai tarziu cu o povestioara despre etapa vazuta prin ochii mei.

Multa bafta,
Octav
XSW is offline   Reply With Quote
Old 21-03-11, 17:59   #235
Gabi
Super Moderator

Stage 5
 
Gabi's Avatar
 
Join Date: Aug 2003
Posts: 14,537
Member of:
[Super Moderators]
[Moderators]
Default Re: Nissan 200SX S13 SR20DET | Performance Road & Drift Project

Quote:
Originally Posted by XSW View Post
[...] Revin mai tarziu cu o povestioara despre etapa vazuta prin ochii mei. [...]
Hahaha ! Deci o sa iasa un ROMAN

Mai rar oameni ca tine ! Felicitari Octav !
Gabi is offline   Reply With Quote
Old 21-03-11, 18:54   #236
bikks

Stage 5
 
bikks's Avatar
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 870
Member of:
[Mitsubishi]
[Pole Position Racers]
Default Re: Nissan 200SX S13 SR20DET | Performance Road & Drift Project

Ai mers foarte bine, felicitari si keep it up!
bikks is offline   Reply With Quote
Old 22-03-11, 09:54   #237
Claw166

Stage 5
 
Claw166's Avatar
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 609
Member of:
[Suzuki]
Default Re: Nissan 200SX S13 SR20DET | Performance Road & Drift Project

*Felicitari pentru proiect si pentru participare ! Mi`a placut cum te`ai dat (mai ales in prima tura). Pentru prima data eu zic ca e mai mult decat ok

*Apreciez foarte mult proiectul tau si eforturile depuse.

*Cam riscanta depasirea lui Mihai (apropo: imi place noul look al s14-lui)
Claw166 is offline   Reply With Quote
Old 22-03-11, 12:15   #238
Claw166

Stage 5
 
Claw166's Avatar
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 609
Member of:
[Suzuki]
Default Re: Nissan 200SX S13 SR20DET | Performance Road & Drift Project

Sorin , nu Mihai .. scuze
Claw166 is offline   Reply With Quote
Old 22-03-11, 15:00   #239
69-HAI

Stage 5
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 812
Default Re: Nissan 200SX S13 SR20DET | Performance Road & Drift Project

de pe margine asa pare,din masina este cu totul altceva,daca eu consideram ca nu trebuia s-o fac,nu depasea,dar am avut suficiente atuuri s-o fac.
in plus "riscant" este unul din cuvintele care alcatuiesc definitia driftului
bafta octav,nici nu vreau sa ma gandesc cat voi avea de munk cu tine dupa 3etape,la cat de repede inveti.
pa sef.
__________________
4TUNINGDRIFTER

Prima Scoala de Drift din Romania - Totul pe www.69hai.ro

Hai Drift Team Parts- Piese auto - Cele mai bune preturi www.comenzi-piese-auto.ro
69-HAI is offline   Reply With Quote
Old 23-03-11, 14:57   #240
XSW

Stage 5
 
XSW's Avatar
 
Join Date: Oct 2003
Posts: 760
Default Re: Nissan 200SX S13 SR20DET | Performance Road & Drift Project

@Gabi - Multumesc mult, ar fi iesit roman daca scriam atunci dar m-am mai linistit intre timp si dupa ce am stat sa scriu descrierea la toate cele 43 videos de la etapa m-am cam saturat de scris, voi incerca sa fiu jumate de Octav si sa scriu mai putin

Later edit : I failed.

@bikks - Multumesc man, ne vedem la o coasta ceva prin vara sau cand voi avea masina pregatita cat de cat. Nu voi avea cine stie ce sanse dar voi incerca maxim ce pot.

@Claw166 - Iti multumesc pentru aprecieri, am facut si voi face tot ce pot. Cum ti-a raspuns si Sorin, e complet altceva din masina atunci cand ambii piloti gandesc cu cativa pasi in fata. Depasirea s-a desfasurat (pentru mine cel putin) in slow-motion, stiam ca o sa incerce - si eu as fi incercat daca gresea el - am blufat ca ii tai trasa, nu l-am "impresionat" si atunci am lasat sa treaca. O regula mai mult sau mai putin scrisa in motorsport este ca atunci cand oponentul are jumate de masina pe interior il lasi sa treaca, ai pierdut. Job-ul meu era sa nu ii dau portita de trecere si am gresit. La fel, cum a zis Sorin pericolul si riscul face parte din sport si de aia ne si place. Cel mai important este ca publicului sigur i-a placut si viral asta inseamna reclama pentru sport.

@69-HAI - Sorine, esti dragut dar stim amandoi ca de la a reusi sa faci un traseu si pana la a fi constat si complet in control, nu la "ghici", e cale lunga. Eu abia la anul sper sa iti dau tie si celorlalti clasati sus de munca, pana atunci golul meu e sa imi imbunatatesc tehnica, sa impusc puncte si sa ajung macar in sferturi. Asta nu inseamna ca nu voi lupta pe cat de bine pot Mersi oricum, sef !

Next post : povestioara

Last edited by XSW; 23-03-11 at 21:12.
XSW is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -